Страница 2 от 5 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 67

Съвет за цифров фотоапарат

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    143
    #16

    Re: Съвет за цифров фотоапарат

    mggeorgiev Я кажи, коя система ползва Самсунг за подсветка на обекта когата снимаш на по-тъмно(за подпомагане на аутофокуса). Я кажи, на колко стойности на ISO прави снимка при ауторежим(ама не по каталог - а кво пише в EXIF-а на кадъра) :knuppel2:

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    31
    #17

    Re: Съвет за цифров фотоапарат

    Хе хе, че аз да не съм дилър на Самсунг? Кой модел на Самсунг имаш предвид и какво искаш да кажеш с това:* :knuppel2:, а? Тия думички не ги разбирам: "подсветка ", "ауторежим"* . Разбирам, че имаш предвид ламлата на V моделите. И както може би се досещат тя върши страхотна работа. Ако ползваш стативи и снимаш на тъмно, то дистанционното ще те направи много, много щастлив. . Тъй като все пак говорим за цифрови апарати - то тяхната светочувствителност се приравнява софтуерно по ISO.* Като зададеш по-конкретен въпрос и ще ти намеря от един сайт достатъчно данни.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    143
    #18

    Re: Съвет за цифров фотоапарат

    Това, че не ги разбираш е само твой проблем !

    ..на колко стойности на ISO прави снимка при ауторежим(ама не по каталог - а кво пише в EXIF-а на кадъра)
    ...по-конкретно ?

    .....ще ти намеря от един сайт достатъчно данни.
    Аз те питам теб, а не сайта

  5. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    31
    #19

    Re: Съвет за цифров фотоапарат

    angel4o, аз ли грешно говоря, ти ли криво ме разбираш... Сега ауто може да значи да снимам на автоматичен режим, или настройките на ISO* да са в автоматичен режим. Направих тест и ето какво се получи:
    При TIFF и Program; светкавица - изключена имам файлове с 50, 100 и 200. При jpeg и Program; светкавица - изключена имам само 100, обаче не мога да ти кажа, дали е достоверно, защото не снимам от статив, а се местя. Утре ще имам по точни данни, като направя проба със статив.

    Имам под ръка и един А95 на Канон и с него ще пробвам през уикенда.

    Както вече казах, а предполагам, че и ти знаеш, цифровите апарати са калибрирани софтуерно по ISO. При тях чувствителността се измерва с... Така че дали ще се получат същите резултати както при някой 24° филм зависи много неща, които няма нужда да ти обяснявам, защото от тона ти разбирам, че ти досаждам, а ти ги знаеш много по-добре от мен.

    Най-много обичам хора, които ми обясняват къде ми е проблема. Мерси angel4o!

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    143
    #20

    Re: Съвет за цифров фотоапарат

    Имам под ръка и един А95 на Канон и с него ще пробвам през уикенда.
    А, е това е приказка

    А иначе за Самсунг - странно е, че повечето кадри в режим AUTO ги вади при ISO - 64(или 68 - не помня).А кадрите са правени при много различно осветление. При запитване до супорта им казаха, че това е така и не може да се променя. За това ти говорех.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    31
    #21

    Re: Съвет за цифров фотоапарат

    angel4o за кой ли път те питам днес КОЙ модел на самсунг и кой АУТО режим имаш предвид? Аз говоря за V50. Не е правилно да го сравняваме с А95, защото те не са от един клас. ISO 68 няма, може да е 64/19°. Чак пък да не може да се оправи... Малките апарати (point and shoot) се "настройват" да снимат при ISO 100 и само ако експозицията не може да се компенсира от отвора на диафрагмата/скоростта тогава покачват или понижават ISO-то. Това обаче е просто филтър. Ако имаш GIMP/PhotoShop можеш да постигнеш същото с Levels/Curves.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #22

    Re: Съвет за цифров фотоапарат

    Цитат Първоначално публикувано от mggeorgiev
    Същият въпрос и към CrossBlade. Моля те дефинирай какво значи, че фотоапаратите на Самсунг "са боклуци". Не разбирам как можеш да кажеш само "не бих си го купил" и това, или онова става. Я по-добре обяснете имате ли опит във фотографията, с какво снимате. Не разбрах дали някой от двамата изобщо е "тествал" апаратите, за които толкова "компетентно" се изказва.

    И съвет към тези, които избират фотоапарати/обективи: тука няма това е по-хубаво, онова е по-лошо. Едно нещо е за сметка да друго. Така, че преценявайте за собствените си нужди и не се водете по акъла на разни "разбирачи".
    Не съм казал, че са боклуци, точно обратното - а няма да си купя, да Само Pro815 "хваща око" ама с тая цена дето ще излезел ...


    Нямам опит във фотографията, аз съм форумец

    С какво снимам ... хмм ... да си ги мерим ли искаш ? Повярвай ми, по голям ми е, от който и да е излязал на пазара Samsung :Super: Кое да съм тествал ? А520 и А95 - да. Пробвал съм ги. И всеки човек, който има представа от апарати, ще ти каже, че А95 е нива от горе, това си е и идеята му.

    Ако човека имаше необходимите познания и т.н. щеше да си избере сам, а не да пита наз "разбирачите". Аз моя избор си го направих сам, но след четена на мноооого страници, не всеки е така и се доверява във форума. Ако на теб това не ти харесва, просто не виждам защо си се регистрирал и четеш/пишеш тук. Поздрави.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    31
    #23

    Re: Съвет за цифров фотоапарат

    Много им се кефите на Canon-те. Canon е световна марка, няма спор. Обаче в компактните апарати не са чак толкова добри, каквато репутация имат. И въобще тука се започна спор за глупости. Човекът пита какво да си купи, ние спорим колко е ISO-то на самсунг. А отговор вече има и той не е нито Canon нито Samsung. Стига парите да стигнат. Когато аз си избирах компактен апарат, който да нося постоянно с мен, пробвах доста апарати и изчетох доста ревюта в интернет. Имаше доста смешки в тях. Например Samsung V50 се стартира за цели 3 секунди, а в същия сайт пише също, че Canon A95 се стартира само за 3 секунди. Ехооо! Въобще не виждам смисъл да се робува на марки. Важно е да си доволен от това, което получаваш за парите си. Когато ми се наложи да заменя Leica M/Смяна 8М(някои хора знаят за какно се използва, на другите няма да им е интересно)/Киев 88* за цифров апарат се видях в приключение. Отивам в магазините и там ме почват, като че ли съм най-голямата риба... 9 точков фокус. Незнам си каква оптика. Не знам си какъв стабилизатор!!! на картината. Не знам си какъв баланс на бялото!!! Въобще лудница. Искам да ми покажат снимките на компютър - не може. Питам разни прости неща и ми отговарят само глупости.

    Например за сминка 10х15 толкова мегапиксела били достатъчни. За по-големи снимки повече мегапиксели. Абе, викам си, аз ли съм идиот или какво, ама няма апарат на Canon нито на Сони, нито въобще друг цифров, който да снима 10х15. В магазина ме гледат като теле. Снимат и още как. Добре, че не ме биха. Викам дайте да сметнем 10/15 = на съотношение 2/3; 2592 x 1944 (Canon PowerShot A95 - http://www.canon.bg/) = (2592/648)/(1944/648) или 4/3. Тия "консултанти" в магазините дори това не знаят пък да не говорим за други неща. А ако реша да отпечатам на по-тежка хартия примерно при 600 ppi, тогава колко мегапиксела ми трябват, а? Въобще в магазина трябва да влезеш и да си решил предварително какво ще вземеш, защото иначе "консултантите" направо ще те обуят с най-невероятните глупости, естествено за много пари.

    Добре си направил CrossBlade. Сам избирай - това е истината.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    31
    #24

    Re: Съвет за цифров фотоапарат

    Добре си направил CrossBlade. Сам избирай - това е истината.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #25

    Re: Съвет за цифров фотоапарат

    Щях да edit ама си писал. Понеже твърдиш, че съм ги плюел малко мои цитатчета.
    Samsung - скъпите добри модели със Schneider ги хвалят разбиращи хора smiley V5 ли беше V50 ли ... не съм навътре с тях Но имат яки !
    Ама апаратите и телефоните им (мобилните) са добре.
    П.П. Не харесвам нито апаратите им, нито телефоните - но стават, не са лоши
    Дигиталните апарати са си "винаги" в това съотнощение. При принт се crop-в необходимото за принтиране. Има книжки за дигитална фотография, там тея работи са обяснени .... как при снимане на портрет оставаш място ако се принт да не се "отреже" нещо и т.н. Стандарти.

    П.П. А V50 май е "легендарно" най-добрия апарат на марката

    А да разбирам ли, че според теб A/S/M, стабилизатор, ръчен фокус/баланс на бяло не са важни възможности за един апарат ? И матрици оптики и т.н. ? Кое е важно, какъв цвят е ли ?

  13. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    31
    #26

    Re: Съвет за цифров фотоапарат

    Ама ето личи си, че си търсил. Може и да не режеш снимката. Аз предпочитам да оставям малки бели ивици. Ама всеки си има стил. Вземи ти Leica M и Fujicolor Superia 200 пък после ще видим ще се кефиш ли на сапунерките?* Само дето за ремонтите - само в Германия.

    Не съм казал никъде, че си "плюл" нещо

    Цитат Първоначално публикувано от mggeorgiev
    Същият въпрос и към CrossBlade. Моля те дефинирай какво значи, че фотоапаратите на Самсунг "са боклуци". Не разбирам как можеш да кажеш само "не бих си го купил" и това, или онова става. Я по-добре обяснете имате ли опит във фотографията, с какво снимате. Не разбрах дали някой от двамата изобщо е "тествал" апаратите, за които толкова "компетентно" се изказва.

    И съвет към тези, които избират фотоапарати/обективи: тука няма това е по-хубаво, онова е по-лошо. Едно нещо е за сметка да друго. Така, че преценявайте за собствените си нужди и не се водете по акъла на разни "разбирачи".
    Ще ти отговоря кое е важното за мен, ама не и в два последователни поста!

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #27

    Re: Съвет за цифров фотоапарат

    Ако имах финансова възможност, щях да зема и някое SLR-че, ама нямам ... тука не е въпрос на "знания" и т.н. а на $ ....
    Та за тебе кое било важно ? Нещо не те разбрах ? Да може да печата 10х15 ли

    Edit: Видях личното ти съобщение

  16. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    31
    #28

    Re: Съвет за цифров фотоапарат

    Цитат Първоначално публикувано от CrossBlade
    Та за тебе кое било важно ? Нещо не те разбрах ? Да може да печата 10х15 ли
    Ама ние за принтери ли сме гонорили досега? (шегичка)

    Цитат Първоначално публикувано от CrossBlade
    П.П. А V50 май е "легендарно" най-добрия апарат на марката

    А да разбирам ли, че според теб A/S/M, стабилизатор, ръчен фокус/баланс на бяло не са важни възможности за един апарат ? И матрици оптики и т.н. ? Кое е важно, какъв цвят е ли ?
    Чакай сега, ако си решил, че водим спор за нещо - бъркаш. Аз съм нов във форумите и един приятел ми прати този линк, защото знае че темата е интересна. Единственото, което ме подразни, е че има случаи, в които някой малко лековато дава мнение по сложен въпрос и нямам предвид точно теб. Ако позволиш да ти възразя за малко. Според мен "ажни възможности за един апарат" няма. Как моге нещо да е важно за апарат. Фукциите на апаратите ми са важни ЗА МЕН. Та ето го и отговорът на въпроса ти: какво е важно за теб зависи само от теб. Аз естествено си имам стил и държа на определени неща.

    Сега конкретно:
    A/S/M - използвам само ръчен режим и приритетите на скоростта и диафрагмата не ми трябват.
    стабилизатор - твърдо не. Повече ми пречи отколкото да ми помага. Ако се наложи ще намаля диафрагмата и ще увелича скоростта на затвора. Опитът ми досега е по-скоро отрицателен, в смисъл, че резултатът е трудно превидим.
    ръчен фокус/баланс на бяло - ами това са различни неща. Ръчен фокус задължително!!! Само такъв ползвам. За щастие на моя апарат фокусът и зуумът са отделни бутони.
    Баланс на бялото е удобно, но не винаги, дори и при най-добрите. В повечето dSLR може да се премахне изцяло. Дали обаче има седем възможности на баланс на бялото или само пет е без значение. Аз си имам ръчен и това ми стига. Даже го ползвам като филтър когато снимам направо черно бяло или сепия.
    Пе използвам много зуум. Предпочитам да се приближа. Почти никога светкавица защото светлината и е много "студена" за моя вкус.
    Държа на файлове без компресия, издържлива батерия (въпреки че имам три) и удобно тяло (в никакъв случай не и твърде малко).
    Самсунг има два големи проблема според мен, но ако ти кажа какви са ще ми се смееш много.

  17. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #29

    Re: Съвет за цифров фотоапарат

    Цитат Първоначално публикувано от mggeorgiev
    Много им се кефите на Canon-те. Canon е световна марка, няма спор. Обаче в компактните апарати не са чак толкова добри, каквато репутация имат. И въобще тука се започна спор за глупости. Човекът пита какво да си купи, ние спорим колко е ISO-то на самсунг. А отговор вече има и той не е нито Canon нито Samsung. Стига парите да стигнат. Когато аз си избирах компактен апарат, който да нося постоянно с мен, пробвах доста апарати и изчетох доста ревюта в интернет. Имаше доста смешки в тях. Например Samsung V50 се стартира за цели 3 секунди, а в същия сайт пише също, че Canon A95 се стартира само за 3 секунди. Ехооо! Въобще не виждам смисъл да се робува на марки. Важно е да си доволен от това, което получаваш за парите си. Когато ми се наложи да заменя Leica M/Смяна 8М(някои хора знаят за какно се използва, на другите няма да им е интересно)/Киев 88 за цифров апарат се видях в приключение. Отивам в магазините и там ме почват, като че ли съм най-голямата риба... 9 точков фокус. Незнам си каква оптика. Не знам си какъв стабилизатор!!! на картината. Не знам си какъв баланс на бялото!!! Въобще лудница. Искам да ми покажат снимките на компютър - не може. Питам разни прости неща и ми отговарят само глупости.

    Например за сминка 10х15 толкова мегапиксела били достатъчни. За по-големи снимки повече мегапиксели. Абе, викам си, аз ли съм идиот или какво, ама няма апарат на Canon нито на Сони, нито въобще друг цифров, който да снима 10х15. В магазина ме гледат като теле. Снимат и още как. Добре, че не ме биха. Викам дайте да сметнем 10/15 = на съотношение 2/3; 2592 x 1944 (Canon PowerShot A95 - http://www.canon.bg/) = (2592/648)/(1944/648) или 4/3. Тия "консултанти" в магазините дори това не знаят пък да не говорим за други неща. А ако реша да отпечатам на по-тежка хартия примерно при 600 ppi, тогава колко мегапиксела ми трябват, а? Въобще в магазина трябва да влезеш и да си решил предварително какво ще вземеш, защото иначе "консултантите" направо ще те обуят с най-невероятните глупости, естествено за много пари.

    Добре си направил CrossBlade. Сам избирай - това е истината.
    Дааа, всико което си казал е вярно. АЗ точно исках да кажа че самупнерките на канон не са най добри. Важно е да се видят снимки с фотоапарата за да се оенят качествата на обектива и въобще като зяло фотоапарата. Ама многохора и това немогат да направят. Разбирасе ако един фотоапарат има стабилизатор трябва да се види на практика колко е ефективен защото може и почти нищо да не прави. Като каза за смяна 8м да кажа една случка. Един приятел на една екскурзия снима с някакъв автоматичен боклук с лента, както и всички останали. Аз снимам със смяната(добри апаратчета бяха). После като си показвахмен снимките на оня на другите разправяше че моите снимки били по хубави защото съм снимал с професионале фотоапарат, а аз му казвом че съм снимал със любителски фотоапарата с пълни ръчни настройки. По горе казах че за любител обикновенно пълни ръчни настройки не са необходини(да ибираш бленда и скорост а не сано едното както е при ако имаш приорите на бленда или скорост) Много са ми интресни някой като извади няйкой какно и каже е моя пък има пълни ръчни настройки ама оня че незнае какво е това скорост и обленда не му пречи да се фука.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    31
    #30

    Re: Съвет за цифров фотоапарат

    Цитат Първоначално публикувано от Julian
    Един приятел на една екс*цензура*зия снима с някакъв автоматичен боклук с лента, както и всички останали. Аз снимам със смяната(добри апаратчета бяха). После като си показвахмен снимките на оня на другите разправяше че моите снимки били по хубави защото съм снимал с професионале фотоапарат, а аз му казвом че съм снимал със любителски фотоапарата с пълни ръчни настройки.
    Мани ги тия Смяна. С тия големи копчета, с лесния транспорт на лентата. С това че са само механични и работят във всякакви условия за нищо просто не стават. И аз мога да ти кажа един такъв случай. Експедиция до Еверест. Един тип е взел пари, за да снима с една известна марка апарати. Обаче оставил фирмения апарат в базовия лагер а нагоре - СМЯНАТА. После всички ахкат - леле колко хубави сники правят скъпите апарати. . Трябва да си идиот да мислиш, че някой ще качва апарат с варио и сума ти моторчета, който работи само с батерии и тежи 3 кила на 8000 метра, но... хората гледат плаката, купуват си сапунерка и се радват, че с тази марка снимат в екстерми условия. :Super:

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 5 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Съвет за избор на цифров фотоапарат.
    От Стоян във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 7
    Последно: 15-08-11, 19:06
  2. Съвет за цифров фотоапарат - Polaroid или Kodak
    От Dorothea във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 31
    Последно: 25-01-07, 22:29
  3. Цифров фотоапарат
    От bx във форум Общ - хардуер
    Отговори: 2
    Последно: 28-05-06, 21:02
  4. Съвет за избор на цифров фотоапарат
    От Audioslave във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 13
    Последно: 15-03-06, 14:51
  5. Цифров Фотоапарат съвет
    От shulio във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 33
    Последно: 26-07-04, 10:25

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе