Страница 4 от 7 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 96

Хладилници,... хладилници - 2010г!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    192
    #46

    Re: Хладилници,... хладилници - 2010г!

    - вариант 1 с един охладителен кръг : Хладилният агент минава първо през фризерната част, а после през хладилната част.За да постигне нужната температура в хл.част трябва да е замразил фризерната част. Термостата се намира в хладилната част и чак след като постигне необходимата температура в хладилната част изключва компресора.
    - вариант 2 с два кръга : Има клапан/може да е механичен, а може и да е с електронен блок/,който отваря или затваря ту единия ту другия кръг, като и в хладилната и във фризерната част има термо датчици които следят температурите и дават сигнал на клапана, кой кръг да върти.Компресора спира да работи след постигане на нужната температура и в двете отделения.

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Apr 2010
    Мнения
    4
    #47

    Re: Хладилници,... хладилници - 2010г!

    Благодаря ти КК !

    От описанието разбирам, че тези с един кръг не са за препоръчване. Така няма начин да се нагласи температурата на фризерната част, а тя по-скоро е функция на тази на хладилната част. Още повече разбирам, че има само един термостат в хладилната част с който няма как да се регулира фризера

    Благодаря отново, въпреки че току що ме "набута" с още 100 лева поне

  4. Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    192
    #48

    Re: Хладилници,... хладилници - 2010г!

    Всяко удоволствие се заплаща! Безплатен обяд няма - за жалост!

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    359
    #49

    Re: Хладилници,... хладилници - 2010г!

    Не съм специалист но: от това което съм попрочел.
    Капацитета на изпарителя на фризерната част е така изчислен, че когато хладилната ти подържа 5 във фризера да бъде -16-18. Това разбира се е в накакви нормални отклонения. Аз съм си правил опит. Като сложа в хладилника 20 топли бири когато ще имам гости, и във фризерната част Т пада дори под -20.
    Така, че и един кръг е напълно достатъчен за битови нужди. Нали не съхраняваш накакви биологични продукти на които им е необходима супер постояна Т.

  6. Novice
    Тук е от
    Apr 2010
    Мнения
    4
    #50

    Re: Хладилници,... хладилници - 2010г!

    Благодаря drecolli,

    Мисля все пак да рискувам с този с 1 кръг. Все пак мисля че либхер като водеща марка са си сметнали нещата добре.

    Та да изплюя камъчето накрая - става дума за CUesf 3503 произведен в БГ. Но докато търсех друга алтернатива попаднах на този: CTPesf 3223.
    3223 е с горен фризер и е по-малък, "доста" по-икономичен, с доста по-голяма хладилна част и жената се постара да ме убеди, че това е по-важно и не на последно място по-евтин (с около 150 лева). За справка и двата ги има в технополис, но с този САП линковете им не стават за копиране
    Това което ме смущава е, че по-големият обем на хладилната част съществува в описанието на технополис, но не и в сайта на либхер! Там обема на 3223 е незначително по-голям.
    Когато ходихме да оглеждаме се спряхме на 3503 и ни хареса (дори по инокса не остават следи от пръсти), другият хладилник въобще не го забелязахме, но явно при такава разлика в описанието ще се проверява пак на място. Мисля че на официалният сайт на либхер инфото е по-вярно и с това отпада предимството, което изтъкнах по-горе.
    Все пак ако някой има какво да каже като +/- за тези двата, ще съм по-улеснен за избора.

    Благодаря и извинения за "романа"

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    64
    #51

    Re: Хладилници,... хладилници - 2010г!

    Цитат Първоначално публикувано от Julian
    Аз си взех този:
    http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09053540
    http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09051274
    Много е красив и е NO FROST. Дали ще излезе сполучлив времето ще покаже. С компресор DAEWOO е.
    в момента тези модели са на промоция и цената им е атрактивна,може ли някой да сподели впечатления как рабти ,дали е тих,иначе на дизайн са го догодили остава и да работи добре и тогава наистина ще си заслужава,щото NO FROST и с тези размери за 600 лв май няма аналог

  8.  
     
  9. pgg
    pgg е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    27
    #52

    Re: Хладилници,... хладилници - 2010г!

    Никой ли няма отзиви и наблюдения върху хладилниците DAEWOO

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    42
    #53

    Re: Хладилници,... хладилници - 2010г!

    Здравейте , искам да попитам мога ли да купя хладилник с кредит енергийна ефективност, коя банка предлага тази възможност и какви са изискванията ? Благодаря

  11. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #54

    Re: Хладилници,... хладилници - 2010г!

    Кредит енергийна ефективност вече не работи.

  12. Novice
    Тук е от
    Apr 2010
    Мнения
    1
    #55

    Re: Хладилници,... хладилници - 2010г!

    имам хладилник либхер и натиснах тва копче дето е вътре до лампата,сега лампата не свети и не охлажда в долната камера а горната работи и включва и изключва има и скрежл
    какво може да му има.

  13. Novice
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    6
    #56

    Re: Хладилници,... хладилници - 2010г!

    Добър ден предстои ми закупуване на хладилник и от всичко прочетено вече ми се запали главата та главния претендент се очертава AEG S 80408 KG
    http://www.technopolis.bg/b2c/app/di...E4%29/.do?rf=y
    224kWh за година ,компресора е ембрако или нещо подобно, единсвено не намерих колко време издържа след спиране на тока и колко килограма замръзява
    за 24 часа , ако някой намери и тези данни ще му бъда благодарен.
    Никъде не видях коментари за него , добър ли е и има ли нещо по-добро , което може да се вземе за тази цена .
    Благодаря предварително !!!

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    174
    #57

    Re: Хладилници,... хладилници - 2010г!

    rAz1eL,
    Ето ти два линка за параметрите, които те интересуват ( тук и тук )
    Тези 224 kWh за година нещо не се връзват - както се вижда от линковете - е 303. Това да не те притеснява.
    Ембрако са добри. Моделът, който си избрал е с 2 компресора, което също е +.
    Успех !

  16. Novice
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    6
    #58

    Re: Хладилници,... хладилници - 2010г!

    http://www.planetabezvat.pl/dzial/ag...=35&bid=214179

    ето това е точния модел уж бил някакъв много нов с 1 компресор е и 2 кръга само ме притеснява това 4кг за 24 ч. нее ли малко спрямо тези модели
    http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09054216
    http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09039373 кой бихте ми препоръчали

    http://www.cpu.lt/electrolux-80408-s...0-p-13372.html
    ето тук пише 14 кг

  17. Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    174
    #59

    Re: Хладилници,... хладилници - 2010г!

    Много противоречиви данни - навсякъде различно...
    @*аси щастието...
    4 кг е малко наистина, то да не е Мраз...
    Тоз го 'аресвам: http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09039373
    Ама изчакай и други мнения.
    Либхер-и не хареса ли ?

  18. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    35
    #60

    Re: Хладилници,... хладилници - 2010г!

    Здравейте,какво означава "Система за охлаждане: Автоматична" .Хладилника е hisense

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 7 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Инверторни хладилници?
    От estqwerty във форум Хладилна техника
    Отговори: 10
    Последно: 27-03-14, 10:09
  2. Хладилници Siemens
    От traminer във форум Хладилна техника
    Отговори: 1
    Последно: 23-08-09, 18:24
  3. Хладилници,... хладилници до 2008 г.
    От Bobsun5 във форум Хладилна техника
    Отговори: 511
    Последно: 31-12-08, 01:16
  4. Хладилници Whirlpool
    От sanita във форум Хладилна техника
    Отговори: 8
    Последно: 03-12-06, 13:52
  5. Сервиз на хладилници
    От balien във форум Хладилна техника
    Отговори: 8
    Последно: 25-08-06, 12:34

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе