Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 38
Like Tree17Одобрявам

Изолация на под.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Живее в
    Хасково
    Мнения
    349
    #16

    Отговор: Изолация на под.

    +1 към мненията в подкрепа на изолацията.. Правилно сте се ориентирали да го правите без замазка, само с фибран и паркет. Живея в същия тип апартамент изток-запад на първи етаж над магазинчета, бивши мазета. Направил съм цялостна изолация на пода с 5см фибран, но отгоре има и 6-7см замазка и гранитогрес и цяла зима пода си е хладен.. Ако сега го правех на ново и аз щях да заложа само на фибран и паркет. При вас е кофти, че вече имате масивен паркет, понеже според мен няма как да го демонтирате безболезнено.. поне според мен.
    Viking72 одобрява това.

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #17

    Отговор: Изолация на под.

    Цитат Първоначално публикувано от avast3 Виж публикацията
    Ми, аз в къщи си имам подове с естествена(дюшеме) и изкуствена(ламинат) настилки. Отдолу, под мен, има както отопляеми, така и неотопляни помещения. Моят скромен опит ми показва, че независимо от настилката, ако отдолу не се отоплява, подът си е неприятно студен и си иска допълнителна изолация.
    Е хубаво,обаче как се чувстват краката на ламинат и на дюшеме?
    Разликата е огромна-на дюшеме бос или по чорапи.На ламинат си с чехлите,ако няма килим.

    Може да пишете свободни съчинения,обаче повтарям и приключвам по темата!
    Няма по -добра настилка от естествения материал-паркет или дюшеме!
    Jack Krauser одобрява това.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #18
    Цитат Първоначално публикувано от goshe Виж публикацията
    Е те това е най-добре, стига да имаш достъп и добро от комшиите под всички твои стаи.
    Е, не точно, но не ми се влиза в полемики. Човекът е дал 100% от себе си, постигайки 70-80% от желаното. Може и някои нежелани ефекти да си докара, но не е задължително, понеже много зависи от конкретното къще, но това е друга тема

  5. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #19

    Отговор: Изолация на под.

    Avast3, ама това е наказуемо по НПК!

  6. Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Димитровград
    Мнения
    354
    #20

    Отговор: Изолация на под.

    Мойте 5 - стотинки по темата. Понеже и аз съм на първи етаж над мази. Апартамента е монолит от 60-те. Във всички стай бях с естествен паркет. След първата зима осъзнах че този паркет е само прехвален - студен, мухлясващ и смърдящ - нищо че беше реиновиран цялостно - циклене и лакиране. Вече на две от 4-те стай съм махнал естествения паркет, на негово място в едната стая 20мм подов фибран и отгоре 8мм ламинат - детска. В спалнята поради съображения за да не се смачка върху XPS-а положих 11мм OSB и тогава наредих 8мм ламинат. От личен опит мога да заявя ме пода който има положен фибран е доста по-топъл. Сравнявам - естествения паркет ходя с чехли, в стаята с фибрана мога да си позволя да стъпя по чорап.

    П.п. Върху естесвен паркет не слагай ламинат или изолация, защото влагата ще остане в естесвения паркет и после следва миризма. Пак личен опит - горчив.

  7. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #21

    Отговор: Изолация на под.

    Цитат Първоначално публикувано от Иван Вълков Виж публикацията
    От личен опит мога да заявя ме пода който има положен фибран е доста по-топъл. Сравнявам - естествения паркет ходя с чехли, в стаята с фибрана мога да си позволя да стъпя по чорап.
    Съвсем обективен критерий - при мен повърхносттната температура през зимата се повиши със 7-8оС, след добавяне на аустротерм+ламинат върху теракота.

  8.  
     
  9. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #22

    Отговор: Изолация на под.

    Ай, стига сте се излагали с този „подов” фибран!Няма такова понятие/наименование/!
    Еди се занимава с дърводелски работи,защо ли не иска да пише?

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap Виж публикацията
    Съвсем обективен критерий - при мен повърхносттната температура през зимата се повиши със 7-8оС, след добавяне на аустротерм+ламинат върху теракота.
    Ай, стига писа глупости,защото ще те запиша във всички форуми с тази златна мисъл!!
    Ама,ако ти публикувам мисълта в строителният форум'.?'..
    Този пост е редактиран от Viking72; 10-04-18 в 22:15.

  10. Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Димитровград
    Мнения
    354
    #23

    Отговор: Изолация на под.

    Колега подов е поради две причини: първо е с по голяма плътност и второ води се гладък. Ще кажеш сега какво значение има че е гладкоста ами не става за изолиране на фасади т.к. се пропуква мазилката/шпакловката. Тука нестава въпрос кой е дърводелец, кой е мазач има топлозагуби на повърхността. Другия жокер е че има точка на оросяване


    П.п. И да добавя в детската нищо че няма положено ОСБ между XPS и ламинираният паркет няма никакъв проблем с поддаване. Има гардероб легло и всички нормални мебели, просто тежеста се разпределя на голяма площ след полагането на ламината.
    Viking72 одобрява това.

  11. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #24

    Отговор: Изолация на под.

    Комшията си сложи фибран дебели плоскости и по-късно се оплака, че подът му хлътнал.
    Ако на някой му е студено на краката с паркет, ще му е студено и с фибран и ламиниран паркет. Ако иска да му е топло на краката по-добре да сложи отгоре някакъв килим или мокет, ефектът ще е много по-забележим.

  12. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #25

    Отговор: Изолация на под.

    Вики, бе що не пиеш само докато ти сладко...
    bobivg одобрява това.

  13. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #26

    Отговор: Изолация на под.

    Цитат Първоначално публикувано от Иван Вълков Виж публикацията
    Колега подов е поради две причини: първо е с по голяма плътност и второ води се гладък. Ще кажеш сега какво значение има че е гладкоста ами не става за изолиране на фасади т.к. се пропуква мазилката/шпакловката. Тука нестава въпрос кой е дърводелец, кой е мазач има топлозагуби на повърхността. Другия жокер е че има точка на оросяване


    П.п. И да добавя в детската нищо че няма положено ОСБ между XPS и ламинираният паркет няма никакъв проблем с поддаване. Има гардероб легло и всички нормални мебели, просто тежеста се разпределя на голяма площ след полагането на ламината.
    Иване,всичко става за фасада и под.
    Само,че гладкият се рендосва или жули,защото чорбаджийята е го взел на тънка цена! Работникът/ци/,ако са стабилни-знаят,иначе фасадата е долу след време!
    Но по принцип фибрана е за бетон и до кота нула.
    Иван Вълков одобрява това.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #27

    Отговор: Изолация на под.

    Преди време съм си мислел за 5см. фибран и 18mm гипсфазер. После подложка 2mm и ламинат. Нещо цената ме отказа тогава.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #28
    Цитат Първоначално публикувано от Kasap Виж публикацията
    Avast3, ама това е наказуемо по НПК!
    Ъъъ, по кой Научно-Популярен Канал?

  17. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #29

    Отговор: Изолация на под.

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    Преди време съм си мислел за 5см. фибран и 18mm гипсфазер. После подложка 2mm и ламинат. Нещо цената ме отказа тогава.
    Гипсофазер е само за фасада!!!!!

    Миланов,карциногенен-на запад е забранено!
    Този пост е редактиран от Viking72; 10-04-18 в 22:38.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #30

    Отговор: Изолация на под.

    Vidifloor SOLO 4SF 18/600/900 мм. гипсфазерна плоча
    KNAUF Гипсофазер VIDIFLOOR SOLO 18 мм.

    - - - - - - - - - -

    http://www.misiamoiatdom.com/75-стая...-сух-под

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Изолация на под
    От sevastaki във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 19
    Последно: 20-04-17, 10:04
  2. савет за изолация
    От mirort във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 5
    Последно: 14-12-14, 23:16
  3. Време е за изолация
    От aleksenergo във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 3
    Последно: 08-06-14, 23:06
  4. изолация компресор
    От blizzard1 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1
    Последно: 28-06-13, 10:22
  5. допълнителна изолация ?
    От nikibox във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 5
    Последно: 18-10-12, 16:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе