Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 23 от общо 23

Съвет за фотоапарат

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #16

    Re: Съвет за фотоапарат

    Цитат Първоначално публикувано от profyt
    * * * * * * * Благодаря на всички, които бяха тъй любезни да вземат отношение по моя въпрос!



    Мисля, че схванах основните моменти, на които трябва да се обръща внимание при избора на цифров фотоапарат.

    @yasenp
    Разгледах снимките, видно* е, че има разлика в качеството. Задавам си обаче въпрос - дали тази разлика е от само от машинките? Защото ми прави впечатление , че макар и направени от почти една и съща позиция, снимките са от различно време на деня( виж сенките ) - т.е. светлината пада под различен ъгъл ,метеорологичните условия също са различни - има вятър(вж. тревите и листата на палмите) на снимката на Панасоника, което може би? води до загуба на фокус при движещите се обекти.* * *


    @profyt , и аз не съм съгласен,че тези две снимки могат да служат за база за избор на фотоапарат.Правени са от различно местоположение и при различни условия.Може причината да е вятър,защото в другия край на снимката,* където е завет няма такова разфокусиране.Освен това след като са снимани при различни климатични условия това предполага различни настройки-апарата сам избира бленда и скорост на снимане в зависимост от условията.При голяма бленда това няма такова значение,но при малка бленда например, границата на рязкост(това е разстоянието пред и зад фокусирания обект в което останалите обекти наоколо са на фокус) е много малка! Това означава, че ако с Panasonic-а e снимано на малка бленда,може палмата да е извън границата на рязкост.

    @yasenp,ако погледнем как еволюират следните изказвания:

    Цитат Първоначално публикувано от yasenp

    Предимствата на DMC-LZ1 са: стабилизацията, 6Х зуум и 2-инчов LCD(за съжаление с по-ниско качество - 85 000 пиксела), неограничени клипчета. Недостатъците са: доста кофти качество на снимките, липса на ръчни настройки, 8 секунди min shutter, ниската разолюция на клипчетата.

    Предимствата на А520 са: изключително за цената си качество на снимките, пълни ръчни настройки, по-малък от DMC-LZ1, клипчета 640Х480 със стерео звук, 15 секунди min shutter, LCD с 115 000 пиксела. Недостатъците са: ограничени във времетраенето клипчета, липса на постоянен индикатор за батериите.

    Цитат Първоначално публикувано от yasenp
    Съгласен съм за ИСО-то. :Super: само дето нямаме толкова парици за апарати с 3200.

    Като заключение мога само да кажа, че наистина няма някаква огромна разлика м/у двата апарата. Просто за мен ръчните настройки са много важно преимущество на Канон-а, а и колкото и да се зверя все снимките правени с него ми се виждат по-добри. М/у другото дори при ИСО 400 няма кой знае каква разлика м/у снимките, като всеки апарат от двата си има "+" и "-".
    Основното в случая е profyt да разбере какво ще търси в апарата, който ще си купи и да съобрази избора със нуждите си.

    то можем да предположим че следващото изказване ще е, че няма никаква разлика в качеството на снимките,а още по-следващото ще е в подкрепа на Панасоника ,защото се вижда от пръв поглед, че авторът им е безпристрастен И не знам защо започваш да ми напомняш стила на друг (бивш) активист по фотографските теми,който много стриктно цитираше Бат Steve кво е казал за даден апарат-дали "гууд" или "вери гууд" и това бяха* основни критерии за оценка.За мен оптичния стабилизатор и бързодействието на Панасоника са много сериозни плюсове,а липсата на ръчни настройки наистина дразни познавача.Но болшинството от ползвателите не знаят как или знаят, но не искат да ги ползват.Та това не е професионален апарат, а за ежедневието,а то е забързано.Бил съм свидетел на смешни ситуации,когато група хора трябва да чака озъбена на "зеле" да зареди тъпия апарат след предната снимка ! И както каза последно-няма голяма разлика в качеството на снимките,затова критериите трябва да ги търсим другаде- удобство,цена,сервиз,симпатии и доверие в марката и т.н.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    192
    #17

    Re: Съвет за фотоапарат- помогнете ми, добри хора!

    Зравейте отново

    Днес, обикаляйки по магазините, се натъкнах на един KODAK Z700 , който също ми се видя доста добър като възможности за цената си(399 лв.), особено 5х оптичното увеличение( не знам защо съм си наумил, че трябва да е възможно най-голямо ). На това място http://www.imaging-resource.com/PRODS/Z700/Z700A.HTM пише доста за него, но на мен английския език не ми е толкова добър, за да го разбера достатъчно ясно, а и не всички показатели са ми известни. За това ви моля за сравнение на този модел и CANON А 520 !
    Извинявам се за времето, което ще ви отнема, но наистина имам нужда от компетентен съвет!

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    45
    #18

    Re: Съвет за фотоапарат

    @profyt
    отвори това:
    http://www.dpreview.com/reviews/comp..._a520&show=all
    сравнение по параметри между Z700 и A520. Субективно мнение - лично аз бих предпочел Канон-а (по параметри като: White balance override, Aperture range, Max shutter, Orientation sensor, LCD Pixels, ISO rating, Manual Focus).

  5. Member
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    192
    #19

    Re: Съвет за фотоапарат

    @g0g0 Благодаря за съвета !

    Благодаря на всички отзовали се! От тук нататък ще се справя сам

  6. Senior Member Аватара на Vandal
    Тук е от
    Dec 2002
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    1,255
    #20

    Re: Съвет за фотоапарат

    Като говорим за този ценови клас, аз пък бих ти препоръчал Olympus C-5500 Sport Zoom
    http://www.dpreview.com/reviews/spec...ly_c5500sz.asp

    А на долния линк можеш да направиш сравнения на всички споменати в тази тема апарати
    http://www.dpreview.com/reviews/comp...mclz1&show=all

    Пожелавам ти успех, и избирай умно


  7. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #21

    Re: Съвет за фотоапарат

    480 лева в Метро Konica Minolta Z5 и влизаш в джаза

    Ест. очаква се мнения "колко слаб е спрямо ефтин-джос Канон за тийнове"

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    2,793
    #22

    Re: Съвет за фотоапарат

    Цитат Първоначално публикувано от CrossBlade

    Ест. очаква се мнения "колко слаб е спрямо ефтин-джос Канон за тийнове"

    Ма'а му стара, @CrossBlade, търсиш си го...

  10. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #23

    Re: Съвет за фотоапарат

    Цитат Първоначално публикувано от Slero

    Ма'а му стара, @CrossBlade, търсиш си го...
    ???

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Съвет за добър фотоапарат
    От strashnia123 във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 26
    Последно: 27-05-14, 04:10
  2. Съвет за избор на фотоапарат
    От Deyan Adamov във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 8
    Последно: 25-07-13, 23:35
  3. Съвет за фотоапарат
    От FearMe във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 36
    Последно: 28-12-07, 11:02
  4. Съвет за цифров фотоапарат
    От G_R_U във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 66
    Последно: 07-09-05, 14:26
  5. Цифров Фотоапарат съвет
    От shulio във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 33
    Последно: 26-07-04, 09:25

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе