Страница 147 от 148 ПърваПърва ... 97137145146147148 ПоследноПоследно
Резултати от 2,191 до 2,205 от общо 2209
Like Tree295Одобрявам

Помогнете ми за избор на хладилник

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,607
    #2191

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Цитат Първоначално публикувано от slip in Виж публикацията
    8 реда и половина празни приказки които не дават отговор на въпроса и не решават проблема.
    До колкото съм запознат, Александърс в раздел климатици се занимава професионално, така че има и специалисти.
    Въобще нямаше да си/ви губя времето с "толкова редове" пост, но просто за пореден път го пишете това за "1100 активни потребителя" и се оплаквате, че не сте получил бърз и задоволяващ ви отговор от някакви хипотетични професионалисти. Извинявам се за загубеното ви време.
    Този пост е редактиран от VanDan; 17-04-24 в 14:47.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,423
    #2192

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Цитат Първоначално публикувано от CubanLinx Виж публикацията
    Вижте Liebherr CU331. Идва с 50 лв над бюджета, но пък е със седем годишна гаранция, което в днешно време си е голям плюс. Има и три отделения във фризера. Друг плюс е, че се правят тук и ще има резервни части ако стане нещо. Относно Gorenje, аз не бих си купил и четка за обувки с тази марка (както се изрязава един друг потребител във форума).

    Rakeem също ви е дал два модела на Samsung, които идват с 50-100 лв над бюджета, но си заслужават със сигурност. Там обаче нямате такава гаранция като на Liebherr. А и не се знае как е положението с частите. Преди няколко години взехме един от най-скъпите модели на LG и викнахме сервиз да му обърнат вратата. От там започнаха и проблемите със сензорите. Тогава разбрах защо във форума не се препоръчват модели със сензори по вратите Последваха още няколко посещения от друг сервиз и техника каза, че за този хладилник определени части изобщо не се произвеждали като консуматив от LG Не знам колко беше компетентен този човек, но ако наистина е така, предполагам, че и при Samsung не е по-различно положението.
    Обръщали са ми вратата на два хладилника , едно Беко , което умря за моя радост в гаранция и на едно ЛГ , същото като на колегата от снимката. Нямал съм никакви проблеми, просто техника си разбираше от работата. Обърна вратата на ЛЖ - у дома за 30 мин с отвертка и ключ.

  4. Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    607
    #2193

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Имаше ли сензори на вратите? Аз съм огромен карък, та при мен може и да е липса на късмет. Втория техник трябваше да идва три пъти, докато отстрани проблема. Излиза, че и двамата са били некадърни.

  5. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    294
    #2194

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    Въобще нямаше да си/ви губя времето с "толкова редове" пост, но просто за пореден път го пишете това за "1100 активни потребителя" и се оплаквате, че не сте получил бърз и задоволяващ ви отговор от някакви хипотетични професионалисти. Извинявам се за загубеното ви време.
    Поне не трии това което си написал, спри да си губиш времето с мен, ако имаш някакво мнение относно въпроса ми ще го прочета.
    Явно се чустваш засегнат, като активен потребител, дали с вас един по-малко или с мен един по-малко все тая. Ако исках философ щях да си потърся философ.
    VanDan одобрява това.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,607
    #2195

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Имах мнение, но не съм специалист. За тези пари са един клас. Купуваш този с най-голяма гаранция. Ремонтите в днешно време никога не са ми решавали трайно проблем с битов уред. Аз взех Либхер с 55 месеца гаранция и тя ме спаси на 3-та година, като проби вграденият в стените изпарител. Хората дойдоха, взеха го, дадоха ми нов с уж оправен този проблем и наистина повече не съм имал проблеми. Но все пак изчакайте специалист да ви напише какво да предприемете. Успех.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,423
    #2196

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Цитат Първоначално публикувано от CubanLinx Виж публикацията
    Имаше ли сензори на вратите? Аз съм огромен карък, та при мен може и да е липса на късмет. Втория техник трябваше да идва три пъти, докато отстрани проблема. Излиза, че и двамата са били некадърни.
    има сензори, дисплея му е зад вратата горе, преди да го купя се обадих по телефона да го питам може ли на тоя модел да се обърне вратата и техника каза - вземи си каквото ти харесва всичко може да се обръща. Така насила купих Бекото , бях харесал един АEG, но в Технополис казаха , че не могат да му обърнат вратата....Някои техници не могат , някои могат ...

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2022
    Мнения
    45
    #2197

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    А сега.., като поотлежа покупката на LG-то и ка то му видях фризера пълен с глупости от фризера на малкия стар комбиниран хладилник....а и като размислих, че идва сезона на зеленчуците и плодовете от градинката, реших, че един двуметров хладилник ще е недостатъчен за моите нужди. Реших да отида и да купя помощен хладилник, който да успее да допълни капацитета на охлаждане и замразяване на основния. За втория нямам претенциите да е максимално голям, нито да е супер марков. Мислех си за Ариелли, Нео, Финлукс, Хайнер или друга марка на търговците.. От друга страна разликата на цените е малка с марковите Gorenije, Candi, Indezit, Wirlpool. Имал съм хладилници на Zanussi, Siemens .. Ariston. Майка ми ползва някакъв вече 7-8 годишен Hanseatic. Ами работят си. Та значи сега ще отида да избирам на магазините за бяла техника някакъв хладилник за дo половината цена от цената на купения вече основен LG GBB62BLFGC. Абсолютно отворен съм за съвети и препоръки.

  10. Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    607
    #2198

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Liebherr CU 281 със седем годишна гаранция (има и по-евтини модели на Liebherr с горна камера) или Whirlpool w5811ew с шест години гаранция. Indesit и Gorenje гледам, че са с по пет години гаранция и предлагат по-евтини модели. Не знам обаче колко са читави. Аз лично от Gorenje не купувам нищо. А защо просто не взехте един по-широк хладилник (не говоря за side by side)? Повечето производители предлагат такива модели, вкл. LG.
    Този пост е редактиран от CubanLinx; 01-05-24 в 11:42.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2022
    Мнения
    45
    #2199

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Цитат Първоначално публикувано от CubanLinx Виж публикацията
    Liebherr CU 281 със седем годишна гаранция (има и по-евтини модели на Liebherr с горна камера) или Whirlpool w5811ew с шест години гаранция. Indesit и Gorenje гледам, че са с по пет години гаранция и предлагат по-евтини модели. Не знам обаче колко са читави. Аз лично от Gorenje не купувам нищо. А защо просто не взехте един по-широк хладилник (не говоря за side by side)? Повечето производители предлагат такива модели, вкл. LG.
    А така... ами защото трудно се качват 8 етава по тясно панелно стълбище... а и защото имам втори хладилник, който работи, но е старичък. Реших да го сменя. Отъдох да купувам малък хладилник, а купих съвсем приличен при това в заявения бюджетен норматив.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  12. Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    607
    #2200

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Тука обаче този Indesit е само с 2 години гаранция. Трябва да видите какво покрива допълнителната платена, понеже може да е измама и да се окаже, че е само застраховка. В Техмарт си е на стандартната цена, но пък е с пълна 5 годишна гаранция след регистрация на продукта.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2022
    Мнения
    45
    #2201

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    С оригинално гаранционно е. Сега ще се обадя на Индезит.бг. за да питам дали не е станала грешка. Работят на телефон след 9.00. Пък не е толкова проблемно ако е с малка гаранция. Както се казва "Божа работа". 250 лева разлика са си цифра.

    - - - - - - - - - -

    За пореден път некомпетентни продавачи. Уредите Индезит имат национална кампания за разширена гаранция. А може би не е некомпетентност и недоглеждане, а фирмена политика спрямо марката. Така или иначе, след регистрация получавам 2+3 години пълна гаранция и 10 години на компресора.
    Този пост е редактиран от cameraman; Вчера в 09:21.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    607
    #2202

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Не е така, гаранцията си е много важно нещо. Аз от месец и нещо имам сага с уред на Gorenje и не се знае ще ми признаят ли допълнителната гаранция или не. А това с 10-те години на компресора е мижи да те лъжем. LG-то вкъщи е с 20. Ако хладилника изкара и половината от тези 20 пак добре

  16. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2022
    Мнения
    45
    #2203

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Цитат Първоначално публикувано от CubanLinx Виж публикацията
    Не е така, гаранцията си е много важно нещо. Аз от месец и нещо имам сага с уред на Gorenje и не се знае ще ми признаят ли допълнителната гаранция или не. А това с 10-те години на компресора е мижи да те лъжем. LG-то вкъщи е с 20. Ако хладилника изкара и половината от тези 20 пак добре
    Може би умишлено премълчават кампанията за удължена гаранция, за да продават допълнителна гаранция... все пак е стока, а както знаем застраховките и гаранциите са еднопосочни инвестиции.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,423
    #2204

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    затова вариантите са два : най-евтиното и като се счупи - във варела или марково/скъпо/ , обаче надеждно, всеки според джоба си

  18. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,265
    #2205

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    За съжаление и марковото от около 1995-6 се чупи по заводски причини.
    За варварско ползване на техниката даже й не споменавам.

    И 10 години пълна гаранция да ми дадат, достатъчно е дори веднъж да се разправяш със сервизи и ще ти писне. А ако се налага да разнасяш 80-90кг уред до ремонтни бази и нагоре-надолу по стълби, не ми се мисли. И транспортът в общия случай е за сметка на клиента.
    Евтиното поне го носиш във всяка посока по веднъж - към къщи и за рециклиране.
    CubanLinx одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Помогнете с избор на хладилник
    От thc444 във форум Хладилна техника
    Отговори: 10
    Последно: 20-03-15, 09:20
  2. СПЕШНО! Помогнете ми за избор на хладилник
    От fossil във форум Хладилна техника
    Отговори: 1
    Последно: 13-08-11, 20:48
  3. Отговори: 1
    Последно: 19-01-11, 22:08
  4. Помогнете за избор на хладилник
    От elby във форум Хладилна техника
    Отговори: 6
    Последно: 12-11-09, 20:45
  5. Помогнете за избор на хладилник
    От gagauz във форум Хладилна техника
    Отговори: 12
    Последно: 28-07-07, 20:54

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе