Страница 4 от 4 ПърваПърва ... 234
Резултати от 46 до 56 от общо 56

Търся помощ при избор на цифров фотоапарат

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Плевен
    Мнения
    117
    #46

    Re: Търся помощ при избор на цифров фотоапарат

    Цитат Първоначално публикувано от Svetlio70
    Ами на няколко места го пишат 10сек > Maximum Movie Duration 10 seconds > http://www.cameras.co.uk/specs/olympus-mju-840.cfm

    Ето и нещо компактно > http://www.cameras.co.uk/specs/canon-ixus-70.cfm
    http://www.digicam.bg/models-Canon-DIGITAL-IXUS-70.html
    Погледнах ги, но имат 3х оптичен зуум. Досега бях така и ми се иска малко повече. На тази цена /около 450 +/- / и по-малки габарити дали има нещо. Това което totonis е дал http://www.dpreview.com/news/0803/08...sonicfx500.asp
    ми допада, но не го намирам в БГ сайтове, явно защото е нов, а дали цената ще е такава. Рових още из NET-a и наистина Олимпус µ 840 не може да прави по-дълги клипове на високата резолюция /което наистина ме учудва/, но пък има много екстри, да не кажа че всички са събрани в него. Друго като него няма ли?, но и да прави клипове като хората.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    220
    #47

    Re: Търся помощ при избор на цифров фотоапарат

    Може би това Сони с х6 оптичен но резолюцията на клипа е малка >
    http://www.digicam.bg/models-Sony-dsc-s800.html

    Тук пък цената е......http://www.digicam.bg/models-Sony-DSC-T100.html

    И хвърли око на тези >>>http://www.digicam.bg/category-Panasonic.html

    А и това че търсиш хем компактен хем с голям опт. зуум мисля че доста ще те затрудни като избор тъй като тези 2 неща са трудно достижими,не че ги няма но малко е предлагането.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Плевен
    Мнения
    117
    #48

    Re: Търся помощ при избор на цифров фотоапарат

    След дълго ровене из Нет-а и дълго обикаляне из магазините /но не успях да видя Panasonic Lumix DMC-LZ7 на живо/ се спрях на тези модели:

    http://www.digicam.bg/compare/powers...x-DMC-TZ3.html
    и
    http://www.digicam.bg/compare/mju-10...x-DMC-LZ7.html.

    Panasonic Lumix DMC-LZ7 ме впечатли със сравнително малките си размери /по каталог/ и захранване от 2 х АА /каквито имам/, начин на съхранение: SD карта /каквато имам/.

    Panasonic Lumix DMC-TZ3 по-добри параметри от предния, но Батерия Li-Ion - за която не разбрах защо има негативно отношение?! - по-малко ли ще издържа от Батерия 2 x AA х 2300 мА?

    Canon PowerShot SX100 IS: честно казано след обикалянето ми по магазини разбрах, че Canon правят и фотоапарати - просто нямам никакви впечатления от марката.

    Olympus mju 1010: в него са събрали всички екстри за един любител. Много близко до това което търся, но:
    - Начин на съхранение: xD Picture Card + Internal Memory - допълнително $
    - Батерия Li-Ion?!

    Моля за мнението Ви, като се абстрахираме /донякъде/ от вложението, кое според Вас е най доброто?. Ако има хора които са ползвали някои от посочените модели, ще съм много благодарен за лични впечатления.

    Благодаря Ви предварително

  5. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    20
    #49

    Re: Търся помощ при избор на цифров фотоапарат

    За съвет, прегледай ТАЗИ тема от този форум.
    Достатъчно е написано и то точно за цена до 500 лв.
    Гледам писал си Сонита, но не си писал новия модел от серията DSC-H10 струва 520лв. и вече го по магазините...
    ...погледни предишната тема за цифрови вотоапарати - автора на темата вече си купи апарат, сега се пишат препоръки...

  6. Novice
    Тук е от
    May 2008
    Мнения
    1
    #50

    Re: Търся помощ при избор на цифров фотоапарат

    Здравейте,
    и аз искам съвет много съм си харесала sony dsc-w300, но пък нищо не разбирам от тези функции които са изброени там, така че някой ако е по запознат и иска да помогне иначе парите не ме притесняват ( 705 лева ) не са малко но все тая, просто искам да прави хубави снимки

  7. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #51

    Re: Търся помощ при избор на цифров фотоапарат

    ще ти прозвучи малко грубо, но след като не разбираш какво значат характеристиките на фотоапарата, няма да можеш да правиш хубави снимки, ако излезеш от предварително зададените режими, а истинските снимки (говоря съгласно разбиранията на маниаците) се правят на ръчни настройки

    така че парите ти ще бъдат хвърлени излишно. дай по-малко за някой по-масов модел - ти разлика нито ще видиш, нито ще постигнеш (след като не разбираш, повтарям се)

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #52

    Re: Търся помощ при избор на цифров фотоапарат

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe
    ще ти прозвучи малко грубо, но след като не разбираш какво значат характеристиките на фотоапарата, няма да можеш да правиш хубави снимки, ако излезеш от предварително зададените режими, а истинските снимки (говоря съгласно разбиранията на маниаците) се правят на ръчни настройки

    така че парите ти ще бъдат хвърлени излишно. дай по-малко за някой по-масов модел - ти разлика нито ще видиш, нито ще постигнеш (след като не разбираш, повтарям се)
    Трябва ли да съм наясно със всичко което става под капака на автомобила, за да сменям скоростите правилно ?

    Иначе донякъде си прав .. ако потребител не смята да ползва ръчните настройки, трябва да гледа апарата как се представя при Р (или дори зелено квадратче), а не в ръцете на някой, който знае какво прави.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    20
    #53

    Re: Търся помощ при избор на цифров фотоапарат

    айде сега със сравненията... Така както болидите от Формула 1 са за професионалист така и модели като Sony - Alpha серия, Canon - EOS или фототехника Sinar и т.н. са за професионалисти...
    Ако ще сравняваме то mi6elinda иска да си купи нещо като Опел-Тигра или Корса. (щото тоя w300 все пак не е EOS или Alpha...)
    Всеедно иска препоръка за тези марки коли в Авто-форум и там да я натирят и нахокат да не се занимава с коли, ако (видишли) неразбира от болидите на Формула 1... не малко груба, а много бих казал... верно, че тука сме все техничари, ама има хора дето си мислят, че бушоните са консуматори на енергия и питат: "що не сложим по-слаби бушони... ще харчат по-малко!?!"...
    @mi6elinda поогледай се в тази тема и тази, която съм посочил и ще ти стане горе-долу ясно за апаратите, наричани от спецовете "сапунерки"

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Плевен
    Мнения
    117
    #54

    Re: Търся помощ при избор на цифров фотоапарат

    Цитат Първоначално публикувано от sopata
    ...поогледай се в тази тема и тази, която съм посочил...
    ами тя е същата. И вярно, че тези които разбират са /може би/ професионалисти, но от това което бе посочено от мен и други като мен /непрофесионалисти/, можеха да кажат кое е най-доброто от изброените, а не да спорят за "макро" снимки и т.н. Затова и се отказах да Up-вам темата. Не ми помогнахте много, но

    Благодаря

    на отзовалите се

  12. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Sofia, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    90
    #55

    Re: Търся помощ при избор на цифров фотоапарат

    @babatam и аз се бях отказал от темата ама понеже се поразрових и разбрах за себе си, какво е важно за един любителски фотоапарат.
    1. важно е като натиснеш бутона за "on" апарата да реагира възможно най-бързо.
    2. обикновенно т.1 е вкъщи, на изкуствна свтлина (лампа), когато хлапето прави нещо готино и искаш да го заснемеш. От това разбрах, че е важно да е с голяма матрица (1/17 1/16. а не 1/25 или 1/23) , за да не засилва изкуствено шума. От друга страна Сони ДСЦ-Н10 е с 1/25, но е хов модел и има много "екстри" по електрониката.
    3. ако искаш да се пробваш с ръчни настроики, то апарата трябва да ти "позволява" да го "пипаш" - аз лично гледах, чудих се и се маех и накрая се двоумя между Сони DSC-H10, H7 и FUJIFILM FinePix S7000 Z (ако не е "Z" е с матрица 1/25) - цената е горе долу еднаква.
    Разгледаи http://www.dpreview.com/ този саит. На него са най-пълните характеристики на фотоапаратите, който съм чел.
    @mi6elinda заделяй 700 лв. и прави снимки. Ще ти хареса как снима (CCD 1/17, голям зуум, стабилизатори, блур филтър и т.н. ) има много функции точно за такива като нас - натискаш копче "ON" и после "Shot" - без много да му се чудиш и настроиваш. Ако си изкарваш снимки на хартия може да си ги поръчваш дирекно с апарата в ателието, без да се налага да ги обработваш допълнително...
    Сипваш бензин и караш

  13. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #56

    Re: Търся помощ при избор на цифров фотоапарат

    Цитат Първоначално публикувано от sopata
    айде сега със сравненията... Така както болидите от Формула 1 са за професионалист така и модели като Sony - Alpha серия, Canon - EOS или фототехника Sinar и т.н. са за професионалисти...
    ...
    Апаратите които изреждаш са клас нов-голф ГТИ в най-добрия случай Аналогията с болид е удачна за висок клас машини като Мамия, Хаселблад и други, с които логично не съм запознат

    Цитат Първоначално публикувано от babatam
    ... И вярно, че тези които разбират са /може би/ професионалисти, но от това което бе посочено от мен и други като мен /непрофесионалисти/, можеха да кажат кое е най-доброто от изброените, а не да спорят за "макро" снимки и т.н. ...
    Думата професионалист, мисля че е ясна (или не?) като значение. Това че Краси е такъв (и е в час) и се опита да разсее от (някои от) вас заблудата за макро е много хубаво нещо. Ако ти НЕ ИСКАШ да се научиш, а просто очакваш отговор, отиваш в магазин (а не в форум) и взимаш първото предложение на професионалния консултант - демек такъв на който му се плаща да ПРОДАВА този клас апарати.

    И още нещо. Няма лошо да не искаш да се научиш (от към техническа страна) - не всеки трябва да разбира от всичко. НО, тогава логичния начин попиташ във форум какъв фотоапарат (или каквато и да е техника) да си закупиш е:

    "Имам ХХХХ пари, искам А, Б, В качества като Б ми е най-важно, а ако има и Г ще е по-добре. '"

    А не като "Хубав ли е ЗЗЗЗЗ, щото вие коментирате само ПППП" ... и после да се спори как на някой му бил харесал и прочие.


    С най-добри чувства.

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 4 ПърваПърва ... 234

Подобни теми

  1. Избор на цифров фотоапарат?
    От hinergy във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 12
    Последно: 30-05-07, 10:54
  2. Помощ за избор на цифров фотоапарат...
    От catana във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 20
    Последно: 20-10-06, 14:49
  3. Избор на цифров фотоапарат...
    От Caesar във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 42
    Последно: 16-07-05, 15:02
  4. Избор на цифров фотоапарат до 300-350лв. Помощ! ;)
    От sorcerer във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 11
    Последно: 25-05-05, 15:01
  5. Избор на цифров фотоапарат
    От Ico. във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 20
    Последно: 25-01-05, 16:29

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе