Страница 4 от 5 ПърваПърва ... 2345 ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 70

Иззиждане на тераса с итонг - проблем с теглото?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #46

    Re:Иззиждане на тераса с итонг - проблем с теглото?

    Ти с това ли се занимаваш, много добре е, че я правиш като хората .На един приятел ходих да помагам да му обръщам прозореца отвън и се оказа, че в пластмасата нямаще нищо.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #47

    Re:Иззиждане на тераса с итонг - проблем с теглото?

    1,5 mm - желязце ВИНАГИ - НАВСЯКЪДЕ и изцяло - само на 2см от спойката няма. просто това е минимума, а не ,8мм или ,6мм просто за да има за къде да се хване механизма или в какво да се навият някакви виддии за показ.
    има и малко екзотични железа ама ми е късно да пускам картинки, НО ги има в българия и се слагат когато има нужда от тях.
    после как ставала тази йофтината дограма. да им дам да вдигнат един джам до 5-ти 6ти етаж.


  4. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #48

    Re:Иззиждане на тераса с итонг - проблем с теглото?

    estqwerty, ти що не вземеш да ми направиш и монтираш прозореца като се занимаваш с това?

  5. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #49

    Re:Иззиждане на тераса с итонг - проблем с теглото?

    далече си за съжаление иначе с най голямо удоволствие.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,235
    #50

    Re:Иззиждане на тераса с итонг - проблем с теглото?

    estqwerty,
    Това за ъглите го написах като допълнително уякчаване на профила.
    По цялата рамка трябва да са стоманените профили, разбира се! Иначе ще има "екстри", непосочени в офератата!
    Колкото до мократа тухла - като започне да се лющи по никакъв начин не можеш да закрепиш нещо на нея. Разбира се, това е при постоянно подложена на влага стена, а не при инцидент.

  7. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #51

    Re:Иззиждане на тераса с итонг - проблем с теглото?

    За постоянно мокрената да, направо се разпадат при работа.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #52

    Re:Иззиждане на тераса с итонг - проблем с теглото?

    Gena_bs : пак не разбирам бе човече. първоначално си помислих наистина че говориш само за в ъглите за армировка - а сега след доуточнението наистина не разбирам - нали имаш стоманен профил вътре - за какво говориш?

    тия тули мокрите не ги хванах къде са но е хубаво преди да се сложи рамката да се хидроизолира отвора - има професионални решения но са прекалено пипкави - http://www.osipro.com/winteq-video.shtml
    http://www.saav-bg.com/c/2/61/79/win...B0%D0%BC%D0%B0

    аз си мисля да се удря някоя от течните хидроизолации преди да се монтира профила. въпреки че слагаме и подпрозоръчен профил към който се хващат подпрозоръчната дъска и алуминиевия перваз отпред и не се дупчи касата пак на някой места може да се получи влага.
    изолацията само с пяна не е най-доброто но никой не му пука как се монтира прозореца.

    гледах из презентациите на итонг напоследък как монтират в пасивни къщи - изолационно фолио и монтаж с котви навън -пвц прозореца е изместен в изолацията за да няма мостове.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  10. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,235
    #53

    Re:Иззиждане на тераса с итонг - проблем с теглото?

    estqwerty,
    Трудно ще ти обясня, понеже и аз не съм го видял. Почти лаик съм в тази област, но ако съм разбрал правилно думите на моя приятел, става въпрос за допълнително уякчаване в местата на заварките. Понеже закрепването на дограмата вертикално ще е за стоманени планки, мястото им не трябвало да не е по-близо от 150мм от ъглите на прозоречната рамка.
    Става въпрос за 5 камерна Trocal 70мм профил, но не ме питай за точната модификация. Просто не я знам... Като им гледах мострите в различните фирми и снимките в сайта, има си стоманена армировка по целия профил. Ако пък са ме заблудили, то ще има големи разправии с фирмата!
    Дограмата ще се слага на висок етаж с почти целогодишни ветрове, да не говоря, че ще се вдига с въжета. Просто е прекалено дълга и не влиза в асансьора.
    Ще съм благодарен, ако имаш някакви съвети или препоръки към монтажа!

    Колкото до изнасянето на дограмата в изолацията - хитро, но не е за БГ. Едно въже, кола с теглич и се реализира сцената от "Подкрепете местния шериф"! Даже в Лондон прилагат метода поне от 5 години. В кварталите с БГ гастербайтери и жители на британската общност.
    За хидроизолацията - на тавана на терасата сложихме течна, а преди да зидаме с итонг - и на пода, а на стените+хидроизолационна лента, но приблизително с дебелината на тухлата. Обаче си мисля, че ако влагата проникне под слоя хидроизолация ще избие след него, където няма такава. Иначе сме поръчали подпрозоречна дъска, Al перваз и козирка отгоре. Последната вероятно ще се монтира за прозоречната рамка с винтове, въпреки че ще се опитам да я закрепя за самата горна тераса с дюбели.
    Доколкото мога, монтажната пяна ще я запечатам с монтажен силикон UV устойчив. Поправка - вместо монтажен силикон се слага Акрилен уплътнител. В МEТРО тубичката Ceresit Acryl CS11 e 3,71лв. Надписите и картинката на прозорец и стена са зелени.
    За подпрозоречен профил - никой не ми предложи, а и в каталозите не е посочен. Е може ли човек да е специалист по всичко в тази държава? Вече не сме в епохата на всестранно развитите личности!

    Извинявам се на колегата, че му ползвах темата!

  11. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #54

    Re:Иззиждане на тераса с итонг - проблем с теглото?

    съвети като цяло няма - гледай да наслагат повече винтове и да я хванат както хората за да си ТИ спокоен.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,235
    #55

    Re:Иззиждане на тераса с итонг - проблем с теглото?

    При височина на профила на прозореца 1,30m - 3 винта на всяка страна към 5мм дебели стоманени планки.
    Към итонга и тавана на терасата (бетон 20-25см) ще искам поне по 8, защото дължината е над 3м. Мисля, че е достатъчно.
    За останалото - ще гледам да не претупат работата, а да си спазват проекта!

    Вместо монтажен силикон се слага Акрилен уплътнител. В МEТРО тубичката Ceresit Acryl CS11 e 3,71лв. Надписите и картинката на прозорец и стена са зелени.

  13. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #56

    Re:Иззиждане на тераса с итонг - проблем с теглото?

    Вчера ми сложиха дограмата. Profilink Premium - профилът е 5-камерен 70мм, а крилата са 6-камерни 80мм. Стъклопакета го поръчах Ка + Кризет, обкова е Сиджения или нещо подобно, външна козирка и външен и вътрешен перваз.
    Много съм доволен, не бях на монтажа, жена ми и майсторите, които правят балкона съблюдаваха какво се прави - всички се изказаха много ласкаво за фирмата и качеството на монтажа. Дограмата е хваната с 24 дюбела - ужасно много, но такова беше искането ми. Тъй като дълго търсих фирма и никой не каза конкретно предложение за София - ще си позволя да рекламирам тази - монтажът беше чудесен, цените - отлични, времето за изработка - 1 седмица.
    Фирмата е Алвик 1.
    Като цена... всичко излезе по-евтино, отколкото съм очаквал - 7.4 квадрата дограма, Г-образна конструкция, по-скъп стъклопакет от орнаментен кризет + Ка стъкло + немалка част термопанел излезе 925лв + 160 лв за външни алуминиеви козирка и перваз и вътрешен PVC перваз - общо 1085лв.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #57

    Re:Иззиждане на тераса с итонг - проблем с теглото?

    Цената е добра, а дали изработката е добра, ще покаже времето.

  16. Member Аватара на Bivola
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    547
    #58

    Re:Иззиждане на тераса с итонг - проблем с теглото?

    При мен времето,особено зимното,показа друго...дано при тебе да са успели...

    Поръчката от офиса на Гоце Делчев ли я прави?

  17. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #59

    Re:Иззиждане на тераса с итонг - проблем с теглото?

    Ами - по телефона говорих отначало с другия им офис в Слатина. Но самата поръчка и плащането - да - в офиса им на Красно село.
    Поръчвал си от тях и не си доволен ли?

  18. Member Аватара на Bivola
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    547
    #60

    Re:Иззиждане на тераса с итонг - проблем с теглото?

    Поръчах си "пистолет" от тях,т.нар. вратопрозорец с подпрозоречна дъска отвътре.Подпрозоречната дъска,както и цялата дограма дойдоха облепени с фолио,което не махнах преди да обърна прозорците и да приключи "мръсната" работа.След като свалих фолиото цялостно,се оказа,че дъската е с различен цвят от дограмата.Отделно самата дъска дойде без страничните тапи,от които нямали налични и ги чаках 3 или 4 месеца вече не помня.Хоризонталния делител на вратата имаше нещо като луфт,през който духаше зверски.Най-големия проблем е обаче със самата врата,която не приляга плътно откъм страната на пантите и през средната панта си подухва доволно.
    След няколко обаждания в офиса на Г.Делчев разбрах,че няма да ми свърши работа тая дама,която е там и се обадих в другия офис и оттам организираха посещението и се опитаха да оправят нещата.Като дъската е ясно,че вече не може да се смени с друга и накрая остана само подухването от към пантите на вратата.
    В крайна сметка обаче всеки прави грешки.Далеч съм от мисълта,че са некадърни.Предполагам,че на сто клиенти се един винаги остава недоволен и има някакви неуредици.Така че дано ти да си от другите 99 и при теб да са наред нещата.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 5 ПърваПърва ... 2345 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 3
    Последно: 03-04-14, 16:35
  2. Отговори: 0
    Последно: 03-07-11, 07:33
  3. Отговори: 0
    Последно: 10-01-11, 13:14
  4. Отговори: 12
    Последно: 15-12-06, 13:45
  5. Най- дебелият мъж - 486 кг НАМАЛЯВАТ ТЕГЛОТО -210
    От Inspire във форум Коментирай новина
    Отговори: 5
    Последно: 10-01-05, 18:27

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе