Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 38
Like Tree12Одобрявам

Теч от дограмата при силни буря и насрещен вятър

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #16

    Отговор: Теч от дограмата при силни буря и насрещен вятър

    Един лист копирна хартия, затваряш крилото и защипваш на външният уплътнител, гледаш къде като го дръпнеш се изважда. И така по цялата периферия. После на вътрешният уплътнител....ама като нямаш достъп....

    - - - - - - - - - -

    Колко такива врътки имаш на крилото.
    20210818_224545.jpg
    Сега погледнах, при мене са през 40..50см.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #17

    Отговор: Теч от дограмата при силни буря и насрещен вятър

    Къщата ми е първа и в четирите посоки.За 17 години джамовете ми са видяли и две и двеста.

  4. Junior Member
    Тук е от
    May 2020
    Мнения
    11
    #18

    Отговор: Теч от дограмата при силни буря и насрещен вятър

    Цитат Първоначално публикувано от edi1 Виж публикацията
    Къщата ми е първа и в четирите посоки.
    Сигурно е възможно, но ми е трудно да си го представя, как дори дървета няма наоколо.
    Има един култов рибар, в съответния форум, със снимка как хвърля от скала в морето и вълните му се разбиват в гърдите.

  5. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #19

    Отговор: Теч от дограмата при силни буря и насрещен вятър

    Като чета написаното от теб, няма да се справиш сам - ориентирай се към фирма.

    Ама и свястна фирма ако не избереш...

    Иначе ето какви са "козирките", като при мен са 3 пъти по-къси от тези и са с наклон напред и надолу, така че покриват плътно мястото където двете уплътнения на прозорец и каса опират едно в друго:
    Screenshot_20210819-123624.jpg


    "Тапите" за конденз, на практика не са тапи, а капачета от външната страна на прозореца които капачета покриват дупките за конденз отгоре, отстрани и дори отпред и само отдолу няма "стена"(под), като от там да излиза парата или конденза който се е събрал.Така на практика не е възможно през тях да влезе вода навътре дори при най-силна буря, тъй като дупката е над долния отвор на това капаче.


    Успех.
    Този пост е редактиран от justify; 19-08-21 в 12:52.
    dddilian одобрява това.

  6. Junior Member
    Тук е от
    May 2020
    Мнения
    11
    #20

    Отговор: Теч от дограмата при силни буря и насрещен вятър

    Знам че няма да се справя сам и ще ми е полезно ако ме насочите към фирма.

    Сега ми е ясно за козирките, нямам такива, но имам комарник в спалнята, където е едно отваряемо крило и няма фабрични отвори за дренаж, а са разпробити 2 дупки. Комарникът е точно над дупките като козирка и изобщо не помогна.

    В кухнята днес поставих нови капачки.

    Проблемът явно е, че вятъра е огънал за момент отваряемите прозорци. Замислям се евентуално да подменя уплътненията с по-дебели.

  7. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #21

    Отговор: Теч от дограмата при силни буря и насрещен вятър

    Тези козирки на са за дупките за конденз, а са за покриване на мястото където се затваря прозореца в касата в долната му част.

    За да ги има фабрично производство и за да се монтират, това означава, че по принцип има проблем на това място и някои производители на дограма с наясно с този проблем и предлагат решение.

    Може би е трябвало след бурята да отворите прозорците и да погледнете точно откъде е пробила водата - дадоха ви напълнио резонен смислен съвет - режете един лист формат А4 на 3-4 часто по дължина и докато затваряте прозореца го пъхате да кажем отзад на развно разстояние от двете панти на прозореца, след това затваряте прозореца и се опитвате да го издърпате отвътре. Това го правите на няколко откъм пантите.След това същото го правите откъм дръжката на прозореца.
    Успеете ли да го издърпате - трябва на това място където е била хартията да се монтира "зъб" и насрещник в който да влиза този зъб и да придърпва допълнително прозореца към касата, така че когато сложите хартия да не можете да я издърпате, а да се къса хартията при опит да се издърпа.

    Така колкото и силен вятър да духа няма да може да вкара вода вътре, нито "да огъне прозореца", макар че според мен не е огънал прозореца, а просто там има повече разстояние между двете уплътнения ---> на прозорец и каса.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #22

    Отговор: Теч от дограмата при силни буря и насрещен вятър

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    Един лист копирна хартия, затваряш крилото и защипваш на външният уплътнител, гледаш къде като го дръпнеш се изважда. И така по цялата периферия. После на вътрешният уплътнител....ама като нямаш достъп....

    - - - - - - - - - -

    Колко такива врътки имаш на крилото.
    20210818_224545.jpg
    Сега погледнах, при мене са през 40..50см.
    Колко като това на снимката имаш на прозореца.

  10. Junior Member
    Тук е от
    May 2020
    Мнения
    11
    #23

    Отговор: Теч от дограмата при силни буря и насрещен вятър

    Бройката на тези за всеки прозорец е различна, като първия има и както е описамо от отсрещната страна, другите нямат такива:
    1. Кухня-десен: 4 от страната на затваряне + 2 от другата страна
    2. Кухня-ляв: 3 от страната на затваряне
    3. Спалня: 4 от страната на затваряне (тук броя и 1, което е подвижно, явно за отваряне под наклон)

    Пробвах с лист хартия докъдето стигам и резултата е, че ако листа е захапан с целия прозорец не се издърпва, а ако само леко е захапан, т.е. с външната изолация само, се изважда.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #24

    Отговор: Теч от дограмата при силни буря и насрещен вятър

    грешка
    Този пост е редактиран от milanov; 19-08-21 в 19:27.

  12. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    905
    #25

    Отговор: Теч от дограмата при силни буря и насрещен вятър

    Цитат Първоначално публикувано от justify Виж публикацията
    ...
    За да ги има фабрично производство и за да се монтират, това означава, че по принцип има проблем на това място и някои производители на дограма с наясно с този проблем и предлагат решение...
    Да, или се слагат, ако завали и прозореца е отворен на клапа.
    Аз не разбрах, дали като е потекло, са били затворени или отворени тези прозорци?

    А по-сериозно към питащия, бих му препоръчал да не се занимава с глупости. Следващите десетина години, едва ли ще има такова събитие. При цунами, също ще протече тая дограма, да си знаете.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,601
    #26

    Отговор: Теч от дограмата при силни буря и насрещен вятър

    Слагай капачките.
    Тествах мойта дограма ...
    Симулирах, налях 2л. в профила за 40сек. без да прелее вътре. Или 3л./мин.
    Че аз с толкова се къпя бе.
    Това трябва да го пропусне външното уплътнение.
    Ми то и без уплътнение, не мисля че ще влезе толкова. А трябва да прелее и да изпусне и вътрешното.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    582
    #27

    Отговор: Теч от дограмата при силни буря и насрещен вятър

    Цитат Първоначално публикувано от tolostoi Виж публикацията
    Да, или се слагат, ако завали и прозореца е отворен на клапа.
    Аз не разбрах, дали като е потекло, са били затворени или отворени тези прозорци?

    А по-сериозно към питащия, бих му препоръчал да не се занимава с глупости. Следващите десетина години, едва ли ще има такова събитие. При цунами, също ще протече тая дограма, да си знаете.
    И при мен, както и при питащия, миналото лято в стая с южно изложение дограмата протече като водопад. Стара, евтина пвц дограма поставяна преди около 15 (+) години. Смених я с Kömmerling, като при смяната от старата изтекоха две кофи вода. Викнах алпинисти да обръщат отвън, но след един дъждовен ден в началото на миналия месец пак протече леко от едната страна. Със задавищите се климатични промени аз мисля, че все по-често ще ставаме свидетели на всякакви аномалии, та не знам дали няма тези събития да си станат новото нормално.

  16. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #28

    Отговор: Теч от дограмата при силни буря и насрещен вятър

    Свидетели сте на оставени ръце при изработката, монтажа и довършителните работи.
    Gena_bs и CubanLinx харесват това.

  17. Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    582
    #29

    Отговор: Теч от дограмата при силни буря и насрещен вятър

    И аз на това го отдавам (най-вероятно). Въпреки часовете прекарни в четене по форуми и теми. Но към днешна дата е много трудно човек да попадне на читави майстори. Да не кажа почти невъзможно. Добрите са кът, и са със запълнен график за по 6+ месеца напред.
    Gena_bs одобрява това.

  18. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #30

    Отговор: Теч от дограмата при силни буря и насрещен вятър

    За жалост, така е.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Проблем с образуване на лед от вътрешната страна на дограмата
    От dragonn2 във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 11
    Последно: 11-01-17, 18:05
  2. Потреперване на климатик при силен вятър
    От tencho във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 17
    Последно: 30-06-15, 10:29
  3. Подмяна на стъклопакета на дограмата
    От regned във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 12
    Последно: 16-10-13, 10:10
  4. Силни вибрации от климатик Фуджицу
    От Desi1234 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 28
    Последно: 24-02-12, 20:25
  5. Вятър зарежда батерията на телефон
    От IvO™ във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 4
    Последно: 18-06-07, 15:45

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе