Страница 2 от 5 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 70

Иззиждане на тераса с итонг - проблем с теглото?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #16

    Re:Иззиждане на тераса с итонг - проблем с теглото?

    Цитат Първоначално публикувано от КрИс
    Българският закон определя...
    Той закона определя, но и чиновниците на Бойко са инструктирани да пълнят хазната с всяка стотинка от различни видове глоби.
    Ако нямаш заядливи съседи (каквито имам аз) на които вечно някой друг им пречи за нещо, издигай параваня и се наслаждавай на удобствата.

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #17

    Re:Иззиждане на тераса с итонг - проблем с теглото?

    Аз ти предлагам много по лек вариант. Изграждането се прави с плоскости аквапанел. Те са с дебелина на гипсокартон. Прави се стеничка с 10 сантиметра междуна и вътре слагаш вата. Технологията можяш да я видиш на страницата на кнауф. Аз така направих терасата защото според норматив не е сметната да такова голямо натоварване. При теб терасата е много стара и нормативите са били с още по-малко натоварване от сегашните. От вътрешната страна можеш да сложиш гиспфазер за външна употреба за ти дойде по евтино. Акавапанела е доста скъпичък.

  4. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #18

    Re:Иззиждане на тераса с итонг - проблем с теглото?

    Така, обмислих ситуацията и реших до 1 метър - Итонг и нагоре - цялостно остъкляване на балкона. Говорих с инженер конструктор, така няма проблем да ми издаде становище, с което да узаконя балкончето.
    Сега идва големия проблем с дограмата - тъй като ще е голяма площ, трябва да е относително качествена и евтина.
    Моля, дайте ми препоръки каква дограма да избера, какъв стъклопакет и коя фирма?
    Отчетете това, че не искам да отделям огромна сума, така че дограмата трябва да е с разумно качество, а не най-доброто...

  5. Member Аватара на Shmi
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    939
    #19

    Re:Иззиждане на тераса с итонг - проблем с теглото?

    Можеш да хвърлиш едно око на Rollplast с профили Trocal - аз съм доволен от работата им.

  6. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #20

    Re:Иззиждане на тераса с итонг - проблем с теглото?

    Цитат Първоначално публикувано от КрИс
    Така, обмислих ситуацията и реших до 1 метър - Итонг и нагоре - цялостно остъкляване на балкона. Говорих с инженер конструктор, така няма проблем да ми издаде становище, с което да узаконя балкончето.
    Сега идва големия проблем с дограмата - тъй като ще е голяма площ, трябва да е относително качествена и евтина.
    Моля, дайте ми препоръки каква дограма да избера, какъв стъклопакет и коя фирма?
    Отчетете това, че не искам да отделям огромна сума, така че дограмата трябва да е с разумно качество, а не най-доброто...
    Проблема с цялостното остъкляване на балконо е големите топлинни загуби. Ще трявба да сложиш дебел стъклопакет с тройно стъкло.

  7. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #21

    Re:Иззиждане на тераса с итонг - проблем с теглото?

    Засега... двоен ще е - Кстъкло + матово
    Около 1100лв с тях и пвц дограма Века от Ворошилов
    940лв е с нормални стъкла.
    Г-образно 2.7м+1м на височина 2метра, като отгоре има хоризонтален разделител и горните 60см са с непрозрачни термо панели, а стъклото е под тях с височина 1.4м.
    Добре ли е като... цена / избор на дограма...?
    Голямото стъкло - 2.7-метровото, разделено на 4, двете средни отваряеми, едното по 2 начина. Малкото еднометрово - две крила - едното отваряемо.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2010
    Мнения
    92
    #22

    Re:Иззиждане на тераса с итонг - проблем с теглото?

    Цитат Първоначално публикувано от КрИс
    Така, обмислих ситуацията и реших до 1 метър - Итонг и нагоре - цялостно остъкляване на балкона. Говорих с инженер конструктор, така няма проблем да ми издаде становище, с което да узаконя балкончето.
    Сега идва големия проблем с дограмата - тъй като ще е голяма площ, трябва да е относително качествена и евтина.
    КрИс проучи изолационните качества на итонга. Аз съм , чул се без специални изолации не става добре!

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #23

    Re:Иззиждане на тераса с итонг - проблем с теглото?

    Като идея - Вместо да иззидваш защо не исползваш пенo PVCс пълнеж с дебелина 25мм - леко е , а може да се оканти с профил от PVC дограма. Това сандвич от 2PVC лист с дебелина около 0,5мм от 2 те страни , а в средата пълнеж .Аз съм виждал със син пълнеж .Много е леко, има добро топлоизолационни свойства. И от двете страни е декоративно и няма нужда ни от мазилка, шпатловки, бои ...
    Същотото пено ПВЦ може да използваш за горните ивици вместо стъклопакет , хем няма и да пече слънце много

  11. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #24

    Re:Иззиждане на тераса с итонг - проблем с теглото?

    Чакайте сега, зидането нали се разбрахме, че отпада - всичко ще е дограма?
    Тоест, не - първият един метър ще се иззида, да. Но там няма да има проблем с изолацията. В момента там има плътна ламарина - долната част от винкелния ми прозорец, а отвън на ламарината - 10-сантиметрова външна топлоизолация. Ламарината и изолацията си остават, а след тях ще ми вдигнат зидче с височина 1м от 12.5см итонг за да легне на него PVC дограмата. Така че, предполагам, проблем с изолация няма да имам.
    Това е и варианта, който ми предложи инженер-конструктора като най-лесен за одобряване. Този пено PVC профил... не разбрах точно, но казваш, че е лек и е много тесен - еми не е подходящ за да лежи на него 2-300 килограмов прозорец...
    Така че, в момента на дневен ред ми е дограмата. Дайте ми моля мнения за нея:

    Това, което искам - отгоре хоризонтална лента 60см с термо-панел, отдолу съответните отваряния и стъклопакет - К-стъкло + матово ми излиза:

    1. Ворошилов - 1074лв с 5-камерен PVC профил Века
    2. Алумина Стил - 1206лв с 5-камерен PVC профил Вайспрофил (76мм) или 1142 с 3-камерен (60мм)

    Ворошилов е и по-евтин, а и профила май е по-хубав. Но... за фирмата има доста негативни мнения. Докато за Алумина Стил са предимно положителни. Ако е само за тези 130лв... по-добре да ги дам и да работя с по-коректната фирма май?

    Препоръки за друга фирма/профил?

  12. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #25

    Re:Иззиждане на тераса с итонг - проблем с теглото?

    Цитат Първоначално публикувано от kris11
    Като идея - Вместо да иззидваш защо не исползваш пенo PVCс пълнеж с дебелина 25мм - леко е , а може да се оканти с профил от PVC дограма. Това сандвич от 2PVC лист с дебелина около 0,5мм от 2 те страни , а в средата пълнеж .Аз съм виждал със син пълнеж .Много е леко, има добро топлоизолационни свойства. И от двете страни е декоративно и няма нужда ни от мазилка, шпатловки, бои ...
    Същотото пено ПВЦ може да използваш за горните ивици вместо стъклопакет , хем няма и да пече слънце много
    25cm е тънко. Неизолира добре. За тази цел си има панели сандвич. Да не говорим, че Итонга не е подходящ за вънщни стени, а само за преградни. Иначе има немски тухли, които осигуряват необходимата изолация според съвременните норми. Мислия, че Лидл магазините бяха с такива. Итонга е една голяма глупост. После едно картина неможе да се закачи на тях.

  13. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #26

    Re:Иззиждане на тераса с итонг - проблем с теглото?

    Аз продължавам със събирането на оферти. Вече имам 3, мисля да се поспра, освен ако някой не ме насочи конкретно към някоя фирма.

    1. Ворошилов - 1074лв с 5-камерен PVC профил Века
    2. Алумина Стил - 1206лв с 5-камерен PVC профил Вайспрофил (76мм) или 1142 с 3-камерен (60мм)
    3. Сиц Инженеринг - 1023лв с 4-камерна KMG или 1149лв с 5-камерна Века
    Всичките са за една и съща Г-образна конструкция 2.7х1х2, със стъклопакет К стъкло + мат.

    Отзиви за някоя от тези фирми или профилите, които ползват?

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #27

    Re:Иззиждане на тераса с итонг - проблем с теглото?

    намери си и една оферта за REHAU Evro 70 - аз това работя. 5 камери дебелостенен и стои солидно
    наскоро ходих при клиент джама е на 4 години 75% отваряне 3 от 4 секции се отварят - блока пропада с 15 20 см , а нищо не се нуждаеше от регулиране.
    ако прозорците са ти на север и изток слагай -Ка стъкло , инак ще се свариш.иначе енерджи или low-e или 4 сезонно както си го води фирмата при която отидеш.
    за Ка + мат не съм сигурен дали ще искат да ти направят , на мен са ми отказвали - джамджии... но всеки да си знае работата.

    бг профилите по принцип ги удари кризата и спряха да слагат достатъчно химия вътре + кофти уплатнения предварително набити които като ги минеш на лепачката и по краищата джама не се затваря събсем плътно и мога да ти пусна снимки от тази зима. вайс специално от 1 и половина не е правено нищо при мен.

    ето за четене http://www.rehau.bg/files/Katalog_Euro_Design_70.pdf
    http://www.rehau.bg/C1992B5CA145738F...006A4752.shtml

    обков - потърси maco - имат система за микровентилация - дръжката се завърта на 45 градуса и прозореца пада само 1-2 сантиметра - минимално ускъпяване от рода на до 10тина лева над обикновен падащ прозорец.
    http://komatek-kmt.com/files/upload/...55bf726498.pdf

    има много неща за които трябва да се внимава но сега за това се сещам.
    едит:
    жокер - питай жената дали иска подпрозоръчна дъска за да реди саксии

  16. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    531
    #28

    Re:Иззиждане на тераса с итонг - проблем с теглото?

    Крис, пита ли Ролпласт?

    Няколко познати са слагали дограма, врати, щори. Все са доволни.

  17. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #29

    Re:Иззиждане на тераса с итонг - проблем с теглото?

    Питах... На една мома й обяснявах половин час какво искам, каза че поява да смята и след още половин час се обади, че старничния прозорец, който е с ширина метър и височина 2 не може да се направи на 2 крила по 50см - едното отваряемо, а другото не... Можело ако отваряемото било 90см, а неотваряемото 10
    Благодарих й и затворих телефона без да дочакам останалата част от офертата.

  18. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    531
    #30

    Re:Иззиждане на тераса с итонг - проблем с теглото?

    Цитат Първоначално публикувано от КрИс
    Питах... На една мома й обяснявах половин час какво искам, каза че поява да смята и след още половин час се обади, че старничния прозорец, който е с ширина метър и височина 2 не може да се направи на 2 крила по 50см - едното отваряемо, а другото не... Можело ако отваряемото било 90см, а неотваряемото 10
    Благодарих й и затворих телефона без да дочакам останалата част от офертата.
    Е те явно не са попаднали на тази мома .

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 5 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 3
    Последно: 03-04-14, 16:35
  2. Отговори: 0
    Последно: 03-07-11, 07:33
  3. Отговори: 0
    Последно: 10-01-11, 13:14
  4. Отговори: 12
    Последно: 15-12-06, 13:45
  5. Най- дебелият мъж - 486 кг НАМАЛЯВАТ ТЕГЛОТО -210
    От Inspire във форум Коментирай новина
    Отговори: 5
    Последно: 10-01-05, 18:27

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе