Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 37

Съвет за фотоапарат

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #16

    Re: Съвет за фотоапарат

    boishin, жив и здрав да си за пуснатия линк
    варненският магазин ми е на 150м и ще взема да отскоча да ги видя тия герои какво предлагат и на място ще видим дали ще се разколебая относно канона...

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    135
    #17

    Re: Съвет за фотоапарат

    Главното в избора на апарат е човек да може ясно да си дефинира в какви ситуации ще го ползва и кои качества са му най-важни. Чак след това може да се задълбочим в сериозна дискусия. Няма универсално добър апарат, който да е приемлив за всички. Още по-малко фирма.

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    508
    #18

    Re: Съвет за фотоапарат

    pitagor, развесели ме...

    рече и отсече...

    Цитат Първоначално публикувано от pitagor
    най-доброто е Фуджи. Непосредствено следва Канон.
    Не знам по какво и как сравни оптиките на Фуджи, Канон и Панасоник, но ако попрочетеш, ще видиш кой каква оптика използва... и май само Фуджи използва noname такава.

    Ако се позагледаш в спесификациите, ще забележиш и нещо друго. Всички производители се надскачат и рекламират с мегапиксели, но никой не споменава за размера на матрицата, което всъщност е най-важното.
    За сравнение: В един и същ клас (т. нар. "сапунерки") матрицата на

    Панасоник е 1/2.5"
    Канон е 1/2.5" даже има модели с 1/3"
    Фуджи - 1/1.6"

    Не знам как по-малката матрица ще даде по-добри цветове и детайлност, ама....

    Друг параметър - оптичния зуум

    Панасоник - х6
    Канон - х4
    Фуджи -х3

    Интересно ми е да изложиш своите аргументи в подкрепа на твърдението си.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    135
    #19

    Re: Съвет за фотоапарат

    Ок. Ще бъда по-подробен.

    Ето списъка апарати, които съм ползвал за по няколко месеца и имам детайлни впечатления:
    Canon: Pro90is, S200, A75, A400.
    Panasonic: FZ3, FZ5, LX1
    Fujifilm: F700, F20, S6500fd

    В момента снимам с LX1 и S6500fd.

    Внимателно чета подробните ревюта в dpreview и наблягам на еднакво дефинираните тестове, за да си правя сам изводите, без да се влияя от разсъжденията на тестващия.

    Фуджи използва своя оптика. Марката и е Фуджинон. Изобщо не си прав за оптиката на Фуджи. Признавам, че не обръщам внимание на най-евтините им апаратчета и нямам директни впечатления от тях. Но никога не бих купил апарат, който няма подробно ревю в dpreview.

    Не одобрявам гонитбата в мегапикселите, но тя е последица от неразбирането на купувачите. 5-6 МРх са достатъчни за любител, който няма намерение да вади снимки по-големи от 20х30см.

    Големината на матрицата е много важна. Производителите винаги дават тази информация. Търговците и купувачите я пренебрегват. По-голяма матрица е по-добре. Шумът в снимката е по-малък. Влияе и на цветопредаването. Детайлността обаче зависи предимно от оптиката, мегапикселите и от качеството на шумоподтискащият алгоритъм. Точно последното трудно се дефинира с параметри и само обективни тестове и личен и споделен опит могат да бъдат критерии.

    Всички посочени от теб фирми имат сапунерки и с малки и с големи матрици. Най-масови са малките матрици - 1/2.5". Даже Канон имат серия апаратчета (не лоши в сравнение с всички куче марки...) със супермалката матричка 1/3". По-големите матрици 1/1.6" и 1/1.7" се слагат на по-скъпите сапунерки и винаги са за предпочитане. Даже има и още по-големи матрици 2/3", но май вече не се правят апарати с нея.
    В челната тройка (четворка) бих добавил и Никон (не за да направят каре за карти...) .

    Оптичният зум е един от много важните параметри. Всички гледат кратността на зума, но малко хора си дават сметка за обхвата на обектива, което е не по-малко важно. Например, ако за вас са важни снимки с архитектура (екскурзии в чужбина и пр.) снимане в помещения и други подобни, търсете широкоъгълен обектив. Добре е да започва от 28мм. Масово обикновените обективи започват от 37мм. Ако искате да снимате отдалечени обекти, търсете по-голямото число в далечния край. Например 300-400-500мм. За дълъг зум е силно желателно да има оптичен стабилизатор.

    Чувствителност (ISO). Много важен параметър. Масовият потребител не го разбира и не се интересува. За съжаление при този параметър срещаме най-големите спекулации и дори откровени измами при производителите. По- високото ISO позволява снимане при по-слабо осветление и е важно при снимане на движещи се обекти (дечица, животинки, спортни събития)

    Сега от личен опит някои предимства и недостатъци на тройката:

    Канон: Най-голям избор. Много добър баланс в потребителските качества. Но са малко по-скъпи.
    Панасоник: Най-остра оптика. Най-ефективен оптичен стабилизатор. Но са малко по-шумни. Видеоклипчето им е твърде калпаво.
    Фуджи: Най-добър видеоклип. Най-добро цветопредаване (това обаче е субективно). Имат серия апаратчета (F10-F50, S6500) с реално високо ISO. Липса на оптичен стабилизатор (напоследък взеха да правят, но е по-неефективен от тези на панасоник). Нямат добър джобен модел с широкоъгълен обектив.

    Темата е твърде обширна. Бих предпочел да говорим за конкретни приложения...

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    508
    #20

    Re: Съвет за фотоапарат

    Цитат Първоначално публикувано от pitagor
    Темата е твърде обширна. Бих предпочел да говорим за конкретни приложения...
    Не само обширна, но и в немалка степен субективна

    То е като при автомобилите... има за всеки вкус и джоб! Важното е да има избор!

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    135
    #21

    Re: Съвет за фотоапарат

    Цитат Първоначално публикувано от boishin


    Не само обширна, но и в немалка степен субективна
    Кое е субективното, освен цветопредаването, което съм отбелязал?

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    508
    #22

    Re: Съвет за фотоапарат

    Цитат Първоначално публикувано от pitagor
    Кое е субективното, освен цветопредаването, което съм отбелязал?
    Избора на фотоапарат. Както и на автомобил.
    Каза се доста по темата вече. Приемам повечето неща, които написа.
    Ако задълбаваме, може да е на РМ, за да не отегчаваме хората. ОК?

  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    135
    #23

    Re: Съвет за фотоапарат

    Аз пиша, за да помогна на интересуващите се, да се ориентират, не да те убеждавам теб или да правя реклама на фирма или бренд.

  11. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #24

    Re: Съвет за фотоапарат

    от вчера съм щастлив собственик на А570. тия дни ще го поразуча, но първите ми впечатления са отлични. стабилизаторът върши точно това, което се очаква от него. цветовете ми харесват, филмчетата са супер.

    до момента не ми харесва бавното записване на снимката на картата, както и липсвата на упътване на български. някой да може да помогне за последното?

  12. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    220
    #25

    Re: Съвет за фотоапарат

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe
    от вчера съм щастлив собственик на А570. тия дни ще го поразуча, но първите ми впечатления са отлични. стабилизаторът върши точно това, което се очаква от него. цветовете ми харесват, филмчетата са супер.

    до момента не ми харесва бавното записване на снимката на картата, както и липсвата на упътване на български. някой да може да помогне за последното?
    Честито !!!

  13. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,176
    #26

    Re: Съвет за фотоапарат

    Каменски имаш едно описание от мен на 560 ама карай да върви, нали е същият като функции. ХЕХЕХЕ на румънците не им трябват на БГ описания. Имат си дискове с pdf-и в комплектите. И честита покупка ще е полеем и ще си поиграем с нея. Хммм чак пък бавно, значи нещо самата карта може да е бавна. Ще пробваме с моята 1 Гб Пркатика high speed. Нея я знаеш, че е бърза. Може за това бавно да прехвърля бавно инфото.

  14.  
     
  15. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #27

    Re: Съвет за фотоапарат

    570 се различава от 560 само по стабилизатора и по-новия процесор (поне така навсякъде пише), така че голямо благодарско. а картата е panasonic 1gb class 2, което нищо не ми говори. бавното записване е очевидно при 7-мегапикселовите снимки, които са към 3.5мб. може пък на това да се дължи това ми впечатление, а то да е нормално

  16. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #28

    Re: Съвет за фотоапарат

    Може записването да е от апарата, не от картата .... пробвай пък ако остане така - ще го преживееш

    Честито, на следващата сбирка ти снимаш

  17. Member
    Тук е от
    May 2002
    Мнения
    897
    #29

    Re: Съвет за фотоапарат

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe
    както и липсвата на упътване на български. някой да може да помогне за последното?
    Би трябвало с фотоапарата да има. Поне този при мен има и упътване на БГ и технически възможности на БГ.
    Иначе в нета няма , или поне така ми казаха търговците. BTW книжката е малка но е към 45 странички .

  18. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #30

    Re: Съвет за фотоапарат

    помисли за ситуация, при която в окомплектовката няма книжле от официалния вносител...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Съвет за добър фотоапарат
    От strashnia123 във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 26
    Последно: 27-05-14, 05:10
  2. Съвет за избор на фотоапарат
    От Deyan Adamov във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 8
    Последно: 26-07-13, 00:35
  3. Съвет за фотоапарат
    От profyt във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 22
    Последно: 12-03-06, 20:26
  4. Съвет за цифров фотоапарат
    От G_R_U във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 66
    Последно: 07-09-05, 15:26
  5. Цифров Фотоапарат съвет
    От shulio във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 33
    Последно: 26-07-04, 10:25

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе