Страница 139 от 151 ПърваПърва ... 89129137138139140141149 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,071 до 2,085 от общо 2262
Like Tree318Одобрявам

Помогнете ми за избор на хладилник

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    704
    #2071

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Според мен има разлика м-у тогавашните и сегашните модели. В полза на по-старите естествено. Не обръщам кой знае какво внимание, но наскоро бях на гости при приятели и тъй като се самообслужвах, ми направи впечатление техния Ariston. В пъти по-класна изработка, със сигурност доста стар модел. А относно перални/сушилни на LG, има достатъчно изписано по темата в нета. Такова нещо и аз не бих си причинил никога.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,440
    #2072

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Високият клас на Мийле и Либхер са еднакви. Политиката на Либхер е да дава по-дълга гаранция, което е плюс. 210 сантиметров хладилник би трябвало да влезе в асансьора разопакован. В старите асансьори се свалят плафона и фасонгата, след което се вкарва наклонен, първо горния край.
    Може , но при мен първо трябва да се разбие касата на вратата на асансьора , а после да мисля за плафона, касата ако беше минал наклонен, наведен, накакватосиискаш плафона ще прежаля, три пъти мери-един път режи, глупости не говори

  4. Member
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    228
    #2073

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Хладилникът ни издъхна след 12г. работа, Електролукс с долна камера, компресорът работи нормално, долната част на камерата все още има някой, нагоре няма никой, т.е. най-вероятно фреон. Дали си струва ремонт в случая?
    Ако не, какво ще препоръчате? Търся нещо с долна камера, до 160-170см. височина и до 62см.дълбочина, цвят инокс, да е висок клас. Препоръки?

  5. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,385
    #2074

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    https://www.technopolis.bg/bg/Hladil...-DNPD/p/660143

    https://www.haier-europe.com/en_GB/f...dw3618dnpd-uk/

    https://hon-smarthome.com/

    Имах LG NO FROST и скоро (след над 23 год. без да е изключван от контакта )го продадох защото ремонтирах кухнята и исках нови уреди.
    Горния е двоен NO FROST,абсолютно безщумен и отлични материали.Висок клас енергийна ефективност.
    Ако ти е големи размери може да видиш CANDY(които са си собственост наHAIER),към 900 лв. беше ,работи със същото приложение hon....но HAIER-a си личи ,че е по-висок клас,ако ги видиш на живо.
    С разбиращите от марки няма да споря.Тъй като преди 5 минути писах в друга тема за уредите на HAIER няма и да повтарям.

    п.с. До вчера беше на промо-1200 лв...така го купих и често е.
    Този пост е редактиран от inches9; 25-08-23 в 15:08.

  6. Member
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    228
    #2075

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    inches9, благодаря за насоката, но 66см. дълбочина ми идват прекалено много за даденото място където трябва да го сложа. Реално ми трябва нещо около 60см. (62см. макс. в краен случай). Иначе е много добро моделчето, признавам. Погледнах и Candy, също или прекалено малки, или много големи. И аз първо LG погледнах, но и те са дълбоки за мястото. Все си мислех, че 60см. е нормална дълбочина за електроуред, но явно нещата са порастнали с годините. Засега виждам Горене с подходящи размери, едва ли ще са нещо особено, но няма и голям избор при 60см. дълбочина.

  7. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,385
    #2076

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    https://bg.gorenje.com/produkti/okhl...00000000738245

    И аз гледах този заради размерите,но сега не помня...Разгледай го.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    228
    #2077

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Взех Горенето, засега е добре, като цяло ми харесва. Има 5г. гаранция, което е голям плюс. Благодаря.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2021
    Мнения
    15
    #2078

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Здрваейте, може ли мнение за - Bosch KGN39AICT, бях се ориентирал към BOSCH KGN39VIBT, но не е в наличност на промоция и ми предложиха първият като втори вариант.


  11. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2014
    Живее в
    Варна
    Мнения
    31
    #2079

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Здравейте! Поради недостатъчно място в кухнята съм се насочил към този модел https://www.technopolis.bg/bg/Hladil...PZGKD/p/660258 Пълен No Frost, шум 35db, климатичен клас SN-T,
    LINEARCooling, DoorCooling, Multi Air Flow, Smart Inverter компресор, Подвижен ледогенератор... Някой има ли впечатление от работата му?

  12. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,233
    #2080

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Стават. Избягвай техните linear компресори, но този е с нормален smart компресор. Би трябвало да няма проблеми. Ще трябва да го чистиш отзад всяка година като поддръжка.

  13. Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    704
    #2081

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Какъв е проблема с linear компресорите? Каквото съм чел в нета през последните години, LG са най-препоръчвания бранд за хладилници у нас.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2014
    Живее в
    Варна
    Мнения
    31
    #2082

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Цитат Първоначално публикувано от kokovox Виж публикацията
    Стават. Избягвай техните linear компресори, но този е с нормален smart компресор. Би трябвало да няма проблеми. Ще трябва да го чистиш отзад всяка година като поддръжка.
    Ами дават им 10г. гаранция на компресора...Чистене отзад се има предвид задната стена отвътре ли?

  16. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,233
    #2083

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Цитат Първоначално публикувано от mzivanov Виж публикацията
    Ами дават им 10г. гаранция на компресора...Чистене отзад се има предвид задната стена отвътре ли?
    Гаранциятя е че ще ти дадат нов компресор, ако имат наличен, но може да отнеме много време. Инсталацията не е покрита и струва няколко стотин лева, ако намериш майстор, който работи по LG.
    Отзад има капак, който се сваля и там с прахосмукачка веднъж на година. Има видеа в youtu.be.

  17. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,233
    #2084

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Цитат Първоначално публикувано от CubanLinx Виж публикацията
    Какъв е проблема с linear компресорите? Каквото съм чел в нета през последните години, LG са най-препоръчвания бранд за хладилници у нас.
    Не са лоши, но този вид компресори се чупят много и са много скъпи за смяна.
    Вече са осъдени в САЩ за проблеми с тях:

    https://www.classaction.org/lg-refri...ilure-lawsuits
    CubanLinx и koko007 харесват това.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2014
    Живее в
    Варна
    Мнения
    31
    #2085

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Цитат Първоначално публикувано от kokovox Виж публикацията
    Гаранциятя е че ще ти дадат нов компресор, ако имат наличен, но може да отнеме много време. Инсталацията не е покрита и струва няколко стотин лева, ако намериш майстор, който работи по LG.
    Отзад има капак, който се сваля и там с прахосмукачка веднъж на година. Има видеа в youtu.be.
    Ясно, благодаря! А какъв компресор би бил по-надежден?
    Сега попаднах на следната информация:
    Какви са предимствата и недостатъците на различните хладилни компресори, и как да избера между трите?
    Предимствата на обикновения компресор са в това, че засега той е най-разпространеният, съответно лесен и евтин за поддръжка или замяна. Поради простата си конструкция той е и най-устойчив на токовите удари, които за жалост не са рядкост. С това обаче, добрите качества на обикновения компресор се изчерпват.
    Инверторният компресор е доста по-икономичен, по-безшумен, поддържаната температура в домашния хладилник е постоянна, без възходи и спадове. Проблемът при него е че обикновено изгаря още при първия токов удар, като се появява много ясна индикация за причината поради която е изгорял.

    Това дава повод на гаранционния сервиз да откаже гаранционна смяна. Инверторния компресор обикновено дефектира заедно с инвертора, т.е налага се да се сменяват и двете. Това прави ремонтът на такъв домашен хладилник нерентабилен.
    Линейният компресор е по-устойчив на токови удари поради по-леките си механични елементи. Поради същата причина той е и с по-голям ресурс от другите два типа компресори. Линейният компресор работи с двойно по-малко количество хладилен агент (фреон), което го прави и по-екологичен - фактор, който не е за пренебрегване. От всички типове хладилни компресори, линейният е най-икономичен и безшумен.
    Имайки предвид това сравнение, ние от Техно-Фриго препоръчваме като бюджетен вариант да се избере домашен хладилник с обикновен компресор, а в случай че разполагате с по-голям бюджет, смело избирайте домашен хладилник с линеен хладилен компресор
    Този пост е редактиран от mzivanov; 30-08-23 в 18:13.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Помогнете с избор на хладилник
    От thc444 във форум Хладилна техника
    Отговори: 10
    Последно: 20-03-15, 09:20
  2. СПЕШНО! Помогнете ми за избор на хладилник
    От fossil във форум Хладилна техника
    Отговори: 1
    Последно: 13-08-11, 20:48
  3. Отговори: 1
    Последно: 19-01-11, 22:08
  4. Помогнете за избор на хладилник
    От elby във форум Хладилна техника
    Отговори: 6
    Последно: 12-11-09, 20:45
  5. Помогнете за избор на хладилник
    От gagauz във форум Хладилна техника
    Отговори: 12
    Последно: 28-07-07, 20:54

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе