Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 37

Съвет за фотоапарат

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #1

    Съвет за фотоапарат

    по-запознатите с пазара на фотоапарати могат ли да ми отговорят кое отговаря на следните ми изисквания:

    min 5 MPix
    min x4 optical
    video 640*480@30fps, със звук, ограничение само свободното място
    SD карта (да поддържа 4GB)
    не-вградена батерия
    цена без карта ~350лв (за да може с картата да ми стъпи на около 400)

    до момента ми препоръчват canon powershot a560 и sanyo vpc-7
    ixus серията идват скъпи, макар че и някой по-стар модел ще е по-добър от горните два (дали!?)

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    220
    #2

    Re: Съвет за фотоапарат

    до момента ми препоръчват canon powershot a560
    Аз също ти го препоръчвам стига да не те притеснява факта че е малко големичък и че доста бързо му се изтощават батериите но с още 1 комплект в джоба немисля че ще имаш проблем.Имам го от 3 месеца и съм доволен.
    Виж снимките и клипчетата за да добиеш представа как снима http://forum.setcom.bg/index.php/topic,34130.0.html

  4. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #3

    Re: Съвет за фотоапарат

    преди време бях забелязал тази тема, но тогава още не бяхме изгубили верния pentax

    иначе определено ми харесва качеството на снимките и клипчетата, макар че по-добре би било да видя клипче от твоя, а не от някое "обективно" ревю

    за батериите - аз съм привърженик на 2700mAh, които надали ще заминат след 10 снимки

    P.S. определено не съм фотоманиак и една добра сапунерка ще ме направи щастлив. нямам мераци, нито претенции за професионални снимки, така че благодаря за инфото

    някой друг да предложи нещо друго?

  5. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    220
    #4

    Re: Съвет за фотоапарат

    Сега ще изровя някой клип и ще го кача някъде

    Ето ги 2 броя (цък на Безплатен трафик)>>> http://4storing.com/aj2n9/a3cfd603b4...09a4dcbd8.html

  6. Member
    Тук е от
    May 2002
    Мнения
    897
    #5

    Re: Съвет за фотоапарат

    Кофти е ,че си от Варна , иначе ние сме дилър на Canon и съответно мога да попитам за цени без "нашето отгоре"  angel , за да се ориентираш.
    Иначе аз имам един Ixus 60 и съм доволен . Не отговаря само на 4х оптика от твоите изисквания (поне така мисля) прави перфектни снимки , много добри клипчета и батерията му вече 1.5 г. не е мръднала + много компактен и удобен за носене точно толкова колкото телефон.
    Добавено - PowerShot 570 е на 385 лв. С ДДС и е с по-новия процесор за обработка + имидж стабилизатор. Това е при нас или поне така ми каза търговеца. Виж как са цените на другите и дерзай.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    135
    #6

    Re: Съвет за фотоапарат

    Ако нямаш ясно осъзнати някакви специални изисквания (приложения), канончетата са добре балансирани любителски апарати. Що се отнася до акумулаторите (защото батериите са с доста високо вътрешно съпротивление и не са подходящи за фотоапарати) вземи си Sanyo Eneloop. Те са по нова технология и имат саморазряд уникалните 5% на година.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    90
    #7

    Re: Съвет за фотоапарат

    Цитат Първоначално публикувано от izwerga
    Кофти е ,че си от Варна , иначе ние сме дилър на Canon и съответно мога да попитам за цени без "нашето отгоре" angel , за да се ориентираш.
    Иначе аз имам един Ixus 60 и съм доволен . Не отговаря само на 4х оптика от твоите изисквания (поне така мисля) прави перфектни снимки , много добри клипчета и батерията му вече 1.5 г. не е мръднала + много компактен и удобен за носене точно толкова колкото телефон.
    Добавено - PowerShot 570 е на 385 лв. С ДДС и е с по-новия процесор за обработка + имидж стабилизатор. Това е при нас или поне така ми каза търговеца. Виж как са цените на другите и дерзай.
    извиняваи че се намесвам в темата,но ако не те затруднявам би ли попитал за цената на PowerShot S3 IS и S5 IS много ще съм ти благодарен!!!

  10. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    508
    #8

    Re: Съвет за фотоапарат

    FearMe: определено препоръчвам Panasonic.
    Не казвам нищо против Canon-a, просто виждам някои предимства в панасоника/ По-добра (според мен) оптика, по-голям оптичен зуум, наличие на оптичен стабилизатор, който само панасоник има в ниския клас.
    Не давам линк, местата за закупуване са ясни, макар че преди няколко месеца в магазина на Мултирама видях модели на панасоник, които бяха на много добра цена, но в момента ги няма. Освен това на тах пишеше, че са произведени в Япония... И с упътване само на йероглифи.... Както и да е... с една дума - в тоя клас препоръчвам ти Панасоник!

    Цитат Първоначално публикувано от pitagor
    Що се отнася до акумулаторите (защото батериите са с доста високо вътрешно съпротивление и не са подходящи за фотоапарати) вземи си Sanyo Eneloop. Те са по нова технология и имат саморазряд уникалните 5% на година.
    Не съм съгласен! Подвеждайки се по подобна реклама на този модел батерии в един магазин, си купих да ги пробвам... пълна трагедия!!!!! Изобщо не е вярно, че нямат саморазряд, падат само след седмица до десетина дни. Може да съм уцелил кофти чифт, кой знае.... макар че не ми се вярва.
    В същото време стария ми комлект Varta Accu ultra 1700 mAh (които не виждам вече по магазините) изкарват мнооого повече от новото Sanyo и не се саморазреждат повече от месец.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    135
    #9

    Re: Съвет за фотоапарат

    boishin, съжалявам че си имал лош късмет. Не е до ракламата. Аз говоря само от позицията на личен опит. При мен работят чудесно. Имам и познати, които също ги ползват и са доволни. Би трябвало да ги върнеш. Може би не ти се занимава, а и магазините у нас са отвратителни за рекламации...

  12. Member
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    538
    #10

    Re: Съвет за фотоапарат


  13. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #11

    Re: Съвет за фотоапарат

    Като стана въпрос за зарядни, наскоро взех едно за светкавицата ми на Panasonic

    4x2100, зареждат се за 4 часа - 24 лева ако не се лъжа.

    Абсурдно е че повечето зарядни са по-бавни от това ...

    След бърза "справка" в двата техно-шопа и Метро, последния магазин бие МНОГО в цените.

    П.П.

    не се сещам за Панасоник който да покрива изискванията за Зум и за Видео, в тази цена

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #12

    Re: Съвет за фотоапарат

    Става и това http://www.samsungcamera.com/ru/prod...867&cat_uid=11 - 300лв в германос.

    Съвет: вземи си някакво SD и отиди в който и да е голям магазин като технолукс например. Там всички апарати са достъпни за проба. Направи по 20-30 или колкото искаш еднотипни снимки в различните режими на апаратите които те интересуват. После се прибери и ги разгледай на компютър. Тогава очите ти ще ти покажат кое да купиш. Останалото е бла бла

  16. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    508
    #13

    Re: Съвет за фотоапарат

    Цитат Първоначално публикувано от CrossBlade
    не се сещам за Панасоник който да покрива изискванията за Зум и за Видео, в тази цена
    http://www.photopavilion.com/?page=c...#slides-pane-0 ето това, например...

    а що се отнася до оптика, Сони, Панасоник и Канон имат истинска оптика, примери от рода на самсунг, фуджи и прочее, будят усмивки...

  17. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    135
    #14

    Re: Съвет за фотоапарат

    Цитат Първоначално публикувано от boishin

    а що се отнася до оптика, Сони, Панасоник и Канон имат истинска оптика, примери от рода на самсунг, фуджи и прочее, будят усмивки...
    Буди усмивка само твоето твърдение. Фуджинон оптиката не отстъпва на Канон. За разлика от безкомпромисното качество на панасонишката Лайка, Сони злоупотребява с марката Цайс. Единствените апаратчета на Сони с добра оптика са 707, 717 и 828 и R1, разбира се. Всичко друго е мазало.

    Лайката в панасоника действително е най-острата оптика в отбора на сапунерките и е съвсем малко по-добра от тези на Канон и Фуджи. Обаче видеоклепчетата на панасониците са с отвратително качество. Не е достатъчно да е VGA. Прекалено голяма компресия и измити цветове. Ако видеоклипчето ти е един от важните приоритети, най-доброто е Фуджи. Непосредствено следва Канон.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,176
    #15

    Re: Съвет за фотоапарат

    Fujifilm, лично за мен им стават само скупите серии с голяма отприка, но пак си остава проблема със скипите и бавни карти XD, при това а намери си 2 или 4 ГБ XD, и колко пари ще им искат не е истина. Амперел применро от месеци намят доиставки на оригилни Олимпус карти, а се продават като топъл хляб. Вярно, че нвоите модели са и XD и SD съвместими, но за ограничение не съм гледал, но не повече от 2 Гб. Имам на работа ще видя. Определно съм много разочарован от 820 модела и 700, както и 900 май , ако се не лъжа. Ужасни менюта, ужасни екрани, бавни и големи тукмаци. Лично аз бих си взел 570 Is.
    Относно батериите ENELOOP, ами само добри отзиви от клиенти и са много доволни. Голямото им предимство, е че не само се разреждат бавно, ами и с постоянен темп, а на както повече други нормални Ni-Mh са скоци. Освен това е избегнат при тях ефекта на паметта, т.е. можеш да си зареждаш когато ти кефне. Освен Санио, Uni Ross, VARTA и другите марка си копуват лиценза на Санио за тея батерии, и те продават такива.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Съвет за добър фотоапарат
    От strashnia123 във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 26
    Последно: 27-05-14, 05:10
  2. Съвет за избор на фотоапарат
    От Deyan Adamov във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 8
    Последно: 26-07-13, 00:35
  3. Съвет за фотоапарат
    От profyt във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 22
    Последно: 12-03-06, 20:26
  4. Съвет за цифров фотоапарат
    От G_R_U във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 66
    Последно: 07-09-05, 15:26
  5. Цифров Фотоапарат съвет
    От shulio във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 33
    Последно: 26-07-04, 10:25

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе