Страница 4 от 5 ПърваПърва ... 2345 ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 64

Стара ал дограма - да я "кърпя" ли?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #46

    Отговор: Стара ал дограма - да я "кърпя" ли?

    Цитат Първоначално публикувано от niki72 Виж публикацията
    Троен стъклопакет 36мм няма да стане или ако въобще става ще е много скъпо сигурно-ще разбера тези дни.
    Ники, ако разбереш нещо по тоя въпрос, моля те пиши, че и мен ме вълнува. Благодаря!

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #47

    Отговор: Стара ал дограма - да я "кърпя" ли?

    не би трябвало да е проблем да се направи 36мм . и по важното не би трябвало да е по-скъпо.
    ако е с алуминиев дитанционер не би трябвало да има разлика в цената.
    по скоро ако търсите с пластмасов да не могат да ви го изработят.
    може да се играе и с дебелината на стъклата ако дистанционера не може да се промени. но тогава вече има влияние в/у цената. примерно двете енерджи дтъкла да са 5мм и 4-ка в средата.

    едит нали бяха 20мм ? аз май малко изтървах разговора.

  4. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #48

    Отговор: Стара ал дограма - да я "кърпя" ли?

    Алуминият се продава на килограм.6м профил стъклодържател струва някъде 12-15лв .
    Няма какво да се плашите от смяна на стъклодържателите.
    Сменяйте пакетите с такива с Ка стъкло и максимална ширина разбира се в зависимост колко позволява профила.

  5. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #49

    Отговор: Стара ал дограма - да я "кърпя" ли?

    хора, препоръчай добра фирма за алуминиева дограма в София. Thanks!
    Човекът, дето ми прави дограмата в кухнята, основно с PVC се занимава. Търся специализирана фирма да сложи държачи за по-дебело стъкло.

    Прикачил съм картинка на сегашните държачи. От този тип дали се предлагат все още? На дограмата пише Ensinger GmbH
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от babati; 19-10-12 в 22:15.

  6. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #50

    Отговор: Стара ал дограма - да я "кърпя" ли?

    99% няма да го намериш това.
    обаче производителите на профилни системи обичат да взаимстват, така да го кажем доста един от друг.
    можеш да пробваш с по малко уплътнение - тази на снимката би трябвало да можеш да я махнеш, просто се натиска за да се сложи, така че трябва да излезе без проблем пробвай да я изкараш от единият край. трябва да проверя има ли по-малки такива гуми.
    после дърпаш стъклодържача навън и трябва да излезе. после може да пробваш с някое парче от друга система дали няма да щтракне на мястото на тази. въпроса е дали ще намериш по-тесен стъклодържач...

    примерно тук в края на 3та страница са стъклодържачите : http://altest.bg/uploads/broshures/alu.pdf

    ... най много да успееш 24мм да сложиш. и то с много късмет.

    друг вариант за стъклопакет е да ти лепнат енерджи и средното стъкло с ева и дистанционер до третото стъкло. но не знам има ли смисъл да се правят такива глупости?
    Този пост е редактиран от estqwerty; 20-10-12 в 04:30.

  7. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #51

    Отговор: Стара ал дограма - да я "кърпя" ли?

    Такива обли стъклодържатели имат Алумил,а също и вайспрофил.
    Ако пък ползваш на атест стъкодържателите от каталога, то с номер 370 0550 на твоя прфил може да влезе 36мм.
    Стъклодържателите на почти всички системи може да си ги сменяш.
    Миналата година правих ремонт на къщата.Купих си циркуляр и преса и си изработих сам 18-те врати, после още 8.
    Проста работа е.Прозорец още по-лесно се прави.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    143
    #52

    Отговор: Стара ал дограма - да я "кърпя" ли?

    Сега свалих един стъклопакет - почнах от по късите стъклодържачи като първо махнах уплътнението и после натиснах стъклодържача към стъклото да щракне и с малко издърпване го извадих. Измерих го- 20 мм е дебел = 4-12-4.Стъклодържача ми е 18мм без зъбчето,със зъбчето е 19мм. Колко мм стъклодържач ми трябва за да сложа 36 мм стъклопакет и има ли такъв и дали профила позволява ? А за да сложа 24мм стъклопакет дали само с друго уплътнение става или с колко мм друг стъклодържач? Така изглежда стъклодържача и уплътнението
    5399564H.jpg

  10. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #53

    Отговор: Стара ал дограма - да я "кърпя" ли?

    От линка който ти давам си изтегляш техническия каталог на серията PONY и вътре ще намериш видовете стъклодържатели и техните размери.Има и примери за остъкляване.ALTEST - АЛУМИНИЕВИ ПРОФИЛНИ СИСТЕМИ - Качеството има ново име
    На твоя профил щом щипката горе е 18мм ще се събере поне 32мм. пакет ако се използва щипката, която съм посочил по-горе.
    Най-добре посочи твоя профил коя марка е.
    Този пост е редактиран от badr; 21-10-12 в 11:10.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    143
    #54

    Отговор: Стара ал дограма - да я "кърпя" ли?

    Цитат Първоначално публикувано от badr Виж публикацията
    Най-добре посочи твоя профил коя марка е.
    От края на миналия век е дограмата, казаха ми тогава, че е гръцки профил Капа, как се пише незнам.
    Ако няма да събере 36мм 3ен стъклопакет, ще търся вариант за 24мм двоен

  12. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #55

    Отговор: Стара ал дограма - да я "кърпя" ли?

    Ако твоят стъклодържател в горната си част, там където се набива гумата, е 18мм, то той ще събере и 36.
    От теб остава само да почерпиш.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    143
    #56

    Отговор: Стара ал дограма - да я "кърпя" ли?

    Цитат Първоначално публикувано от badr Виж публикацията
    Ако твоят стъклодържател в горната си част, там където се набива гумата, е 18мм, то той ще събере и 36.
    От теб остава само да почерпиш.
    Да там е 18мм, а с какъв трябва да го заменя с 2 мм стъклодържател ли(има ли такива), за да стане за 3ен стъклопакет 36мм?
    И ще го носи ли тази дограма?

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #57

    Отговор: Стара ал дограма - да я "кърпя" ли?

    Този стъклодържател от каталога, който съм ти посочил, ще стане за 36мм.
    Дограмата разбира се че ще го носи.Къде ще иде да не го носи?
    Но ако е на две панти купи си и сложи още една.Една панта е < от 2лв.
    Поставянето и е повече от елементарно.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    143
    #58

    Отговор: Стара ал дограма - да я "кърпя" ли?

    Цитат Първоначално публикувано от badr Виж публикацията
    Този стъклодържател от каталога, който съм ти посочил, ще стане за 36мм.
    Дограмата разбира се че ще го носи.Къде ще иде да не го носи?
    Но ако е на две панти купи си и сложи още една.Една панта е < от 2лв.
    Поставянето и е повече от елементарно.
    Много благодаря за информацията. За този ли стъклодържател 37 5 0550 става въпрос, че много не ги разбирам - гледах glass holders а те са няколко? Ще ги търся на живо да премеря.
    Вратите са ми с по 3 панти- така ли да ги оставям? Прозорците са с по 2 панти - там да се добавя трета.

  17. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #59

    Отговор: Стара ал дограма - да я "кърпя" ли?

    Цитат Първоначално публикувано от niki72 Виж публикацията
    Много благодаря за информацията. За този ли стъклодържател 37 5 0550 става въпрос, че много не ги разбирам - гледах glass holders а те са няколко? Ще ги търся на живо да премеря.
    Вратите са ми с по 3 панти- така ли да ги оставям? Прозорците са с по 2 панти - там да се добавя трета.
    Да! Става дума за 375 0550.Идеята ми е следната.Гледал си страницата с glass holders и там са дадени примери.
    Твоят стъклодържател е широк 18мм, а с зъбчето 19.Примерът с аналогичен стъклодържател в страницата на каталога е този за 8мм стъкло.Щипката е точно като твоята,а в каталога е с номер 375 0530.Там се вижда че е 19мм с зъбчето.
    От страницата още се вижда, че стъклодържател 375 0550 е за 24мм стъклопакет.
    С други думи разликата м/у двата размера е 16мм, което означава че ако твоят пакет е 20мм с подмяна на щипката с 0550(375 са първите цифри от означението за цялата серия) ще можеш спокой на поставиш 36мм пакет и няма даже да сменяш гумата.
    Панти допълнителни слагай само там където ще сменяш пакетите.

  18. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #60

    Отговор: Стара ал дограма - да я "кърпя" ли?

    панта/и задължително допълнителна , защото аз си мисля че може и да не го понесе
    тройните пакети си тежат да им ..... не е като двоен.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 5 ПърваПърва ... 2345 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 29
    Последно: 29-01-23, 16:48
  2. Отговори: 1
    Последно: 12-01-15, 21:41
  3. Отговори: 4
    Последно: 15-01-12, 23:07
  4. Отговори: 6
    Последно: 15-09-10, 17:53
  5. Отговори: 13
    Последно: 07-06-06, 10:04

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе