Страница 128 от 147 ПърваПърва ... 78118126127128129130138 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,906 до 1,920 от общо 2196
Like Tree294Одобрявам

Помогнете ми за избор на хладилник

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    53
    #1906

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Здравейте,
    препоръчайте ми хладилник с фризер (отдолу) до 190см, цена около 1000-1200лв. Най-вече държа да е безшумен, защото ще е в стая където понякога се спи.
    Бях се спрял на един Samsung RB34T671ESA/EF, но доста негативни коментари за шума прочетох и се отказах.
    Оглеждам се за LG и LIEBHERR.

    Благодаря

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Jan 2022
    Мнения
    3
    #1907

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Здравейте, някой запознат ли е със системата на Самсунг twin cooling plus? Пише че подържа до 70 процента влажност в хладилната част. Как я подържа, ще я увеличи ако е по-ниска и ще я намали ли ако е по-висока. Как точно работи? Благодаря

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #1908

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Има два отделни, независими, кръга на No-frost системата, единия за фризера, другия за хладилната част.
    Нищо не увеличава и нищо не намалява, просто въздуха във фризера и във хладилната част не се мешат и от там се постига по-висока влажност в хладилната част.
    Надали е 70%, но е повече от конвенционалния No-frost.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2019
    Мнения
    51
    #1909

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Какво мислите за ХЛАДИЛНИК BOSCH KIN86NSF0 - https://veto.bg/products/a8f0b456-1945-4be4-8c81-6faad9109586?cs … 92b7-4dfce51d7d5c
    срещу
    SAMSUNG Brb30600Fww/ef - https://www.technomarket.bg/hladilnitzi-za-vgrajdane/samsung-brb … 00fww-ef-09189593
    Идеята е NoFrost за вграждане до 1500-1600лв, за подобни пари има и Whirlpool, но марката май е по-ниска категория. Хвалените по форумите LG-та за съжаление никой не ги внася за вграждане.
    За вграждане ще е, кухнята вече е поръчана и няма мърдане.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #1910

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Взимай Боша. От Самсунг само телефони и телевизори.
    Daniel356 одобрява това.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,272
    #1911

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Боша е 39db, сигурно с някой китайски компресор бръмчалник. Ако самсуняка наистина е 35db определено взимам него.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #1912

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Най-вероятно е със Секоп. Моят Нефф за вграждане е със Секоп и е произведен в Германия. Може да звънне на Експо2000 и да пита.
    Самсунга с какъв компресор е? По децибелите ли се познават дали са китайски или германски?

  10. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,272
    #1913

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Самсунга е със Самсунг, LG e с LG, много Бошове са с китайци. 35db e наистина много тих хладилник. Aко кухнята е отделна шумът не е такъв проблем.
    NEFF са в друга ценова категория, там едва ли скоро ще сложат китайци.
    Gena_bs одобрява това.

  11. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #1914

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Десетина години компресора вече не е критерий.Китайски или не - повреден компресор на домашен хладилник е рядкост.На R600а и са достатъчно тихи.
    Проблем са пропуските.Предлаганите препарати за запушване на пропуските вкарвани през сервизния вентил, уви, не са надеждни.Пропуските се локализират предимно на тръбата от изпарителя към компресора.Налага се рязане на изолацията .........
    Да не говорим за нелепата икономия - алуминиева капилярна тръба вместо медна.
    espace, Gena_bs, frick и 1 други харесват това.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,272
    #1915

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Наистина по-вероятно е да избуши нещо по електрониката. Навремето като търсих хладилник много важно беше да е тих, защото е във всекидневна. Тогава имаше доста хладилници 35-36db, че дори и няколко 34db. Сега това е рядкост, а има и бръмчалници по 42db като това AEG RCB732E5MB например. Повечето Samsung и LG са 36-37db, Bosch 38-39db, Liebher 40db

  13. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,246
    #1916

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Тези цифри не са показателни!
    Зависи в кой честотен диапазон са мерени и при какъв режим на компресора. Инверторният, когато се натовари и работи на максимална мощност бучи ужасно и много ме дразни.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    28
    #1917

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Аз имам един Панасоник сръбска сглобка, направо си свири, такива звуци издава не е истина. Но на шега на майтап вече 5-6г си бачка без грешка.За това време май веднъж е размразявана камерата. Но не е за спално помещение определено.

  16. Senior Member Аватара на iveto
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    1,894
    #1918

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Цитат Първоначално публикувано от dwrbudr Виж публикацията
    Наистина по-вероятно е да избуши нещо по електрониката. Навремето като търсих хладилник много важно беше да е тих, защото е във всекидневна. Тогава имаше доста хладилници 35-36db, че дори и няколко 34db. Сега това е рядкост, а има и бръмчалници по 42db като това AEG RCB732E5MB например. Повечето Samsung и LG са 36-37db, Bosch 38-39db, Liebher 40db
    Имам точно този "бръмчалник" на AEG, и мога да ти кажа,че по-безшумен хладилник не съм виждал скоро...
    Това какво са написали в техническите му характеристики ,които си прочел в нета е много относително...
    espace одобрява това.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,272
    #1919

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Eдва ли на етикета за енергийна ефективност ги пишат ей така нещата. Щом да не вярваме на техническите характеристики, по-добре колегата да си избере на външен вид.
    VanDan одобрява това.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,572
    #1920

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Цитат Първоначално публикувано от dwrbudr Виж публикацията
    Eдва ли на етикета за енергийна ефективност ги пишат ей така нещата. Щом да не вярваме на техническите характеристики, по-добре колегата да си избере на външен вид.
    Как да го кажа, повече вярвам на етикета на AEG, отколкото на този на Samsung или LG да кажем. AEG са едни от най -безшумните хладилници според личните ми наблюдения.
    badr одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Помогнете с избор на хладилник
    От thc444 във форум Хладилна техника
    Отговори: 10
    Последно: 20-03-15, 09:20
  2. СПЕШНО! Помогнете ми за избор на хладилник
    От fossil във форум Хладилна техника
    Отговори: 1
    Последно: 13-08-11, 20:48
  3. Отговори: 1
    Последно: 19-01-11, 22:08
  4. Помогнете за избор на хладилник
    От elby във форум Хладилна техника
    Отговори: 6
    Последно: 12-11-09, 20:45
  5. Помогнете за избор на хладилник
    От gagauz във форум Хладилна техника
    Отговори: 12
    Последно: 28-07-07, 20:54

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе