Страница 2 от 5 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 64

Стара ал дограма - да я "кърпя" ли?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #16

    Re:Стара ал дограма - да я "кърпя" ли?

    Много ви благодаря за отговорите! Ще кърпя тази явно. Оказва се, че тя не е била монтирана правилно от самото начало От външната страна изобшо не е запечатана! Освен долната част. Горната не мога да я видя поради козирката. Но отстрани като пипна има 2-3 сантиметра дупка! Сложили са само пяна гадовете! Тази пяна е поемала влага, разпадала се е и тн, като в момента почти нищо не е останало от нея! Светнах с фенерче - ами то още малко болтовете ще се видят! Дано не са ръждясали... Първо ще викна фирма да измаже всичко отвън, че на мен не ми се виси по прозорците...

    Благодаря ви още веднъж за отговорите
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1333975020[/time]_________________________________________________

    Цитат Първоначално публикувано от badr

    При смяна на пакетите на такива с Ка-стъкло конденза ще изчезне или намали в пъти.
    badr, не можеш да си представиш колко си прав!
    Тая вечер навън беше студенко - около 5 градуса. За тест спрях климатика в стая, в която се спи и има доста цветя. Сутринта всичко беше подгизнало! И най-вече стъклата По дограмата имаше съвсем фини капчици, които дори не се стичаха, а само си стояха по дограмата. По прозорците, обаче, беше река направо! Явно по стъклопакетите трябва да се поработи


    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1333980000[/time]_________________________________________________

    Още един въпрос... (надявам се последен...)

    Казаха ми от една фирма, че е твърде вероятно и троен стъклопакет да може се сложи на тази дограма. Мисля ударно да сменя стъклопакетите другия месец. Какво да сложа?

    Двоен с КА или троен с бяло стандартно стъкло? Кое е по-добре?
    Мога да пробвам да се "нагъзя" и за троен с КА стъкло, ако не е колосална сумата.
    И последно К или 4 сезона е по-добре против конденз?
    А кой от двата вида KA стъкло е по-добър?

    И още нещо - да не вземе да увисне тая дограма ако сложа тройка? Ако по времето, когата е слагана, не е имало тройки, то вероятно не е предвидена за тройка. Не искам да рискувам...

    Благодаря много!
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1333977300[/time]_________________________________________________

    Цитат Първоначално публикувано от estqwerty
    подвел съм се от това че е северно помещението - явно прозореца не е
    абее, съвсем леко е кривната сградата:P Може да се каже, че е североизток Лятото само сутрин грее малко там, така че няма ядове.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #17

    Re:Стара ал дограма - да я "кърпя" ли?

    Баби,аз миналата седмица смених един стъклопакет,че малкия го спука с някаква играчка.Та 2 м2 на 24мм.дебелина ми излезе 50лв.без монтажа, не знам какви 230лв.ти искат.Ходи питай някъде където правят стъклопакети а пък смяната става и с приятел.

    п.п.-с бяло стъкло беше.

  4. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #18

    Re:Стара ал дограма - да я "кърпя" ли?

    Той се оказа не само зелен, ами и огледален. Може би това доста оскъпява, знам ли. А прозорецът е 1.60 x 1.62. Голяма занимавка ми се струва. А и в асансьора няма да влезе... Пеша трябва да го мъкна по етажите... По-удобно ще ми е да си платя. Но аз няма да купувам такива зелени джамове, излишни пари за нищо ми се струва. Направо слагам навсякъде К или 4 сезона - което кажете, че е по-добро против конденз.

    А дали има къде да продам тези зелени огледални стъкла? Дали някъде се изкупуват? Към 5 квадрата са.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #19

    Re:Стара ал дограма - да я "кърпя" ли?

    Само стъклото от бутилки и буркани изкупуват,че става за преработка.

  6. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #20

    Re:Стара ал дограма - да я "кърпя" ли?

    Дограмата вече е подмазана отвън
    Само остава да избера стъклата дали да са K или Четири сезона
    Благодаря ви за мненията

    p.s.
    qwerty, голяма оферта изглеждат тия външни щори Обмислям да сложа по-натам

  7. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #21

    Re:Стара ал дограма - да я "кърпя" ли?

    Утре вземам мерки за стъклата и поръчвам

    Последно реших навсякъде (направо махам всички стъкла) да е двоен с Ka стъкло или троен със стандартни стъкла (ако дограмата позволява). Казаха ми, че така не могат да ми кажат дали може 3-ка, трябвало да се свали стъклото и да се измери дебелината на стъклопакета, за да се прецени. Явно, заради отражателния ефект, не може да се види добре. Няма да ми увисне дограмата, ако сложа тройка нали?

    Мерси

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #22

    Re:Стара ал дограма - да я "кърпя" ли?

    Цитат Първоначално публикувано от babati
    Утре вземам мерки за стъклата и поръчвам

    Последно реших навсякъде (направо махам всички стъкла) да е двоен с Ka стъкло или троен със стандартни стъкла (ако дограмата позволява). Казаха ми, че така не могат да ми кажат дали може 3-ка, трябвало да се свали стъклото и да се измери дебелината на стъклопакета, за да се прецени. Явно, заради отражателния ефект, не може да се види добре. Няма да ми увисне дограмата, ако сложа тройка нали?

    Мерси
    Сега.За да ти направят 3-ка стъклопакет трябва да се сменят стъклодържателите.
    Иначе на 24мм разстояние няма смисъл от тройка.Сложи си бяло+ Ка(нискоемисионно или еко го водят)Цената му е някъде 30-35лв.кв.
    Тежеста на квм за 4мм стъкло е някъде към 10кг/кв.м при 2кв имаш 40кг за Б+Ка и 60кг за Б+Б+Б.

  10. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #23

    Re:Стара ал дограма - да я "кърпя" ли?

    Цитат Първоначално публикувано от badr
    Сега.За да ти направят 3-ка стъклопакет трябва да се сменят стъклодържателите.
    Иначе на 24мм разстояние няма смисъл от тройка.Сложи си бяло+ Ка(нискоемисионно или еко го водят)Цената му е някъде 30-35лв.кв.
    Тежеста на квм за 4мм стъкло е някъде към 10кг/кв.м при 2кв имаш 40кг за Б+Ка и 60кг за Б+Б+Б.
    Ако разликата в цената не е огромна, може и да се навия да ми подменят и стъклодържачите за тройка стъкла. Сигурно си струва. Ще изчакам да ми направят примерни оферти и ще реша.
    Най-голямият ми отваряем прозорец е малко над 1 кв, значи би трябвало да издържат пантите
    Имам един огромен 1.60 x 1.62, но той е неотваряем Значи няма ядове

    Благодаря за информацията!

  11. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,781
    #24

    Re:Стара ал дограма - да я "кърпя" ли?

    Пантите не са проблема-стъклопакета държи крилото в правилна геометрия ,ако сложат подложки на правилните места по диагонал.

  12. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Живее в
    Русе, и малко у десно и малко у лево
    Мнения
    669
    #25

    Re:Стара ал дограма - да я "кърпя" ли?

    Само да допълня - дебелината на стъклопакета може да се прецени по широчината на разделителя и - при 24мм стъклопакет разделителя трябва да е 24-(4+4)=16мм, а при 32мм - 32-(4+4)=24мм , където 4 - е стандартната дебелина на стъклото - 4мм. Съответно при тройния стъклопакет при 32мм дебелина - има 2 разделителя (32-(4+4+4))/2=20/2=10мм всеки. Като за най-най добра шумоизолация може да се използват стъкла с различна дебелина, но все пак при спазване дебелината на пакета. Както знаем - шумът се гаси най-добре при преминаване през различни повърхности с различна дебелина и плътност.
    Естествено топлопреминаването зависи и от броя стъкла, а и от самото стъкло - колкото повече, толкова по-добре, стига да оправдава инвестицията.

    Имам познат стъклар, който си прави стъклопакети. И доколкото знам е отварял такива пропуснали кондензи и подобни и ги затваря пак, като само сменя разделителя, а в самия разделител се слагат влагопоемащи гранули.
    Предполагам ще е доста по-евтино от смяна на целия стъклопакет, но пък щом си решил да сменяш всички - действай смело, но ако аз сега сменям - бих сложил троен с четирисезонно. /жилището ми е на оживена улица/ Сегашните стъклопакети ми са двоен 32мм.
    Ако сега обикновеното стъкло прави конденз - при смяна с нискоемисийно/високоенергийно /колко са точни тези термини не претендирам/ разликата ще е в пъти, и то по-долния край и страничните краища само ще се появява. Разбира се зависи от температурните разлики и влажността. А за още по-добър ефект - питай да ти сложат пластмасови разделители на стъклопакетите, ясно е защо да не са метални /сигурно има разлика в цената/.

    Ролетните щори ще са по-добър вариант, щом не се отоплява/използва стаята мисля, отколкото смяна на всички стъклопакети.

  13. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #26

    Re:Стара ал дограма - да я "кърпя" ли?

    Мисля и щори да сложа по-натам. Колкото повече, толкова повече, нали?:P

    4-6-4-6-4 + K стъкло ще има ли смисъл? Тоест 3-ка на 24 мм? Казаха ми, че на тая дограма не могат да се сложат други стъклодържачи. Тоест имам 2 избора 4-16-4 с K или другото по-горе. Въпросът е дали има смисъл от 3-ка с К на 24мм... Според вас?

    Ако разликата е минимална, едва ли има смисъл от тази инвестиция...

    Благодаря ви!

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,781
    #27

    Re:Стара ал дограма - да я "кърпя" ли?

    К-стъкло на южни прозорци е кофти лятото-задъжа топлината вътре.

  16. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #28

    Re:Стара ал дограма - да я "кърпя" ли?

    Цитат Първоначално публикувано от VLADO 66
    К-стъкло на южни прозорци е кофти лятото-задъжа топлината вътре.
    Североизток е Само рано сутрин напича, но не ме бърка щото е кухня.

    Таaa 4-6-4-6-4 + K или 4-16-4 + K ? Заслужава ли си парите 3-ката на 24мм или разликата ще е минимална? В цифри нещо може ли някой да "изкопа" да ги съпоставим? Говаря са топлозагуби на m2. Мерси
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1335461700[/time]_________________________________________________

    Цитат Първоначално публикувано от badr

    Иначе на 24мм разстояние няма смисъл от тройка.
    badr, извинявам се, че пак питам, ама просто много се двоумя... Почти никаква разлика няма да има, така ли? Какви са стойностите W/m2 при двете посочени конфигурации? tnx!

  17. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #29

    Re:Стара ал дограма - да я "кърпя" ли?

    Ug ще е с околко 0.2 по-нисък при 3-ката на 24мм.:rolleyes:

  18. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #30

    Re:Стара ал дограма - да я "кърпя" ли?

    Цитат Първоначално публикувано от babati
    Североизток е Само рано сутрин напича, но не ме бърка щото е кухня.

    Таaa 4-6-4-6-4 + K или 4-16-4 + K ? Заслужава ли си парите 3-ката на 24мм или разликата ще е минимална? В цифри нещо може ли някой да "изкопа" да ги съпоставим? Говаря са топлозагуби на m2. Мерси
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1335465300[/time]_________________________________________________

    badr, извинявам се, че пак питам, ама просто много се двоумя... Почти никаква разлика няма да има, така ли? Какви са стойностите W/m2 при двете посочени конфигурации? tnx!
    Виж колегата ти е отговорил за разлика 0,2 на 1кв.При 50* разлика в температурите вън и вътре ще губиш по 10в/ч или за 100 часа/ сиреч за 2 дни - киловат, който струва 20ст.
    Тази разлика е възможна ако вън е - 20*, а у вас +30.
    Нещо далеч от вероятното.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 5 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 29
    Последно: 29-01-23, 16:48
  2. Отговори: 1
    Последно: 12-01-15, 21:41
  3. Отговори: 4
    Последно: 15-01-12, 23:07
  4. Отговори: 6
    Последно: 15-09-10, 17:53
  5. Отговори: 13
    Последно: 07-06-06, 10:04

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе