Страница 130 от 144 ПърваПърва ... 80120128129130131132140 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,936 до 1,950 от общо 2146

Помогнете ми за избор на хладилник

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,528
    #1936

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Ами правилно са ти обяснили.
    Всеки един производител го е описал в характеристиките на хладилниците си.
    Става дума за климатичния клас, в случая SN-T, който покрива възможно най-ниската работна температура от 10гр., тоест няма по-нисък, тоест все тая какъв хладилник ще вземеш.
    Вече дали действително това може да повреди компресора, поради повишаване вискозитета на маслото е емпиричен въпрос.
    Но ако се счупи в гаранционния период и установят, че това е причината, ще ти откажат гаранция.
    Можеш да вземеш хладилник с два отделни кръга, при който може да се изключва хладилната, тъй като при 0гр. няма никакъв смисъл.
    Не знам само дали е задължително да е с двоен компресор или има и с един.
    Либхер май имаха нещо подобно, но трябва да се провери.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,563
    #1937

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Цитат Първоначално публикувано от Rakeem Виж публикацията
    Можеш да вземеш хладилник с два отделни кръга, при който може да се изключва хладилната, тъй като при 0гр. няма никакъв смисъл.
    Не знам само дали е задължително да е с двоен компресор или има и с един.
    LG още от времето когато бяха GoldStar и измислиха системата NoFrost бяха с един компресор и хладилната част можеше да се изключва. Което е безсмислено, защото при падане на температурата под зададената в хладилника, това отделение и така спира да се охлажда.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2021
    Мнения
    18
    #1938

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Проблемът е не толкова хладилната част, колкото фризера. Хладилната част като е на 1С, дали ще е заради студа или защото сам си го е достигнал температурата е без значение. Но фризера като от -18С се качат градусите и се стопи всичко, какво да го правя? Явно ще търсим опции за някакво минимално отопление или ще го лъжем с лампа или друго, щом друго решение няма. Преди не съм се изправял пред подобен проблем.
    Все пак доколкото разбирам, тук хладилната част използва студа от фризера, за да се охлажда. Както казах, ще се взима, пък каквото сабя покаже. Така или иначе друг избор няма, а до зимата има време. С Либхер не искам да се занимавам.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,528
    #1939

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Взимай ЛГ-то, с 10г. гаранция на компресора са, така че малко или много си връзваш гащите, пък ако се счупи е въпрос на доказване при какви условия е работил.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,204
    #1940

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Компресорът ще ти е последната грижа, независимо от типа на охладителната система.
    Конвенционален хладилник с горна отделна фризерна камера си работи вече 5-та година при температури около 4 градуса при външна -10. Просто не включва толкова често компресора. Хладилник с долен фризер с два компресора - при +4 също не е размразявал заради това. И двата са SN-T.
    По-често имам проблеми с енергото, защото втория хладилник има някакви защити и не всеки път стартира коректно електрониката след пикове и спиране на захранването. Но като се има предвид, че е на 18 години е направо чудо, че въобще работи. Обаче компресорите са му истински Danfoss, а не Secop.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,563
    #1941

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Цитат Първоначално публикувано от nemod Виж публикацията
    Проблемът е не толкова хладилната част, колкото фризера. Хладилната част като е на 1С, дали ще е заради студа или защото сам си го е достигнал температурата е без значение. Но фризера като от -18С се качат градусите и се стопи всичко, какво да го правя?
    Това не е обикновен хладилник от миналия век с механичен терморегулатор в хладилното отделение дето като падне температурата под 3-4 градуса компресора повече не включва и фризера се размразява. При този сензора за температура си е във фризерната част, така че нищо няма да се размрази., защото ще си поддържа -18 гр.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2021
    Мнения
    18
    #1942

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Благодаря за разясненията! Последен въпрос - предпоръчвате ли защита за такъв тип уред, нещо като WP230 W? И въобще би ли било подходящо такава защита да се ползва не директно между уред и контакт, а преди разклонител?

  10. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,219
    #1943

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Според упътването този уред не трябва да се включва в удължител, а директно в заземен контакт.
    Този пост е редактиран от kokovox; 16-04-22 в 04:28.

  11. Senior Member Аватара на iveto
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    1,894
    #1944

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    При мен един от 8-те ми такива уреди е включен директно в заземен контакт,и в него е включен разклонител с 4 гнезда,в които има хладилник,външно ролетна щора,малък телевизор и саунд бар към него.
    Вече 5-та година нямам никакви проблеми с него.

  12. Member Аватара на frick
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    501
    #1945

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Няма проблем да се включи в разконител, но разклонитела да е направен качествено. Уредите включени в разклонитела да не надвишават максималния допустим товар за разклонитела.

  13. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    299
    #1946

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Днес си поръчах Indesit TAA 5S1, но ще работи на вилата на село.Както знаете по селата има проблем с електричеството,та какво да очаквам ?
    П.П До сега не сме живяли там,скоро купихме вилата.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,563
    #1947

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Освен да очакваш да се размрази, когато спре тока за дълго. Не знам какво друго очакваш.

  16. Member Аватара на frick
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    501
    #1948

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    За всеки случай сложи и един такъв предпазител. Screenshot_20220417_221816_com.huawei.browser.jpg

  17. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2021
    Мнения
    18
    #1949

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Ъпдейт на нещата при мен. След като обиколих всички вериги в търсене на GBB61PZHMN на LG, никъде нямаше опакован, всичко било демонстрационно, ама в перфектно състояние. Реших да пропусна. В крайна сметка взех по-новият модел - GBB71PZVGN.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    68
    #1950

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Как са Хайерите, виждам, че имат дълга гаранция и предполагам, че вече не са толкова зле. Харесал съм един такъв:

    https://www.technopolis.bg/bg/Hladil...0-DP7/p/660129

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Помогнете с избор на хладилник
    От thc444 във форум Хладилна техника
    Отговори: 10
    Последно: 20-03-15, 10:20
  2. СПЕШНО! Помогнете ми за избор на хладилник
    От fossil във форум Хладилна техника
    Отговори: 1
    Последно: 13-08-11, 21:48
  3. Отговори: 1
    Последно: 19-01-11, 23:08
  4. Помогнете за избор на хладилник
    От elby във форум Хладилна техника
    Отговори: 6
    Последно: 12-11-09, 21:45
  5. Помогнете за избор на хладилник
    От gagauz във форум Хладилна техника
    Отговори: 12
    Последно: 28-07-07, 21:54

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе