Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 64

Стара ал дограма - да я "кърпя" ли?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #31

    Re:Стара ал дограма - да я "кърпя" ли?

    Ето я и офертата, която ми дадоха

    Прозорците са към 5 квадрата, а размерите горе-долу такива:

    В 1.60 Ш 1.62
    В 1.60 Ш 0.65
    В 1.30 Ш 0.65
    В 0.30 Ш 0.65

    Цената е:

    стъклопакети ( б + ка 24 мм ) - 297 лева
    стъклопакети ( б + б + ка 24 мм ) - 392 лева

    Това е окончателната цена + доставката и монтажа. Как е офертата?

    Ако вземем предвид сметките по-горе и го пишем дори и по 50 стотинки на 2 дни за всичките ми прозорци, се получава около 7,50 лева на месец Не е малко За първата година съм избил 1 квадрат бяло стъкло :P

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #32

    Re:Стара ал дограма - да я "кърпя" ли?

    Цитат Първоначално публикувано от babati
    Ето я и офертата, която ми дадоха

    Прозорците са към 5 квадрата, а размерите горе-долу такива:

    В 1.60 Ш 1.62
    В 1.60 Ш 0.65
    В 1.30 Ш 0.65
    В 0.30 Ш 0.65

    Цената е:

    стъклопакети ( б + ка 24 мм ) - 297 лева
    стъклопакети ( б + б + ка 24 мм ) - 392 лева

    Това е окончателната цена + доставката и монтажа. Как е офертата?

    Ако вземем предвид сметките по-горе и го пишем да речем 50 стотинки на 2 дни за всичките ми прозорци, се получава около 7,50 лева на месец Не е малко За първата година съм избил 1 квадрат бяло стъкло :P
    300лв за 5кв е много за мен,но при теб е с доставка и монтаж.
    Ти си прецени.

  4. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #33

    Re:Стара ал дограма - да я "кърпя" ли?

    Намерих една уловка обаче. При мен офертата за 3-ката беше за 1 K покритие, а навсякъде гледам, че по чужбината 3-ките ги правят с по 2 покрития - отвън-навътре втората и петата повърхност. Източник:

    http://windows.lbl.gov/software/wind...ison-Final.pdf

    Добре че не съм поръчал стъклата още да си проуча нещата още... С 1 покритие надали щеше да е и с 0,2 по-добър коефициентът...

    Четох и един семинар на Saint-Gobain за 3-ките, че са с 2 нискоемисионни повърхности - пак 2 и 5. Май ще искам нова оферта да ми направят за тройния стъклопакет.

    Правилно ли съм разбрал данните от линка по-горе? Наистина ли тройните стъклопакети по стандарт се правят с 2 нискоемисионни стъкла? Благодаря!!

  5. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #34

    Re:Стара ал дограма - да я "кърпя" ли?

    това бях боокнал преди време заради графиките за разтоянието м/у стъклата. хвърли един поглед има добри примери и насоки.
    http://aircon.digdice.com/wp-content/uploads/2012/01/стъклопакет-пасивна-къща.pdf

  6. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #35

    Re:Стара ал дограма - да я "кърпя" ли?

    Цитат Първоначално публикувано от estqwerty
    това бях боокнал преди време заради графиките за разтоянието м/у стъклата. хвърли един поглед има добри примери и насоки.
    http://aircon.digdice.com/wp-content/uploads/2012/01/стъклопакет-пасивна-къща.pdf
    Четох го този семинар Много добре звучи всичко, ама не вярвам чак дотам на БГ изпълнителите за качеството на продуктите... Ако дойдат от Saint-Gobain да ми сменят стъклата, съм склонен да повярвам, ама все пак на мен eдва ли ще ми слагат стъклопакети saint gobain... по-скоро БГ производство ще са. Как са слагани тия газове вътре, дали идеално са херметизирани пакетите... Божа работа... Поради гореизложеното вярвам в стъклата :D Поне знам, че си ги има и ги виждам:P

    Та конфигурация с две К стъкла на позиции 2 и 5 има, нали?
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1335802080[/time]_________________________________________________

    Ето една интересна статия:

    http://www.dogrami.bg/php/statiq.html?id=256

    "...за нашия климат удачният вариант е: стъкло четири сезона – обикновено – нискоемисийно, в тази последователност отвън навътре."

    Замислям се за този вариант

  7. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #36

    Re:Стара ал дограма - да я "кърпя" ли?

    Каквото-такова, поръчах стъклата днес. Поръчах K + бяло + 4s

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #37

    Re:Стара ал дограма - да я "кърпя" ли?

    Цитат Първоначално публикувано от babati
    Каквото-такова, поръчах стъклата днес. Поръчах K + бяло + 4s
    Честито!
    Сериозна инвестиция за 24мм. пакет.

  10. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Живее в
    Русе, и малко у десно и малко у лево
    Мнения
    669
    #38

    Re:Стара ал дограма - да я "кърпя" ли?

    Мисля, че това е правилният избор.

    А колко беше цената на квадрат? И пита ли за пластмасови разделители?
    И при монтажа да не ги сложат както им падне под ръка! Отвътре К-то!

  11. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #39

    Re:Стара ал дограма - да я "кърпя" ли?

    Цитат Първоначално публикувано от V_Simeonov
    Мисля, че това е правилният избор.

    А колко беше цената на квадрат? И пита ли за пластмасови разделители?
    И при монтажа да не ги сложат както им падне под ръка! Отвътре К-то!
    Надявам се

    450 лева ми излизат стъклата, малко под 5 квадрата са, цената включва и доставка и монтаж и вземане на мерки. Горе-долу по 100 кинта на квадрат Соленко идва, но много исках са пробвам тая технология, много ми е мерак!

    Дограмата ми е слагана само на 3-4 дюбела, представяте ли си! И не беше измазана отвън дори, само на пяна беше... Ще сложим и още към 10 допълнителни дюбела да е по-здраво захваната...

    Знам за К-то, попрочетох доста из форума
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1336083120[/time]_________________________________________________

    Питах за пластмасови дистанционери, да. Нямало толкова малки - по 6 мм. Показаха ми мостри, но за съжаление нямало като за моя стъклопакет.

  12. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #40

    Re:Стара ал дограма - да я "кърпя" ли?

    Хора, определено има смисъл да се инвестира в стъклопакет! Много съм доволен! Дори мисля, че това е по правилният избор отколкото първо да се тръгва с топлоизолацията. Помещението доста се стопли Не ми се мисли какво ще стане като изолирам и тавана на терасата :rolleyes:
    Така се зарибих, че сериозно се замислям да сменя стъклата и в хола. Там площта също е голяма - към 4.9 квадрата стъкло.

    Благодаря ви за насоките!

  13. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    143
    #41

    Отговор: Re:Стара ал дограма - да я "кърпя" ли?

    Стара е темата, но понеже съм също с такава стара алуминиева с прекъстнат термомост и естествено с 2ен бяло/бяло - едно време за спец. стъкла нищо не се чуваше освен за разни цветни, да питам автора лятото (понеже зимата тепърва ще придобива впечатление) как е с този 3-ен стъклопакет и най-вече как на 24 мм се събират K + бяло + 4s ? С какви разделители, че където питам казват че няма толкова малки разделители и няма смисъл от 3 стъкла на 24мм - много малко разстояние остава между тях и коеф. на топлопреминаване няма да е толкова нисък както при нормален 3ен стъкопакет
    И още - като гледам моите стъклопакети са може би 18 или 20 мм (ще ги измеря днес точно) и колко ще бъде Ug -едва ли 1.3-1.4 като при 24 мм стъклопакет съставен от Високоенергийно/4мм/+Бяло /4мм/? Дали мога да вмъкна 24мм стъклопакет на мястото на старите - само уплътненията ако сменя, за смяна на стъклодържачите става скъпо, а и надали ще се намерят такива стъклодържачи които да паснат?

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #42

    Отговор: Стара ал дограма - да я "кърпя" ли?

    Здравей, niki72.

    Да ти кажа и аз съм в същото положение с една от стаите ми. Тя също гледа на североизток като другата стая - тази с 3-ката. Дограмата е алуминиева с прекъснат термомост, но стъклопакетите са по-тесни, пак двойни. Не съм викал още фирмата да погледне и тях, но ако ми кажат, че няма как да се сложи 24mm, може би просто ще сложа двоен с K стъкло. Със смяна на стъклодържачи вероятно ще излезе доста солено.

    Иначе от 3-ката K + бяло + 4s според мен има ефект. С около 1.2 градуса по-топла е стаята в сравнение с другата до нея - тази с двойния стъклопакет. И то при положение, че в стаята с 3-ката имам 4 квадрата остъклена тераса, като под плочките на пода нямам изолация. Та от тия 4 квадрата доста изстива помещението. Също и прозорците са по-големи - някъде към 4-5 квадрата. Докато в другата стая с двойката са само към 2 квадрата стъкла. Но пък стаята с 3-ката е кухня и работи нон-стоп хладилник там, и то голям. Вероятно топли помещението малко поне.

    Стъклата са 4-6-4-6-4. Разделителите са 4 мм алуминиеви. Исках с пластмасови, но ми казаха, че нямало 4-ка пластмасови. Вероятно в чужбина е имало стандарт 4-6-4-6-4, но преди много време. Идеята я взех от един документ от семинар на Saint Gobain - огромен френски производител на какво ли не. До България концепцията 4-6-4-6-4 едва ли някога е стигала. Ние нали сме си малко назад с времето тука и направо на 32мм троен сме минали Ето тук също го има 4-6-4-6-4 в табличката:

    http://windows.lbl.gov/software/wind...ison-Final.pdf

    Зимата ще се види най-добре. Тогава в кухнята без отопление падаше и от около 15 градуса. Сега ще видим как е. Ще пиша пак.
    Този пост е редактиран от babati; 17-10-12 в 21:46.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    143
    #43

    Отговор: Стара ал дограма - да я "кърпя" ли?

    Да, зимата ще се види как е. С въздух ли са ти 3-ките и коеф. /Ug/ колко е сега ?
    Моите стъклопакети са 20 мм бяло/бяло = 4+12+4 и коеф. /Ug/ 2.8 вата/кв.м. Евентуално ако може със смяна на уплътненията на дограмата да се отвори място за 24 мм стъклопакет, който да е високоенергийно/бяло и да постигна коеф. /Ug/ 1.4 вата/кв.м
    Ако остана на стъклопакет 20мм
    високоенергийно/бяло с коеф. /Ug/ ще бъде 1.6 вата/кв/м ако се вярва на тази информация :
    http://www.kasiopes.com/index_files/...i_kasiopes.htm
    Уплътненията ми са в отлично състояние, незнам дали има по-тънки и колко струват на метър и дали си струва да ги сменя за разлика от 0.2 в коеф. /Ug/
    И коя марка 4s стъкла са по-добри - унгарските Guardian, ACG planibel или някоя друга
    ?

  17. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #44

    Отговор: Стара ал дограма - да я "кърпя" ли?

    С въздух са ми стъклопакетите. Би трябвало около 1.2-1.4 да е коефициентът - божа работа :P Доколкото може да се вярва на информацията от нета, разликата в коефициента е такава на тия милиметри - около 0.2. Всеки си преценява. Аз реших да дам малко повече кинти. Поне да знам, че изцеждам най-доброто от старата си дограма. Пък колкото стопли, толкова :D Дали съм с "вътрил", няма как да се разбере...
    Стъклата ми май бяха чешки, нямам спомен. Тестът със запалката показва, че не са ме излъгали. Дано наистина да е така :P:P
    Наистина не мога да ти кажа кои 4s стъкла са най-добрите. Не си спомням добре, но 4s мяй бяха чадо на Saint Gobain Франция. Те са едни от иноваторите в бранша. Ако има такива, вземай
    Този пост е редактиран от babati; 19-10-12 в 14:44.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    143
    #45

    Отговор: Стара ал дограма - да я "кърпя" ли?

    Те могат да ми кажат, че са Saint Gobain няма как да съм сигурен, че са такива. Явно ще са някакви с покритие обаче дали няма да са турски или на тракия глас, ако правят такива. За сега само на Ролпласт знам, че са унгарски Guardian и предполагам са им свестни стъклопакетите - имат модерна производствена база.
    Троен стъклопакет 36мм няма да стане или ако въобще става ще е много скъпо сигурно-ще разбера тези дни. При мен повечето прозорци са на изток и си пече до към обяд затова мисля да слагам от типа 4s - високенерг., ако сложа нискоемисионни ще има парников ефект лятото-виждал съм как се напичат до парене и вътре не се стои. Обаче зимата слънцето няма да ме топли с 4s,в дните когато го има, но пък нали коеф. Ug и зима и лете е един и същ и на нискоемисионните (К) и на високенерг. 4s , значи 4s трябва да слагам...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 29
    Последно: 29-01-23, 16:48
  2. Отговори: 1
    Последно: 12-01-15, 21:41
  3. Отговори: 4
    Последно: 15-01-12, 23:07
  4. Отговори: 6
    Последно: 15-09-10, 17:53
  5. Отговори: 13
    Последно: 07-06-06, 10:04

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе