Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 70

Иззиждане на тераса с итонг - проблем с теглото?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #31

    Re:Иззиждане на тераса с итонг - проблем с теглото?

    Що съм останал с впечатление , че за тераса е по добре дограмата да е алуминиева ! Не че пласмасовата не става !

  2.  
     
  3. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #32

    Re:Иззиждане на тераса с итонг - проблем с теглото?

    Амм, може и да е по-добре, не съм задълбавал, но според мен повече ще задържа влага и ще е по-тежка, та затова се спрях на пластмаса. А и май е по-скъпа алуминиевата.

  4. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    513
    #33

    Re:Иззиждане на тераса с итонг - проблем с теглото?

    Здр. Крис, аз преди 4 г. заградих терасата 5/1м с тухла единичка с външна изолация, пуснах и 4 колони с арматура и бетон и май сложих към 1.5т матерял на нея + кухня с всички уреди и все още си е на мястото.
    Слагай ПВЦ 5к и аспирация + отдушник с клапа и няма да имаш мухал.

  5. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #34

    Re:Иззиждане на тераса с итонг - проблем с теглото?

    Цитат Първоначално публикувано от КрИс
    Амм, може и да е по-добре, не съм задълбавал, но според мен повече ще задържа влага и ще е по-тежка, та затова се спрях на пластмаса. А и май е по-скъпа алуминиевата.
    Не направи ли вече терасата бре???

    Алуминия е поне 2 пъти по-лек от ПВЦ дограмата.
    Ако имаш малки деца може:
    -да зидаш донякъде(например 90 см) и нагоре дограма
    -да сложиш на равнище до 90 -120см външна метална преграда/парапет на терасата и отвътре зад металния парапет на терасата(на 2-3 сантиметра) от пода до тавана дограма(при мен е така с алуминиева дограма)
    -да сложиш алуминиева дограма която в долната си част до 90 см да е с термопанел(пластмаса с пяна по средата) и нагоре да е стъклопакет.

    Аз лично ако бях на твое място бих направил терасата с това:
    http://rollplast.com/uploads/bg/cata...talog_2011.pdf
    тоест стъклопакет с вградена външна ролетна щора-ако терасата няма да става част(да се обединява със стая) с алуминиева дограма, ако се обединява или трябва да е по -топла терасата с ПВЦ.ПВЦ варианта обаче е по-скъп и тежък.

    Така решаваш въпроса както за зимата така и за лятото-щората е перфектна и пази от студ, слънце, конденз, донякъде шум и любопитни съседски погледи...

    Убеден съм това е по-добрият вариант от зидането.

    И внимавай при маханато на старата дограма, че това не е работа за аматьори, да не се получи някой такъв фал:
    http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=81489 и със снимка : http://www.monitor.bg/article?id=92397


    П.П. На въпроса с товароносимостта на терасата ти отговор може да даде само проектант който разполага с необходимите данни за материалите от които е правена терасата ти и проекта на кооперацията ти.Всички останали във форума когато "отговаряме" на тови въпрос само си чешем езиците/клавиатурите...не ние това работата...

  6. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2010
    Мнения
    16
    #35

    Re:Иззиждане на тераса с итонг - проблем с теглото?

    Мой приятел си усвои терасата към трапезарията по следния начин: Иззида 1м. с ей това чудо- http://www.tivit-bg.com/references.html ,на пода сложи XPS, върху него него мрежа и отгоре замазка няколко сантиметра, докато се достигне нивото на стаята, а върху зида от "тухли" сложи PVC Salamander(не знам колко камерна) но със стъклопакет от Ка-стъкло вътрешно и "четири сезона" външно,тъй като е със северно изложение.Най-отгоре пусна един ред (от тези леките тухли) и стана като рамка в която влезе дограмата и сега като го гледаш отвътре не можеш да разбереш, че някога е било тераса, а и изолацията явно е доста добра, защото тази зима това му беше най-топлата стая.Изпробвано

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    531
    #36

    Re:Иззиждане на тераса с итонг - проблем с теглото?

    Цитат Първоначално публикувано от justify

    И внимавай при маханато на старата дограма, че това не е работа за аматьори, да не се получи някой такъв фал:
    http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=81489 и със снимка : http://www.monitor.bg/article?id=92397


    Лол, това е ужасно .

    Иначе по темата, не е ли добре наистина да се затвори с френски прозорец, като отпред има парапет? Може би от гледна точка на изолацията, няма да е ОК?

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #37

    Re:Иззиждане на тераса с итонг - проблем с теглото?

    какъв алуминий бе момчета??? вярно има качествени системи ама нямаме парички в България за тях.

    и не плашете народа това е блок смятан от инженери преди да има школа в бг, а не къща на село с изливан бетон с арматура : старите мивки и колци от домати! а и идиотите са отрязали всичкото желязо за да има ракия от скрапа.

    новия джам като идват да слагат те ще си го махнат - това трябва да е включено в цената.

    тивита споменат по-горе не е лоша идея винаги съм искал да провам но никога е нямало - но е прекалено дебел за тереаса а и тука приключихме със зидането

    камери мамери - нямат абсолютно никакво значение - мога да ви покажа 3 камерен профил с по-добре термо изолация от 5 камерен - сами си правете изводи. а за цена не говорим но в българия камерите продават.

    по добре 3 камери и лоу е стъкло от колкото 5 камери с обикновен пакет.
    затова малко повече пари за обков и стъкло от колкото безмислено за профил.

    във профил може да се инвестира когато не ти издържа статиката на прозореца, защото винаги има откачени клиенти които искат фантастики и почти невъзможни неща.
    статиката пък си излиза с желязото което влиза в пвц профила, което пък желязо повечето колеги са намалили до критични стойности под 1мм което е майтап с клиента. някои не слагат желязо... така идват и някои от цените на които народа лапа и после иска да слага алуминий защото е по-здраво и няма как да го метнат че няма мат-рял.
    "братята" за това искат изкючително "халумин бе бате, за скраа" предполагам крис няма да си разгради тераската ако остане гладен за да нахрани челедтта

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #38

    Re:Иззиждане на тераса с итонг - проблем с теглото?

    Цитат Първоначално публикувано от Julian
    25cm е тънко. Неизолира добре. За тази цел си има панели сандвич. Да не говорим, че Итонга не е подходящ за вънщни стени, а само за преградни. Иначе има немски тухли, които осигуряват необходимата изолация според съвременните норми. Мислия, че Лидл магазините бяха с такива. Итонга е една голяма глупост. После едно картина неможе да се закачи на тях.
    Щях да предложа 2 панела залепени - 2х 25мм , но реших да бъда скромен. Много е леко това чудо -направо е перце.Стига да не закрепваш за него нищо само преграда .

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #39

    Re:Иззиждане на тераса с итонг - проблем с теглото?

    Цитат Първоначално публикувано от КрИс
    Ламарината и изолацията си остават. ......
    Този пено PVC профил... не разбрах точно, но казваш, че е лек и е много тесен - еми не е подходящ за да лежи на него 2-300 килограмов прозорец...
    Нали имаш конструкция от винкел от старото остъкляване. Използвай нея , за да легне върху нея новата дограма. Може да се подсили с вертикални винкели вместо да се зида и натоварва плочата.Сле като имаотвън на ламарината 10 см изолация и панел пено ПВц ти стига. така няма и нужда от проектант, конструктор и документи.

    Материали купувай на твоя фирма или на твой приятел с офис или склад или магазин/най-добре с рег. по ДДС /.Материалите лепила,цимент,теракол,бои, винкел,болтове,четки,валяци, кабел в скромни количества, контакти,ключове,осветителни тела, крушки минават за раход.И никой не ти продава без ДДС материали/стока/.Винаги в офис, склад , магазин има нужда от ремонт, преустройство
    Може да разсрочих фактурите в 2-3 месеца след договорка с магазина, склада от който се купува.

  12. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #40

    Re:Иззиждане на тераса с итонг - проблем с теглото?

    Айде сега, да я в плочата ако се натоварва от еднометрово зидче. За тухлички 12.5см, за зидчето трябват около 0.45 кубика. Ако е газобетон е 500кг на кубик, ако е полиестербетон е около 300кг на кубик. Тоест, в лошия случай ще се натовари с 300кг с шпакловката, в добрия с 200кг... Дограмата отгоре е... знам ли 120-150кг, гранитогреса е към 60кг, замазката знам ли 50-100кг, както и да ги смятам общо са не повече от 5-600кг за 3 квадрата тераса. Като се сложи пералня, печка и човеци да лазят по нея - 7-800кг.
    Ако това й е проблем... по-добре да я рутя.

  13. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #41

    Re:Иззиждане на тераса с итонг - проблем с теглото?

    Можеш да се орентираш допълнително по следното.
    Стъкло 4мм тежи около 10-11кг на кв.м.
    Цялата квадратура по две - стъклопакет.
    И едва при 10кв имаш 200кг.
    Тераската наистина трябва да е от кирпич та да не издържи товара.
    Плюс това допълнителна опора ще дава и дограмата към стените.Към тях дограмите се прикрепят с 6-8/100-120мм видии за директен монтаж, ползвани и при климатиците, а при тях има и вибрации.
    Така, че дограмата носи на практика пренася поне 1/2 от теглото си към стените.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,247
    #42

    Re:Иззиждане на тераса с итонг - проблем с теглото?

    Само трябва да се проверят и самите стени и тавана в какво състояния са! За да няма изненади!
    Ако стената е тухлена и е поела влага, тези самонарезни монтажни винтове за дограмата няма къде да се хванат стабилно.
    Сложи по 3 винта вертикално, а към тавана бройката я прецени според дължината на прозореца, но не по-малко от 4-5! В итонга същата бройка сложи, но не разчитай много на него за фиксирането. Имай предвид, че в пластмасовата дограма по ъглите имат уякчаващи стоманени елементи, така, че гледай монтажните жинтове да ги предвидиш на около 20см от ъглите на рамката.
    Успех!

  16. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #43

    Re:Иззиждане на тераса с итонг - проблем с теглото?

    Цитат Първоначално публикувано от Gena_bs
    Имай предвид, че в пластмасовата дограма по ъглите имат уякчаващи стоманени елементи, така, че гледай монтажните жинтове да ги предвидиш на около 20см от ъглите на рамката.
    моля обясни това.

  17. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #44

    Re:Иззиждане на тераса с итонг - проблем с теглото?

    Свястно направена дограма има стоманен профил по цялата рамка ,не само в ъглите.Иначе SPAX винтовете държат много добре в плътни материали - тухла и бетон.Влагата в тухлата не е проблем.

  18. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #45

    Re:Иззиждане на тераса с итонг - проблем с теглото?

    а бе и аз така я правя ама ме изненадват мнения от време на време.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 3
    Последно: 03-04-14, 16:35
  2. Отговори: 0
    Последно: 03-07-11, 07:33
  3. Отговори: 0
    Последно: 10-01-11, 13:14
  4. Отговори: 12
    Последно: 15-12-06, 13:45
  5. Най- дебелият мъж - 486 кг НАМАЛЯВАТ ТЕГЛОТО -210
    От Inspire във форум Коментирай новина
    Отговори: 5
    Последно: 10-01-05, 18:27

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе