Страница 5 от 5 ПърваПърва ... 345
Резултати от 61 до 71 от общо 71
Like Tree21Одобрявам

Съвет за избор на DSLR фотоапарат.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на Shmi
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    939
    #61

    Отговор: Съвет за избор на DSLR фотоапарат.

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    Благодаря !
    И аз се надявам да е дълго и безпроблемно ...



    Голямо избиране падна - даже завиших и малко бюджета и бях готов да взема Д5300 - има някои наистина полезни опции (Wi-Fi контрола и прехвърлянето щеше да ми е полезен , макар и с канон-а да дадоха някаква карта с възможност за безжично прехвърляне) и наистина добрия чип , обаче така и не можах да възприема леко студените цветове на всичко де що разгледах - по-естествено ми "седяха" снимките на Канон-а ... То си има програми за коригиране , ама все пак ...Лайв Вю-то при Канон-а също ми хареса повече .
    Голям си калпазанин обаче. Стана ми интересно, поразгледах за 700D и попаднах на този роден тест: https://www.youtube.com/watch?v=mJp1_im4vL4 Наистина са по-топли цветовете, но това е video moire. Никончето има солиден превес навсякъде: Canon 700D vs Nikon D5300 - Our Analysis В крайна сметка важно е как го чувстваш, но все пак. Нека тези сравнения останат за поколенията напред, които ще са пред същата дилема.

    Цитат Първоначално публикувано от ivodivo Виж публикацията
    Честито Светльо със здраве да си го ползваш и сега ще ти трябва по голям хард диск


    + задължителен backup на поне още 1 място.

    edit: Някой пренасял ли е статив в ръчния багаж при полет с Wizz Air?
    Този пост е редактиран от Shmi; 30-07-15 в 11:53.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #62

    Отговор: Съвет за избор на DSLR фотоапарат.

    Аааа , не е от това видео - това даже нещо съм го пропуснал (пък уж доста неща гледах) - сега ще взема да изгледам и него . Както и писах - Канон-а просто ми пасна по-добре и + другите неща (Лайв Вю-то също) ... даже мислех да мина със 100Д - първоначалната дилема беше 100Д срещу Д3300 и ако не бях вдигнал малко бюджета , най-вероятно щеше да е 3300 (даже има и меню на български , което за новобранец си е +) - това 100Д въпреки ,че е по-малко и уж удобно за разнасяне ама си е само за женски ръце според мен ...
    Да пише все пак какво доведе до решението
    - цветове и общо усещане от снимки (поне доколкото е сравнимо с раните такива из нета - на живо вече ще видя как са резултатите )
    - удобство - тук също някак Канон-а ми пасна по-добре дори и от малкото време , при което сравнявах в магазина ... , то за това и май наистина си е добре да се видят и усетят на живо , ако бях оставил на онлайн поръчка , дори и със забележката ми към цветовете Никон-а имаше по-голям шанс да го купя - просто технически превъзхожда от където и да го погледнеш и оставено на сухата статистика излиза , че 700Д няма шанс ...
    - всичките ми познати са с Канон и възможността дори за тестване на различни обективи преди да закупя свой не е за пренебрегване
    - ... иии в крайна сметка - цената ... , колкото и да се бях "навил" вече да дам повече от първоначално мислената сума - 200лв разлика са си 200лв разлика

    Все още не се имам за сектант кононист , и едва ли някога ще съм , щото просто не съм такъв тип и не робувам на марки - мисля , че в случая направих правилния от моя гледна точка избор , пък дано не се разочаровам - ако пък все пак усетя , че съм сбъркал или ме разочарова като снимки/видео/представяне изобщо 700Д , обещавам тука публично да си посипя главата с пепел и да им "сипя" подобаващо (на Канон)


    п.п.
    попаднах на този роден тест: https://www.youtube.com/watch?v=mJp1_im4vL4
    -прегледах го и това - що съм го пропуснал - нямам идея - то там е още по -явно превъзходството на 5300 и по-скоро да наклони везните към него , но пак ми изглеждат и снимките, и клипа леко със студен оттенък ...
    Този пост е редактиран от svetlio1; 30-07-15 в 17:13.

  4. Member Аватара на Shmi
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    939
    #63

    Отговор: Съвет за избор на DSLR фотоапарат.

    Абе така е, щом те радва Освен това, то само апаратът да беше... имаме и субективно цветоусещане, вид матрица и настройки на монитора, и т.н. Снимай RAW, там поне възможности за корекции да иска човек.
    svetlio1 одобрява това.

  5. Member Аватара на Shmi
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    939
    #64

    Отговор: Съвет за избор на DSLR фотоапарат.

    Някой играл ли си е с обектив Nikon AF-S DX 35mm f/1.8G - за Nikon - Обективи за DSLR системи - Обективи - Photosynthesis - място за фотография, хора и идеи ? Впечатления спрямо 18-55 VRII? Никъде не откривам колко Mgpx го водят?

  6. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    1,171
    #65

    Отговор: Съвет за избор на DSLR фотоапарат.

    Обективите нямат мегапиксели - те зависят от сензора на фотоапарата на който се слагат. Параметрите на обективите са светопропускливост , ъгъл на обхват и т.н.
    stenly одобрява това.

  7. Member Аватара на Shmi
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    939
    #66

    Отговор: Съвет за избор на DSLR фотоапарат.

    Това имам предвид:

    http://petapixel.com/2012/12/17/perc...single-number/

    Looking for new photo gear? DxOMark's Perceptual Megapixel can help you! - DxOMark

    А ето и на колко мегапиксела го приравняват, в сравнение с китаци: http://www.dxomark.com/Lenses/Compar...60_928_159_928

    Като цяло ми изглежда много приятен обектив, на поносима цена.

    edit: Взех го, сега остава да се опознаем.
    Този пост е редактиран от Shmi; 14-08-15 в 22:30.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    243
    #67

    Отговор: Съвет за избор на DSLR фотоапарат.

    Здравейте,1 приятел иска да си купи nikon d3300 oт англия, но се чуди дали има подобни апарати със сходни характеристики за тези пари.бихте ли ме ориентирали някакси?

  10. Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    243
    #68

    Отговор: Съвет за избор на DSLR фотоапарат.

    Брех,никой не иска да помага

  11. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #69

    Отговор: Съвет за избор на DSLR фотоапарат.

    От скорошните ми проучвания и терзания май общо взето D3300 е най-добрия вариант в тоя клас , колкото и да е субективно ...

  12. Member Аватара на Shmi
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    939
    #70

    Отговор: Съвет за избор на DSLR фотоапарат.

    oska, има ли смисъл да повтаряме едно и също? Вече изписахме доста, дори за този модел... Прочете ли темата назад? Ако има нещо, за което не сме говорили и те интересува, питай, но с този общ въпрос няма да се получи. Отделно, цените в UK може да са леко различни от тези тук.

  13. Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    243
    #71

    Отговор: Съвет за избор на DSLR фотоапарат.

    Съжалявам,наистина не бях се зачел по задните страници,благодаря ви много

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 5 ПърваПърва ... 345

Подобни теми

  1. Съвет за избор на фотоапарат с дистанционно
    От TishoD във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 5
    Последно: 14-05-14, 00:09
  2. Съвет за избор на фотоапарат
    От Deyan Adamov във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 8
    Последно: 25-07-13, 23:35
  3. Помощ при избор на за първи DSLR фотоапарат.
    От Aleksandars във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 16
    Последно: 30-04-13, 15:22
  4. Съвет за избор на цифров фотоапарат.
    От Стоян във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 7
    Последно: 15-08-11, 18:06
  5. Продавам фотоапарат DSLR
    От medunski във форум Продава
    Отговори: 6
    Последно: 22-12-07, 14:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе