Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 65

Интернетът на БТК не става за нищо!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #31

    Re:Интернетът на БТК не става за нищо!

    Абе като се има в предвид, бройката клиенти на ADSL, е напълно нормално... Сега обаче ако влязат тези закони за прекратяването на договори без неустойка, нещата много добре ще се саморегулират. Които не му се занимава и не предлага услуги на нужното ниво остава без клиенти...


  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #32

    Re:Интернетът на БТК не става за нищо!

    Цитат Първоначално публикувано от stenly
    От седмица насам в офиса DNS-а им пада всеки ден. Принудих се да сложа гугълски DNS в модема им за да работи нетя.
    днес по обяд за първи път (в смисъл за първи от мнооого време насам, сумарно да се е случвало 3 или 4 за определено много години назад)

  4. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #33

    Re:Интернетът на БТК не става за нищо!

    DNS-чета:

    8.8.8.8
    8.8.4.4

  5. Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    691
    #34

    Re:Интернетът на БТК не става за нищо!

    Има чувствителен спад в скоростта и с 3G модемите им.
    Явно са пренасочили скоростта за промоцията на оптиката им за софианци!

  6. Member
    Тук е от
    Feb 2005
    Мнения
    520
    #35

    Re:Интернетът на БТК не става за нищо!

    Подлъгах се и аз и наскоро преподписах за една годинка. Ама преди това нета го биваше, ставаше за това което го ползвах. Малко след като преподписах и се осра. Как ще ги изтърпя почти година не знам. Писна ми да слушам музиката по телефона. Чудя се ако си прекратя договора за телефона, дали няма да отпадне и интернета? Не можах да видя някъде в условията им да се споменава, че е задължително да имаш телефонен пост.

  7. Senior Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    1,765
    #36

    Re:Интернетът на БТК не става за нищо!

    Ако някой има да казва добра дума за БТК АДСЛ, точно сега е моментът...

  8.  
     
  9. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #37

    Re:Интернетът на БТК не става за нищо!

    сривът беше на национално ниво и няма нищо общо със съпорт, техника, персонал и т.н...

  10. Senior Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    1,765
    #38

    Re:Интернетът на БТК не става за нищо!

    Това е, щото не си виждал дните, в които нямат национален проблем, как се точи видеото от YouTube примерно.
    Да не говоря как всяка 2-3а игра във World of Tanks ми замръзва за 1 секунда, щото пакетите дропят. А моите съотборници на други доставчици нямат такива проблеми, още повече блядовете пуснаха нов клъстър на руският сървър (играта има още чисто европейски сървър, където са по-голямата част от българите, както американски и китайски), позициониран специално за играещите от европейският регион. За смешният ъплоад и ограничението по конекции да не говоря.

    Не отричам, че имаше време, когато бях много доволен от тях и силно съм ги препоръчвал на всички познати/приятели със слаби компютърни умения. В момента стават единствено ако човек отваря една страница и десет минути блее в нея...

  11. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #39

    Re:Интернетът на БТК не става за нищо!

    като всяко крайно изказване, и това не е вярно, или ако е вярно, то е вярно за конкретен случай

    далеч съм от хвалбите относно адсл-ите, но за ограниченията, които са самата технология, има част от потребителите, които получават наистина това, за което плащат. аз съм от тях. за достата години, откакто съм им клиент, оплаквания съм имал само в един кратък срок, като причината беше заминал модем, сменен без никакво роптаене

    алтернативите на адсл в градовете извън софия хич не са много и е доста неинформирано изказването "теглете им една"

    бавният youtube е отскорошно явление, което и на мен ми прави лошо впечатление, но надали това ще е камъчето за мен, което ще обърне колата на взаимоотношенията ми с тях

  12. Senior Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    1,765
    #40

    Re:Интернетът на БТК не става за нищо!

    Дори и на другият край на България, доста далеч от София, имаме Близу, Комнет и СКАТ.
    Три алтернативи.

    Бавният youtube сам по себе си може би не е чак такъв голям проблем. Да добавим мижавият ъплоад. Плюс ограниченията по конекции. Да закръглим с високият лаг в интернет игрите. Да не забравим и по-ниските скорости на даунлоад. Ами то не остана...

  13. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #41

    Re:Интернетът на БТК не става за нищо!

    Но нека не забравяме постоянния интернет който имаме ние на БТК.. Няма по постоянен доставчик на нет в БГ- това е на база проучване на клиенти ползващи нет и работата им зависеща от нет . Всеки споделя- "БТК бавен ама имаш , за разлика от бързия който кат зачезне и 3 дни го търси в нивата . и така всеки месец".
    ( статистиката ми е на основа над 1000 корпоративни клиента работещи с интернет бази. Който иска да ми докаже обратното - само с реални факти.- тегленето на торентите не е от тях.)
    всички кабеларки ги гледах и какво да кажа - комшиите дето са на тях ( - i bild, s-net, m-tel, m(i) net и др . ) постоянно искат да им дам малко "жица" че "Човек не може да си доиграе таблата, раиш ли "?

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #42

    Re:Интернетът на БТК не става за нищо!

    колеги на виваком имате ли проблем в youtube - вече почти съм спрял туба . май е време за смяна. върнаха ме 5 години назад във времето - 1 видео да не можеш да изгледаш.

  16. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #43

    Re:Интернетът на БТК не става за нищо!

    Mr.TECHNO казваш кабелджиите се бавили и т.н. Възможно е ако е минала някаква гръмотевична буря и има много изгорели устройства. Но иначе ако проблема е само при тебе, никои няма полза от това да те държи без интернет...
    Незнам как по-какъв начин си сменил модела, но ако минеш по стандартната процедура, изобщо няма да се учудя ако седиш 2 седмици без интернет, докато си пуснеш молбичката, разгледат я, одобрят я, пратят ти новия модем, и тои пристигне...
    Изобщо при БТК нещата трудно стават за по-малко от 2 седмици... Скоро, чаках един договор, които трябваше да престигне ДО 5 дни а престигна след 6-7...

    И пак всичко много зависи, защото почти всеки БТК кабел, различен от тези по блоковече които от шахтата влизат директно в мазето, е въздушен, и модемите си горят като всеки LAN switch...
    Но да ти кажа, ако живея на 3 км от града и трябва да избирам между кабелен и БТК, ще избера кабелен, защото при проблем, едните ще дойдат до 2-3 часа, а другите след 1 седмица...

  17. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #44

    Re:Интернетът на БТК не става за нищо!

    glowndark
    1. Говориш Глупости. За 6г. вече нямам 1 изгорял модем, както и доста познати. Бъгави - да ( но хващам модема и в пощата и ми дават веднага друг ) , но изгорял от гръмотевица - е още не съм срещнал такъв тук при нас.
    2. модем ми дай и линия - останалото е моя работа.
    3.Кабеларките са длъжни да си закопаят кабелите а не да висят. ако ми замине целия комп. от тяхната бездарност и мързел в следствие на токов удар по лана, ще ми сменят ли чарковете - не мисля така.

    Искаш ли да ти покажа нагледно как за по-малко от час получавам нов модем - без да звъня на познати - отивам и го сменям. По каналния ред на другия ден до обед е при мен ако заявя проблем на 123. Научете се да питате правилните въпроси, и не се молете.

  18. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Живее в
    Варна
    Мнения
    165
    #45

    Re:Интернетът на БТК не става за нищо!

    При мене си върви youtube много добре прсто спрях на модема зашитната стена и нета малко се подобри в зареждане на клипове и страници.До сега имам 2 модема на които им се надуха кондензаторите.Ето линк някои ако иска да си спре стената от тука да влезе http://192.168.1.1/ и пароли за съответните модеми http://forums.data.bg/index.php?showtopic=1853319

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Помощ, че нищо не разбирам..
    От urDeathWish във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 9
    Последно: 28-12-14, 17:45
  2. ГЛОБУЛ - Интернетът е задължителен
    От etg във форум Черен списък
    Отговори: 32
    Последно: 18-06-14, 07:47
  3. Отговори: 40
    Последно: 06-10-09, 09:15
  4. KONIKA-MINOLTA Z3 в Бг НЕ СТАВА ЗА НИЩО!!!
    От LUDIA във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 12
    Последно: 21-11-05, 23:36

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе