Страница 129 от 148 ПърваПърва ... 79119127128129130131139 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,921 до 1,935 от общо 2212
Like Tree298Одобрявам

Помогнете ми за избор на хладилник

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,541
    #1921

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Аз въобще не виждам смисъл критерий за хладилник за вграждане да бъде шумът.
    Този Бош е висок клас, та дори и с 'китайски' компресор да е, първо ще се счупи електрониката, а Бош поне в това отношение са на ниво.
    Gena_bs одобрява това.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на iveto
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    1,894
    #1922

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Така,за да бъда обективен,сега го проверих...наистина на енергийния етикет пише че е 42db ниво на шума.
    Имам хладилника от около 6 месеца,наблюденията ми са че е изключително безшумен,преди това имах друг модел пак на АЕГ,който го ползвах около 10 години,при него след отваряне и затваряне на вратата си правеше вакум и се чуваше свистене и клокочене и вратата не се отваряше поне за около 1-2 минути.При този няма такова нещо изобщо...
    Известно време бях home office,по цял ден съм в къщи и не съм забелязъл бръмчене и тем подобни,компресора се вкючва много тихо за няколко минути през около 5-6 часа някъде ...
    Хладилника е супер готин,със всякакви екстри и глезотийки,а отвътре гърба с Stainless still и Cooling на 360 градуса,както и двустранното лед осветление, направо кърти...

    Не мисля че в този ценови диапазон може да има каквато и да е конкуренция....
    Този пост е редактиран от iveto; 18-02-22 в 16:52.

  4. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #1923

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Вижте на R600a почти всички са безшумни.На R134 работното налягане е по високо(в изпарителя и кондензатора) и са по-шумни.Но почти всичко е на R600a.
    Да му избие електрониката не е толкова страшно.Обикновенно избива импулсното.
    Gena_bs и Kasap харесват това.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2020
    Мнения
    23
    #1924

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Имате ли наблюдения върху хладилниците на Sharp?

    Този - https://zora.bg/product/sj-ba32dhdae дали е добър варинат?
    Този пост е редактиран от varum; 04-04-22 в 23:00.

  6. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,381
    #1925

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Със сигурност е добър.Все пак ще добавя 2 модела ,по-големи,класC и с 10% отстъпка(в момента) -по-евтини
    https://www.emag.bg/hladilnik-s-friz.../pd/DZGB92MBM/
    https://www.emag.bg/hladilnik-s-friz.../pd/DHY7K7MBM/

    Клас C na САМСУНГ има още няколко модела,малко по-малки и по-евтини.може да ги разгледаш.......

  7. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,430
    #1926

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Нещо по-добро от това за момента има ли ?
    https://www.technopolis.bg/bg/Hladil...9XLEA/p/662825

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2021
    Мнения
    18
    #1927

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Здравейте. Търси се хладилни с фризер с обем до 300-350л. Предпочитанието е за долен фризер, но ако машината е добра, може да се направи компромис с горен. Няма ограничение в габаритите. Хладилната част задължително да е по-голяма от фризера, а не 1:1. Няма никакви претенции за екстри, ако ги има - има. Бюджета е 850-1000лв, като 1000 е абсолютният максимум, освен ако не става въпрос за до 50лв над тях.
    Дотук разглеждах марките под шапката на Whirlpool (без Hotpoint) и останах с впечатлението, че освен соленият абонамент за сервиз и удължаване на гаранцията, труда не влиза в нея, а части се заменят само ако клиента докаже, че не той е повредил уреда. Подобно стои положението при Либхер - 150лв "абонамент" което дава удължаване на компресора до 10г и 5г за уреда, но дали е пълна гаранция, дали покрива електрониката - никой не знае. Притесниха ме и големият брой оплаквания от шумна работа и неадекватно отношение на сервизите, които са им партньори, извън Пловдив.
    Electrolux нямат добри предложения в този ценови диапазон, не смятам че и AEG е оптималният избор за тази цена, доста неприятно е разпределена хладилната част.
    И какво остава - Samsung и LG.Нямам опит с двете марки. LG сякаш имат повече предложения в бюджета, включително и един хладилник с горен фризер, който не изглежда чак толкова зле. Пак повтарям обаче - нямам опит с инверторни компресори, камо ли с въпросните линейни, които LG предлагат и нямам представа как са като дълговечност. Приемам всякакви критики, препоръки и мнения в рамките на разумното. Единствено моля без предложения за Neo, Beko и сходните на тях марки. Предпочитам да се вземе базово изпълнение на прилична марка, отколкото среден клас на предходните.

    Хладилника ще бъде в сравнително студена през зимата стая. Повечето време температурата не превишава 10-15С. Дано това не е проблем за фризера, защото всички климатични класове хладилници изглеждат неподходящи за подобно помещение.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,430
    #1928

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    След дълго ровене и гледане накрай взех LG gbp62 на първо четене много тих , вратите са с някакъв механизъм - затварят се без тръшкане или засилка, алармата не е натрапчива, но въпреки големия си размер хладилната част е нещо недомислена, няма поставка за бутилки и рафтовете са фиксирани лошо , нещата от стария хладилник / Беко 200 см / едвам се събраха в новия който е 203 см. Нямах голяма алтернатива защото Боша на същия размер беше последна разопакована бройка. С цени не съм се съобразявал, просто не исках чисто турски и китайски. Мийле нямат в Технополиса иначе можеше да не умувам толкова. А купих от Технополиса само защото върнах Бекото по гаранция , умря ненадейно.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,288
    #1929

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Цитат Първоначално публикувано от Slusatel Виж публикацията
    Мийле нямат в Технополиса иначе можеше да не умувам толкова.
    Miele не произвеждат хладилници, а ги поръчват в Liebherr. С всичките им предимства и недостатъци.
    Височината не е критерий, а полезния вътрешен обем на хладилника и фризера.

    Със здраве да си ползваш машината!

  12. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,430
    #1930

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Мерси !
    Простата математика ме насочва че 203*60*68 > 200*60*68 при еднаква фризерна част. Просто разпределението на рафтовете не е добро. От 4 рафта само 2 могат са местят, два са фиксирани.
    https://shop.miele.bg/khladilnici-fr...i-okhladiteli/ не съм сигурен, че се правят от друга фирма, защото Мийле май нямат завод за цели продукти извън Германия, възможно е Лиебхер да са тяхна собственост , но Мийле в България и Китай не се прави. А и марката е доказана.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,541
    #1931

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Що не взе този тогава. https://www.technopolis.bg/en/Combo-...-4813/p/664625
    Там си ги гледал и си видял какво му е устройството на хладилната част.
    Отделно тези две отделения за поддържане на влагата ядат голям процент от обема.
    Gena_bs одобрява това.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2021
    Мнения
    18
    #1932

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Решено е, ще се взима https://www.lg.com/bg/hladilnitzi/lg-gbb61pzhmn пък каквото сабя покаже. Жалко, че в момента не върви промоцията за безплатна удължена гаранция.

    Тези серии на LG разполагат ли с колелца отзад?




    Едит: Попариха ни в магазина. Попитах за проблеми през зимата в неотопляемо помещение, където температурите достигат почти 0С и веднага ми беше казано да очаквам проблеми с охлаждането, а в най-лошият случай - повреда в компресора при продължителна употреба в подобни условия. Няма как да отоплим помещението, Сега какво?
    Този пост е редактиран от nemod; 14-04-22 в 12:47.

  16. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Живее в
    Варна
    Мнения
    758
    #1933

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Цитат Първоначално публикувано от nemod Виж публикацията
    Едит: Попариха ни в магазина. Попитах за проблеми през зимата в неотопляемо помещение, където температурите достигат почти 0С и веднага ми беше казано да очаквам проблеми с охлаждането, а в най-лошият случай - повреда в компресора при продължителна употреба в подобни условия. Няма как да отоплим помещението, Сега какво?
    Те, това го твърдят от личен опит, защото производителя го казва или са "чули двама бакшиша да си говорят"?
    На баща ми хладилника - Беко, с горна камера, и неинверторен компресор,ако има значение, е поставен в помещение, което зимата не се отоплява, на 1 метър от входната метална врата на помещението, която не е уплътнена и температурата на помещението сигурно е +1-2 градуса над външната зимна температура и вече над 15+ години няма проблем.
    Може да пишеш и на LG Б-я да видим и те какво ще кажат по казуса.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,573
    #1934

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Никакъв проблем няма да имаш.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2021
    Мнения
    18
    #1935

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Идея си нямам кой ги е открехнал с подобна информация. Веднага ме награбиха с думите "Ама как така не се отопля, ама той тоя компресор в такива студове ще се повреди лесно. Ами фризера като спре да се охлажда заради неработещият в ниски температури компресор и се разтопи всичко вътре. Гаранцията не покрива повреди причинени от неправилна употреба." И ни наплашиха. Навряха ми табелата с климатичният клас SN-T в лицето и взеха да ми обясняват как абсолютният минимум бил +10С и всичко под това довеждало до повреди. Ако сме искали хладилник за такива условия, да сме търсили без No frost или друга марка. Защо точно това трябва да търся, не можаха да обяснят обаче.

    Ще се ходи в друг магазин за хладилника явно.

    Едит: От LG ми цитират упътването на хладилниците. Явно няма да получа адекватна информация от тях.
    Този пост е редактиран от nemod; 14-04-22 в 15:09.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Помогнете с избор на хладилник
    От thc444 във форум Хладилна техника
    Отговори: 10
    Последно: 20-03-15, 09:20
  2. СПЕШНО! Помогнете ми за избор на хладилник
    От fossil във форум Хладилна техника
    Отговори: 1
    Последно: 13-08-11, 20:48
  3. Отговори: 1
    Последно: 19-01-11, 22:08
  4. Помогнете за избор на хладилник
    От elby във форум Хладилна техника
    Отговори: 6
    Последно: 12-11-09, 20:45
  5. Помогнете за избор на хладилник
    От gagauz във форум Хладилна техника
    Отговори: 12
    Последно: 28-07-07, 20:54

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе