Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 56

Помощ за избор на видео камера.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #16

    Re: Помощ за избор на видео камера.

    Благодаря много за изчерпателния отговор Tonidi, Ако някоага имаме късмета да се срещнем имаш почерпка от мен!

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #17

    Re: Помощ за избор на видео камера.

    Pat, тези 2-те камери не са ли на ниво над любителското, полупрофесионални? Като ми гледам цените в $

  4. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #18

    Re: Помощ за избор на видео камера.

    Да, такива са, но никоя любителска камера не може да ми даде качеството и функциите които търся.
    А цените ако ги видиш в български левове, още повече ще ти се завие свят.....

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #19

    Re: Помощ за избор на видео камера.

    Разбирам те, щом ти е тръпка и хоби...
    Но ако поизчакаш малко - сигурно и цените ще паднат, сигурно и ще излязат камери със запис на мини блу-рей.
    За много неща които напоследък съм си накупил - съжалявам точно по тези 2 причини - цените им бързо падат и бързо остаряват морално. Даже начина на свързване остарява или отстъпва на друг вид свързване...

  6. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    123
    #20

    Re: Помощ за избор на видео камера.

    Да ако почака още малко и камери дет' на главата ги носиш и седно мигване започват да записват, а с две спират. И ти следят погледа и накъдето гледаш там записват, и дори фокусират върху обекта който ти си мислиш, че искаш и т.н. Винги ще излезе нещо по-добро, на по-старото ще му пада цената. Ако се ръководиш от тази логика никога нищо няма да си купиш.

  7. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #21

    Re: Помощ за избор на видео камера.

    Мисля, че достатъно съм чакал. тези модели са отпреди 2-3 години. Има излезнали нови, които уж са техни наследници, но уви... по-слаби са! А политиката на фирмите е такава , че никога не смъкват цената много на добрите си модели. Просто изчезват от пазара и щеш-нещеш си вземаш следващия нов модел...да ама наблюденията ми сочат че новите модели са "по-комерсиални" - набъкани със всякакви екстри дето я ти потрябват , я не... но основното им качество - а именно да снимат по-качествено - не е изпълнено - особено като въведоха тия CMOS чипове.
    А камера която пише дирекно на блу-рей, няма да си купя.... дори и в момента да има...те са аналог на сегашните които пишат на двд, а аз въобще не съм им фен. (без да искам да те обидя )

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #22

    Re: Помощ за избор на видео камера.

    Цитат Първоначално публикувано от dick
    Да ако почака още малко и камери дет' на главата ги носиш и седно мигване започват да записват, а с две спират. И ти следят погледа и накъдето гледаш там записват, и дори фокусират върху обекта който ти си мислиш, че искаш и т.н. Винги ще излезе нещо по-добро, на по-старото ще му пада цената. Ако се ръководиш от тази логика никога нищо няма да си купиш.
    Съгласен съм с теб! Исках само да отбележа, че преди няколко години за техника се купуваше най-скъпото и най-доброто с идея да ти служи дълго време, без капризи и проблеми и т.н.
    Нещата сега са по-различни. Колкото и скъпо и качествено нещо, бъкано с екстри да си купиш - докато ги разучиш всичките и свикнеш да ги ползваш - я стандарта ще се промени, я нещо друго ще изскочи. Напоследък всичко остарява морално много бързо. Имам цял списък с подобна техника, за която съм тръшнал не малко пари.
    Малък пример - преди 2 години - скъп и прескъп DVD рекордер Сони, за почти 1000 лв... със скарт свързване. Малко след това масово навлезеDVI / HDMI стандарта. Последва плазмен ТВ с DVI вход (и към него рекордера е свързан със скарт). Последва видеокарта за PC-то с DVI изход за връзка с ТВ-то. А сега вече DVI почти не се среща, само и масово HDMI.
    Преди 5 години - за над 2 хиляди и видеокамера и видео по прехвалената тогава супер нова и обещаваща технология на JVC - S-VHS ET - тоест запис с резолюция 400 реда вместо 240 на стандартни касети VHS. Сега и двете са за музея...

    Цитат Първоначално публикувано от Pat
    ...те са аналог на сегашните които пишат на двд, а аз въобще не съм им фен. (без да искам да те обидя )
    Няма проблеми, Pat
    Аз съм си доволен от mini-DVD камерата за честотата с която я ползвам и тръпката изобщо да снимам. Вижда се прилично, без да ме дразни с лошо качество. Щом при теб нивото на потребност да имаш безупречно видео е така силно - значи имаш нужда от наистина сериозна машина.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    40
    #23

    Re: Помощ за избор на видео камера.

    Прави сте за обезценката на техниката,но пък кефа цена няма.Специално за тези 2 камери които си е харесаал Pat ,едната я имам от 3 ,а другата от 2 години и в момента са по-скъпи отколкото като ги купих.А новите модели са боклуци!

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #24

    Re: Помощ за избор на видео камера.

    Този Sony HDR-FX1E просто изглежда приказно по характеристики. Блазе му на човекът имащ възможност да си го позволи и имащ реална нужда от подобен модел все пак. Интересно ми е само колко ли тежи.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,205
    #25

    Re: Помощ за избор на видео камера.

    n8852,
    За оставянето на слънце става въпрос, естествено! Това обяснение го дават само нашите "умници".
    Дори Сони България смени дефектните сензори БЕЗПЛАТНО и не съм чул после някой да се оплаква с такъв дефект.
    Колегата dick нека да напише дали след смяната на сензора е имал проблеми!

    Сега ще погледна User Manual, но почти съм сигурен, че става въпрос за директно насочване на обектива към Слънцето, а не както са ти казали, да не се оставя на слънчева светлина.

  13. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #26

    Re: Помощ за избор на видео камера.

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan
    Този Sony HDR-FX1E просто изглежда приказно по характеристики. Блазе му на човекът имащ възможност да си го позволи и имащ реална нужда от подобен модел все пак. Интересно ми е само колко ли тежи.
    Точно 2кг. Пише го в характеристиките в таба "Specifications"

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    114
    #27

    Re: Помощ за избор на видео камера.

    Здравейте съфорумци.
    От доста време съм намислил да си купя домашна видеокамера. Честно да ви кажа хвърлил съм се към
    http://accessories.us.dell.com/sna/p...530&lid=624718
    Не съм много в час с този вид техника, та ако може някакъв съвет дали това нещо ще ми върши работа и дали си заслужава парите. Естественно приемам и други предложения........
    Лек ден на всички

  16. Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    598
    #28

    Re: Помощ за избор на видео камера.

    Gena_bs,
    разбира се ,че става въпрос да не попада пряка слънчева светлина директно в отворен обектив за дълго време!И това важи за всички дигитални камери.
    Това все пак са лещи.Представяш ли си каква температура може да се развие/матрицата ,буквално би трябвало да се стопи/?!

  17. Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    707
    #29

    Re: Помощ за избор на видео камера.

    Цитат Първоначално публикувано от Gena_bs
    n8852,
    Дори Сони България смени дефектните сензори БЕЗПЛАТНО и не съм чул после някой да се оплаква с такъв дефект.
    Роял Електроникс не смяняха безплатно сензорите на JVC-тата въпреки че навсякъде в "Европата" ги смениха. Към 120 лева идваше смяната - 90 са сензора и 30 за ремонта

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    83
    #30

    Re: Помощ за избор на видео камера.

    Здравейте,
    моля за съвет коя от тези три камери да избера,и тези пари дали не са много.Дали някоя по евтина камера няма да ми свърши същата работа.Не съм запознат колко сериозно влияние оказват мега-пикселите за самото видео заснемане,защото камера с 1мрх струва доста по евтино и ако пикселите са само за снимки то фотоапарат си имам.Предварително благодаря на всички отзовали се.

    http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09029626

    http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09027285

    http://www.jvc.bg/product.php?id=GZ-...X&catid=100024

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Помощ за видео камера
    От gdimitrov във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 16
    Последно: 19-12-08, 17:30
  2. Помощ при избор на видео камера
    От pachotel във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 1
    Последно: 09-05-08, 16:33
  3. Моля, за горещ съвет за избор на видео камера
    От kargona във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 24
    Последно: 15-11-07, 18:41
  4. Помощ за избор на камера...
    От cawboy във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 3
    Последно: 30-07-07, 22:13
  5. Помощ за избор на DVD видео камера
    От alien_t във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 9
    Последно: 23-12-06, 22:23

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе