Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 52
Like Tree2Одобрявам

Съвет за избор на IP камера

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Живее в
    София - Младост
    Мнения
    171
    #31

    Отговор: Съвет за избор на IP камера

    http://www.amazon.co.uk/IPROBOT2W-Wi...ords=iprobot+2

    Потърси в YouTube, има клипове как се настройва и какво реално се вижда от нея. Мисля, че в брошура на Зора съм я виждал, ако не ти се занимава с доставки.

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    2
    #32

    Отговор: Съвет за избор на IP камера

    Благодаря за отговора!
    В Зора има iprobot 3, която идва към 200 лв Явно са ги изчерпали 2-ките.

    За тези трите имате ли някакви мнения?
    IP WIRELESS CAMERA WIFI PTZ 3G КАМЕРА ЗА ВИДЕО НАБЛЮДЕНИЕ - Аукцион.БГ
    Безжична IP камера - SPY.BG
    IP камера за LAN и wireless мрежи - SPY.BG

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    21
    #33

    Отговор: Съвет за избор на IP камера

    здравейте,ще ви споделя от личен опит един проблем с този модел-Foscam FI8906W.камерата е за външен монтаж със прилични параметри.вечер се вижда супер,но денем има един много голям недостатък.при слънчево време и зададена резолюция 640х480 постоянно се рестартира и не работи.ако се премести вътре в помещение веднага сработва.този проблем го прави независимо как прави връзка дали с антената си или със кабел.губи се в домашната мрежа.разполагам с няколко камери от този модел,изчетох доста за тях по-форумите и никой няма решение за проблема.ако искаш да виждаш нещо от камерата и денем слагаш я на резолюция 320х240 и така.мисля,че има и други модели от тази марка със аналогичен проблем.аз имам 2 камери които ми правят така.другите са добре и си мисля,че не влагат в тях еднакви части.просто каквото сложат в дадената партида,защото фърмуера им е еднакъв.дано съм бил полезен.

  5. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #34

    Отговор: Съвет за избор на IP камера

    Колега ако щв ползваш резолюция 640*480(0.3 Mpx) за какво изобщо ти е цифрова (ip) камера. Много аналогови ще ти дадат по добра резолюция, а ще ти излезе, и на половин цена. В момента има ip камери 1.3 Mpx, 1280*720 за по 150-180 лв.
    По прпблема с твоята има вероятност да е от захранване, или заминали елементи. Но както казах за 0.3Mpx не си струва да се занимаваш

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    37
    #35

    Отговор: Съвет за избор на IP камера

    Дойде времето и аз да потърся помощ от професионалистите в областта: ще се слагат 3 камери в 1 офис, където основното е да има сносна картина и отлично аудио. Детайлите:

    0. Бюджет: желателно до 300 лева за камера, като 350 лева е абсолютният максимум;
    1. IP (цветна);
    2. отлично аудио или да ми препоръчате такава с аудио вход, като ще помоля и за препоръка на добър микрофон;
    3. IR (желателно с cut filter). Това ще е по-скоро само за охранителни цели. Не държа особено на качеството през нощта;
    4. PoE е силно желателен;
    5. Софтуерът трябва да поддържа записване (очевидно), а и е хубаво да има Android/iOS клиент.

    Записите ще се правят през Интернет като за 3 камери реалистично очаквам около 15Мбита/с. Стриймът дали ще се намали с H.264 компресия?

    За сега съм се насочил към:
    а) тази има вход за микрофон, но пък нямам идея къде да търся добър микрофон:
    Камери за видеонаблюдение | TVT TD9511-D/PE/IR1, 1.3 МPixel H.264 True DAY/NIGHT IP камера или HD 720p (1280x720)/30FPS. 1/3” Aptina Sensor. Обектив фиксиран 4mm, IR cut Filter. | JMTechnologies Ltd - онлайн магазин
    б) за тази НЕ пише да има PoE. На сайта на производителя казват, че е опция. По-склонен съм да вярвам, че няма. Има вграден микрофон, който нямам идея доколко е добър.
    Камери за видеонаблюдение | Hunt HLC- 19BM/IR, 720P REAL TIME H.264 CMOS IP куполна камера, 30FPS@720P, 4.2mm обектив, 0 Lux (IR On) IR: 5M (7 LEDs, 850nM), H.264/MJPEG/MPEG4 компресия, Micro SD card backup, | JMTechnologies Ltd - онлайн магазин
    в) всякакви други предложения са добре-дошли!

    Ще ми се да прегледам дали ще се вместят в бюджета ми и Hikvision, но в момента сайта на Сектрон не работи...

    Благодаря предварително!
    Този пост е редактиран от bbozhanov; 26-03-14 в 20:11.

  7. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #36

    Отговор: Съвет за избор на IP камера

    Цитат Първоначално публикувано от bbozhanov Виж публикацията
    Дойде времето и аз да потърся помощ от професионалистите в областта: ще се слагат 3 камери в 1 офис, където основното е да има сносна картина и отлично аудио. Детайлите:

    0. Бюджет: желателно до 300 лева за камера, като 350 лева е абсолютният максимум;
    1. IP (цветна);
    2. отлично аудио или да ми препоръчате такава с аудио вход, като ще помоля и за препоръка на добър микрофон;
    3. IR (желателно с cut filter). Това ще е по-скоро само за охранителни цели. Не държа особено на качеството през нощта;
    4. PoE е силно желателен;
    5. Софтуерът трябва да поддържа записване (очевидно), а и е хубаво да има Android/iOS клиент.

    Записите ще се правят през Интернет като за 3 камери реалистично очаквам около 15Мбита/с. Стриймът дали ще се намали с H.264 компресия?

    За сега съм се насочил към:
    а) тази има вход за микрофон, но пък нямам идея къде да търся добър микрофон:
    Камери за видеонаблюдение | TVT TD9511-D/PE/IR1, 1.3 МPixel H.264 True DAY/NIGHT IP камера или HD 720p (1280x720)/30FPS. 1/3” Aptina Sensor. Обектив фиксиран 4mm, IR cut Filter. | JMTechnologies Ltd - онлайн магазин
    б) за тази НЕ пише да има PoE. На сайта на производителя казват, че е опция. По-склонен съм да вярвам, че няма. Има вграден микрофон, който нямам идея доколко е добър.
    Камери за видеонаблюдение | Hunt HLC- 19BM/IR, 720P REAL TIME H.264 CMOS IP куполна камера, 30FPS@720P, 4.2mm обектив, 0 Lux (IR On) IR: 5M (7 LEDs, 850nM), H.264/MJPEG/MPEG4 компресия, Micro SD card backup, | JMTechnologies Ltd - онлайн магазин
    в) всякакви други предложения са добре-дошли!

    Ще ми се да прегледам дали ще се вместят в бюджета ми и Hikvision, но в момента сайта на Сектрон не работи...

    Благодаря предварително!
    По въпросите по горе. За Hikvision и изобщо..., доста трудно ще намериш професионални камери с вграден микрофон. С микрофон по скоро са любителския клас. Относно аудиото на ниския клас, моделите които съм гледал, аудиото е колкото да има... доста зле като качество на звука...

    За PoE - това е доста скъпа опция, и повечето хора предпочитат сами да си пускат захранването пред това да им се вдига цената с 50-тина лв на брой

    Относно записа при 1.3Mpx 1280x720 при върхово качество достига до 4.5 Mbps, стандартно е около 2.5Mbps. При FullHD скоростта скача 2-но, но всичко зависи от качеството което се задава...
    bbozhanov одобрява това.

  8.  
     
  9. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #37

    Отговор: Съвет за избор на IP камера

    Първата е добра, монтирал съм от нея. Добра картина, лесна настройка, 3 различни стрийма - различна резолюция, скорост и качество съответно.
    За микрофоните зависи къде ще се монтират - до камерата или близо до човека който ще се слуша.
    bbozhanov одобрява това.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    37
    #38

    Отговор: Съвет за избор на IP камера

    Благодаря на колегите, отзовали се по-горе!

    За добро или за лошо, трябваше да намалим от цената драстично. Затова варианта с IP камерите отпадна.
    Преминах на аналогови (720ТВ линии) с DVR и локален запис. Този запис ще се праща и през Интернет, но няма да имаме директна зависимост от Интернет-свързаността, както и няма да товарим линиите веднъж с up локално и веднъж с downstream отсреща както при IP камерите и първоначалния замисъл за запис.
    Относно микрофоните: трябваше да се избере възможно най-евтин вариант. Затова DVR-а предлага 4 входа, от където реших да взема не камери с вградени микрофони, а отделени такива.
    Днес съм пратил колега да ги монтира. След няколко дни ще има резултат.
    За останалите, на които не им се мисли/търси/учи особено (аз бях напълно бос в тази сфера), ето как изглеждат нещата при мен:
    Куполна камера DS-2CE55C2P-IRP
    Видеорекордер DS-7204HWI-SH
    Адаптор 12Vdc/1A W-D1000
    Букса за камера CV-PL001F
    Mini RG59+2x0,5
    BNC Конектор Mini/crimp
    Клещи за BNC (RG59) конектори
    Микрофон AA003
    Кабел 4-жилен 100m (4х0.22mm2, 96 OHMS/KM)

    По-добро нещо за по-малко пари едва ли ще се намери за моите цели. Надявам се да не забравя да кача снимки да видите какво е станало. Но това след няколко дни...

  11. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #39

    Отговор: Съвет за избор на IP камера

    Чакаме да видим какво е станало

  12. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #40

    Отговор: Съвет за избор на IP камера

    Цитат Първоначално публикувано от bbozhanov Виж публикацията
    Благодаря на колегите, отзовали се по-горе!

    За добро или за лошо, трябваше да намалим от цената драстично. Затова варианта с IP камерите отпадна.
    Преминах на аналогови (720ТВ линии) с DVR и локален запис. Този запис ще се праща и през Интернет, но няма да имаме директна зависимост от Интернет-свързаността, както и няма да товарим линиите веднъж с up локално и веднъж с downstream отсреща както при IP камерите и първоначалния замисъл за запис.
    Относно микрофоните: трябваше да се избере възможно най-евтин вариант. Затова DVR-а предлага 4 входа, от където реших да взема не камери с вградени микрофони, а отделени такива.
    Днес съм пратил колега да ги монтира. След няколко дни ще има резултат.
    За останалите, на които не им се мисли/търси/учи особено (аз бях напълно бос в тази сфера), ето как изглеждат нещата при мен:
    Куполна камера DS-2CE55C2P-IRP
    Видеорекордер DS-7204HWI-SH
    Адаптор 12Vdc/1A W-D1000
    Букса за камера CV-PL001F
    Mini RG59+2x0,5
    BNC Конектор Mini/crimp
    Клещи за BNC (RG59) конектори
    Микрофон AA003
    Кабел 4-жилен 100m (4х0.22mm2, 96 OHMS/KM)

    По-добро нещо за по-малко пари едва ли ще се намери за моите цели. Надявам се да не забравя да кача снимки да видите какво е станало. Но това след няколко дни...
    П.С. Не помня дали камерите бяха 3 или 4, но този 1A захранване ми се струва малко дори за 3 камери. Принципно консумацията дори на най-ниския клас с IR е около 400mA - 3 x 400mA - 1.2A

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    37
    #41

    Отговор: Съвет за избор на IP камера

    @glowndark: разбира се, че съм взел за 3-те камери по един адаптер. Ако един от тях се спомине - то една камера ще е долу, не всички 3. Аналогично за микрофоните. Дал съм само базата в поста си, не и бройката на частите, които съм поръчал.

    Обещаните снимки са като прикачени файлове.

    Мога и видео със звук да направя, но сега нямам необходимото време. Всичко стана доста задоволително. Дори вече камерите, заедно с микрофоните, влязоха в употреба с много важен запис преди няколко дни. Собственикът им е много доволен.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #42

    Отговор: Съвет за избор на IP камера

    Цитат Първоначално публикувано от bbozhanov Виж публикацията
    @glowndark: разбира се, че съм взел за 3-те камери по един адаптер. Ако един от тях се спомине - то една камера ще е долу, не всички 3. Аналогично за микрофоните. Дал съм само базата в поста си, не и бройката на частите, които съм поръчал.

    Обещаните снимки са като прикачени файлове.

    Мога и видео със звук да направя, но сега нямам необходимото време. Всичко стана доста задоволително. Дори вече камерите, заедно с микрофоните, влязоха в употреба с много важен запис преди няколко дни. Собственикът им е много доволен.
    Добре е станало. За аналови камери картината е супер

  16. Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    314
    #43

    Отговор: Съвет за избор на IP камера

    Колеги, да се включа и аз с молба за съвет - тъй като ми се роди детенце, а с бебефоните ме хваща яд от цените, съм се замислил за IP камера която да ползвам като бебефон. Какво бихте предложили като модел за цена около 100 лева, не е проблем ако няма wifi, по скоро като предпочитание е да има апликация за смартфони?

  17. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #44

    Отговор: Съвет за избор на IP камера

    само да ти обърна вниманието в/у един много важен факт!

    бебефонът излъчва само при активиране, докато IP камерата, ако не е на кабел, излъчва нонстоп, така че минимум на 2-3 метра от бебето

  18. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #45

    Отговор: Съвет за избор на IP камера

    Цитат Първоначално публикувано от regned Виж публикацията
    Колеги, да се включа и аз с молба за съвет - тъй като ми се роди детенце, а с бебефоните ме хваща яд от цените, съм се замислил за IP камера която да ползвам като бебефон. Какво бихте предложили като модел за цена около 100 лева, не е проблем ако няма wifi, по скоро като предпочитание е да има апликация за смартфони?
    Хубава камера за 100 лв трудно, се намира. Освен ако не е някоя сапунерка. Мога да предложа супвр камера за целта, управлява се, вижда през ноща, предава и звук http://cctvsystems.eu/shop/pt-upravl...pl-ir1-BG.html

    Даже има и екстра. След това може да си я ползваш като охранителна [emoji2]

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. съвет за уеб камера
    От get във форум Общ - хардуер
    Отговори: 14
    Последно: 01-08-12, 22:55
  2. Моля, за горещ съвет за избор на видео камера
    От kargona във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 24
    Последно: 15-11-07, 17:41
  3. Съвет за уеб камера
    От get във форум Общ - хардуер
    Отговори: 29
    Последно: 03-11-07, 10:10
  4. Съвет за HDD или DVD камера
    От dilianclima във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 9
    Последно: 08-06-06, 10:44
  5. Съвет за цифрова камера
    От dimi във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 4
    Последно: 16-10-05, 15:59

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе