Страница 97 от 147 ПърваПърва ... 47879596979899107 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,441 до 1,455 от общо 2196
Like Tree294Одобрявам

Помогнете ми за избор на хладилник

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на iveto
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    1,894
    #1441

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Цитат Първоначално публикувано от neznamipitam Виж публикацията
    Последен фаворит - AEG S83920CMXF - 5г гаранция, произведен в Унгария. На живо е много симпатичен и функционален - за съжаление няма ревюта в нета за него. Основната чуденка - нофрост е само фризера. В хладилната част върти въздух, но влажен, та въпроса е ще прави ли лед вътре...
    Моя е S83200....предишния модел,абсолютно същия дизайн,никога не е правил лед нито горе, нито долу....при всяко отваряне и затваряне на вратата,се включва винтелатора и изсмуква влагата...после около 10-15 секунди не може да се отвори защото електромагнитната ключалка се задейства за безопастност….е ако я напънеш със сила,се отваря...но идеята е случайно това да не се получи..т.е. да не ти стане навик

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    May 2018
    Мнения
    11
    #1442

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Цитат Първоначално публикувано от iveto Виж публикацията
    Моя е S83200....
    Иначе доволни ли сте от хладилника като шум, детайли, миризми? Екранчето отпред реалната или "желанта" температура показва. Благодаря

  4. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    15
    #1443

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Привет,

    Търся си хладилник и имам трудности при избора. Ето няколко критерия:

    - ширина 60-65см , височина 180-190см
    - инокс
    - една врата
    - с фризер (долу)
    - по възможност да е А++
    - цена до около 1000
    - без ледогенератор или диспенсър

  5. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,572
    #1444

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Цитат Първоначално публикувано от iveto Виж публикацията
    .после около 10-15 секунди не може да се отвори защото електромагнитната ключалка се задейства за безопастност….е ако я напънеш със сила,се отваря...но идеята е случайно това да не се получи..т.е. да не ти стане навик
    И на каква опасност си подложен ако я отвориш веднага? Я вземи една сламка, отвори хладилника и след това го затвори като защипеш сламката с уплътнението. И ще установиш, че електромагнитната ключалка вече не работи. Такава нямаш естествено, имаш магнитни ленти в уплътнителите, както при всички обикновени хладилници. Просто AEG имат перфектни уплътнители. Ако отвориш само за секунда хладилника и го затвориш, студения въздух не успее да се смени с топъл и ще видиш че отварянето е лесно. Ако отвориш хладилника за повече от 10сек, то почти всичкия студен въздух отвътре се сменя с топъл. След като затвориш вратата този топъл въздух започва бързо да изстива и се свива. Получава се така, че в хладилника налягането става по ниско спрямо това отвън. Това също след няколко секунди, не веднага. И съответно отварянето е трудно, при AEG имам чувството че ще изкъртя дръжката.Колко време ще е затруднено отварянето, вече зависи само от добрата херметизация на хладилника. Аз в такъв случай просто отлепям с пръсти отстрани уплътнителя да изравня налягането и се отваря лесно.
    Този пост е редактиран от espace; 29-05-18 в 19:19.
    Gena_bs, dodo_pv, zxc0 и 3 други харесват това.

  6. Senior Member Аватара на iveto
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    1,894
    #1445

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Цитат Първоначално публикувано от neznamipitam Виж публикацията
    Иначе доволни ли сте от хладилника като шум, детайли, миризми? Екранчето отпред реалната или "желанта" температура показва. Благодаря
    Да,доволен съм от хладилника,шуми си нормално,когато си прави циклите,не съм следил колко често го прави,може би съм свикнал и не ми прави впечатление вече,няма никакви неприятни миризми,вътре има филтър за това,който за 5 години съм го сменил 1 път,и то не защото имаше нужда,просто с хладилика имаше резервен и реших да го сменя.Температурата на екранчето е абсолютно реална и отговаря коректно на вътрешната...мерил съм я с термометър и съвпада напълно.
    Има всякакви програми и настройки,които никога не съм ползвал освен за настройка на температурата +5градуса за хладилната част,и -18 за фризера.По иноксовия корпус не остават отпечатъци.Fresh boxa си супер,наистина си е фреш
    Най-много ми харесва дръжката за отваряне на вратата,защото е голяма и много удобна,може да се хване навсякъде,за разлика от много други модели...и най-вече чупещите дръжки на Либхер,които според мен са проектирани от много пиян германец

  7. Junior Member
    Тук е от
    May 2018
    Мнения
    11
    #1446

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Цитат Първоначално публикувано от iveto Виж публикацията
    Да,доволен съм от хладилника..
    Благодаря за изчерпателното мнение

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    15
    #1447

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Четох тук, търсих информация и в крайна сметка се спрях на тези:

    AEG - S53620CTX2
    LG - GBB59PZJZS
    LG - GBB59PZJZB
    Самсунг - RB33J3315SA

  10. Junior Member
    Тук е от
    May 2018
    Мнения
    11
    #1448

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Цитат Първоначално публикувано от livfc Виж публикацията
    Четох тук, търсих информация и в крайна сметка се спрях на тези
    Привет, акъл не мога да ти дам по моделите, но мога да споделя изводите от моето търсене по моите приоритети - 1. Гаранция 5г е с 3 повече от 2г. 2. Ако не си имал но-фрост до сега, питай хора които имат, защото сушенето може да се окаже неприятна изненада...Успех!
    livfc одобрява това.

  11. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #1449

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Стига се чуди!
    Грабвай едното LG и си пий студената биричка!

  12. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    15
    #1450

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Притеснява ме факта, че е с 2 години гаранция само.

  13. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #1451

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Досега не съм чул за спукан изпарител на LG!
    Компресори и електроника са достатъчно надежни.
    По електроника не отстъпват дори на великите Miele,за хладилници и перални/върху това имам наблюдения/.
    Всичко е тяхно/компресори,електроника.../,вече и поддръжка за резервни части е на ниво!
    IMG_20180601_145019.jpg
    Преди малко изкарах от фризера на „гардероба” 45 см широк- половин агне-виж колко лед има.
    Ноу фроста си е супер.Лятото може в хладилника да сушиш филе и да пиеш бяло винце с лимон-мезето го разбра.
    IMG_20180601_183943.jpg
    Този го купих преди шест години,гаранцията му беше две години !
    Този пост е редактиран от Viking72; 01-06-18 в 18:44.
    livfc одобрява това.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на sony 1
    Тук е от
    Dec 2016
    Мнения
    2,399
    #1452

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Цитат Първоначално публикувано от dwrbudr Виж публикацията
    Един приятел преди няколко години си взе хладилник Gorenje... след има няма 6 месеца му протече ръжда, под емблемата на предната врата. Явно не беше лепена, ами е с дупки.. смятай за какъв боклук си говорим.
    Имам Gorenje хладилник с фризер от 2002г. февруари месец за времето си беше най скъпия им модел около 900лв. до ден днешен 16г. и нещо не знам какво е майстор или пък какъвто и да било проблем да ми е създал.
    pitajax и Viking72 харесват това.

  16. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #1453

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Сони,Сони, преди години производителите правеха качествени ел уреди.
    Сега нещата са други,никой няма за цел един уред да се ползва „вечно”.

    Най-много нещата се усещат при перални,хладилници и готварски печки.
    Не ,че при другите е розово,но тези уреди в битови условия се ползват постоянно.
    Имат жестока експлоатация при семейства с малки деца или при такива,където членовете са повече.

    Иначе за спорта,мога да ти снимам и Горение,което купувано 96',изглежда перфектно за годините си.
    Също не е виждало хладилен техник,но това вече не са критерии за качество на даден уред и марка.

    -----
    Понеже си любител на tv-та Сони,като ми остане време ще ти снимам едно 20 инчово Сони.Купувано от бащата 87' за 768$'
    Вече не работи/развалено/,но има ценност за мен и не искам да го изхвърля.
    Уникална машина за времето си.
    Този пост е редактиран от Viking72; 02-06-18 в 19:25.
    sony 1 и Sir John харесват това.

  17. Senior Member Аватара на sony 1
    Тук е от
    Dec 2016
    Мнения
    2,399
    #1454

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Viking72 Тогава ги взех комплект печка, пералня и хладилник Gorenje, от пералнята съм много доволен също изкара без никакви повреди до есента на 2014г. и повредата се състоеше в това че и най дългата програма завършваше за около 40мин. не съм се занимавал с това да видя каква е повредата ами директно я продадох и взех една AEG L 62270FLE засега съм доволен не ми е правила проблеми. От печката само съм недоволен започнаха проблемите още като изтече гаранцията повреждаха се ключ. за раширителните зони на керамиката скоро след това изцяло се повреждаха ключовете, фурната не печеше както трябва, с една дума недоволен останах от печката. Взех печка AEG 947056-MN 2015г. досега съм страшно доволен пече както трябва огромна фурна 72l ключовете не са се повредили досега.
    Иначе качеството е свалено оттогава то е ясно.
    Viking72 одобрява това.

  18. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #1455

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Честно,не знам защо Горение си развалиха толкова качеството,особено с печките?
    След 00' година закупиха една от най-добрите шведски фирми за бяла техника/Аско/.Трябваше да дръпнат много напред и да смажат немските брандове,но пропуснаха тази възможност.Може би маркетинга са изяли л...

    Бош понеже е собственик на едни от най-големите германски брандове за бяла техника ще се налага още години на пазара.Основно ползват разработки на Гагенау и Неф.
    Сименс отдавна се занимават само с промишленост,така че освен да ползват само тяхна електроника и софтуер,друго едва ли.
    Този пост е редактиран от Viking72; 02-06-18 в 19:44.
    Ventsislav Negentsov и sony 1 харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Помогнете с избор на хладилник
    От thc444 във форум Хладилна техника
    Отговори: 10
    Последно: 20-03-15, 09:20
  2. СПЕШНО! Помогнете ми за избор на хладилник
    От fossil във форум Хладилна техника
    Отговори: 1
    Последно: 13-08-11, 20:48
  3. Отговори: 1
    Последно: 19-01-11, 22:08
  4. Помогнете за избор на хладилник
    От elby във форум Хладилна техника
    Отговори: 6
    Последно: 12-11-09, 20:45
  5. Помогнете за избор на хладилник
    От gagauz във форум Хладилна техника
    Отговори: 12
    Последно: 28-07-07, 20:54

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе