Страница 640 от 707 ПърваПърва ... 590630638639640641642650690 ... ПоследноПоследно
Резултати от 9,586 до 9,600 от общо 10591
Like Tree5865Одобрявам

2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #9586

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Не те ли щракнаха на ренгена?Интерстициалната пневмония(каквато е Ковидната) не се чува на слушалка.
    Особенно както почва периферно.
    Абе.., успех!

  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #9587

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    не, снимка не ми правиха, но казаха, че ако почуствам усложнения, имам право на вторичен преглед
    по принцип съм имал пневмония през съзнателния си живот и горе-долу знам как се чувствам тогава, но ако можеш да подскажеш за някаквъв по-специфичен симптом, слушам

    иначе чайове пия най-разнообразни (понеже кафе не пия така или иначе)
    напоследък наблягам на мача, каркаде и шипки
    спрях пу-ер, защото високото му съдържание на флуор не е ОК в дългосрочен план

    що се отнася до инхалациите, предполагам, че имаш предвид с инхалатор, а не топла пара и хавлия над главата
    имам и инхалатор, но просто към момента не виждам причина да го правя, освен от профилактична гледна точка

  4. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #9588

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията
    не, снимка не ми правиха, но казаха, че ако почуствам усложнения, имам право на вторичен преглед
    по принцип съм имал пневмония през съзнателния си живот и горе-долу знам как се чувствам тогава, но ако можеш да подскажеш за някаквъв по-специфичен симптом, слушам
    Карал съм две доста тежки бронхопневмонии с престой във Военна болница и при мен характерен симтом е не много високата температура (около 37.5гр) и нощното изпотяване около врата.
    Пожелавам ти скорощно оздравяване!

  5. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #9589

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Ох, то ако ставаше тъй нямаше да имам работа….
    Ама най-общо : температура, кашлица, задух.
    Последното е най-сигнификатно - в началото задух при физическо усилие, после и при покой.
    Но появи ли се при усилие - не чакай в къщи на чайове.
    Може да има и болка в гърдите.

    Мога да ти пратя схемата за домашно лечение която даваме ние, но са по-сериозни неща от чайчета и инхалации.
    tony34al одобрява това.

  6. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #9590

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Fear, послушай Цанков. Казвам го като ваксиниран юни и преболедувал преди 2м., включително и влизане в болница.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #9591

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията
    що се отнася до инхалациите, предполагам, че имаш предвид с инхалатор, а не топла пара и хавлия над главата
    имам и инхалатор, но просто към момента не виждам причина да го правя, освен от профилактична гледна точка
    Аз го правя с тенджерата и хавлията, мислил съм да си взема инхалатор, но ми се струва, че класическият метод и по-ефективен, поради по-високата температура.
    Като цяло лечението с топлина за мен е много ефективно и винаги гледам да го прилагам като усетя, че нещо не съм в ред.
    Има много изписано по темата и който се интересува може да чете.
    Разбира се не трябва да се прилага, когато имаме повишена температура, включително и инхалациите.

  8.  
     
  9. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #9592

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    забравих да допълня нещо интересно

    загубата на обоняние се случи в рамките буквално на няколко часа, но се оказа, че при мен е селективна
    етеричните масла вече не съществуват... дали съм се напръскал или не, буквално не мога да установя

    усещам само (макар и не особено интензивно) миризмата на месо
    пържолата на скара ми заговори на няколко езика... саламът също, макар да е на границата...

    tony34al, ако съм те разбрал правилно си се ваксинирал през юни месец, като си се разболял през август-септември и си влязъл в болница?!

  10. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #9593

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Корселина на нищо не ти мирише...

  11. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #9594

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Фиър-а е куче, ще го изкара като стой та гледай....но ако усетиш, че нещата започват да загрубяват, не стой, а направо в болница.

  12. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #9595

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Лошото е (казвам го със съжаление ), че местата са…., даже “с връзки” много кът.
    Каквото се освободи сутрин - на обед вече е заето.
    Тъпкани сме догоре и ако не си наистина, ама наистина зле - у дома.
    А то като си толкова зле да те оставят, не е розова прогнозата.
    Сори, ама сами си го направихме.
    Lupus и espace харесват това.

  13. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #9596

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Тия дни се вдигна голяма врява около възможността медицинския кислород да се окаже в недостиг. Някой знае ли каква е разликата между него и техническия?

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #9597

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Няма значение, според някои министри това тук...
    Иначе разликата е в примесите....индустриалния кислород може да се добива с класически компресори..и съхранява в каквито и да е бутилки, докато медицинския само със специални компресори, oil-less и подобрени такива, при които се изключва всякаква възможност за примеси, както и се съхранява в специални бутилки гарантиращи, че в тяхната вътрешната страна няма да протичат окислителни процеси...демек специално покритие...абсолютно е забранено да се ползва технически за медицински цели и обдишване....в нормалните държави де
    Този пост е редактиран от Tommorow; 01-11-21 в 22:04.

  16. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #9598

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от Tommorow Виж публикацията
    Няма значение, според някои министри това тук...
    Иначе разликата е в примесите....индустриалния кислород може да се добива с класически компресори..и съхранява в каквито и да е бутилки, докато медицинския само със специални компресори, oil-less и подобрени такива, при които се изключва всякаква възможност за примеси, както и се съхранява в специални бутилки гарантиращи, че в тяхната вътрешната страна няма да протичат окислителни проце
    си...демек специално покритие...абсолютно е забранено да се ползва технически за медицински цели и обдишване....в нормалните държави де
    Хмммм Не звучи много убедително...
    1. Техническия и медицинския кислород се извличат от въздуха, който дишаме - т.е. примесите не са опасни.
    2. Бутилки за медицински кислород могат да се пълнят с технически, ако това е сериозен проблем.
    3. Даже и от компресора да влизат някакви микрокапчици масло, то едва ли е толкова вредно, особено ако се прекара през някакъв прост филтър като този на качествените маски с въглен.
    4. Кое е по-животозастрашаващо за пациентите - дишането за кратко на технически кислород, напълнен в бутилки за медицински или пълната му липса?

  17. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #9599

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията
    tony34al, ако съм те разбрал правилно си се ваксинирал през юни месец, като си се разболял през август-септември и си влязъл в болница?!
    Да, правилно си разбрал.

  18. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #9600

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    4. Кое е по-животозастрашаващо за пациентите - дишането за кратко на технически кислород, напълнен в бутилки за медицински или пълната му липса?
    Глупостта на управляващите да допускат износ, ако няма достатъчно за вътрешни нужди.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Philips телевизори (инфо на първа страница)
    От kod във форум Philips телевизори
    Отговори: 985
    Последно: Вчера, 20:57
  2. SONY телевизори 2019
    От kod във форум Sony телевизори
    Отговори: 1118
    Последно: 17-03-20, 08:52
  3. LG телевизори 2019
    От kod във форум LG телевизори
    Отговори: 500
    Последно: 09-03-20, 11:33
  4. Samsung телевизори 2019
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 493
    Последно: 29-01-20, 07:06
  5. Избор на климатик '2019
    От avenger във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3063
    Последно: 04-01-20, 10:11

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе