Страница 5 от 5 ПърваПърва ... 345
Резултати от 61 до 69 от общо 69
Like Tree1Одобрявам

Lark-BG - невъзможен он-лайн оказион!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #61

    Re:Lark-BG - невъзможен он-лайн оказион!

    прави си ( от моя гледна точка - няма ) , но все пак го търпят поради някаква причина. Тук тези обяви първо щяхме да му напомним че няма контакт и второ като е търговец да си плати зареклама.
    Но там - не мога да кажа нищо.

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    54
    #62

    Re:Lark-BG - невъзможен он-лайн оказион!

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO
    До тук не виждам некоректност към теб и колегата ти, а само безпочвени обвинения че не Ви е "огряло"
    Какво да ме огрее бе човек? И какви безпочвени обвинения? Да дам листинг на мейла и разпечатка от Глобул ли?! Та в раздела ви "Черен списък" има фирми за далеч по-малко прегрешения от надуто отношение към клиенти, гавра с клиенти и отказ от предоставяне на услуги?
    Въобще не искам да го коментирам Ларка, ама това неговото е уникален случай. По едно ввреме се бях притеснил от какво живее, щон не желае да продава. Ама явно е на държавна служба като онези с 14-та и 15-та заплата, та не му пука.

  4. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #63

    Re:Lark-BG - невъзможен он-лайн оказион!

    Да споделя и аз: напълно подкрепям "безпочвените" обвинения към г-н Орлин ДИКов. Интересът ми към vintage audio един светъл ден ме срещна за първи и последен път с подигравателното, неадекватно и унижаващо отношение на г-н Уев, един безкрайно неуравновесен елемент, въобразяващ си, че е ако не Sothebys, то е поне Christies или Bonhams. В търговията електронна или не има писани и неписани правила и доводи като " аз съм си частник и ще правя каквото си искам" нямат място в една нормална държава. Подобен "търговец" в една нормална държава би бил игнориран не само от купувачи и клиенти, но най-вече от другите сериозно занимаващи се с търговия на класическа аудио апаратура.

    Като оставим настрани тоталното нежелание за разкриване на поне приблизителни цени и идиотски въпроси от типа на "колко даваш?", след като си публикувал телефона си в публичното уеб пространство и не си уточнил най-малко в правения ти от първолак уеб сайт например: "телефон за контакти ххх.ххх.ххх ( отговаря от 08:00 до 16:00ч от понеделник до петък )" нямаш право да се сърдиш когато клиент ти позвъни в избран от него ден и час. За тоталната липсата на отговори към отправените запитвания по емайл няма да говорим ( изложените тук оправдателни: ами човека може да не е толкова на ти с компютрите и интернета не работят след като се оказва, че същия този неук човек и достатъчно ук да залее сайтовете за "безплатни" обяви с подвеждащи и с нереални цени обяви ). И тук изпъква тоталния парадокс, който дразни всеки проявил някакъв интерес към продуктите изложени в сайта му: От една страна г-н Уев търси популярност и реклама и показва желание за търговия, пляска наляво и надясно стоките и телефона си, а когато му звъннеш или потърсиш контакт по мейл...не ми харесва номера ти, не си падам по гласа ти, интонацията ти, казващ особенно "Р", колко даваш, ми не мога да кажа цената в момента, цената е относително понятие и не е важна...

    Аз не знам от какво преживява, нито ме интересува, но със сигурност въпросния елемент би бил интересен не само на КЗП но и на НАП, Ей така да си го попитат мимоходом: как от къде и с какви пари е придобил "свои лични" колони за 30,000 лв, усилватели за 30,000 лв и прочие за нам си колко хиляди лева - платил ли си е данъците и т.н.



  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #64

    Re:Lark-BG - невъзможен он-лайн оказион!

    Цитат Първоначално публикувано от Madmardigan
    Какво да ме огрее бе човек? И какви безпочвени обвинения? Да дам листинг на мейла и разпечатка от Глобул ли?! Та в раздела ви "Черен списък" има фирми за далеч по-малко прегрешения от надуто отношение към клиенти, гавра с клиенти и отказ от предоставяне на услуги?
    Въобще не искам да го коментирам Ларка, ама това неговото е уникален случай. По едно ввреме се бях притеснил от какво живее, щон не желае да продава. Ама явно е на държавна служба като онези с 14-та и 15-та заплата, та не му пука.
    Виж сега , писна ми да повтарям едно и също- опиши детайлно проблема , а не като примера че не ти е продал нещо щото е в Събота !
    ето това атакувах защото не сметнах че е правилно за обвинение.
    Не подкрепям политиката му на продажба !!!

    Tomorow - не съм съгласен с примерите ти за основи и неписани правила в интернет търговията.
    има ли работно време обявено някъде- не можеш да спориш . За останалото отношение - абсолютно съм съгласен
    - Никакви отговори на запитвания
    - Липса на котакти
    - Липса на цени
    Това е вече некоректност, но явно това си му е бизнеса. Не подкрепям такава търговия , но не подкрепям и половинчати примери за некоректност.
    Именно за това помолих детайлно описание на "черното" му поведение.

    Не ми приписвайте съпрочастност и подкрепа - аз като видя такива търговци и затварям браузера

  6. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #65

    Re:Lark-BG - невъзможен он-лайн оказион!

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO
    Tomorow - не съм съгласен с примерите ти за основи и неписани правила в интернет търговията.
    има ли работно време обявено някъде- не можеш да спориш .
    @Techno - не четеш. Работно време НЯМА указано в сайта МУ. Тоест - подразбира се, че запитвания се приемат усно по телефона или по мейл по всяко време, независимо делник или празник. И понеже продуктите обект на оферта и продажба са единични бройки , нормално е всеки който хареса нещо да бърза да попита за подробности и търси отговор на въпросите си на момента за да не бъде изпреварен от друг. Сайта му, начина на договаряне, офериране, поведение и продажба са някаква извратена форма на изнервяне КЪМ всеки потенциален клиент. И след като някой е избрал подобен начин на търговско поведение няма какво да се сърди, че е критикуван в нет-а. Продуктите, които има удоволствието да предлага не са обикновенни. Това не са климатици от техномаркет внасяни с контейнери и налични там дори след месеци...Изборът на класическа ретро аудио апаратура е сложен процес във съзнанието на всеки меломан и често е свързан вътрешна борба между разума и възможностите, желанието и потребностите и често шанс за нещо много специфично и трудно намираемо се появява веднъж на много години. Виждал съм хора, които очевидно не могат да си позволят дадена покупка, но като дрогирани се лишават от много за много месеци напред, взимат заеми и продават де каквото сварят и жертват всичко за да могат да притежават определен мечтан усилвател, тонколони или аудио система, давайки си ясна представа, че друг път може и да няма. Те не си купуват скъпи джиесеми, не карат лизингови коли, нито парцалите им са от бутик, но нямат никакви колебания да тръснат на масата пачка от стотачки и да кажат искам това и то сега и на момента....Краста, хоби или лудост - няма значение.

    А що се касае за правилата писани и неписани: когато си дал телефон - длъжен си да отговаряш, не просто да вдигаш, когато си дал имейл - длъжен си да отговаряш, а не да караш другия да се чувства сякаш пише на стена, когато рекламираш и продаваш продукти, длъжен си да имаш цени, когато продаваш уникати и искаш да вземеш максимума за тях - правиш си аукцион, слагаш си резерве цена под която няма да продадеш и оставяш на пазара и клиентите да определят колко над тази цена можеш да получиш, когато не искаш да бъдеш обезпокояван в уикендите и вечерите и нощите си, ясно указваш това, когато си психично нестабилен и не можеш да гарантираш поведението си към клиентите си - наемаш си секретар(ка) която да вдига телефона, отговаря на въпроси и да се държи мило и адекватно със всеки....а...и да дава ако не точни то поне приблизителни цени, там...от-до....около...от порядъка на.... Харесва ли ни или не живеем в комерсиален свят, желанията и мечтите в който се осъществяват и сбъдват посредством финикийски знаци и напълно логично е първият и основен въпрос за купувача да е КОЛКО СТРУВА като в противовес на основния неизказан въпрос на продавача КОЛКО МОГА ДА ПОЛУЧА. Желанието да имаш нещо се изразява в пари, желанието да се разделиш със същото нещо се изразява пак в пари....и всяка от тези две страни желае да бъде уважавана, така както аз да уважавам труда му да подбира качествени неща, така и той да уважава желанията и парите ми,които също не намирам на улицата и полагам много усилия и труд за да ги имам на купчинка, която да му сложа на масата.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #66

    Re:Lark-BG - невъзможен он-лайн оказион!

    Стига сме спорили- изрично казах , че не го подкерям , но досега не съм видял да е измамил някой

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    9
    #67

    Re:Lark-BG - невъзможен он-лайн оказион!

    Цитат Първоначално публикувано от Tommorow

    @Techno - не четеш. Работно време НЯМА указано в сайта МУ. Тоест - подразбира се, че запитвания се приемат усно по телефона или по мейл по всяко време, независимо делник или празник. И понеже продуктите обект на оферта и продажба са единични бройки , нормално е всеки който хареса нещо да бърза да попита за подробности и търси отговор на въпросите си на момента за да не бъде изпреварен от друг. Сайта му, начина на договаряне, офериране, поведение и продажба са някаква извратена форма на изнервяне КЪМ всеки потенциален клиент. И след като някой е избрал подобен начин на търговско поведение няма какво да се сърди, че е критикуван в нет-а. Продуктите, които има удоволствието да предлага не са обикновенни. Това не са климатици от техномаркет внасяни с контейнери и налични там дори след месеци...Изборът на класическа ретро аудио апаратура е сложен процес във съзнанието на всеки меломан и често е свързан вътрешна борба между разума и възможностите, желанието и потребностите и често шанс за нещо много специфично и трудно намираемо се появява веднъж на много години. Виждал съм хора, които очевидно не могат да си позволят дадена покупка, но като дрогирани се лишават от много за много месеци напред, взимат заеми и продават де каквото сварят и жертват всичко за да могат да притежават определен мечтан усилвател, тонколони или аудио система, давайки си ясна представа, че друг път може и да няма. Те не си купуват скъпи джиесеми, не карат лизингови коли, нито парцалите им са от бутик, но нямат никакви колебания да тръснат на масата пачка от стотачки и да кажат искам това и то сега и на момента....Краста, хоби или лудост - няма значение.

    А що се касае за правилата писани и неписани: когато си дал телефон - длъжен си да отговаряш, не просто да вдигаш, когато си дал имейл - длъжен си да отговаряш, а не да караш другия да се чувства сякаш пише на стена, когато рекламираш и продаваш продукти, длъжен си да имаш цени, когато продаваш уникати и искаш да вземеш максимума за тях - правиш си аукцион, слагаш си резерве цена под която няма да продадеш и оставяш на пазара и клиентите да определят колко над тази цена можеш да получиш, когато не искаш да бъдеш обезпокояван в уикендите и вечерите и нощите си, ясно указваш това, когато си психично нестабилен и не можеш да гарантираш поведението си към клиентите си - наемаш си секретар(ка) която да вдига телефона, отговаря на въпроси и да се държи мило и адекватно със всеки....а...и да дава ако не точни то поне приблизителни цени, там...от-до....около...от порядъка на.... Харесва ли ни или не живеем в комерсиален свят, желанията и мечтите в който се осъществяват и сбъдват посредством финикийски знаци и напълно логично е първият и основен въпрос за купувача да е КОЛКО СТРУВА като в противовес на основния неизказан въпрос на продавача КОЛКО МОГА ДА ПОЛУЧА. Желанието да имаш нещо се изразява в пари, желанието да се разделиш със същото нещо се изразява пак в пари....и всяка от тези две страни желае да бъде уважавана, така както аз да уважавам труда му да подбира качествени неща, така и той да уважава желанията и парите ми,които също не намирам на улицата и полагам много усилия и труд за да ги имам на купчинка, която да му сложа на масата.
    Мислех, че съм най-ядосания на психично болния Ларк но Ти ме разби!
    Подкрепям Те.
    Поздрави.

  10. Novice
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    9
    #68

    Re:Lark-BG - невъзможен он-лайн оказион!

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO
    Стига сме спорили- изрично казах , че не го подкерям , но досега не съм видял да е измамил някой
    Mr.TECHNO мога да Те свържа с човек който е ЛУД хайфист и дава луди пари за HI-FI техника !
    Човека е от Пловдив казва се Никола Райчев също продава HI-FI техника ето телефона му 0887 251 297.
    г-н Ларк го е завъртял с едно СД Sony серия ЕСПЛИТ (доста скъпо) отпорядъка на около 900-1300лв.!
    СД е било с повредена оптика! Резултата след покупката е чаша студена вода!

    [green] Нека този измамения да пише тук а не ти, защото ако така продължаваш да даваш чужди примери , ще последва санкция !!![/green]

  11. Novice
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    1
    #69

    Отговор: Lark-BG - невъзможен он-лайн оказион!

    Здравейте Всички.Да изтупаме малко темата от прахта и да споделя малко от преживяното с този човек. И така свързах се с него по телефона защото видях че продава Infinity-център и Infinity alpha 10.. Търпелив човек съм но едвам го изтърпях по телефона с неговите превъзнасяния и хиляда изприказвани глупости които въобще не ме интересуват и т.н..Като накрая ме увери че неговите пратки не се разопаковали в еконт понеже били с фабрична опаковка и всичко е идеално,,да не се притеснявам.Имаше подробни снимки в сайта,,викам си,,няма проблем.Само на едната пищялка ми сподели че била хлътнала и после леко измъкната навън.Съгласих се,,казах му-големи хора сме няма да се лъжем за 300 лева я..Като цяло признавам че аз съм си виновен за всичко,, но искам да предпазя други хора от подобни сделки.. Въпросния господин с големите претенции и приказки се оказа мошеник на дребно,,след заплащането от моя страна на тон колоните и центъра който закупих ги разопаковах у дома и с най голямо разочaрование видях че въпросната пищялка не само е изкарана навън а е почти срязана на две,,,а капака на всичко беше че всички гофри на центъра и тон колоните бяха нацепени и разлепени,и с най голямата си наглост беше сложил инициалите си на всяка тон-колона,,включително и на документацията им..- точно на началната страница...нямам думи..Сами си правете изводите за този човек или lark.bg. Поредният селски търгаш... Дано да съм бил полезен на някой.....
    Този пост е редактиран от sonyericsson33; 14-04-17 в 19:02.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 5 ПърваПърва ... 345

Подобни теми

  1. Невъзможен запис.
    От pezkata във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 4
    Последно: 19-04-12, 14:47
  2. Он лайн телевизия
    От tannoy във форум Поддръжка
    Отговори: 16
    Последно: 21-05-09, 14:22
  3. Играете ли он-лайн игри?
    От MoPcKu във форум Анкети
    Отговори: 3
    Последно: 13-01-05, 21:27
  4. Търся сайт, от който да пазарувам он-лайн
    От vmslavov във форум Общ - софтуер
    Отговори: 9
    Последно: 06-03-03, 18:23
  5. Невъзможен crash
    От Blade във форум Общ - хардуер
    Отговори: 8
    Последно: 09-02-03, 11:25

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе