Страница 149 от 151 ПърваПърва ... 99139147148149150151 ПоследноПоследно
Резултати от 2,221 до 2,235 от общо 2252
Like Tree304Одобрявам

Помогнете ми за избор на хладилник

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,583
    #2221

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Значи обикновен хладилник с вграден изпарител в задната стена.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,403
    #2222

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Идеалният вариант, според мен!

  4. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    312
    #2223

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Цитат Първоначално публикувано от Gena_bs Виж публикацията
    Идеалният вариант, според мен!
    нали ще се замразява, трябва да е но прост с динамично охлаждане

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,812
    #2224

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Колкото по прост, по добре.Сега слагат едни термодатчици и всякакви други датчици под изолацията и във вратите и като думнат, иди ги сменяй.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,403
    #2225

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Датчиците няма нищо общо!
    Моя има датчик и си е статичен.
    Слагат се, когато уредът е с електронно управление, а не с механичен термостат.
    Имам Gorenje от 20 години и той е с датчици. И да - единият се предаде още първата година. А е закопан в изолацията на гърба на хладилника.
    Естествено не съм го пипал, а той си работи в авариен режим. Само с уточнението, че е с два истински Dansfoss-а. Не с чанг-чунг и т.н..
    No-frost и прочие ряпа да ядат!

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,812
    #2226

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    И аз имах Горение и точно тоя датчик го сменях

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,167
    #2227

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    няма смисъл да ползваш бяла техника толкова години .. той вече визуално е очукан и изгнил не струва кой знае колко един хладилник а новите имат и доста благинки освен но фрост имат отделение 0 градуса ,ел термостат поддържащ точно заданието ( тия с врътката ги знам лятото поддържа едно ,зимата друго ) и т.н.

  10. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Живее в
    Варна
    Мнения
    778
    #2228

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    няма смисъл да ползваш бяла техника толкова години .. той вече визуално е очукан и изгнил не струва кой знае колко един хладилник а новите имат и доста благинки освен но фрост имат отделение 0 градуса ,ел термостат поддържащ точно заданието ( тия с врътката ги знам лятото поддържа едно ,зимата друго ) и т.н.
    Ел. термостатите как са като живот и цена , че по- миналата година взех един нов хладилник Бош с ел. термостат и сега съм на тръни дали и кога ще се развали, лесно ли ще се смени, колко ще струва и т.н?

  11. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,583
    #2229

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Поне 10 години не би трябвало да има проблеми с качествена потребителска електроника.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,403
    #2230

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Зависи от производителя и условията на експлоатация.
    @Alexi,
    Тия благинки, които си ги изброил са за лапнишараните!
    Нито но-фрост ми трябва, а още по-малко температурни зони в хладилното отделение. Които ми изяждат от полезния обем!
    Важното е качеството на изолацията и мощността на компресорите. Ако уредът ми харчи 3-пъти повече, а замразява 3 пъти по-малко тегло храна за 24h какъв е смисълът от нов хладилник?
    И Gorenje-то е с контролер, не с "механика". За по-малките хладилници, особено с горна фризерна камера, е без значение какво е управлението.
    Както вече писах, последната технологична иновация в домашните хладилници е от 1989 година.
    Оттам-нататък са "екстри", които само в bg mama могат да ги оценят.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2015
    Мнения
    148
    #2231

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Вчера ми се наложи да разгледам хладилниците с долен фризер в една от веригите магазини. От 20+ мари и модели, само 3 бяха със старите термостати с врътка. Всички други с електронно управление. Идеята беше да се вземе хладилник с възможно най-малко Електроника в управлението. Но моделите бяха със сравнително малък обем на фризерната част. Та накрая един хаер беше избора ,поради по големия фризер и 6 годишната гаранция. Инак са го наблъскали и с ,уай Фай.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    312
    #2232

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Цитат Първоначално публикувано от krasio_79bs Виж публикацията
    Вчера ми се наложи да разгледам хладилниците с долен фризер в една от веригите магазини. От 20+ мари и модели, само 3 бяха със старите термостати с врътка. Всички други с електронно управление. Идеята беше да се вземе хладилник с възможно най-малко Електроника в управлението. Но моделите бяха със сравнително малък обем на фризерната част. Та накрая един хаер беше избора ,поради по големия фризер и 6 годишната гаранция. Инак са го наблъскали и с ,уай Фай.
    И аз тръгнах с тази идея, но примоциите бяха много зарибяващи - имаше Веко без екстри, но с 50 лева по-евтино.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,403
    #2233

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Още една безполезна функция!
    Какво толкова предлага app-а му? Освен дистанционен контрол на температурата, аларма за излизане извън зададени граници, индикация на евентуална грешка в контролера. Или чертае цветни графики на изменението на температурата в отделенията, според количеството и температурата на заредените продукти?
    Само дано не прави автоматична връзка със сервизния център, че ще ви създаде проблеми през причина.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2015
    Мнения
    148
    #2234

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Идея нямам що за функции предлага апа и дали въобще ще се ползва. В случая се търсеше хладилника с най-голям обем на фризерната част. А причината да се търси нов , е че беко на около 6 години излезе не ремонтно пригодно. Имаше и някакво Канди с вътрешно разпределение като на Хаера, но без екстри и с по-обикновенни рафтове. И двата бяха произведени в Румъния. Хладилник не за моя дом, нонсе наложи да го видя и платя заради края на промоцията. В случая цената беше с 350лева надолу.

  18. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,233
    #2235

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Wi-Fi за в бъдеще ще е, че като се развали майстора ще има достъп дистанционно и ще види каква е грешката и ще носи с него частта, която трябва да се сменя. Тоест много от ремонтите ще са с едно идване и ще стават по-бързо.
    Другото, което е полезно за някои е камера в хладилната част. Като си в магазина можеш да видиш какво имаш или нямаш в хладилника вместо да се чудиш.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Помогнете с избор на хладилник
    От thc444 във форум Хладилна техника
    Отговори: 10
    Последно: 20-03-15, 09:20
  2. СПЕШНО! Помогнете ми за избор на хладилник
    От fossil във форум Хладилна техника
    Отговори: 1
    Последно: 13-08-11, 20:48
  3. Отговори: 1
    Последно: 19-01-11, 22:08
  4. Помогнете за избор на хладилник
    От elby във форум Хладилна техника
    Отговори: 6
    Последно: 12-11-09, 20:45
  5. Помогнете за избор на хладилник
    От gagauz във форум Хладилна техника
    Отговори: 12
    Последно: 28-07-07, 20:54

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе