Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 40
Like Tree23Одобрявам

Конденз по стъклата на стаите

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    Самоков
    Мнения
    91
    #1

    Конденз по стъклата на стаите

    Имам проблем с непрекъснато кондензиране на влагата по стъклата на прозорците. Дограмата е петкамерна ПВЦ на Профилинк с двоен стъклопакет от обикновено стъкло. Отоплявам се с климатици. Наясно съм че има влага във въздуха за да кондензира, но въпроса е следния. Като пипна стъклото отвътре е студено в сравнение с останалата част от дограмата.Та дали ако сменя стъклопакетите с друг вид стъкла или с троен пакет нещата ще се подобрят ? В момента пакета е 24мм, а дограмата е широка 70мм. Мисля че може да поеме пакет 36мм, двоен или троен. Иска ми се вътрешното стъкло да не е толкова студено и дали е възможно това? Нищо не разбирам от тази материя, та ще съм благодарен на обективни мнения по въпроса.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #2

    Отговор: Конденз по стъклата на стаите

    Пробвай с един стъклопакет, ако има ефект и другите.
    При мене двойният доста кондензира, тройният само 2..3см в долният край.
    corsairman01 одобрява това.

  4. Member
    Тук е от
    Nov 2015
    Живее в
    Варна
    Мнения
    164
    #3

    Отговор: Конденз по стъклата на стаите

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    Пробвай с един стъклопакет, ако има ефект и другите.
    При мене двойният доста кондензира, тройният само 2..3см в долният край.
    Резултатът при мен същият. Само 2-3 см. в долноят край на тройния.
    corsairman01 одобрява това.

  5. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,864
    #4

    Отговор: Конденз по стъклата на стаите

    И ако не е южно изложението гледай вътрешното да е Ка.
    bobivg, doooon, Miro1972 и 1 други харесват това.

  6. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,772
    #5

    Отговор: Конденз по стъклата на стаите

    Цанков, ти усетил ли си разлика в потенето на стъклата, когато се топлиш с климатиците и когато си на радиатори?

  7. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,864
    #6

    Отговор: Конденз по стъклата на стаите

    Не, никаква.Но при мен няма конденз, навсякъде без баните съм Ка.
    В баните имаше при къпане до миналата седмица.Взех един препарат Антиконденз на Motip за колата, но явно
    прозорците и имат някакво полимерно покритие и не се разнася добре. Та напръсках баните и има добър ефект.
    https://praktiker.bg/bg/Vàtreshno-po...MOTIP/p/456301

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    May 2018
    Мнения
    523
    #7

    Отговор: Конденз по стъклата на стаите

    От гледна точка на термодинамиката разлика няма в конденза при отопление на радиатори на климатици и на каквото и да е било. Конденз има когато има влага а на вън е студено и когато не се проветрява. Другия начин за справяне с конденза е монтиране на стара разшлякана дървена дограма. Ако някой от вас е ходил на село има спомени от зимните дни на село ще се сети че там конденз нема щото сичкото влага бяга от прозорците през които може и мишка да избяга на всичкото от горе и кюмбето е на 6 а кюмбетата когато се нагреят и почервенеят имат сериозно инфрачервено излъчване което гони влага от всякъде и я издухва през отворите на прозорците. Аз много пъти съм казал в тоя форум не може да искате да сте опаковани почти херметично и да нямате влага все пак ние хората сме сериозен производител на влага на запад хората като се опаковат с хубави прозорци с хубави врати с незнам си колко пласта изолация си правят едни проветрителни системи из къщите та даже и слагат топлообменици на изходящия въздух за да могат да гепнат и последната топлинка. Тъй като в България всичко се прави с г..зъ си аз ти препоръчвам проветряване
    VanDan одобрява това.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #8

    Отговор: Конденз по стъклата на стаите

    Радиаторите на парното ги слагат предимно под прозорците, т.е. топлят прозорците. Климатиците предимно горе при тавана. Различна е циркулацията на въздуха. Та в този ред на мисли преди да смениш стъклопакет пробвай с един конвектор 1000w под прозореца. Ама такъв дето топлото излиза право нагоре, че на повечето май излиза напред.

  11. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #9

    Отговор: Конденз по стъклата на стаите

    Конденза се появява, обикновено, когато изолацията не е направена както трябва. Това се случва особено често, точно около дограмата - там обикновено изолацията е много тънка и особено ако дограмата е монтирана на стоманобетонови елементи, термомоста е гарантиран и заедно с него и конденза.
    Още по лошо става, когато, не стига че отвън около дограмата се слага едва 1-2см. XPS, и отвътре се слага XPS.
    Този пост е редактиран от tony34al; 17-01-21 в 08:48.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #10

    Отговор: Конденз по стъклата на стаите

    Така е. На т.н. панелна масовка няма как коректно да се направи изолация.
    На новото в спални по 10кв.м. с двама възрастни...и климатик.....пак същото.

  13. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,772
    #11

    Отговор: Конденз по стъклата на стаите

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    Радиаторите на парното ги слагат предимно под прозорците, т.е. топлят прозорците. Климатиците предимно горе при тавана. Различна е циркулацията на въздуха.
    Именно това исках да разбера, топлия издигаш се въздух под прозореца успява ли да създаде достатъчна въздушна завеса и това да има видимо отражение върху конденза по прозореца. Сега си спомням, че не съм питал правилния човек, защо при него може би оплакванията бяха в обратна посока, че му е много сух въздуха зимата.
    ccankov73 одобрява това.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,864
    #12

    Отговор: Конденз по стъклата на стаите

    Bobbi направих си експеримент - снощи оставих овлажнителя цяла нощ(обикновено го спирам) и сутринта на -5С , 24С и 48% вътре
    на парно има ей това върху Ка-то :
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    bobivg одобрява това.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    Самоков
    Мнения
    91
    #13

    Отговор: Конденз по стъклата на стаите

    Конденза при мен е нощем. През деня се проветрява и стъклата са чисти, но сутрин всички стъкла са мокри от конденз. Нощем и без това е много по студено. По дограмата няма и като я пипам не е студена, но стъклата са много студени затова си мисля, че евентуално със смяна на пакетите би могло да има подобрение. Не съм наясно с кой вид пакет и с какви стъкла ще има подобрение.Целта е да задържа вътрешната температура и ако може вътрешното стъкло да не е толкова студено. Тогава би трябвало конденза да намалее.
    Другото което се сещам е че нощем в стаите държим не повече от 17-18*С, но топло не можем да спим. Вероятно и това помага.
    jhoro одобрява това.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    74
    #14

    Отговор: Конденз по стъклата на стаите

    Аз имам подобни проблеми. Най-вече в кухнята имаше конденз на двойния стъклопакет.

    Смениха лятото към троен стъклопакет в кухнята. Вече няма конденз или ако има е няколко милиметра в ъглите на стъклото.

    Стъклото е Ка в кухнята, ако не се лъжа от външната страна.

    Следва смяна в хола на стъклата. Та при смяна имаш по-малка проводимост на студен въздух и конденза е по-малко.

    Естествено ако има много висока влажност в помещението все някъде ще кондензира тази влага. Може би наистина един влагоуловител е добра идея, или често проветряване ( 5 минути на всеки час)

    Има и едни автоматични клапи, които не искат електричество и се монтират на прозореца и се отварят над 50 процента влажност в помещението. Това също не е лош вариант мисля, защото влиза и чист въздух.

  18. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #15

    Отговор: Конденз по стъклата на стаите

    Аз съм от 17 години с двоен бяло-бяло 4мм навсякъде и нямам конденз.Пакета е причина за конденз в много малко случаи.Най-често причина е микроклимата.
    estqwerty, espace и Gena_bs харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Съвет за извеждане на конденз
    От delsol във форум Отопление
    Отговори: 15
    Последно: 05-07-19, 23:15
  2. Конденз по дограма
    От stoyanmihov във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 52
    Последно: 01-12-17, 15:48
  3. Помощ при избор на климатици за стаите на морски хотел
    От dddilian във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 7
    Последно: 08-01-16, 11:32
  4. HELP! отвеждане на зимния конденз!
    От wizli във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 46
    Последно: 10-12-13, 17:38
  5. конденз от външното тяло
    От branko във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1
    Последно: 05-09-11, 17:18

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе