Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 67

Съвет за цифров фотоапарат

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #31

    Re: Съвет за цифров фотоапарат

    @mggeorgiev
    Дай да видим някои снимки, правени от теб.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    31
    #32

    Re: Съвет за цифров фотоапарат

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus
    @mggeorgiev
    Дай да видим някои снимки, правени от теб.
    Хе хе, ще ме изгонят от тук ако постна някоя снимка! Ще проверя как да ти пратя на лично съобщетие.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #33

    Re: Съвет за цифров фотоапарат

    Цитат Първоначално публикувано от mggeorgiev
    ... ама няма апарат на Canon нито на Сони, нито въобще друг цифров, който да снима 10х15. В магазина ме гледат като теле. Снимат и още как. Добре, че не ме биха. Викам дайте да сметнем 10/15 = на съотношение 2/3...
    Sony DSC-S90 снима в съотношение 3:2

  5. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #34

    Re: Съвет за цифров фотоапарат

    Да бе, Смяна е върха на сладоледа.

    И аз ще кажа един пример. Един фотограф снима модно ревю и си зима скъп (няма и аз да кажа марката) апарат, но го оставя, и си фотка със Смена 8. После прави една галерийка и всички ахкат. Ама кой да се сети, че той няма да покаже големото животно с големите обективи, щото в сравнение с нещо друго негово ще го постави в лоша светлина.


    Смени, Смени ... глупости. Каква беше темата ? А, да Смените не струват за SLR лошо не казвам. За Скина и други из*цензура*ици, нищо добро не казвам.

    Стабилизатор - не съм чувал за неефективен такъв

    mggeorgiev: имам информация в профила, дай и на сам малко фотки от Смяна

    _________________________________________________

    edit

    Цитат Първоначално публикувано от mggeorgiev
    Чакай секунда!
    Е аз не съм ти казал да ми пращаш веднага. Няма нужда да ми се караш "!". Ако искаш се свържи с мен на Q/MSN/..... в профила ми или прати на email-a. И той е писан там.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    31
    #35

    Re: Съвет за цифров фотоапарат

    Цитат Първоначално публикувано от CrossBlade
    mggeorgiev: имам информация в профила, дай и на сам малко фотки от Смяна*
    Чакай секунда, моля те! (извинявай CrossBlade, не беше нарочно. Не съм чатър аз* )
    ...
    Готово. Тази секунда доста се проточи.* Моля не ми пишете коментари под тях. Може да ми кажете мнението си тук.

    Благодаря!

  7. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    31
    #36

    Re: Съвет за цифров фотоапарат

    Цитат Първоначално публикувано от emos
    Sony DSC-S90 снима в съотношение 3:2
    2304 x 1728, 2048 x 1536, 1280 x 960, 640 x 480 са данните му в ревютата.
    Знам обаче, че Sony DSC-F828 може да снима във формат 2:3 като от 8 мп става 7.2 и то само 3264 x 2176, т.е. "изключваш" част от чипа. Не мерси, мога и сам да си ги изрежа по-късно в GIMP.*

    Виж по-добре Canon EOS-1Ds Mark II и ще разбереш разликата във формата.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #37

    Re: Съвет за цифров фотоапарат

    Най-важното за един дигитален апарат е да снима на 3:2 !? Е**** простите производители да не го знаят и да ги правят на 4:3 ..... тзтз

    A btw "скапаните" Panasonic с онея "кофти" стабилизатори "дето само развалят картината" (пълен шит бяха тея реплики) представиха апаратче дето снима в: 4:3; 3:2; 16:9 - това трябва по-логиката ви да бъде върха на сладоледа ..... LX1

  10. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    31
    #38

    Re: Съвет за цифров фотоапарат

    Цитат Първоначално публикувано от CrossBlade
    Най-важното за един дигитален апарат е да снима на 3:2 !? Е**** простите производители да не го знаят и да ги правят на 4:3 ..... тзтз

    A btw "скапаните" Panasonic с онея "кофти" стабилизатори "дето само развалят картината" (пълен шит бяха тея реплики) представиха апаратче дето снима в: 4:3; 3:2; 16:9 - това трябва по-логиката ви да бъде върха на сладоледа ..... LX1
    Абе остави ме на мира с тоя стабилизатор бе човече* . Ако толкова ти харесва - радвай му се. Според мен прави преходите твърде остри. Когато искам да покажа обекта сякаш "потъва" в тъмнината или пък сякаш "изплува" явно тази проклетия решава, че съм допуснал грешка и се опитва да я "поправи". Все едно съм снимал твърде рано или прекалено късно. И между другото Leica продава (неизвестно защо) част от апаратите си в България под търговската марка Panasonic. Ако ти е интересно виж кои модели са и дали имат стабилизатор. После може да ти пратя линкове към dSLR-и да ми обясниш защо и те нямат. И хей, шегувам се, ама нали съм новак и без да искам те засягам. Прав си. Щом тази функция се търси от хората - значи е полезна. Аз просто казах, че на мен не ми допада. Може пък още да не съм и свикнал.

    За форммата - 2:3 rullez

  11. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #39

    Re: Съвет за цифров фотоапарат

    И между другото Leica продава (неизвестно защо) част от апаратите си в България под търговската марка Panasonic. Ако ти е интересно виж кои модели са и дали имат стабилизатор.
    Няма такова нещо, това че има модел на Panasonic, подобен на модел на Leica не значи нищо. Това не е така, както ти го обясняваш.
    После може да ти пратя линкове към dSLR-и да ми обясниш защо и те нямат.
    Konica Minolta Maxxum 5D - Какво ми лалаш за DSLR-и и за стабилизация ? Нужно ли е да вадя и линкове към стабилизирани обективи ?
    За форммата - 2:3 rullez
    Формата 3:2 рулз. Доказано е, че хоризонталната визия се приема по-добре от окото

  12. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    31
    #40

    Re: Съвет за цифров фотоапарат

    Цитат Първоначално публикувано от CrossBlade
    url=http://www.dpreview.com/reviews/specs/Konica_Minolta/konicaminolta_5d.asp]Konica Minolta Maxxum 5D[/url]
    Да прав си. Konica Minolta Maxxum 5D имал стабилизатор. Не знаех това. Никога не са ме интересували, но е вярно.

    Цитат Първоначално публикувано от CrossBlade
    Няма такова нещо, това че има модел на Panasonic, подобен на модел на Leica не значи нищо. Това не е така, както ти го обясняваш.
    Моля те, коментирай това:

    Открийте десетте разлики

    и после това:

    The Leica Digilux 2, and its Panasonic twin, the DMC-LC1, are an interesting exercise in digital camera design and ergonomics - in essence, a throwback to the shape and handling and analog controls of mechanical 35mm cameras from the last half of the 1900s.

    Цитат Първоначално публикувано от CrossBlade
    Какво ми лалаш за DSLR-и и за стабилизация ? Нужно ли е да вадя и линкове към стабилизирани обективи ?
    Ето ти dSLR-и, които нямат.*

    Canon EOS-1Ds Mark II
    Nikon D70s
    Leica

    Няма ли да е по-сено да си разменяме линковете през ICQ? Освен това темата е друга. Ядосах се на един тип, дето се пали много, преди да обмисли отговора си и сега споря с друг с подобни наклонности. Кой от двама ни е по-......вият. Явно е, че съм аз. Печелиш. Стига толкова. Мислиш ли, че някой, освен нас, чете тази тема вече. Обективите ли си мерим, какво ли?


  13. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #41

    Re: Съвет за цифров фотоапарат

    The Leica Digilux 2, and its Panasonic twin, the DMC-LC1, are an interesting exercise in digital camera design and ergonomics - in essence, a throwback to the shape and handling and analog controls of mechanical 35mm cameras from the last half of the 1900s.
    Еднакви - ОК. Но не е модела да се продава под марката Panasonic

    Цитат Първоначално публикувано от mggeorgiev


    Ето ти dSLR-и, които нямат.

    Canon EOS-1Ds Mark II
    Nikon D70s
    Leica
    За гореспоменатите модели почети малко. Погледни цените на стабилизирани и на обикновени обективи за тях. НЕ случайно стабилизираните са по-скъпи ....
    Споменах ОБЕКТИВИ, не апарати. А обективите се ползват точно на тези апарати. Те нямат стабилизация, не защото е лошо, а защото не са имали технологията, чрез която да я направят. Стабилизацията на Canon (S1,S2 и други стабилизирани модели) като тази на Panasonic стабилизира обектива. В DSLR със сменяем обектив няма как да стане това, за това от обективите за апарата има и такива, които са стабилизирани.

    Та сигурно е гадно нещо това стабилизацията ....

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #42

    Re: Съвет за цифров фотоапарат

    Абе на всеки DSLR може да се сложи обектив със стабилизатор.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    31
    #43

    Re: Съвет за цифров фотоапарат

    Цитат Първоначално публикувано от CrossBlade
    Еднакви - ОК. Но не е модела да се продава под марката Panasonic
    Буахахахаха. Да се обзаложим ли, че са един и същи модел, а? Ако искаш само кажи. Може първо да пишеш все пак на Лайка да ги питаш кой им е дистрибутор за България, къде можеш да занесеш апарат за ремонт и да разгледаш и пробваш моделите им. Ще получиш отговор за около 10 дни. Ще ми бъде интерестно какъв ще е. Отговори веднага за облога, за да се уговорим. * ХА-ХА-ХА

    Цитат Първоначално публикувано от CrossBlade
    За гореспоменатите модели почети малко. Погледни цените на стабилизирани и на обикновени обективи за тях. НЕ случайно стабилизираните са по-скъпи ....
    Те нямат стабилизация, не защото е лошо, а защото не са имали технологията, чрез която да я направят. Стабилизацията на Canon (S1,S2 и други стабилизирани модели) като тази на Panasonic стабилизира обектива. В DSLR със сменяем обектив няма как да стане това, за това от обективите за апарата има и такива, които са стабилизирани.
    Това пък откъде ти хрумна? Как беше съкращението като се въргалям по земята от смях? Буахахахаха.
    Цитат Първоначално публикувано от CrossBlade
    Та сигурно е гадно нещо това стабилизацията ....
    Ти ще кажеш. Аз не съм казвал, че е лошо нещо, а че не пасва на моя стил на снимане. В някои случаи е незаменима. Ти кажи в кои, и правиш ли такива снимки?! Обаче ми е кеф да чета какво пишеш. Говорим за едни и същи неща, но по много различен начин.

    Значи аз ти казвам, че нещо е по един начин и ти пращам връзка, където съм видял, че е така. Ти ми отговаряш:
    Цитат Първоначално публикувано от CrossBlade
    За гореспоменатите модели почети малко.
    Прати линк да видя* :coolsmiley: Ако имаш ревю със сравниние на два модела обективи със и без "стабилизатор" много ще се радвам да го постнеш тук. Там със сигурност ще пише нещо много любопитно.

    ----
    EDIT
    Хайде поздрави и приятен уикенд. И мерси за линка към този пост

  17. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    101
    #44

    Re: Съвет за цифров фотоапарат

    Ама те тез от самсунг и фотоапарати ли правили?
    Каквото искате ми приказвайте ама до сега свястна снимка от самсунг не съм видял...

    За сапунерка - Канон, Олимпус, Панасоник.

    От двата посочени съм тествал A95. Останах със много приятни впечатления.

    Много снимки да направиш!

  18. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #45

    Re: Съвет за цифров фотоапарат

    Хич не те знам на кви години и на къв акъл си, ама за ирония чувал ли си ?
    Модела явно не един и същ. Единия е Паналайка бла бла бла а другия е Диджилукс. Това един и същ модел ли е ?!
    Съкращението е ROFL ако не се лъжа в момента - rolling over the floor laughing
    За момента не мога да ти изкарам дирекни линкове към сравнение, а и се съмнявам да има такова. На всеки здравео мислещ човек му е ясно, че IS носи само придимства.
    Ако на теб не ти харесва - това е твой проблем, аз не смятам да се зоря, за да ти отворя очите. Щракай си със Samsung и се радвай, че е top of the line ....... мдааааа бе ....

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Съвет за избор на цифров фотоапарат.
    От Стоян във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 7
    Последно: 15-08-11, 18:06
  2. Съвет за цифров фотоапарат - Polaroid или Kodak
    От Dorothea във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 31
    Последно: 25-01-07, 21:29
  3. Цифров фотоапарат
    От bx във форум Общ - хардуер
    Отговори: 2
    Последно: 28-05-06, 20:02
  4. Съвет за избор на цифров фотоапарат
    От Audioslave във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 13
    Последно: 15-03-06, 13:51
  5. Цифров Фотоапарат съвет
    От shulio във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 33
    Последно: 26-07-04, 09:25

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе