Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 71
Like Tree21Одобрявам

Съвет за избор на DSLR фотоапарат.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #31

    Отговор: Съвет за избор на DSLR фотоапарат.

    Е що така не ги харесвате сонитата?

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #32

    Отговор: Съвет за избор на DSLR фотоапарат.

    Ааа , не знам - аз за това питах някой ако има да предлага нещо друго

  4. Member Аватара на Shmi
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    939
    #33

    Отговор: Съвет за избор на DSLR фотоапарат.

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    Май наистина ще е 100D - гледам че е на добра цена и с чанта и карта (уж подарък) - https://www.photopavilion.bg/?page=c...how=additional , пък догодина ако племенника ходи пак в Япония ще си поръчам нещо по-сериозно
    Един Nikon сектант, в мое лице, ще си позволи да вкара малко интрига :

    Canon 100D vs Nikon D3300 - Our Analysis

    Nikon D3300 vs Canon 100D Detailed Comparison



    svetlio1 одобрява това.

  5. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #34

    Отговор: Съвет за избор на DSLR фотоапарат.

    Гледах ги аз всякакви тестове и сравнения (за това и първоначално писах ,че клоня леко към Никон) , почти всичките са в полза на Никон-а , освен май при DigitalVersus-а ... Възможността за размяна на обективи обаче доста натежава в полза на 100D ...
    Дай малко лични впечатления де - предимства , недостатъци , с кой модел си ...

  6. Member Аватара на Shmi
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    939
    #35

    Отговор: Съвет за избор на DSLR фотоапарат.

    Ползвам точно D3300 + китовия 18-55 VRII, като това ми е първия DSLR и съм пълен аматьор. Скочих на него от над 10-годишен сапунер, така че ми се стори като машина от бъдещето. Имам го от декември месец и просто гледайки Nikon-ите и Canon–ите в този клас това ми се видя най-удачното решение. Решаваща роля изиграха sample photos-ите, които търсех за всеки модел, който ми хващаше окото. През годините винаги съм си мислел, че когато скоча на DSLR ще си взема Canon, но разглеждайки точно снимки правени с различните апарати си изградих впечатление, че Nikon категорично се представят по-добре. В първия link по-горе има няколко samples, но не се ограничавай с тях - в Интернет е пълно с ревюта и потребителски снимки.

    Иначе, крастата е голяма, но фотографията си е доста скъпо удоволствие. Засега съм взел само допълнителна 32GB карта, дистанционен спусък и статив, но в последно време се оглеждам и за обективи. Там сумите са осезаеми и с риск да изляза скръндза, не знам доколко бих бил склонен да разменям с някого. Все някой ден ще взема допълнителен обектив (или няколко) и за да го направя определено ще търпя лишения, отделно бих искал всичко да ми е на разположение по всяко време, а не като искам да отида на Витоша някой уикенд да звъня телефони и да се разбирам с някого от другия край на София да ми го върне, пък да се окаже, че той бил вече в Гърция и ще се върне след 2 седмици и т.н.. Имам един познат, който е съвсем запален в материята, но има и доста повече финансови възможности. Мъкне абсолютно всеки ден и навсякъде раница с апарат, обективи, принадлежности, статив. Дори да слезе до супермаркета пак взима всичко с него - това имам предвид като казвам, че искам всичко да ми е на разположение винаги, т.к. и аз започвам да излизам все по-често с апарата.
    Ако наистина смяташ да разменяш обективи, тогава скочи на нещо Canon-ско, но за мен в този клас изостават. Прецени добре и доколко познатите и приятелите ти фотографи са склонни за размяна. Има хора всякакви - както казах, аз бих дал "стъкло" с нежелание в повечето случаи (освен на някой много близък), но също така не бих и взел... просто не обичам да държа чужди вещи, но ти явно нямаш проблем с това.

    Вземи каквото ти е на сърце, то е ясно, че всеки хвали неговото си.

    P.S. Ето една скромна галерия от мен. Натисни М за по-голям размер на снимките. Повечето са правени с D3300, но има и няколко от предния апарат (може да се провери в секция "Details"): https://500px.com/georgigv
    Този пост е редактиран от Shmi; 27-07-15 в 11:51.
    svetlio1 одобрява това.

  7. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #36

    Отговор: Съвет за избор на DSLR фотоапарат.

    Много благодаря ! Още 1-2 питания имам точно за 3300 (ако не размисля и не скоча на 5300) - как е видеото като качество , звук и дали е ограничено по време (при Канон май беше до 30мин. клип) , че това ми важно и може сериозно да наклони везните ?
    Също и как е като качество на изработка и използвани материали , че повечето ми познати излизат точно с тоя довод - Канон-а е качествен , японско производство ...

    п.п. Снимките ми харесаха доста !

  8.  
     
  9. Member Аватара на Shmi
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    939
    #37

    Отговор: Съвет за избор на DSLR фотоапарат.

    Видеото не го ползвам много, а все се каня, защото е на доста прилично ниво. И там има тънкости при заснемането и обработката, с които все още не съм се запознал. Едно от големите предимства е, че може да заснема с 60 фрейма в секунда, примерно ако искаш да се заиграеш със скоростта на видеото при обработка. Звукът от вградения микрофон е моно и е достатъчно чувствителен. Доколкото си спомням, ако ползваш външен микрофон, е стерео. За съжаление обаче отново има ограничение във времетраенето на заснемане, като зависи от настройките, които си избрал. На 158 страница в manual-a можеш да откриеш таблица, която да те ориентира: http://download3.nikonimglib.com/arc...%28En%2902.pdf
    Изработката е 6+! В това можеш да се увериш във всеки магазин, не вярвам някъде да ти откажат да го подържиш. За тези 8 месеца, откакто го имам, нищо не се е разхлопало, паднало или отлепило. Може би светкавицата е по-нежна отколкото би ми се искало, но при внимателна употреба не вярвам да създава проблеми. Така или иначе не я ползвам никога. Като каза качество, не съм сигурен за точния модел на апарата на моя познат, за който ти споменах по-горе, но е някакъв Canon с touch display в същия клас. Ми... в голяма част от случаите се налага да натиска нещо по 2-3 пъти, докато усети допир. Каза, че така си бил.
    И все пак, нека кажа и нещо лошо за D3300, макар че го отдавам най-вече на kit-овия обектив. Липсва ми острота, когато разглеждам снимка в пълната й резолюция, без да се скалира - примерно приближавам за да видя някой детайл. Но това е очаквано, за толкова пари-толкова. Все пак, това е обектив за 300 лв.
    Този пост е редактиран от Shmi; 27-07-15 в 14:50.
    svetlio1 одобрява това.

  10. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #38

    Отговор: Съвет за избор на DSLR фотоапарат.

    Китака е виновен за липсата на острота. С един хубав обектив, ще се родиш. Лошото при Никон е, че цените на хубавите им обективи са доста неприятни.

  11. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #39

    Отговор: Съвет за избор на DSLR фотоапарат.

    Отново големи благодарности !

    Избора е изцяло онлайн - нямам никакво време да ходя до магазин в близките 2 месеца и покупката ще е тия дни ...
    Видеото ще се ползва доста , ама едва ли ще купувам допълнителен микрофон и това леко ме навежда към малко по-високия клас - 5200 (има сравнително добри промоции) , 5300 и 700D ...
    Вероятно е от китовият обектив "проблема" , аз като чета по ревюта , а и от познатите ми всички казват ,че и тоя на Канон общо взето е доооста компромисен ...

    Днес ще се поровя за още мнения и ще поръчвам пък , както писах и по-горе - варианти за ъпгрейд има ...

    п.п. Вариант ми беше и втора ръка да взема , но нещо не можах да си харесам удовлетворяваща ме обява ...

  12. Member Аватара на Shmi
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    939
    #40

    Отговор: Съвет за избор на DSLR фотоапарат.

    Не знам как е видеото при 5200 и дали е стерео, с малко ровене истината ще излезе наяве. Честно казано, по останалите показатели не знам дали е добра идея: Nikon D3300 vs D5200 - Our Analysis По-ниско iso и с малко повече шум, по-тежък, по-малко снимки с 1 зареждане на батерията. Получаваш подвижен дисплей и повече фокусни точки. По-скоро бих погледнал D5300, ако ще е 5-та серия.

    М'да, обективът толкова си може, не че не ме радва. Евентуално по-натам като допълнителен ще взема 55-300, който също е компромис, но какво да се прави, поне zoom ще ми даде.

  13. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #41

    Отговор: Съвет за избор на DSLR фотоапарат.

    И аз в момента съм изправен пред същият блян за 75-300. Хем не ми се дават много пари, хем искам да е стабилизиран ....мъкааа.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #42

    Отговор: Съвет за избор на DSLR фотоапарат.

    Сега се сетих нещо , което не съм проверявал - има ли някакви софтуерни ъпдейти за апаратите или все още не са заразени от тая болест и ако има как е при различните марки ?

  16. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #43

    Отговор: Съвет за избор на DSLR фотоапарат.

    Естествено, че има. Ъпдейтва им се фирмуера със специален софтуер.
    svetlio1 одобрява това.

  17. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #44

    Отговор: Съвет за избор на DSLR фотоапарат.

    Прегледах им аз страниците на основните заподозрени и видях , че имат - Канон "къртят" с обяснение на новите неща - "фиксира феномена ..."

    Качеството на снимките обаче във всичкото сайт що прегледах е в полза на Никон ... ще го премислям и тая вечер и утре поръчвам ...

  18. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #45

    Отговор: Съвет за избор на DSLR фотоапарат.

    Светльо да взема да те разколебая малко ли...Е поне малко за размисли...

    Аз щракам със Сони алфа 57 вече над 2год - любителски разбира се... Понеже спомена че те интересува и видео записите как са то мога да ти кажа, че имам и една фулл ХД видеокамера от бюджетен клас но фотоапарата прави по добро видео. Видеото 50fps със стерео звук (задължително мемори картата клас 10). Не мисля, че отстъпва като качество сонито от никона!
    Мъкна ги на всякъде където ходя с детето - е това е единствения недостатък!
    Nikon D3300 vs Sony SLT A57 - Our Analysis
    svetlio1 одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Съвет за избор на фотоапарат с дистанционно
    От TishoD във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 5
    Последно: 14-05-14, 00:09
  2. Съвет за избор на фотоапарат
    От Deyan Adamov във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 8
    Последно: 25-07-13, 23:35
  3. Помощ при избор на за първи DSLR фотоапарат.
    От Aleksandars във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 16
    Последно: 30-04-13, 15:22
  4. Съвет за избор на цифров фотоапарат.
    От Стоян във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 7
    Последно: 15-08-11, 18:06
  5. Продавам фотоапарат DSLR
    От medunski във форум Продава
    Отговори: 6
    Последно: 22-12-07, 14:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе