Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 32

Проблем с GORENJE RK 65365W

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    гр. Сопот
    Мнения
    2,204
    #1

    Проблем с GORENJE RK 65365W

    Здравейте. Преди 4 години си купих хладилник с фризер GORENJE RK 65365W. И до днес си работи перфектно. Но се появи един малък, но дразнещ проблем. От вън на вратата има дисплей, който показва температурите в хладилната и фризерната части, а така също там са разположени и бутоните за управление. След отваряне на вратата на хладилната част няколко пъти този дисплей блокира и остава да показва стари показания. Бутоните също спират да реагират. При изключване от контакт и включване отново дисплеят се оправя. Но след няколко отваряния на врата отново блокира. Някой би ли ми казал от какво се получава това и какво бих могъл да направя, за да отстраня този проблем?

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #2

    Отговор: Проблем с GORENJE RK 65365W

    Трябва да има клема,която се прецаква.На вратата имаш маншон,през който минават кабельоците,нещо ги опъва или окъсява.Дано някое профи те опъти,та да не прецакаш нещо,щото аз,примерно,бих му изкарал карантията от вратата.

  4. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    гр. Сопот
    Мнения
    2,204
    #3

    Отговор: Проблем с GORENJE RK 65365W

    И на мен ми минава нещо такова през главата. Но, наистина, ако може някой по-компетентен да коментира, ще му бъда благодарен.

  5. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,744
    #4

    Отговор: Проблем с GORENJE RK 65365W

    Нужна е повече информация.
    Няма да е излишно, например, да разберем дали в хладилника и фризера се поддържат зададените температури?
    Ако окъсява кабел или нещо подобно и платката блокира, то логично би трябвало температурата да не се поддържа в границите..
    Също трябва да знаем дали изключва, когато е блокирала платката.
    Въобще нужно е постовете да носят колкото може повече и то детайлна информация, за да се правят изводи.

  6. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    гр. Сопот
    Мнения
    2,204
    #5

    Отговор: Проблем с GORENJE RK 65365W

    Хладилникът и фризерът си работят добре. Когато дисплеят блокира, на него си остават показанията на последно измерените температури.
    След рестартиране температурите се запазват, т.е. не се променят , докато дисплеят е блокирал.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  7. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,744
    #6

    Отговор: Проблем с GORENJE RK 65365W

    Цитат Първоначално публикувано от dimkaraganchev Виж публикацията
    Хладилникът и фризерът си работят добре. Когато дисплеят блокира, на него си остават показанията на последно измерените температури.
    Въпросът е: Колко градуса се поддържа температурата в хладилника и фризера и как се променя тя докато дисплея е блокиран.Компресора изключва ли?
    След рестартиране температурите се запазват, т.е. не се променят , докато дисплеят е блокирал.
    Кое се запазва? Не се променят показанията на дисплея или реално измерените температури?

  8.  
     
  9. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    гр. Сопот
    Мнения
    2,204
    #7

    Отговор: Проблем с GORENJE RK 65365W

    Хм, дисплеят може да си остане блокирал няколко дни или седмици, докато реша да го рестартирам. Така че температурите, които си поддържат хладилника и фризера си остават предварително зададените. В противен случай все щях да разбера, нали? И да, не се променят показанията на дисплея. На снимката горе дисплеят е блокирал.

  10. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,744
    #8

    Отговор: Проблем с GORENJE RK 65365W

    Цитат Първоначално публикувано от dimkaraganchev Виж публикацията
    Хм, дисплеят може да си остане блокирал няколко дни или седмици, докато реша да го рестартирам. Така че температурите, които си поддържат хладилника и фризера си остават предварително зададените. В противен случай все щях да разбера, нали? И да, не се променят показанията на дисплея. На снимката горе дисплеят е блокирал.
    dimkaraganchev - не питам, какви температури си задал, а какви са поддържаните температури.
    Пример.
    фризер - изключва при - 21* включва при 15*
    хладилник изключва при 3* включва при 9*
    Температурите се мерят с термометър, а не да разчитаме на дисплея ти.Нали точно дисплея искаме да установим дали показва коректно температурите и дали ги поддържа в дадения диапазон.

  11. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    гр. Сопот
    Мнения
    2,204
    #9

    Отговор: Проблем с GORENJE RK 65365W

    Ей, упорит си. Нямам никакъв проблем с поддържането на температурите. Проблемът е само в дисплеят. И точно това, което съм показал на снимката. Просто блокира и не реагират копчета и самият дисплей. Докато не го рестартирам. Например, при натискане на стрелка наляво или надясно започва да мига съответната температура и може да се настрои. Но като блокира, това вече е невъзможно. Питането ми е не дали хладилникът ми е изправен, а защо блокира дисплеят.

  12. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,744
    #10

    Отговор: Проблем с GORENJE RK 65365W

    Друже, аз съм експерт в тази област, позволи ми да знам защо задавам конкретни въпроси.
    Дисплея ти може да блокира поради повреда в датчик, има контролери, които при прекъсване на кабел или датчик изписват зададените си показания и не могат да се управляват от бутоните.
    Признак за тоя тип повреди са отклонения от зададените температури.Ако датчк е проблемен,проблемно става и поддържането на температурата.Разбира се има и други възможности.
    Но след като съм упорит, твоя работа.Аз съм дотук.
    Бъди жив и здрав.

  13. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #11

    Отговор: Проблем с GORENJE RK 65365W

    @badr
    Един въпрос по същество: Един и същ процесор ли управлява работата на хладилника и дисплея или дисплея и бутоните се управляват от отделен процесор и между тях има някаква интерфейсна връзка? Защото ако е второто, то този процесор се "отвява" и иска рестарт. А ако е един проблема е някъде в кабелите или конектора.

  14.  
     
  15. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    гр. Сопот
    Мнения
    2,204
    #12

    Отговор: Проблем с GORENJE RK 65365W

    Цитат Първоначално публикувано от badr Виж публикацията
    Друже, аз съм експерт в тази област, позволи ми да знам защо задавам конкретни въпроси.
    Дисплея ти може да блокира поради повреда в датчик, има контролери, които при прекъсване на кабел или датчик изписват зададените си показания и не могат да се управляват от бутоните.
    Признак за тоя тип повреди са отклонения от зададените температури.Ако датчк е проблемен,проблемно става и поддържането на температурата.Разбира се има и други възможности.
    Но след като съм упорит, твоя работа.Аз съм дотук.
    Бъди жив и здрав.
    Извинявай, ако съм те обидил.
    Току-що измерих температурите с обикновен стаен термометър. При зададените от снимката стойности в хладилната част измерих +6*С, а във фризерната - -17*С. Дисплеят е "замръзнал" в това сисъстояние от няколко седмици, защото ми омръзна да го рестартирам. Хладилникът си включва и изключва.
    Този пост е редактиран от dimkaraganchev; 10-10-12 в 20:47.

  16. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    гр. Сопот
    Мнения
    2,204
    #13

    Отговор: Проблем с GORENJE RK 65365W

    Брей, няма специалисти тук.

  17. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    гр. Сопот
    Мнения
    2,204
    #14

    Отговор: Проблем с GORENJE RK 65365W

    Цитат Първоначално публикувано от badr Виж публикацията
    Друже, аз съм експерт в тази област...
    Нещо, не можах да се убедя в това.

  18. Member Аватара на batalski
    Тук е от
    Nov 2007
    Живее в
    София
    Мнения
    348
    #15

    Отговор: Проблем с GORENJE RK 65365W

    Специалисти тук има. Колегата badr е един от тях. Смени си кабела между дисплея и платката струва 23.35лв. Може да го купиш от Г сервиз
    Този пост е редактиран от batalski; 09-01-13 в 17:17.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Проблем с пералня Gorenje
    От FearMe във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 22
    Последно: 18-04-15, 09:59
  2. Проблем с хладилник Gorenje K337CLA
    От kristi77 във форум Ремонт и сервиз - Хладилна техника
    Отговори: 12
    Последно: 18-07-13, 07:59
  3. Съдомиялна Gorenje GVI 682 S1 - проблем
    От Lupus във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 0
    Последно: 14-08-12, 18:23
  4. проблем с готв.печка GORENJE
    От vincho във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 1
    Последно: 09-03-10, 14:11
  5. Хладилник Gorenje - проблем с термостат
    От ivanko във форум Ремонт и сервиз - Хладилна техника
    Отговори: 9
    Последно: 21-05-09, 09:28

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе