Страница 150 от 151 ПърваПърва ... 100140148149150151 ПоследноПоследно
Резултати от 2,236 до 2,250 от общо 2252
Like Tree304Одобрявам

Помогнете ми за избор на хладилник

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,403
    #2236

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Това с майстора я стане, я не!
    Хладилният агент е запалим и канцерогенен. Ако се наложи пълнене или смяна на компресор, много от сервизите отказват и искат да го правят в работилницата.
    Вторият скрит довод е да не ги гледа клиента в ръцете.
    Аз си мислех направо хладилника да поръчва и резервните части, и храната. И като някой хакне рутера, да може да ти източи сметката. Nice, a?

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,812
    #2237

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Цитат Първоначално публикувано от Gena_bs Виж публикацията
    Това с майстора я стане, я не!
    Хладилният агент е запалим и канцерогенен. Ако се наложи пълнене или смяна на компресор, много от сервизите отказват и искат да го правят в работилницата.
    Вторият скрит довод е да не ги гледа клиента в ръцете.
    Аз си мислех направо хладилника да поръчва и резервните части, и храната. И като някой хакне рутера, да може да ти източи сметката. Nice, a?
    И ше гледаш празния хладилник като в оная тъпа реклама на LG с джама

  4. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    312
    #2238

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Ще го видим Хаиера. От сутринта е включен. Има да се бутнат в него две млека и половина и да се зареди с бира.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,403
    #2239

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Candy е собственост на Haier, така че е все тая. В случая печелиш гаранция.
    Дано не се налага да я ползваш!

  6. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    312
    #2240

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    На гаранционната карта на Хаиер пише, че е 6 години без рагистрация на уреда, още не съм я прочел по-детайлно, ама аз не ги чета, ако дефектира ще го метна в колата и право в магазина, регистрирам го в книгата за рекламация и часовника започва да тиктака 30 календарни дни, търговеца да се оправя със сервиза.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,403
    #2241

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Тъй-тъй.
    Продължавай да не ги четеш! Те търгашите на това разчитат!
    На някои стоки, ако не ги върнеш в оригинална или опаковка за транспорт, гаранция йок!
    Рисковете по транспорта до и от сервиза са за сметка на собственика на стоката.
    Тия книги, тефтери и т.н. са за пред контролните органи.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,167
    #2242

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Цитат Първоначално публикувано от Gena_bs Виж публикацията
    Зависи от производителя и условията на експлоатация.
    @Alexi,
    Тия благинки, които си ги изброил са за лапнишараните!
    Нито но-фрост ми трябва, а още по-малко температурни зони в хладилното отделение. Които ми изяждат от полезния обем!
    Важното е качеството на изолацията и мощността на компресорите. Ако уредът ми харчи 3-пъти повече, а замразява 3 пъти по-малко тегло храна за 24h какъв е смисълът от нов хладилник?
    И Gorenje-то е с контролер, не с "механика". За по-малките хладилници, особено с горна фризерна камера, е без значение какво е управлението.
    Както вече писах, последната технологична иновация в домашните хладилници е от 1989 година.
    Оттам-нататък са "екстри", които само в bg mama могат да ги оценят.
    аз съм на друго мнение ,откакто смених една такава бангия като твоята с инверторен либхер 220 см с но фрост и 0 градуса отделение съм се родил - в това отделение плодове и зеленчуци траят 2 пъти повече ,отделно самия хладилник е по икономичен от стария а и доста по голям

  10. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,403
    #2243

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Ако е по-голям по размери, оставаше и да не му е по-голям обема!
    На мен не ми е удобно да се протягам или качвам на стълба, за да компенсирам допълнителната височина от 25см на 0-градусово отделение
    Имам опит със смяна на модели с разлика 7 години на Liebherr с еднакви обеми, електронно управление, като новият е с инвертор, не е no-frost.
    Новият като качество на изработка, шум при работа и функционалност е меко казано по-зле. Само за сравнение - старият с конвенционален компресор и вентилатор, два независими кръга с два датчика замразяваше 15кг/24ч. Не можех да разбера кога работи компресора, дори когато стоя до него. Новият, освен, че се чува през антре и стая, замразява само 10кг/24ч. и съхранява температурата при отпадане на захранването под 20ч. Старият - 24.
    Разликата в разхода на еленергия не съм я мерил, но като сметки практически няма разлика.
    estqwerty и koko007 харесват това.

  11. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    312
    #2244

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Цитат Първоначално публикувано от Gena_bs Виж публикацията
    Тъй-тъй.
    Продължавай да не ги четеш! Те търгашите на това разчитат!
    На някои стоки, ако не ги върнеш в оригинална или опаковка за транспорт, гаранция йок!
    Рисковете по транспорта до и от сервиза са за сметка на собственика на стоката.
    Тия книги, тефтери и т.н. са за пред контролните органи.
    Дам, дам, едно си баба знае, едно си баба бае.
    Нито ги чета, нито търговците слушам.
    Търговеца каза 6 години без регистрация, ама аз влезнах и си регистрирах уреда.
    Да го имам черно на бяло, така де от Хаиер казаха да си разпечатам имейла, че уреда ми е регистриран.
    За опаковките не бери грижа аз рекламация за транспортни дефекти няма да търся, а само за фабрични такива.
    Между другото, бутнах един лабораторен термометър в хладилната част, някъде по средата или по точно на поставката за бутилките за вино.
    Тука имаше един колега с ладилник Бош и имаше драма, че не достига желаната температура, после тоталната драма се размина.
    Та в хладилната част на този Хаиер при настроени 4 градуса прави една идея малко под 4 градуса.
    Всъщност разпределението на въздушния поток е доста равномерно, както и охлаждането.
    А Alexi е прав, много си е хубаво с тия благинки в новите хладилници, сега тествам едни краставици да ги видя колко време ще останат свежи и хрупкави

  12. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,403
    #2245

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Аз написах не за транспортни дефекти при доставката на нов уред!
    А за отказ от гаранционен ремонт, ако последният не бъде доставен във фабричната опаковка до сервиза или търговеца.
    Ама за не четящите Общи условия е все тая, предполагам?

    Със здраве и безаварийно да си ползваш хладилника!
    Относно краставиците - много по-важно е какъв е произхода им.
    Едно време на стайна температура не се разваляха 2-3 дни. И ги охлаждахме с чешмяна вода. Както и други плодове и зеленчуци.
    Сега още в магазина се разлагат. Нищо, че е климатизирано до около 20 градуса.
    Този пост е редактиран от Gena_bs; Вчера в 07:26.

  13. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    312
    #2246

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Цитат Първоначално публикувано от Gena_bs Виж публикацията
    Аз написах не за транспортни дефекти при доставката на нов уред!
    А за отказ от гаранционен ремонт, ако последният не бъде доставен във фабричната опаковка до сервиза или търговеца.
    Ама за не четящите Общи условия е все тая, предполагам?

    Със здраве и безаварийно да си ползваш хладилника!
    Относно краставиците - много по-важно е какъв е произхода им.
    Едно време на стайна температура не се разваляха 2-3 дни. И ги охлаждахме с чешмяна вода. Както и други плодове и зеленчуци.
    Сега още в магазина се разлагат. Нищо, че е климатизирано до около 20 градуса.
    На краставиците произхода е градински.
    Едно време - това едно време е от ерата на динозаврите и аз имам носталгия към това време, ама го нема.
    Бях бутнал едно бутилче рикия във фризеро и викам чакай да набутам в бутилчето термометъра да видя дали огнената течност е охладена до минус 20 - там е една идея над минус 20.
    Gena_bs одобрява това.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,597
    #2247

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    А кой точно модел е тоя Хайер, че нещо нямам спомен да е писан?

  16. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,384
    #2248

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    А кой точно модел е тоя Хайер, че нещо нямам спомен да е писан?
    Аз си купих този и мисля е доста добър
    https://www.technopolis.bg/bg/Hladil...-DNPD/p/660143

    Държи температурите,нисък шум,в приложението можеш да следиш какви продукти има и срокове на годност.
    Мислех,че CANDY са същите,обаче жена ми обърна внимание,че HAIER са направени по-добре....като почнем от използваните пласмаси и при внимателно вглеждане се съгласих.
    Явно държат повече на собствената марка отколкото на купената.
    Имам HAIER и пералня(със сушилня) и климатик и за мен това са най-добрите уреди като качество/цена.
    Последното твърдение разбира се ще бъде оборено вероятно скоро .

  17. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,403
    #2249

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Как разбрахте, че има разлика в пластмасите? Имам предвид вътрешната облицовка - не полиците и прочие дреболии.
    Някакви дефекти ли забелязахте, различна твърдост или натрапчива миризма?
    Интересно ми е, защото още чувствам вонята от различните марки и модели. А мина вече почти месец...

  18. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    312
    #2250

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Единия като го отвориш лъха на застояло и пластмаста сякаш абсорбира светлината, а Хаиера лъха на свежо и вътре е светличко.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Помогнете с избор на хладилник
    От thc444 във форум Хладилна техника
    Отговори: 10
    Последно: 20-03-15, 09:20
  2. СПЕШНО! Помогнете ми за избор на хладилник
    От fossil във форум Хладилна техника
    Отговори: 1
    Последно: 13-08-11, 20:48
  3. Отговори: 1
    Последно: 19-01-11, 22:08
  4. Помогнете за избор на хладилник
    От elby във форум Хладилна техника
    Отговори: 6
    Последно: 12-11-09, 20:45
  5. Помогнете за избор на хладилник
    От gagauz във форум Хладилна техника
    Отговори: 12
    Последно: 28-07-07, 20:54

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе