Страница 4 от 4 ПърваПърва ... 234
Резултати от 46 до 56 от общо 56

Помощ за избор на видео камера.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    219
    #46

    Re: Помощ за избор на видео камера.

    Току ще се връщам от Германос. Там ме поляха със студена вода като ми казаха, че ако снимам със SD камера и гледам на 42"плазма картината ще е все едно гледам обикновеа кабеларка. Приплака ми се. Щях да пазаря едно Сони s 40 ГБ хард за около 950 лв. Категорични са, че за да видя добра картина на този ТВ трябва да инвестирам в HD камера. Направо онемях. На първо четене аз камери по 1600лв. не виждам

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    707
    #47

    Re: Помощ за избор на видео камера.

    Не очаквай чудеса от HD камерите. Е освен ако не е тази http://catalog2.panasonic.com/webapp...odel=AJ-HDX900
    примерно. Това чудо снима в DVCPRO HD 100Mbps само с intra-frames.

    Каква картина ще изкараш зависи освен от камерата и от това как снимаш. Нали се сещаш, че един фотограф със "съпунерка" ще направи по-добра снимка отколкото аз или ти с професионален апарат.

    И най-важното за да няма разочарования - каквато и камера да си вземеш никога няма да имаш качаството на оригинално DVD, нищо че то е PAL пък ти снимаш примерно HD.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    32
    #48

    Re: Помощ за избор на видео камера.

    Здравейте, в събота си взех на промоция едно JVC EVERIO MG-330 с 30ГБ хард диск и с оптика на КОНИКА МИНОЛТА. Е мога да ви кажа със сигурност, че я сравних с един запис от SONY DCR-SR55 правен от мой приятел и сонито въпреки че е с оптика на КАРАЛ-ЦАЙС се представи по- зле . При разлика от 350 лева в полза на Сонито не взимам вече нищо с марката Сони /освен телевизори/.

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    219
    #49

    Re: Помощ за избор на видео камера.

    tweeg, означава ли това,че мога да си взема която и да е SD камера( например SONY DCR-HC51E) и няма да съм разочарован от това , което ще видя на 42"плазма ????
    На всяка цена ли трябва да купувам HD камера ???
    Моля , посъветвайте ме коя камера до 1 000 лв. е най-подходяща за 42"плазма

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    707
    #50

    Re: Помощ за избор на видео камера.

    Аз съм твърдо за miniDV с добра оптика - това дето Pat ти предлага - SONY DCR - HC96E ми се струва идеално, ама не знам дали се намира още на пазара.

    miniDVD, SD, HDD и HD камерите записват в MPEG2. При този формат и бързо движещи се обекти или ако ти трепери ръката образа се скапва, защото процесорчето не може да насмогне да кодира рънтайм. Докато при miniDV кажи речи "директно" се записва върху лентата, пък после ако трябва компа една вечер може да "бичи" за да го компесира както трябва в MPEG2.

    Между HD и miniDV разликата в големината на картината е близо 4:1, т.е. HD картината е 4 пъти по-голяма пък се кодира със същия битрейт. Айде технологията позволява малко по-голяма компресия да се направи като се запази качеството, ама чак пък 4 пъти.

    Така че според мен miniDV с добра оптика е по-добрият избор.

    Малко в страни от темата:
    Има едно нещо дето му викат compressibility test.
    Идеята е горе долу следната - трябва да се кодира нещо като битрейта е фиксиран.
    Въпроса е колко голяма да е резолюцията на кадъра. Ако е много голяма резолюция няма да се налага зум, ама пък ще имаш малко битчета за кодиране на всеки отделен пиксел (т.к. резолюцията е голяма, имаме много пиксели и при фиксиран битрейт се падат по-малко битове на пиксел). От друга страна ако резолюцията е малка ще има много битове за пикселите, картината ще е много хубава, ама ще се налага да се зумва и като се зумне - картината ще се развали. Та, идеята на compressibility test е да подбере "идеалната" резолюция. Защо ти ги разправям всичките тези работи - идята е, че може да се окаже, че нещо с по-малка резолюция (примерно PAL) като се зумне (до HD) изглежда по-добре отколкото нещо с по-голяма резолюция без нужда от зум.

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    219
    #51

    Re: Помощ за избор на видео камера.

    Цитат Първоначално публикувано от tweeg
    Аз съм твърдо за miniDV с добра оптика - това дето Pat ти предлага - SONY DCR - HC96E ми се струва идеално, ама не знам дали се намира още
    ами честно казано аз не го намирам никъде. Сега накъде ???
    Жената днес ми се присмя, че докато купя камера дъщеря ни ще стане 1-ви клас

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    219
    #52

    Re: Помощ за избор на видео камера.


  10. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    195
    #53

    Re: Помощ за избор на видео камера.

    Третата.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    135
    #54

    Re: Помощ за избор на видео камера.

    Четох, четох... чесах се по чутурата... и реших че удобствата са ми по-важни от манията за супер качество.
    Така че ей сега ще ходя да си купя това:
    http://www.technopolis.bg/product.php?pid=624







  12. nld
    nld е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    May 2005
    Мнения
    23
    #55

    Re: Помощ за избор на видео камера.

    От 1 година съм с JVC Everio GZ-MG 575. Общо взето - доста доволен.
    Какво не ми харесва:

    1. Батерията държи малко - 45 мин.
    2. При формат 16:9 е нормално отстрани на екрана да се добавят 2 ивици
    Тук не е така - отрязват се 2 отгоре и отдолу и... получаваме 16:9

  13. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    2,793
    #56

    Re: Помощ за избор на видео камера.

    Цитат Първоначално публикувано от dedo pop
    Третата.
    И аз се спрях на тази. И не само се спряхме, а си я купихме Нямам много впечатления досега, но се сблъсках с едно затруднение: в стандартния комплект липсва i.Link (Firewire, IEEE 1394) кабел, а през USB не е възможно да се свали заснетия видеоматериал на компютър. Всичко останало засега изглежда много добре!

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 4 ПърваПърва ... 234

Подобни теми

  1. Помощ за видео камера
    От gdimitrov във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 16
    Последно: 19-12-08, 16:30
  2. Помощ при избор на видео камера
    От pachotel във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 1
    Последно: 09-05-08, 15:33
  3. Моля, за горещ съвет за избор на видео камера
    От kargona във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 24
    Последно: 15-11-07, 17:41
  4. Помощ за избор на камера...
    От cawboy във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 3
    Последно: 30-07-07, 21:13
  5. Помощ за избор на DVD видео камера
    От alien_t във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 9
    Последно: 23-12-06, 21:23

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе