Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 52
Like Tree2Одобрявам

Съвет за избор на IP камера

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    66
    #16

    Отговор: Съвет за избор на IP камера

    Може да се записва и на NAS. По-евтино е. Аз си взех за 150лв малка двуядрена машинка и я ползвам за NVR.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #17

    Отговор: Съвет за избор на IP камера

    Цитат Първоначално публикувано от silfox2000 Виж публикацията
    Може да се записва и на NAS. По-евтино е. Аз си взех за 150лв малка двуядрена машинка и я ползвам за NVR.
    Сигурно може и на NAS, и на компютър въпроса е колко ти е важен обекта. Дали може да си позволиш за няколко часа да останеш без записи, защото компютъра ти е забил. NVR 4 канален струва към 370 лв. Хубав компютър със възможност да записва и анализира(моушън детекшън) едновременно едно временно от 4 камери (при HD Ready 1280x720 това са около 20 Mbps/s постоянен трафик които трябва да се обработва), ще ти излезе над 200 лв. От тука вече остава въпроса със софтуера които ще се ползва....
    NAS не съм пробвал, но ще има доста проблеми около него ми се струва.
    SilverFox ако не забравя довечера ще направя няколко нощни снимки с камерата която препоръчах по-горе :rolleyes:

  4. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    223
    #18

    Отговор: Съвет за избор на IP камера

    idle качи един клип от камерата, ако имаш въжможност. Интересува ме какво е качеството, че и на мен ми е нужна камера за наблюдение.

  5. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #19

    Отговор: Съвет за избор на IP камера

    Снимките които обещах по-рано днес
    cameri.jpg
    Снимките са от модела камера която препоръчах, но с 1.3 Mpx резолюция.
    Незнам колко се вижда, но на външанта снимка (с колите) има доста шум. Колите са на около 30-40 метра от камерата (при обхват на IR по спецификации 30 метра)
    Та за да се вижда така, при това осветление 90% е "виновен" софтуера (настройка на shutters и т.н.).
    Про втората камера, насториките са по default. Снима коридор (около 10 метра). В момента на снимката, осветяването му е 100% от IR при пълен мрак в коридора.

    Принципно има и модели с 1.3Mpx, но с по чуствителен сензор които "виждат цветно" и през ноща, но всичко зависи от целите за които ще се използват...

  6. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    66
    #20

    Отговор: Съвет за избор на IP камера

    Моята е без IR диоди, защото ми трябва за разстояние от около 100м. Принципно не очаквах чудеса, но аз виждам всичко, тя нищо, а се води day/night и по спецификации трябва да работи при 0.1lux.
    За 150лв си взех Dell Optiplex 745 и върши идеална работа. Записвам 1600х1200.

  7. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #21

    Отговор: Съвет за избор на IP камера

    Цитат Първоначално публикувано от silfox2000 Виж публикацията
    Моята е без IR диоди, защото ми трябва за разстояние от около 100м. Принципно не очаквах чудеса, но аз виждам всичко, тя нищо, а се води day/night и по спецификации трябва да работи при 0.1lux.
    За 150лв си взех Dell Optiplex 745 и върши идеална работа. Записвам 1600х1200.
    100 метра са си доста сериозно разстояние за която и да е камера и ако искаш да виждаш на края на тия 100 метра, най добрия вариант според мен е PTZ, въпроса е, че струва доста пари. А предимството е, имаш поне 20х управляем зуум и ще виждаш реално какво става на тия 100 метра на не просто някакви "човечета"


    Иначе аналогова камера която да ти върши работа може да се намери за около 300 лв, но ако искаш да е IP, тогава инвестицията ще трябва да е доста сериозна...

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    66
    #22

    Отговор: Съвет за избор на IP камера

    Аз бях доволен от една day/night аналогова камера за 120лв по спомен, но после реших да се "цифровизирам" и понеже не ми се даваха 700-800лв за една камера, се спрях на Hikvision.

  10. Novice
    Тук е от
    Jul 2013
    Мнения
    7
    #23

    Отговор: Съвет за избор на IP камера

    За сега нямам нужда от ДВР но ще видим за напред ...

  11. Novice
    Тук е от
    Jul 2013
    Мнения
    7
    #24

    Отговор: Съвет за избор на IP камера

    Цитат Първоначално публикувано от naskop Виж публикацията
    idle качи един клип от камерата, ако имаш въжможност. Интересува ме какво е качеството, че и на мен ми е нужна камера за наблюдение.
    Ами всъщност не знам какво преебах с евентите когато я настройвах и сега не прави никакви записи. Зададох да записвана една локална машина и още без да добавям някъв график или евенти започна да записва но след това спря. Мисля тази събота като съм на място при камерата да я резетна, може би ще се оправи. Иначе като я гледам ремуут качеството е много добро, добре осветена е и стрийма не насича въобще.

  12. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #25

    Отговор: Съвет за избор на IP камера

    Ето един от мен с HD IP камера за...... 260лв (крайна клиентска цена с ДДС).
    OnViF TD-9511-D/PE/IR1 1/3'' CMOS, 12V, IR до 15м, 4мм обектив.
    клип

  13. Novice
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    4
    #26

    Отговор: Съвет за избор на IP камера

    Супер, че сте зачекнали тази тема та да мога и аз да попитам нещичко
    Та намерих в нета една IP камера - IP WIRELESS CAMERA WIFI PTZ 3G КАМЕРА ЗА ВИДЕО НАБЛЮДЕНИЕ, въпросът е ще вършили работа за съвсем обикновено домашно наблюдение, разбира се на открито при всякакви атмосферни условия. Това което най-много ме интересува е дали няма да се скапе прекалено бързо от жегата през лятото и от студа през зимата?

  14.  
     
  15. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #27

    Отговор: Съвет за избор на IP камера

    Това е камера за ВЪТРЕШЕН монтаж, а не за открито и единственото което мога да кажа за нея е "пълен ташак..."
    Има подобни за 60-70лв в нета....

  16. Novice
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    4
    #28

    Отговор: Съвет за избор на IP камера

    Благодаря ви за бързия отговор. Можете ли да ме насочите към конкретна марка или дори модел?

  17. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #29

    Отговор: Съвет за избор на IP камера

    Кажи какво искаш да виждаш с камерата, разстояние, площ, има ли - няма ли осветление... и колко пари си готов да дадеш. На какво ще я гледаш, запис трябва ли да има....?

  18. Novice
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    2
    #30

    Отговор: Съвет за избор на IP камера

    Здравейте,

    интересува ме IP камера - евтин вариант за малко магазинче.
    Не е необходимо нощно виждане. Не е необходимо да записвам.
    Искам да вкарам LAN кабел в нея (не е необходимо и WIFI) и да виждам продавачката как се отнася с клиентите.
    Т.е. е важно да чувам добре аудио-то.
    Нещо около 100, 100 и нещо лв е ок да отделя. Гледам, че има и по-евтини варианти от това.

    Благодаря

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. съвет за уеб камера
    От get във форум Общ - хардуер
    Отговори: 14
    Последно: 01-08-12, 22:55
  2. Моля, за горещ съвет за избор на видео камера
    От kargona във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 24
    Последно: 15-11-07, 17:41
  3. Съвет за уеб камера
    От get във форум Общ - хардуер
    Отговори: 29
    Последно: 03-11-07, 10:10
  4. Съвет за HDD или DVD камера
    От dilianclima във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 9
    Последно: 08-06-06, 10:44
  5. Съвет за цифрова камера
    От dimi във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 4
    Последно: 16-10-05, 15:59

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе