Страница 4 от 5 ПърваПърва ... 2345 ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 63

Избор между два LIEBHERR -

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. true_story
    Guest
    #46

    Re:Избор между два LIEBHERR -

    Бард приятелю, нещо кисел ми се виждаш споко друже, никои не е казал, че си прост техник! Ти май всяка думичка си я интерпретираш както ти дойде най-добре. Как пък разбра, че не разбирам спецификата на сервизната дейност? Не твърдя и не съм твърдял, че я разбирам, но ти пък разбра, че не я разбира? Хайде обоснови се сега, нали обичаш другите да са обосновани и конкретни, и какво набута електрониките в играта, то е ясно, че са спецефични за Либхер, т'ва и хлапе от детската градина ще го проумее. не коректно извърташ нещата и това не е хубаво.
    ...и как само ме нападаш ти май работиш в Либхер, а хайде признай си няма да ти се сърдим

    Ако искаш може да си говорим и по твоя просташки и ограничен начин на "инжинер", но да си призная не ми се иска темата да се пълни с излишни неща. Тук става въпрос за това, че Либхерите вървят много на зле и които го отрича, то може само да си говори за статистики и горелки и нищо друо, бай дъ уей горелки съм държал достатъчно, така че не е нужно да си изсмукваш някакви глупости от пръстите само и само да напишеш някаква глупост.

    така че господин прост инжинер, желая ти много успехи с горелката!
    ...а да и каквото и да си говориш Либхерите няма да си подобрят качеството, така че по-добре халт ди шнауце!
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1308576246[/time]_________________________________________________

    здравей начало на азбуката, ами аз не виждам някой да твърди, че Либхер има само един сервиз. Това къде го прочете?
    а междо другото, така като питаш имам едно Либхерче у нас с инверторен компресор е и е много шумен на високи обороти. Дали някой специалист, може би Барт от Либхер, ще ми каже как да реша проблема, защото от оторизирания сервиз ми казаха, че това е напълно нормално, било в нормите и не може да се промени. Само че на мен не ми е много нормално когато включи на високи обороти и не мога да се чуя с жената и трябва да си крещим. Не обичам да ми крещят и ставам агресивен. После защо имало семейно насилие, ами заради некачественото производство на фирми като Либхер. Кой ще ми заплати неустойките за стреса и разбитите нерви, а? А? Барт, тебе питам!

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,744
    #47

    Re:Избор между два LIEBHERR -

    Цитат Първоначално публикувано от true_story
    Бард приятелю, нещо кисел ми се виждаш споко друже, никои не е казал, че си прост техник! Ти май всяка думичка си я интерпретираш както ти дойде най-добре. Как пък разбра, че не разбирам спецификата на сервизната дейност? Не твърдя и не съм твърдял, че я разбирам, но ти пък разбра, че не я разбира? Хайде обоснови се сега, нали обичаш другите да са обосновани и конкретни, и какво набута електрониките в играта, то е ясно, че са спецефични за Либхер, т'ва и хлапе от детската градина ще го проумее. не коректно извърташ нещата и това не е хубаво.
    ...и как само ме нападаш ти май работиш в Либхер, а хайде признай си няма да ти се сърдим
    Ами лесно се разбира.Ти заговори за отговорния подход на клиентите към техниката, за опасения свързани с оригинални резервни части, за проблеми с датчиците.
    Е датчиците са термистори, а те са елементи от електронното управление.Кривите на изменения на съпротивлението спрямо температурата са специфични за всяка марка, което прави трудоемко а съответно и скъпо присаждане на неоргинална електроника.
    Само това стига за да се разбере, че говориш общи приказки.
    Да проблеми с обслужването може да има, но просто те не биха били такива.Може да са срокове, повторно дефектиране вследствие неспазване на технологични предписания, но с фалшивите рез. части за хладилниците проблема е леко несъстоятелен, формален.
    Също така не те нападам, а констатирам че всичките ти постове във форума са против Либхер.
    И не са конкретно обосновани с изключение на последния.
    А с това трябваше да почнеш.Кой щеше да ти възрази, ако беше споменал в първия си пост за проблемите си с твоя хладилник.
    А ти изписа цял ферман с различни обвинения и позовавания на вътрешна информация.Говориш за лапачка от сервизна дейност и прочее щуротии.
    И накрая трябвало да си призная че работя в Либхер.
    А ще ти призная нещо друго.Почти цял живот съм работил сам и за себе си.И никога в Либхер.
    Цитат Първоначално публикувано от true_story
    Ако искаш може да си говорим и по твоя просташки и ограничен начин на "инжинер", но да си призная не ми се иска темата да се пълни с излишни неща. Тук става въпрос за това, че Либхерите вървят много на зле и които го отрича, то може само да си говори за статистики и горелки и нищо друо, бай дъ уей горелки съм държал достатъчно, така че не е нужно да си изсмукваш някакви глупости от пръстите само и само да напишеш някаква глупост.

    така че господин прост инжинер, желая ти много успехи с горелката!
    ...а да и каквото и да си говориш Либхерите няма да си подобрят качеството, така че по-добре халт ди шнауце!..............Само че на мен не ми е много нормално когато включи на високи обороти и не мога да се чуя с жената и трябва да си крещим. Не обичам да ми крещят и ставам агресивен. После защо имало семейно насилие, ами заради некачественото производство на фирми като Либхер. Кой ще ми заплати неустойките за стреса и разбитите нерви, а? А? Барт, тебе питам!
    Не ти се искало да пълниш темата с излишни неща.Че то всичките ти постове са пълни само с такива.
    Надали някой ще ти повярва, че не можеш да се чуеш с жена си, заради шума предизвикан от компресора на хладилник.
    Че и причина за домашно насилие стана невъобразимият вой на тоя компресор.
    Ако е така нищо по лесно от това да ги осъдиш тия да ти платят.

    А Badr и Bard са видимо различни думи.

  4. Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    213
    #48

    Re:Избор между два LIEBHERR -

    Какъв ли ще е тоя инверторен компресор, от който не може да си чуете приказката?!!
    Призовавам true_story да качи някое клипче, че ми е интересно да го видя (чуя). Иначе всеки уред, който си променя звука (оборотите) ти ангажира вниманието-спор няма! Друг е въпроса кой колко му обръща внимание, а вниманието се изостря право пропорционално под въздействието на външни дразнители и разни обстоятелства като: "заврян" зет, гостуването на тъщата, шефа те прави на маймуна и т.н. Допускам, че е възможно да се стигне и до насилие. В такъв случай виждам две решения на проблема-да се премахнат дразнителите (тъща, хладилник и т.н.), или транквиланти...

  5. abv
    abv е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    459
    #49

    Re:Избор между два LIEBHERR -

    Предполагам, че вече трябва да приключим спора. Явно true_story има някакъв комплекс и държи да има последен думата и да изплува над всички. Моите съболезнования, че имаш проблем, но щом е чак толкова зле вземи си купи нов хладилник от друга марка. Няма смисъл да страдате всички в къщи, пък и ти личи вредното въздействие на хладилника Либхер. Тъй като виждам, че с лекота боравиш с хиперболи и епитети защо не се пробваш в литературата. Например роман, повест поема и т.н.

  6. Novice
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    7
    #50

    Re:Избор между два LIEBHERR -

    Здравейте, повече от година следя форума. Започнах в началото на миналата, когато ни предстоеше закупуване на хладилник. Доста се чудихме какво да вземем, но накрая бяхме повлияни от мнения във форума и си купихме Либхер, СУР 3011. Наистина беше скъпичък в сравнение с другите в неговия клас, но решихме да заложим на сигурното и качественото...
    ...ами сбъркахме за една година три пъти ни посети сервизът им в София, и старият и новият. Два пъти идваха през миналата година и веднъж тази. За капак и проблемите с колата не спират, пък и тя е немска. Честно казано в последно време започвам да си мисля, че май мейд ин джърмани, наистина вече не е това което беше. Та за хладилника ми беше думата. Проблемите миналата година бяха основно в това, че чакахме доста докато отстранят повредата. И двата пъти им отне повече от десет дена, което за неработещ хладилник си е доста време, особенно през лятото. То тогасва на човек само му остава една студена биричка като хората да смукне, и като му отнемат и това щастие, настава една мъка, мъкаааааааааа. Както и да е оправиха го. Първо компресор през август, а вторият път термостата беше се предал. Сега през февруари пак нещо идваха, но този път бях оставил вече жената да се разправя, защото проблема не беше чак толкова голям. както и да е, та мисълта ми е, че например баджанака им Беко на 2 години и не е мръднал, пък да говорим колко е по-евтин. Не знам, дали само при мен така се е случило или тези хладилници наистина имат някакви проблеми.
    Искренно се надявам да не ми се налага повече да викам сервиз. Не че са лоши хора, но по-добре да не се виждаме и хладилничето ми да студи.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #51

    Re:Избор между два LIEBHERR -

    Така...то лошо няма,ама темата май беше за избор между два хладилника,модели на Либхер,а не оплюване или защита на марката.Защо не сте писали в темите за тези модели,с които имате проблеми,че като харесаме нещо,да прочетем мненията Ви във форума.Щях да взема 3011 (спря ме цената) и макар че са счупени сума ти клавиатури за този модел-нищо не се чете или намира.Аз като си купих хладилник,в темата отворена от колега преди няколко месеца,пуснах моето впечатление,инфо,препоръка и това е.
    Колега dick,как така за една година пишеш за първи път?

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    447
    #52

    Re:Избор между два LIEBHERR -

    От днес горд собственик на LIEBHERR C-3523 за 899 лв. Модела е изчезващ от пазара, само А+ e. Двукръгов с отделна електронна регулация за двата обема и вентилатор в хладината част, което и търсех. По думите на консултанта, аналогичните по размер с клас А++ правят консумация на ток с 20 лева по малко на година, а разликата в цената е 200 лева. Не ми се плащаше толкова, за нещо дето ще се изплати за 10 години. Не му се чува гласа, дизайна му е малко дървен, но това е характерно за продуктите на марката за под 1300 лева. Дано да е безавариен.

  10. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #53

    Re:Избор между два LIEBHERR -

    Цитат Първоначално публикувано от zz_stefanov
    По думите на консултанта, аналогичните по размер с клас А++ правят консумация на ток с 20 лева по малко на година
    Този консултант, 20лв. за нищо ги няма! Това си е доста ток.

  11. Novice
    Тук е от
    May 2011
    Мнения
    9
    #54

    Re:Избор между два LIEBHERR -

    Което прави 1.67 разлика на месец... Какво те притесняват тези 20 лева годишно?

  12. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #55

    Re:Избор между два LIEBHERR -

    Цитат Първоначално публикувано от bobkas
    Което прави 1.67 разлика на месец... Какво те притесняват тези 20 лева годишно?
    Освен, че са половината от консумация на халдилника ти ли? Ми нищо

  13. Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    447
    #56

    Re:Избор между два LIEBHERR -

    LIEBHERR CP 3523 (A++ с инверторен компресор и цена 1099.90 лв.) - годишна консумация 208 kWh
    LIEBHERR C 3523 (A+ с обикновен компресор и цена 899.00 лв.) - годишна консумация 292 kWh
    Горните модели се различават само по компресорите.
    Инверторния е най-много с 28% по икономичен. Разликата в консумациите е 84 kWh - по дневна тарифа от 0.18 лв. струват 15 лева, ако не се лъжа
    Като се сметне, колко години ще трябва да ползвам инверторния за да се избие разликата в цената

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #57

    Re:Избор между два LIEBHERR -

    Цитат Първоначално публикувано от zz_stefanov
    Разликата в консумациите е 84 kWh - по дневна тарифа от 0.18 лв. струват 15 лева, ако не се лъжа
    Тъй де, аз какво разправям! А ти пък си от тези, дето си изключват хладилника през нощта?

  16. Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    447
    #58

    Re:Избор между два LIEBHERR -

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap
    Тъй де, аз какво разправям! А ти пък си от тези, дето си изключват хладилника през нощта?
    Та какво разправяш
    Сметнал съм го според финансово по-натоварващия вариант и пак няма файда от икономията.

  17. Novice
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    3
    #59

    Re:Избор между два LIEBHERR -

    " Изгнива им подохлаждането или се пробива изпарителя в хладилното. "


    Имам хладилник либхер закупен 2005 г. инокс 30хх. Веднъж е ремонтиран от майстори от сервиза им в София, но вече се убедих в цитата по горе, ще трябва да купувам нов , но няма да е либхер

  18. Novice
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    2
    #60

    Re:Избор между два LIEBHERR -

    Ще използвам темата за да попитам- какво ви е мнението за Liebherr CTP 3016 http://gornakamera.hladilnici.zora.b...herr_ctp_3016/
    Дали е удачен избор като хладилник?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 5 ПърваПърва ... 2345 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на хладилник (Liebherr)
    От TSH във форум Хладилна техника
    Отговори: 42
    Последно: 10-09-15, 23:40
  2. Избор между 3 телевизора..
    От James87 във форум Телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 01-02-12, 01:52
  3. Избор между 2 LCD TV
    От andy_942 във форум Телевизори
    Отговори: 17
    Последно: 20-12-11, 00:53
  4. Избор на TV между LG i Philips
    От gbrosa във форум LG телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 26-10-11, 12:17
  5. избор между
    От qnkogundito във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 2
    Последно: 14-02-11, 22:44

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе