Страница 4 от 26 ПърваПърва ... 2345614 ... ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 389
Like Tree3Одобрявам

Още един шаран в мрежата на Ванко

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    694
    #46

    Re:Още един шаран в мрежата на Ванко

    В интерес на истината полицията е много ефективна в такива случай, но кажи ми как да се намеси след като хората още не познават добре закона и са склонни да дават пари без да получат официален документ за това.

    Между другото в тези случай дори не е необходима намесата на полицията, а комисията за защита на потребителя. Тази комисия работи от няколко години и е доста ефективна, но отново за да е ефектвна са необходими документи.

    Когато комисията установи че са извършени незаконни действияи няма достатъчно сили, тогава се задействат и останалите, но доколкото знам в повечето случай се достига до извънсъдебно споразумение между страните и проблемите се решават по цивилизован начин.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #47

    Re:Още един шаран в мрежата на Ванко

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap
    Не се крий бе, Иване! Ще те дават по телевизията! Опс... забравям, че не може да ми отговори. Което прави темата малко излишна.
    Kasap, който иска може да се свърже и с Папата, важното е да има желание. Нека не търсим под вола теле, да оневиняваме някого, защото имал бан и да обвиняваме косвено друг, че му е затворил пътя към форума! Достатъчно време имаше Ванко за да даде яснота поне. Всеки е човек и може да разбере временни затруднения и да изчака, но по-голяма е обидата от факта, че на хора на които е длъжник не вдига телефон, а към останалите няма проблем. И най-важното - продължава в същия дух. Явно като премълчаваме фактите не помагаме нито на него, нито на ожилените, а дори има нови жертви, заради слаба разгласа.

  4. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #48

    Re:Още един шаран в мрежата на Ванко

    Бай Лазо, не оправдавам никого. Само констатирам, че е накърнено правото на отговор, при което в тази тема можем да си пишем, каквото пожелаем. Ама не е правилно, някак си... Не по людски.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    79
    #49

    Re:Още един шаран в мрежата на Ванко

    Я,темата станала доста дълга.Изкам да добавя още малко от хронологията на събитията.Когата му се обадих за климатика и уточнихме подробностите той каза че ще се обади в склада да ли имат и в колко отварят в събота за да го вземе,след това ми се обади и каза че всичко е уточнил и в 9ч.сутринта ще го вземе като за целта трябва да има парите/това става в петък сутринта/,каза също че е в Пловдив и ще дойде вечерта да ги вземе.След това ми се обади още няколко пъти да ме информира докъде е стигнал и да ли съм приготвил парите, което тогава не ми направи впечатление но сега като се замислям е доста неестествено,другото нататъка вече го знаете.Ако мислеше да е коректен можеше да ми се обади и да каже ако има някакъв проблем.

  6. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #50

    Re:Още един шаран в мрежата на Ванко

    Незнанието за некоректни търговци на повечето хора регистрирани по форумите идва от това, че те рядко влизат да четат в "Черен списък", правят го само когато са ощетени или излъгани от тях, за да допълнят списъка. От тази тема разбрах, че подобни се триели в другия форум, в който имаше публикувани оплаквания от Ванко, това също допринася за дезинформацията на потребителите.

  7. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #51

    Re:Още един шаран в мрежата на Ванко

    Kasap, това е разделът "Черен списък", където се обсъждат хора и фирми, независимо дали имат регистрация в този форум. Повечето нямат, но някои от тях си правят такава за да отговорят. Пак казвам - ако ти си търсиш правата ще намериш начин. Телефони на хора от форума той има бол - включително моя и твоя - може да звънне и да каже - искам да отговоря, но нямам достъп. Може да звънне на всеки от хората, на които дължи пари, да ги успокои, да се извини. Може да си направи друга регистрация и да отговори в темата. Ти мислиш ли, че той не чете темата? Аз съм сигурен, че я чете, тъй както четеше всеки ден темата на Галин - влизаше си по няколко пъти на ден в профила, четеше, но не отговаряше! Това как го наричаш? Аз ще си спестя думите. Точно затова беше баннат. Така, че със или без регистрация, той темата може да си я чете, със или без регистрация може да отговори, стига да иска.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на dragozow
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    1,304
    #52

    Re:Още един шаран в мрежата на Ванко

    В интерес на истината полицията е много ефективна в такива случай, но кажи ми как да се намеси след като хората още не познават добре закона и са склонни да дават пари без да получат официален документ за това.
    Няма начин, само на няколко теми от тая е моята за една измамница със застраховки. Полицията знае адреса и ЕГН-то на въпросната госпожа. Отделно познавам поне 10 човека които е излъгала. Познай какво прави, разхожда се необезпокоявана и души за следващи балъци вместо да търка наровете. Писала е някакви обяснения и работата е до там, после влачене, отлагане и т.н. Самия застраховател не знам дали я е търсил. Аз ако отида да я удуша за собствено удоволствие веднага ще ме приберат, защото саморазправата е забранена.

  10. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #53

    Re:Още един шаран в мрежата на Ванко

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar
    Kasap, това е разделът "Черен списък", където се обсъждат хора и фирми, независимо дали имат регистрация в този форум. Повечето нямат, но някои от тях си правят такава за да отговорят.
    В потвърждение на думите ти ще отбележа, че в темата за Амик-Интер за едни кирливи и ръждясали панти за 5лв. представител на фирмата се регистрира специално, за да защити името и.
    Когато трябва да се защитиш, начини има много, стига да искаш!!!

  11. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    694
    #54

    Re:Още един шаран в мрежата на Ванко

    kuuuuul ще ни споделиш ли, ако не е тайна, какъв климатик 1750лв си решил да си купиш. Чудех се дали не си бил поблазнен от ниски цени, факт който много често може да доведе до изненади. Питам, защото много хора допускат тази грешка и е добре да се знае, че винаги има нещо зад по-ниските цени.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    79
    #55

    Re:Още един шаран в мрежата на Ванко

    Аз се бях спрял на Дайкин FTX50 за 1800лв но той ми предложи FTX71 който бил монтиран и свален без да работи защото човека бил фалирал и бил дал капаро,а аз доплащам остатъка.Видя ми се твърде голям за мен но той каза че било много изгодно,а и аз бях приготвил толкова пари.Класическо зарибяване

  13. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    694
    #56

    Re:Още един шаран в мрежата на Ванко

    Абсолютно! Дано поне повече хора разберат, че няма как да си купят нещо много "изгодно". Прегледах сайтовете на няколко фирми и гледам, че самия климатик струва около 3000 лева. Реално някой фирми правят отстъпки, кой от монтаж кой от нещо друго, защото това все пак е пазар и има конкуренция, но мисля че повече от 10% разлика в цената е много съмнителна сделка.

    Така както пишеш нямам никаква идея как може да ти се помогне и надявам, че всичко това е недоразумение, но по всичко личи че това май не е така.

    Все пак някой основни принципи - пари се дават за свършена работа и срещу тях се получава финансов документ. Знам че като се обърне колата пътищата са много, но може и други хора да прочетат това.

  14.  
     
  15. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #57

    Re:Още един шаран в мрежата на Ванко

    А аз бих подходил в случая по нецивилизования начин. Уговарям се с оня на който му е обещал профилактика на климатика и го чакам с двама "авери", които не си падат много по говоренето..... Когато дойде без много обяснения му даваш да разбере че не се шегуваш и действаш твърдо - за начало му вземаш документите (лична карта, талон на кола и всякакви други каквито има и от които би извлякъл информация за него). До края на деня да върне парите - от къде ще ги взема не е твой проблем - ако иска да ходи на околовръстното.....
    Ако въпреки всичко не ги върне ще знаеш къде може да го намериш, ако не за друго поне да го спукаш от бой.... на мен би ми олекнало Документите естествено няма да му ги върнеш - унищожаваш ги така че да не могат да те свържат с тях - в случай, че оня реши да се оплаче на някой....

  16. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    92
    #58

    Re:Още един шаран в мрежата на Ванко

    аз съм оня,а ти кой си?

  17. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #59

    Re:Още един шаран в мрежата на Ванко

    Цитат Първоначално публикувано от rony67
    аз съм оня,а ти кой си?
    Аз съм Pat, приятно ми е!
    А ти какво се впрягаш - просто дадох примерна ситуация.

  18. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #60

    Re:Още един шаран в мрежата на Ванко

    @Pat - трябват ти поне двама за да се оправиш с един климатикаджия?! Лошо Ако ще правиш детска градина - бенгалски огън вземи един тежкатлет и един лекоатлет - лекоатлета да го гони ако оня реши да бяга.

    Искаш ли да ти кажа с един бивш мой познат какво се случи преди 10-на години. Един му дължеше пари...10 хилки някъде, отишъл отворкото пак така с двама авери и го пребили. Битият се довлякъл до болницата, шили го там, закърпили го. На сутринта детето и майката на отворкото понечили да излязат от дома си за училище и работа и още като отворили вратата един пребит длъжник по погрешка разпрал детето на място а майката едва оцелява. След погребението отворкото се развежда - губи детето си, губи семейството си, съсипва живота си и...вече не е отворко...ако знам къде е в момента и дали е жив изобщо бих те срещнал с него да го питаш дали си е струвала жегата.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 26 ПърваПърва ... 2345614 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Прекъсва ми мрежата ??
    От obshtinska_mishka във форум Мрежи
    Отговори: 41
    Последно: 04-05-16, 19:45
  2. проблем с мрежата или ?
    От eror във форум Windows
    Отговори: 2
    Последно: 13-09-08, 08:43
  3. Проблем с мрежата
    От deveca във форум Мрежи
    Отговори: 8
    Последно: 21-11-05, 18:50
  4. Help губи ми се мрежата?
    От AVATARAT във форум Мрежи
    Отговори: 11
    Последно: 21-05-04, 02:23
  5. Как да конфигурирам мрежата?
    От Go_Play във форум Linux
    Отговори: 8
    Последно: 25-01-04, 15:56

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе