То убаву, ама фиброза за няколко дена не става.
”Технически” е невъзможно...
То убаву, ама фиброза за няколко дена не става.
”Технически” е невъзможно...
Не знам за фиброзната тъкан в белия дроб, ама убожданията и порязванията по кожата се затварят точно за два-три дена с новообразувана фиброзна тъкан.
Медикаментите използвани в лечението са изписани в първи пост. Трябва да се добави и хлорохин фосфат
https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%A5...85%D0%B8%D0%BD
Някои са леко токсични..и поради това се вземат само с рецепта и под лекарски контрол.
Заразените у нас са 23, но до края на другата седмица ще станат 400.
Днес на уебсайта на правителството на Хубей се появи документ, който призова всички мъже, които са имали COVID-19, да бъдат тествани за безплодие. Обявата бързо започна да се разпространява в китайските социални мрежи и след няколко часа беше премахната от сайта.
Проблемът е, че коронавирусът SARS-CoV-2 е подобен генетично на един от вирусите, които причиняват "тежък остър респираторен синдром". Инфекцията с тях води до увреждане на тъканите, възпалителни процеси в тестисите и заплашва с развитието на безплодие в бъдеще.
SARS-CoV-2 атакува същия ACE2 рецептор. Така че теоретично новият патоген може да доведе и до заболявания на репродуктивната система при мъжете. В момента обаче учените нямат доказателства, че нов тип коронавирус влияе пряко върху фертилитета при мъжете.
Между другото, не само белодробните клетки и тестисите имат един и същ рецептор. Означава ли това, че болестта може да причини увреждане на тъканите на тънките черва, бъбреците, сърцето и щитовидната жлеза, учените също вероятно още не знаят.
Ако в хода на следващите изследвания подобна връзка се потвърди, това ще означава, че инфекцията SARS-CoV-2 влияе върху производството на сперматозоиди и полови хормони и следователно не само върху способността за зачеване на деца, но и върху сексуалната функция на по-силния пол.
Добавям, че първоначално съответното съобщение се появи на уебсайта на Центъра за репродуктивна медицина в Медицинският колеж Тунцзи (Tongji Medical College. На 12 март неговият репост се появи на уебсайта на правителството на провинция Хубей, но по-късно беше отстранен.
Този пост е редактиран от hristoslav2; 13-03-20 в 00:16.
На кожата се затварят за няколко дена, но с гранулационна тъкан , която е оздравителна.
Б. дроб е друг орган и фиброзата е крайна фаза на деструкция вследствие на неправилно/непълно възстановяване на тъканта при някои хронични заболявания.
Отнема месеци, по-точно години докато се получи.
Както и да е, може би Гуглето не е превело правилно.
п.с. а това с овлажняването на лигавиците си е точно така
и важи за всякакви бацили/вируси.
Сухите лигавици са с нарушена пропускливост на стените на съдовете им,
съответно “по-открехната” врата за инфекции.
Не е панацея овлажняването, но ...
Този пост е редактиран от ccankov73; 13-03-20 в 00:33.
Коронавирусът COVID-19 може да остане във въздуха поне 30 минути и да измине до 4,5 метра. До това заключение стигнаха китайските епидемиолози.
Те са анализирали случай с разпространението на коронавирус в автобус, в който заразен китаец се вози без маска. В крайна сметка той заразява седем пътници на различни места в салона, включително двойка, седнала на разстояние четири и половина метра от него. Също така вирусът е предаден на пътник, който се качил в автобуса половин час след като пътниците от предишния курс излезли от него.
Преди това лекарите смятаха, че безопасното разстояние е около два метра.
Също така, коронавирусът може да остане на повърхността за няколко дни, ако заразен кихне върху тях. Вирусът може да остане активен за два до три дни на повърхността на стъкло, плат, метал, пластмаса или хартия.
За последно пих антибиотик през зимата на 2015-2016.
Тогава някога ме порази някаква гадост за 10-тина дена и ме болеше десния бял дроб горе високо. Та затова се наложи този антибиотик.
След което на образните изследвания докторите почнаха да ми пишат "фиброзни изменения в горния дял на десния бял дроб" (нещо такова, не ми се рови сега да ги търся точните текстове).
Паниката в следващите месеци беше дали тия фиброзни изменения ще продължат или ще спрат. За мой късмет спряха още на момента и духалката почна трайно да отчита капацитет на белия дроб 94-96%.
Пиша го това като потвърждение, че всичко се разви за няма и две седмици - почуствах се зле и след 10 дена имах доказана фиброзна тъкан в десния бял дроб.
Дали е тръгнало по-отрано и да не съм го усетил навреме - не знам, възможно е. Но иначе след като вече ми стана зле, то минаха 10 дена до излекуването.
Резултата е, че имам необратимо увреждане на белия дроб - една тънка ивица горе вдясно в белия дроб, вместо да е белодробна тъкан вече е фиброзна тъкан. По-точно - увредената белодробна тъкан беше заместена с новообразувана фиброзна тъкан, но тази нова тъкан за съжаление няма белодробни функции, а е все едно някакъв голям белег върху белия дроб.
И тази фиброзна тъкан се разви за 10 дена, че и по-малко - поне такава е официалната информация.
ПП.
В писмото се говори, че се е стигнало до 50% фиброзна тъкан.
Аз лично това го тълкувам като автора да е имал предвид 50% увреждане на белия дроб, а не толкова дали фиброзната тъкан се е образувала или още не на мястото на увредената белодлобна тъкан.
Този пост е редактиран от MitkoS; 13-03-20 в 01:13.
Тази тънка линия ти е задебелена интерлобарна плевра, т.е. обвивката на горния лоб.
В началото е била оточна/възпалена вторично на възпалението на белия дроб и/или дихателните пътища(или т.нар. “началната” ти фиброза) и съответно видима.
В последствие си е фиброзирала и пак си се вижда...(не знам имаш ли контролна графия месец след това де).
В (вътре) тъканта на б. дроб няма прави линии, по-точно не по-големи от 2-3 см.
п.с. белия дроб не боли тъй като е лишен(почти) от рецептори за болка.
Такива има по плеврата, т.е. тя те е боляла.
п.с 2 малко сложно стана, извинявам се...
ПП.
В писмото се говори, че се е стигнало до 50% фиброзна тъкан.
От контекста на цялото изречение в писмото, аз лично това го тълкувам като автора да е имал предвид 50% увреждане на белия дроб, а не толкова дали фиброзната тъкан вече се е образувала или още не на мястото на увредената белодробна тъкан.
ПП2.
То и по плеврата имаше поражения, ама там май всичко се възстанови напълно
Този пост е редактиран от MitkoS; 13-03-20 в 01:07.
...Доста скорострелно се е развило заболяването“, посочи ген. Мутафчийски. Сутринта той видял рентгеновата снимка от белия дроб на пациентката. „Такава кошмарна снимка не съм виждал“, разкри той.
Явно белия дроб отива за няколко дни.
Хора ,винаги съм се стремял да не изпадам в паника ,но не мога да не споделя нещото ,което трябва да направя и се моля членовете на моето семейство да ме послущат и спазят. Работя зад граница ,а те са в България ,при това разделени . Да не ходят на училище . Лошото е че големия ни син е сам във във Варна и ходи с автобус на училище ,а съпругата ми е в Стара Загора с малкия ,където той тренира и учи .....Уроци могат да се учат в къщи .Не е толкова сложно да се измисли начин за преподаване он лайн ,ама това да е занапред.
Почнах да следя темата .Прочетох много полезни неща . Желая на всички и обкръжението Ви късмет,здраве и някак си да преодолеем надвисналата опасност .
Само като прочетох в "писмото" , че вируса не издържал на температури по-високи от 26-27 градуса , стана ясно , че е писано от невежа или лаик. Ако беше така , като навлезе в организма ще умре , тъй като телесната температура е около 36 градуса
Информацията за температурата я има посочена на много места.
Още от самото начало се твърдеше, че идването на топлия сезон ще ограничи разпространението.
Възможно е да се има предвид, че ако ако остане на сухо вируса бързо ще се дехидратира при температури над 25 градуса и ще се гътне.
Но ако е на влажно в белия дроб, той няма да се дехидратира и при 39 градуса, и при 40 градуса
Този пост е редактиран от MitkoS; 13-03-20 в 11:22.