Страница 3 от 3 ПърваПърва 123
Резултати от 31 до 38 от общо 38
Like Tree12Одобрявам

Теч от дограмата при силни буря и насрещен вятър

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #31

    Отговор: Теч от дограмата при силни буря и насрещен вятър

    Ами..
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    jhoro и CubanLinx харесват това.

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    Jun 2014
    Мнения
    390
    #32

    Отговор: Теч от дограмата при силни буря и насрещен вятър

    Цитат Първоначално публикувано от justify Виж публикацията
    Така колкото и силен вятър да духа няма да може да вкара вода вътре, нито "да огъне прозореца", макар че според мен не е огънал прозореца, а просто там има повече разстояние между двете уплътнения ---> на прозорец и каса.
    Да, ама ... не!
    Когато вятъра е силен и перпендикулярно срещу прозореца - спасяват само външни щори.
    Вкарвало ми е вода даже през плъзгаща, алуминиева дограма. Както между прозорците, така и покрай касата.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    92
    #33

    Отговор: Теч от дограмата при силни буря и насрещен вятър

    Здравейте,

    искам да се допитам за съвет.
    От вън на дорамата имам метални первази захванати с рапидки към ПВЦ профила, а от вътре профила стъпва на подпрозоречен вътрешен перваз.
    Мястото където контактуват беше намазано със силикон, но явно при силен вятър и дъжд някак успява да пробие и протича от вътре между профила и вътрешния перваз.
    Поразчоплих намазания силикон и действително на места не седеше поотлепено, това на снимката по-долу аз го раздърпах така.
    Предполагам че самото силикониране между ПВЦ профила и подпрозоречния перваз не е както трябва за да тече, но това е свирено вече, не мога да разглобявам.
    Въпроса ми е с какво да намажа мястото на съединяване отнвън за да има по-дълготраен ефект?
    Пак силикон, горещ силикон, някаква лента ли да сложа и от горе да мажа, изолиращи спрейове ли да търся? Дайте съвет.

    Благодаря.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  5. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #34

    Отговор: Теч от дограмата при силни буря и насрещен вятър

    https://gsstroimarket.bg/product/534...1fc-300ml-bjal
    или друг такъв бял.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    92
    #35

    Отговор: Теч от дограмата при силни буря и насрещен вятър

    Аз си мислех за такова https://praktiker.bg/bg/Lenti/LENTA-...COREX/p/133926

    Ако намеря бяло още по-добре. Тези силикони нещо не се справят. За втори път се маже там, уж ув издръжливи ала бала...

  7. Member
    Тук е от
    Nov 2021
    Живее в
    Аксаково
    Мнения
    300
    #36

    Отговор: Теч от дограмата при силни буря и насрещен вятър

    Полиуретанов уплътнител. Бял, черен, сив......все подходящи десени. На салами ги продават.
    Където съм намазал, не съм повтарял. Имам тръба през керемида на над 10 г., няма проблем.
    На Planex къде е имало рекламация, за течове, пак те това е играло. Не са ни връщали втори път.
    Чисти се както трябва, обезмаслява се, подсушава се и се маже.

    Цанков, не видях, че вече си предложил.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,414
    #37

    Отговор: Теч от дограмата при силни буря и насрещен вятър

    Имах такъв проблем с чисто нова дограма с обков Маки или както там се казва . Не съм специалист по дограми, но в кухнята имах локва. Смениха "държачите" - така му казваха майсторите - елементите които държат стъклопакета плътно към касата с нови и се оправи.

  10. Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    187
    #38

    Отговор: Теч от дограмата при силни буря и насрещен вятър

    Цитат Първоначално публикувано от justify Виж публикацията
    Като чета написаното от теб, няма да се справиш сам - ориентирай се към фирма.

    Ама и свястна фирма ако не избереш...

    Иначе ето какви са "козирките", като при мен са 3 пъти по-къси от тези и са с наклон напред и надолу, така че покриват плътно мястото където двете уплътнения на прозорец и каса опират едно в друго:



    "Тапите" за конденз, на практика не са тапи, а капачета от външната страна на прозореца които капачета покриват дупките за конденз отгоре, отстрани и дори отпред и само отдолу няма "стена"(под), като от там да излиза парата или конденза който се е събрал.Така на практика не е възможно през тях да влезе вода навътре дори при най-силна буря, тъй като дупката е над долния отвор на това капаче.


    Успех.
    Малко изравям стара тема. Подобни "козирки" откъде мога да закупя?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 3 ПърваПърва 123

Подобни теми

  1. Проблем с образуване на лед от вътрешната страна на дограмата
    От dragonn2 във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 11
    Последно: 11-01-17, 18:05
  2. Потреперване на климатик при силен вятър
    От tencho във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 17
    Последно: 30-06-15, 10:29
  3. Подмяна на стъклопакета на дограмата
    От regned във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 12
    Последно: 16-10-13, 10:10
  4. Силни вибрации от климатик Фуджицу
    От Desi1234 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 28
    Последно: 24-02-12, 20:25
  5. Вятър зарежда батерията на телефон
    От IvO™ във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 4
    Последно: 18-06-07, 15:45

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе