Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 48
Like Tree1Одобрявам

Темпекс Fuji Electric измама!!!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2010
    Мнения
    16
    #1

    Темпекс Fuji Electric измама!!!

    Фирмата вносител Темпекс умишлено сваля стикерите made in PRC (China) и обявява на етикетите си че са произведени в Тайланд с цел да заблуди клиентите.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    1,208
    #2

    Re:Темпекс Fuji Electric измама!!!

    Welcome to the real world
    Asen Ikonomov одобрява това.

  4. Senior Member Аватара на dragozow
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    1,304
    #3

    Re:Темпекс Fuji Electric измама!!!

    Че какво значение има къде е произведено нещо? Китай отдавна не е синоним на нещо некачествено, повечето големи компании имат производства там.

  5. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #4

    Re:Темпекс Fuji Electric измама!!!

    и аз не виждам проблем.
    стига да не ти го набиват че е произведено на друго място. за мен лично тайланд, кореа китай, малайзия и подобните си е едно и също.
    шанса да намериш нещо направено в германия и япония клони силно към 0 за джаджи под 1000 евро чудя се дори за още една 0

  6. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #5

    Re:Темпекс Fuji Electric измама!!!

    Цитат Първоначално публикувано от stinglover77
    Фирмата вносител Темпекс умишлено сваля стикерите made in PRC (China) и обявява на етикетите си че са произведени в Тайланд с цел да заблуди клиентите.
    Това ако е вярно не му е тук мястото, а в оплакване, адресирано към КЗП. Можеш ли да го докажеш?
    В смисъл - можеш ли да представиш на КЗП явни доказателства, че конкретен модел е произвеждан в Китай, а на него се кипри друга страна-производител?

    На участниците, които не виждат проблем....
    Проблем няма, в това, че стоката е произведена в Китай. /Тоест има разбира се, въпреки общите приказки, че Китай не е синоним на некачествено, иначе нямаше да се сменят лепенки!/

    Но проблем определено има, и то според мен голям, ако по някакви причини се показва, че стоката е произведена другаде, а не в Китай.
    Това е заблуда на потребител, независимо от подбудите и ползата да бъде направена.

    Цитат Първоначално публикувано от estqwerty
    шанса да намериш нещо направено в германия и япония клони силно към 0 за джаджи под 1000 евро чудя се дори за още една 0
    Машинките за свиване на цигари по 6-10лв са направени в Германия или поне така пише на тях.
    Тъй че полека с нулите

  7. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #6

    Re:Темпекс Fuji Electric измама!!!

    офф
    аз като непушач тия страни ми бягат тия страни по тъча

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2010
    Мнения
    16
    #7

    Re:Темпекс Fuji Electric измама!!!

    Крис естествено че мога да го докажа дори със свидетели и аз също си мисля че трябва да сезирам Комисията за защита на потребителите крайно време е такива некоректни търговци да си получават заслуженото.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,701
    #8

    Re:Темпекс Fuji Electric измама!!!

    Цитат Първоначално публикувано от estqwerty
    и аз не виждам проблем.
    стига да не ти го набиват че е произведено на друго място. за мен лично тайланд, кореа китай, малайзия и подобните си е едно и също.
    шанса да намериш нещо направено в германия и япония клони силно към 0 за джаджи под 1000 евро чудя се дори за още една 0
    Фотоапарата ми Pnasonic Lumix TZ-20 е произведен в Япония, а струва доста под 1000 евро.

  11. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #9

    Re:Темпекс Fuji Electric измама!!!

    ... Идеята на човека беше ясна и тя не е, че дадена стока е прозиведена в Китай а, че се прикрива това и се казва, че е произведена в Тайланд. Това си е некоректност отвсякъде!

  12. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #10

    Re:Темпекс Fuji Electric измама!!!

    така погледнато сте прави - но не ти трябва кзп - или поне не пречи. намери си някой адвокат и атака : ще изкараш някой лев като се споразумеете.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2010
    Мнения
    16
    #11

    Re:Темпекс Fuji Electric измама!!!

    Цитат Първоначално публикувано от estqwerty
    така погледнато сте прави - но не ти трябва кзп - или поне не пречи. намери си някой адвокат и атака : ще изкараш някой лев като се споразумеете.
    Така и мисля да направя Някой знае ли каква е глобата за подобно действие.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    478
    #12

    Re:Темпекс Fuji Electric измама!!!

    a какво да кажем за другите 2 вносителя, на които дилърите им презалепваха лепенки made in Japan? То и сега fujistu-то в Сф може да се купи за японско.....

  16. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    1,208
    #13

    Re:Темпекс Fuji Electric измама!!!

    А според мен истината е че е Юпитерско.... само че Юпитерианците лепят лепенки MADE IN P.R.C от скромност...

  17. Infraction Users
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    874
    #14

    Re:Темпекс Fuji Electric измама!!!

    Като фотограф-любител съм си направил труда да запазя за историята една такава лепенка:

    http://www.climamarket.bg/?cat=34&paged=2

    за съжаление линка не е точно към нея, но предполагам всеки ще се ориентира - най-лявата снимка на втория ред...

    Иначе по същество.
    Всеки уважаващ себе си производител изписва много ясно страната производител на много места по уреда и упаковката. С риск да бъда досаден ще посоча отново любимия ми панасоник, където е почти невъзможно да изтриеш надписите по кашона, както и да отлепиш една ОТДЕЛНА невзрачна лепенка с площ няколко квадратни милиметра.
    В конкретния случай години наред трите марки се ползваха с според мен мечешката услуга от страна на производителя бързо и лесно да се изтрие страната на произход и това съчетано с българския потребителски манталитет донесе огромни обороти и печалби особено на вносителя на едната от посочените марки. Точно през 2007, когато започна падението на Панасоник изгря звездата на японското Фуджитсу, който всъщност си беше един добре направен китайски климатик (в който по това време почти всички мотори бяха панасоник)...И до ден днешен тази звезда на относително евтиния ЯПОНСКИ климатик не залязва...И това е така, защото има кой да вярва, и най-важното има хора, които искат да бъдат излъгани, знаят но са безкрайно щастливи да живеят в такъв илюзорен свят, в който за 10 лева може да си купиш работещ ъглошлайф с 5 години гаранция...но стига...това е дълга тема...
    Ако трябва да бъдем справедливи, то в дадения случай вина има основно производителя, който е МАРКИРАЛ СЪЗНАТЕЛНО СТРАНАТА ПРОИЗХОД НА ОТДЕЛЕН, МАЛЪК СТИКЕР и с това е дал възможност на търговците по веригата да прикриват страната на произход чрез премахване на този стикер като в същото време нито по кашона нито някъде другъде има каквато и да е било индикация за страна на произход...
    Най-тънкия момент в конкретния случай е, че трудно може да бъде обвинен и вносителя в това "престъпление", защото един бог знае кой и кога отлепя въпросните стикери...Конкретно ако ще съдим Темпекс, то трябва да видим дали той е единствен и какво става с другите марки и най-важното ДАЛИ НЕ БИВА ДА СЪДИМ ПРОИЗВОДИТЕЛЯ, който съзнателно подбужда към подобна измама???
    Въпреки, че излизам от обхвата на темата ще попитам кой друг производител продава един и същ уред под три различни марки? Това също е един от най-добрите търговски трикове, които познавам ако изключим автомобилната индустрия, но там поне всеки си влага двигателите и само ламарините са едни и същи...

  18. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #15

    Re:Темпекс Fuji Electric измама!!!

    Може да са китайски, но процента на повредените е много малък. Аз също си купих фуджи при положение, че знам къде е произвдеден. Това не е проблем. Проблем може да е ако вноситеял заблуждава клиентите. Това вече е наказуемо.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Fuji Electric RSG-12 LMCA
    От Ceco_17 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 490
    Последно: 09-12-23, 20:12
  2. мнения за FUJI ELECTRIC RSG 12 LMC и FUJI RSA 12 LKC
    От valen79 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 9
    Последно: 10-09-13, 15:49
  3. Обзавеждане със FUJI ELECTRIC RSa-14LC; FUJI ELECTRIC RSG-09LMCA
    От georgibozhinov във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 43
    Последно: 19-07-13, 10:14
  4. FUJI ELECTRIC RSA-12LU
    От bybeep във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 9
    Последно: 30-06-13, 10:30
  5. Fuji Electric RSG-12LEC
    От santoyo във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 2
    Последно: 28-12-12, 17:25

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе