Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 56

Търся помощ при избор на цифров фотоапарат

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,252
    #16

    Re: Търся помощ при избор на цифров фотоапарат

    Има нов модел Sony DSC-H10, който е за 512лв. С качествата и нивото на H3 е, предполагам.
    Където питах консултантите, подчертавам, че бяха от разбиращите, ми казаха, че за този ценови клас по-добър от Sony няма! Единственият му недостатък, според мен е липсата на визьор, а ма не е кой-знае какъв. По-големите модели H7 и H9 имат електронен визьор, което не е предимство. Всичките са с Bionz процесори на Konica - Minolta и HD резолюция.
    Честно казано, от 3 години снимаме с едно Sony DSC-80, което си има 2,5" LCD и не ми се е налагало да ползвам визьора му никога. То обаче няма стабилизация на изображението и е само с х3 Optical Zoom.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    48
    #17

    Re: Търся помощ при избор на цифров фотоапарат

    Totonis, макро фотография НЕ означава снимане отблизо

    Ха ха ха, ето как се държи по голяма матрица с по малко пиксели сравнена с ДСЛР нисък клас на високо исо

    http://www.dpreview.com/reviews/fuji...1fd/page15.asp

    А иначе прави смешни другите сапунерки

    http://www.dpreview.com/reviews/fuji...1fd/page13.asp

    Като ще е сапунерка - фуджи да е с по големичката матрица

    Иначе като цяло не съм наясно с фотоапаратите от компактния клас angel

  4. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    23
    #18

    Re: Търся помощ при избор на цифров фотоапарат

    Здравейте, не му мислих много и взех CANON POWERSHOT A590 IS. В сравнение с предният ми Самсунг 2,1 МП направо......... няма място за сравнение :-Р. Нямам претенции за професионална фотография и съм доволен както от снимките, така и от клиповете. PANASONIC DMC-TZ3EG-A също ми харесваше, но е с Li-ion батерия и няма визьор.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Sofia, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    90
    #19

    Re: Търся помощ при избор на цифров фотоапарат

    Цитат Първоначално публикувано от Krassy
    Totonis, макро фотография НЕ означава снимане отблизо
    Е ти направо ме хвърли в "джаза" Аз да попитам тогава: "Какво е, ако не снимане отблизо?"
    Не намекваш за пълнежа на кадъра, нали, щото за "пълнежа" има купища кники... Кажи, според теб, ТОВА или ТОВА е макро фотография Имам и мой снимки, но тези ми бяха подръка...
    @Gena_bs, Сонито много ми хареса. Намерих го само в Он-лайн магазини, има ли го някъде, където може да го видя (в София ) Визьора може да е проблем. На моя апарат, визьора го ползвах на едно море, защото още на първия плаж отнесе три удара с багажника на колата - попречи да се затвори. Дисплея стана на сол, но апарата правеше снимки.
    Е, съмнява ме, че сонито ще издържи три удара с багажник и пак да снима... Така, че - може и без визьор
    @Pat точно такива снимки имам впредвит, ама 3000лв. само за "тяло" са ми много... Интересно, какво си и правил на снимката с Фотошоп-а а, може да си свалил пикселите на 2,66... За нощна снимка е кристална... И аз ако имах NIKON D300, другите "апаратчета" щяха да са "сапунерки" за мен. Такова Фуджи (31фд) го пробвах - не ми хареса, Самсунга дето имам е по-добър. Е! Вече е с сменен дисплей
    Благодаря на всички! Избора е направен - Sony DSC-H10. ( Ще ми се и в България да го продават на $300...)

  6. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #20

    Re: Търся помощ при избор на цифров фотоапарат

    Интересно, какво си и правил на снимката с Фотошоп-а
    От RAW -> jpg нищо друго, намалянето нарезолюцията не го броя....

  7. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    20
    #21

    Re: Търся помощ при избор на цифров фотоапар&#

    @Pat, това ме подсеща - Сонито на какъв формат снима... Пише нещо за "Clear RAW NR", но това RAW ли е.
    Този формат RAW - само професйонален формат ли е...  Стария си снима на JPEG и не съм се замислял за значението на фаиловия формат, а то е голямо, след като съм решил да премина от потребител на любител

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #22

    Re: Търся помощ при избор на цифров фотоапарат

    След една седмица умуване и сравнения и аз избрах Sony DSC-H3
    http://www.digicam.bg/compare/dsc-h3/Lumix-DMC-TZ3.html
    Панасоника прави клипчетата в по-неудобен формат, а Канона (590) ме отчая с насичането:
    http://forum.setcom.bg/index.php/top...html#msg294988

  10. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #23

    Re: Търся помощ при избор на цифров фотоапарат

    570 IS >>> 590

  11. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    48
    #24

    Re: Търся помощ при избор на цифров фотоапарат

    Ха ха ха ха, totonis, човече, вземи си ТОВА, което ти е на сърце
    И парите са си твои... и мерака твой изцяло

    Това, че самсунга ти правил по добри снимки от фуджито с голямата матрица, може да убиеш фотографа с градинската лопата, и това е избор, предоставен изцяло на твоето въображение и здрав граждански разум

    Всичко, което избирате е своево рода сапунерки, висок или нисък клас, един дол дренки са!
    Имам един любим лаф! И той е:

    Идеален фотоапарат за некадърния фотограф все още не е измислен!

    А ако трябва да сме малко офтопик и да се отклоним от темата... тази голяма заблуда, че МАКРО фотография означава снимки отблизо... може да я проповядваш на твоето тясно емоционално обкръжение, но само ако решиш с тази гениална идея да се пробваш в нормален фотографски форум... бъди готов да си сложиш памперса

    Макро фотография е възможността да заснемеш обект в съотношение 1:1, за тази цел онези умните, с белите престилки, които мислят и проектират, са измислили коефициента, който са го кръстили магнификейшън и това е способността на обектива да предава изображението 1:1 върху площтта на матрицата или филма или изобщо на фокусираното изображение върху фокалната равнина!

    Такива като теб ще пратят в историята чудесните 180 милиметрови макро обективи и т.н. и т.н.

    Да не споменавам, че мерака ти да се навреш в носа на бубата бъзика по гъза един закон на оптиката и геометрията, който се нарича перспектива...

    Съветвам те определено време да почетеш книжки... след това два пъти по толкова да поснимаш... и тогава да даваш определения за това кое какво е

    Разбрахме ли се... или искаш и примерчета да ти вкарам малко?

  12. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Sofia, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    90
    #25

    Re: Търся помощ при избор на цифров фотоапарат

    Ако модераторите позволят още малко офтопик...
    @Krassy, гледам си онлайн... Литературата е много - безспор. По-правилно ли щеше да е зададен въпроса ми за макрото, ако беше формулиран така: "искам апарата да има възможност да заснеме обект 1:1 от възможно най-бизко разстояние - поне 2см." вместо това зададох въпроса така: " искам да правя хубаво макро поне 2см." Уточнил съм, че съм потребител и желая да стана поне любител-фотограф... Около 5г. бях репортер-оператор в една ТВ, и на курсове съм ходил и първите няколко часа ни бяха свързани с фотографията....
    За да не се заяждаме за нахвърняните набързо думи ти предлагам да погледнеш ТУК за да имаш по-обективна гледна точка върху нещата дето съм снимал.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #26

    Re: Търся помощ при избор на цифров фотоапарат

    Той Краси ти обясни, но явно пак не си разбрал ... ще пробвам и аз:

    Не е задължително да се снима от малко разстояние, за да е голям обекта на снимката ....

    Иначе най-вярно е това което казва Краси в началото

    Цитат Първоначално публикувано от Krassy
    Ха ха ха ха, totonis, човече, вземи си ТОВА, което ти е на сърце
    И парите са си твои... и мерака твой изцяло

    ...
    offtopic

    Аз ще продължавам да му повтарям, че слуша бoклуци, а не колони, но нали го кефи

    П.П. Краси нищо не разбира, снима с Nikon

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Sofia, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    90
    #27

    Re: Търся помощ при избор на цифров фотоапарат

    @CrossBlade с това
    Цитат Първоначално публикувано от CrossBlade
    Не е задължително да се снима от малко разстояние, за да е голям обекта на снимката ....
    разбирам, че луната, когато изпълва кадъра и е голяма, е макрофотография... . Първото което направих оня ден, след първата забележка на краси е да прочета тук: WIKI, но не видях за пример цвете снимано с теле обектив, явно е прието макрофотографията да е термин за снимане на обекти от близо... може спора да е безмислен, но поне ме амбицира да попрочета повечко за фотографията. (погледнете албума, дето съм шернал, коментирайте, че вече свърши и лягам )

  16. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #28

    Re: Търся помощ при избор на цифров фотоапарат

    Мисля , че ще по-добре да погледнеш тези албуми, а след това да направиш твоя коментар!

    EDIT:- Цензурирано за авторски права - кой видял- видял.......
    Ако Krassy реши, ще даде линковете.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Sofia, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    90
    #29

    Re: Търся помощ при избор на цифров фотоапарат

    Видях ги... не бял 100% сигурен, че ник-а е един и същ човек Реших да мина тънко, като предложа нещо за "оценка" в Сетком, а не в Фото-култ - не съм събрал кураж ( и памперси ) за да си направя профил във фотографски портал, а и нямам много време... Или имам много оправдания... Ако оцелеят офтопиците ни и утре ще шерна албума с надеждата да каже някои "занимавай се, развивайсе, ама по-уприто" или "не си губи времето - неставаш, нямаш усет" ама да е сериозно, да застане честно зад думите си, а не да иронизира и подмята... Все пак форумите са за да помагат по някакъв начин...

  18. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #30

    Re: Търся помощ при избор на цифров фотоапарат

    Аз коментар няма да правя, защото мисля, че не ми е дошло времето още....
    Не съм искал да те обиждам, а да те накарам да се вслушаш малко по-сериозно в в това което ти казва Krassy, понеже много добре знам какво може с "фотото".
    А ти щом имаш желанието, остава да намериш само времето за да се занимаваш повече....и да се вслушваш повече човек винаги има какво да научи.....

    Добавено:

    Що се отнася до дефиницията за макро фотография в wikipedia, според моя скромен английски, нещата са точно така както ги казва Krassy:
    Макро фотография е възможността да заснемеш обект в съотношение 1:1................... способността на обектива да предава изображението 1:1 върху площтта на матрицата или филма или изобщо на фокусираното изображение върху фокалната равнина!
    Според wikipedia:
    the classical definition is that the image projected on the "film plane" (i.e., film or a digital sensor) is close to the same size as the subject. .... Most 35mm format macro lenses achieve at least 1:2, that is to say, the image on the film is 1/2 the size of the object being photographed. Many 35mm macro lenses are 1:1
    Предполагам, че си се подвел по това:
    In recent years, the term macro has been used in marketing material to mean being able to focus on a subject close enough so that when a regular 6×4 inch (15×10 cm) print is made, the image is life-size or larger. This requires a magnification ratio of only approximately 1:4, more easily attainable by lens makers.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на цифров фотоапарат?
    От hinergy във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 12
    Последно: 30-05-07, 10:54
  2. Помощ за избор на цифров фотоапарат...
    От catana във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 20
    Последно: 20-10-06, 14:49
  3. Избор на цифров фотоапарат...
    От Caesar във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 42
    Последно: 16-07-05, 15:02
  4. Избор на цифров фотоапарат до 300-350лв. Помощ! ;)
    От sorcerer във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 11
    Последно: 25-05-05, 15:01
  5. Избор на цифров фотоапарат
    От Ico. във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 20
    Последно: 25-01-05, 16:29

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе