Страница 2 от 5 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 71

Съвет за избор на DSLR фотоапарат.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    May 2011
    Мнения
    277
    #16

    Отговор: Съвет за избор на DSLR фотоапарат.

    Ами чакаме ти да я направиш.....

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    23
    #17

    Отговор: Съвет за избор на DSLR фотоапарат.

    Цитат Първоначално публикувано от salky Виж публикацията
    Ами чакаме ти да я направиш.....
    Ако автора на темата поиска, бих могъл да, но на хора като теб, които освен да се заяждат без да дадат нито едно мнение по темата, едва ли ...

  4. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    77
    #18

    Отговор: Съвет за избор на DSLR фотоапарат.

    по темата за сапунерите, дали са с голяма матрица или не.. и едното и другото не се препоръчва да се използва от фотографи с влошено зрение! Няма разлика на външен вид, а когато се снима групово събитие с много фотографи, всички се редят пред dslr, а дали е сапунерка или безогледалка кой ти гледа. И безогледалките страдат от същите болести на които страдат dslr телата- като прах на матрицата. Мнението ми е отрицателно за нещо дето нито е риба нито рак!

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    21
    #19

    Отговор: Съвет за избор на DSLR фотоапарат.

    Според мен е по-добре да се обърне внимание на закупуването на качествен обектив отколкото на какво тяло ще се купи. Един висококачествен обектив ще постигне отлични резултати дори и да е поставен на евтино тяло. От четири години използвам Canon EOS 7D , който като нов струваше 3500 лв. и мога да твърдя, че когато му сложа евтин китов обектив снимките не са по-различни от тези на по-евтините модели.

  6. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #20

    Отговор: Съвет за избор на DSLR фотоапарат.

    Аз имам сони алфа 57 и с китовия обектив бързо се разочаровах - не са така контрастни снимките както ми се искаше! Но имам и един портретен обектив - контраст да искаш! А иначе за ДСЛ фотоапаратите разликата между ниския среден и висок клас в бодито е не толкова големината на сензора колкото качеството на изработка на тялото и устойчивостта му във времето! Затова правилно си усетил разликата идва от обективите!

  7. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    77
    #21

    Отговор: Съвет за избор на DSLR фотоапарат.

    Не мога да се съглася с твърдението на ivodivo. Точно А57 има настройки в менюто за оправяне на хроматичните аберации и изкрияване-дисторсията и допълнително просветяване на обектива. Не знам с кой китов обектив си, но китак на сони е в пъти по-добър от китак на канон. И Хубавия обектив се разбира по остротата и цвета, а не по контраста . Всичко е до настройки на тялото и менютата. Освен това А57 е с малко по-голяма матрица от аналога на APS-C на канон и никон.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    May 2011
    Мнения
    277
    #22

    Отговор: Съвет за избор на DSLR фотоапарат.

    Погледни и този Pentax K500,много го хвалят,превъзхождал canon и Nikon от този клас.

  10. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #23

    Отговор: Съвет за избор на DSLR фотоапарат.

    Я да изровя малко темата и аз да се "филмирам" малко - какво ще ми препоръчате до около 1000лв (DSLR) . За сега съм леко раздвоен между D3300 и (може би) EOS100D ... или може би нещо от Сони в тоя ценови клас . От всичко прочетено с леко предимство за сега ми е Никон-а (май е с по-добър кит обектив от аналогичните на Канон , доколкото прегледах разните ревюта в нета) , но от друга страна повечето ми познати са с Канон и евентуално мога да ползвам обективи от тях ...

    п.п. Важни са ми също и видео възможностите на апаратите .

  11. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #24

    Отговор: Съвет за избор на DSLR фотоапарат.

    малко офф ама кой ще си даде стъклото да го ползваш бил той и приятел като има стъкла по 2000-3000 лв и нагоре .. едно изтърване и е тоталка

  12. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #25

    Отговор: Съвет за избор на DSLR фотоапарат.

    Е , има кой , то по-скоро ще е размяна евентуално , а и не това е въпроса ...

  13. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #26

    Отговор: Съвет за избор на DSLR фотоапарат.

    Светльо, щом в приятелският ти кръг повечето са с Канон, избора е ясен. При мен е същата работа ...една камара профи фотографи и като ги питах всички само в сектата на Канон. Поне успях покрай тях евтино да се докопам до грид-че и втора батерийка, сега се услушвам/оглеждам за едно теле-обективче, поне 75-300, че китовият не ми стига.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #27

    Отговор: Съвет за избор на DSLR фотоапарат.

    Така е - то даже има вариант и за 700D на доста добра цена , ама не ми се чака 3 месеца - ако реша да вдигам класа - продавам тоя и вземам друг ...

  16. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #28

    Отговор: Съвет за избор на DSLR фотоапарат.

    Граби го смело, апарата е супер. Аз съм с 500D. Неприятното е, че трябва да забравиш за ауто режима, щото от сектата почват да ти обясняват колко е грозна снимката и как трябва всичко ръчно да задаваш хихихиих .
    Този пост е редактиран от stenly; 26-07-15 в 17:46.

  17. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #29

    Отговор: Съвет за избор на DSLR фотоапарат.

    Май наистина ще е 100D - гледам че е на добра цена и с чанта и карта (уж подарък) - https://www.photopavilion.bg/?page=c...how=additional , пък догодина ако племенника ходи пак в Япония ще си поръчам нещо по-сериозно

  18. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #30

    Отговор: Съвет за избор на DSLR фотоапарат.

    То това си е достатъчно сериозно ...само едно обективче ще ти трябва с повечко зуум и си в джаза.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 5 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Съвет за избор на фотоапарат с дистанционно
    От TishoD във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 5
    Последно: 14-05-14, 01:09
  2. Съвет за избор на фотоапарат
    От Deyan Adamov във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 8
    Последно: 26-07-13, 00:35
  3. Помощ при избор на за първи DSLR фотоапарат.
    От Aleksandars във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 16
    Последно: 30-04-13, 16:22
  4. Съвет за избор на цифров фотоапарат.
    От Стоян във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 7
    Последно: 15-08-11, 19:06
  5. Продавам фотоапарат DSLR
    От medunski във форум Продава
    Отговори: 6
    Последно: 22-12-07, 15:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе