Страница 4 от 5 ПърваПърва ... 2345 ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 71
Like Tree21Одобрявам

Съвет за избор на DSLR фотоапарат.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на Shmi
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    939
    #46

    Отговор: Съвет за избор на DSLR фотоапарат.

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    Прегледах им аз страниците на основните заподозрени и видях , че имат - Канон "къртят" с обяснение на новите неща - "фиксира феномена ..."

    Качеството на снимките обаче във всичкото сайт що прегледах е в полза на Никон ... ще го премислям и тая вечер и утре поръчвам ...
    Предполагам, че си разровил на достатъчно места, но все пак... Фотоапарати и комплекти - До 700 лв. отстъпка за Nikon във ФотоСинтезис! - Photosynthesis - място за фотография, хора и идеи На мен ми потекоха лигите, нямаше как да не споделя link-a. Има промоции и за другите производители, но тях не съм ги гледал.

    EDIT: Ако се спреш на D3300 + 18-55... не искаш ли да си вземеш това (DSLR) цифров огледално-рефлексен фотоапарат Nikon D3300 + обектив Nikon AF-S 18-55mm f/3.5-5.6G DX VR II + обектив Nikon AF-S DX Nikkor 55-300mm f/4.5-5.6G ED VR - Цифрови огледално-рефлексни (DSLR) - Фотоапарати - Photosynthesis - място за фотограф , a след това да се отървеш от 55-300?

    EDIT2: http://magazin.photosynthesis.bg/off...503000619.html
    Този пост е редактиран от Shmi; 28-07-15 в 12:24.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,568
    #47

    Отговор: Съвет за избор на DSLR фотоапарат.

    Ако намеря заместник , ще взема утре да отида до фотопавилион-а в Бургас и да ги сравня на живо , че вече и аз не знам - почти всички сравнения и тестове са в полза на Никон-а - явно при ниските серии си се открояват . Обаче като взема и карта + чанта евентуално и цената на 3300 става друга и пак ме хвърля в размисли ...

    Първоначалната ми идея беше да сменя дъртия сапунер Панасоник (FX 07) с нещо по-модерно и даващо повече възможности със съответното доста по-добро качество - примерно Сони RX100 , ама имам доста Канон "сектанти" наоколо и ме разубедиха , пък и сина нещо се е запалил и дава зор - явно го влече изкуството и след музиката вече на фотография , кръвчица кво да правиш ...

    п.п. Shmi , прегледал съм почти всичко може би - не ми се дават повече от 1000лв на този етап , че все пак и зима идва , гледам и офертата с 18-105 обектив и ще се поразтърся за инфо за него ...
    Този пост е редактиран от svetlio1; 28-07-15 в 13:16.

  4. Member Аватара на Shmi
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    939
    #48

    Отговор: Съвет за избор на DSLR фотоапарат.

    После ще ти се приискат и други глезотии, то само карта и чанта да бяха.
    Офертата с 18-105 наистина е може би най-балансирана, макар че не съм разглеждал подробно за този обектив.
    Бях останал с впечатление, че си в София, та затова предложих да те отърва от 55-300. Особено офертата с D5300 е бомба, обективът ляга на 350 лв., като примерно можех да ти дам 400 и така апаратът да ти дойде на 1200. Карай, няма да те облъчвам повече, защото знам, че ти е достатъчно трудно. Когато избирах, 2 седмици като си легнех и не можех да спра да се въртя от вълнение.

  5. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,568
    #49

    Отговор: Съвет за избор на DSLR фотоапарат.

    Тука няма ли точно каквото търсиш - https://www.photopavilion.bg/?page=second-hand ?

    Офф , така е - и както при всичко - дай още малко и вземаш онова , дай и още малко отгоре и еди какво си и накрая сумата станала - точно за това и съм си дал ограничение 1000лв пък други глезотии - после/по-нататък ...

  6. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #50

    Отговор: Съвет за избор на DSLR фотоапарат.

    1000 лв. само за боди или и с китов обектив комплект? Иначе само за боди по става цената...

  7. Member Аватара на Shmi
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    939
    #51

    Отговор: Съвет за избор на DSLR фотоапарат.

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    Тука няма ли точно каквото търсиш - https://www.photopavilion.bg/?page=second-hand ?

    Офф , така е - и както при всичко - дай още малко и вземаш онова , дай и още малко отгоре и еди какво си и накрая сумата станала - точно за това и съм си дал ограничение 1000лв пък други глезотии - после/по-нататък ...
    Хм, това не го знаех. Ще помисля, но все пак си е друго като замирише на ново.
    Този пост е редактиран от Shmi; 28-07-15 в 14:21.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,568
    #52

    Отговор: Съвет за избор на DSLR фотоапарат.

    Цитат Първоначално публикувано от ivodivo Виж публикацията
    1000 лв. само за боди или и с китов обектив комплект? Иначе само за боди по става цената...

    1000лв с китака е желателно , глезотиите - после

  10. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    126
    #53

    Отговор: Съвет за избор на DSLR фотоапарат.

    Цитат Първоначално публикувано от ivodivo Виж публикацията
    Светльо да взема да те разколебая малко ли...Е поне малко за размисли...

    Аз щракам със Сони алфа 57 вече над 2год - любителски разбира се... Понеже спомена че те интересува и видео записите как са то мога да ти кажа, че имам и една фулл ХД видеокамера от бюджетен клас но фотоапарата прави по добро видео. Видеото 50fps със стерео звук (задължително мемори картата клас 10). Не мисля, че отстъпва като качество сонито от никона!
    Мъкна ги на всякъде където ходя с детето - е това е единствения недостатък!
    Nikon D3300 vs Sony SLT A57 - Our Analysis
    Гледам снимаш с Алфа. Какви обективи ползваш? Обмислям да си взема някакъв портретен до макс 1000лв. Обаче повечето такива ги няма в магазина да се тестват.
    Колебая се между :
    https://www.photopavilion.bg/?page=c...how=additional
    или
    https://www.photopavilion.bg/?page=c...how=additional
    или
    трети вариант с два твърди 50 1,4 и 85 2,8

  11. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #54

    Отговор: Съвет за избор на DSLR фотоапарат.

    Цитат Първоначално публикувано от shogo Виж публикацията
    Гледам снимаш с Алфа. Какви обективи ползваш? Обмислям да си взема някакъв портретен до макс 1000лв. Обаче повечето такива ги няма в магазина да се тестват.
    Колебая се между :
    https://www.photopavilion.bg/?page=c...how=additional
    или
    https://www.photopavilion.bg/?page=c...how=additional
    или
    трети вариант с два твърди 50 1,4 и 85 2,8
    Освен китовия обектив имам и един портретен SAL-50F18 - по моите критерии много добре - контраста е убийствен и не може да се сравнява с китовия обектив! Гледайки цената на тези би трябвало да са много добри! И все пак без проба...не знам.

    ЕДИТ:
    И все пак това са си варио - после погледнах подробностите
    Според мен за портретен обектив задължително да не е варио! Контраста им е невероятен а на вариото нещо не може да се докара...

  12. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    126
    #55

    Отговор: Съвет за избор на DSLR фотоапарат.

    85 го пробвах в магазина, наистина е доста добър, пък за 50 на 1,4 направо не ми се мисли :-) Проблема е, че искам да ги ползвам и вътре а 85 на кроп 100% ще бъде неизползваем, 50-ката с някой условности. Като, че ли клоня към Тамрона, а по нататък като имам възможност едно 50 1,4.
    А китака всеки път му коригирам цветовете.
    55-300 не се представя много зле :-) Ето 4 снимки от него - https://www.flickr.com/photos/133959999@N07/

  13. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,568
    #56

    Отговор: Съвет за избор на DSLR фотоапарат.

    Такаааа , изборът е направен и апарата вече закупен , а именно - Canon 700D - https://www.photopavilion.bg/?page=c...how=additional

    До последно падна голямо чудене (D5300 беше другият), но едно , че Канон-а ми пасна по-добре в ръката, а и при всичко де що разгледах и сравнявах , въпреки по-острата и сигурно по-добра и по-детайлна снимка ,че и видео на Никон-ите ми бяха с прекалено студени цветове и това натежа най-много за крайното решение .

    Сега да видим кога ще имам време да го разучавам , че вече нищо не помня от кръжоците по фотография преди 30 години .

  14.  
     
  15. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #57

    Отговор: Съвет за избор на DSLR фотоапарат.

    Честито и добре дошъл в сектата на Канон (шеговито разбира се). Пожелавам ви дълго и безпроблемно съжителство.
    svetlio1 одобрява това.

  16. Member Аватара на Shmi
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    939
    #58

    Отговор: Съвет за избор на DSLR фотоапарат.

    Не трябваше да те пускаме да ходиш сам.
    Хайде, честито, желая ти да запечатате много щастливи преживявания с него!
    svetlio1 одобрява това.

  17. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,568
    #59

    Отговор: Съвет за избор на DSLR фотоапарат.

    Благодаря !
    И аз се надявам да е дълго и безпроблемно ...

    Не трябваше да те пускаме да ходиш сам.
    Голямо избиране падна - даже завиших и малко бюджета и бях готов да взема Д5300 - има някои наистина полезни опции (Wi-Fi контрола и прехвърлянето щеше да ми е полезен , макар и с канон-а да дадоха някаква карта с възможност за безжично прехвърляне) и наистина добрия чип , обаче така и не можах да възприема леко студените цветове на всичко де що разгледах - по-естествено ми "седяха" снимките на Канон-а ... То си има програми за коригиране , ама все пак ...Лайв Вю-то при Канон-а също ми хареса повече .
    Shmi одобрява това.

  18. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #60

    Отговор: Съвет за избор на DSLR фотоапарат.

    Честито Светльо със здраве да си го ползваш и сега ще ти трябва по голям хард диск
    svetlio1 одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 5 ПърваПърва ... 2345 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Съвет за избор на фотоапарат с дистанционно
    От TishoD във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 5
    Последно: 14-05-14, 00:09
  2. Съвет за избор на фотоапарат
    От Deyan Adamov във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 8
    Последно: 25-07-13, 23:35
  3. Помощ при избор на за първи DSLR фотоапарат.
    От Aleksandars във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 16
    Последно: 30-04-13, 15:22
  4. Съвет за избор на цифров фотоапарат.
    От Стоян във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 7
    Последно: 15-08-11, 18:06
  5. Продавам фотоапарат DSLR
    От medunski във форум Продава
    Отговори: 6
    Последно: 22-12-07, 14:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе