Страница 682 от 707 ПърваПърва ... 632672680681682683684692 ... ПоследноПоследно
Резултати от 10,216 до 10,230 от общо 10591
Like Tree5865Одобрявам

2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #10216

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    ок мерси за съветите, ще отида да проверя всичко това след малко в аптеката

    @Lupus
    и на мен ми идва, като идея това

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Feb 2016
    Мнения
    203
    #10217

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Въпрос:
    Защо хоспитализациите в България през 2020г. са с около 450 000 по-малко отколкото през 2019г. ?

    Още по-любопитно е, че данните от 2015г, 2016г. 2017г., 2018г. и 2019г. са сравнително сходни по общ брой хоспитализирани, а през следващата 2020г. - годината на ковид-пандемията, когато към общата заболеваемост и хоспитализация са били включени и болните с ковид, числото е значително по-малко!




    Източник: Национален център по обществено здраве и анализи
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  4. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #10218

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Отговор:
    Хипотетичен, нямам представа дали е верен.
    Защото статистиката е тъпа и отразява някаква цифра, а не човекодни в болница.
    Ако престоят от Ковид е с 30% по-дълъг от средния престой поради други причини таблицата ще изглежда различно.
    Важното е цифри да има като цяло. Всеки може да си ги върти както му е удобно...

  5. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #10219

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от fXOrange Виж публикацията
    ок мерси за съветите, ще отида да проверя всичко това след малко в аптеката

    @Lupus
    и на мен ми идва, като идея това
    Ми То и аз да се наредя на опашката с "даване на акъл"
    Барабар Петко с...

    Та моята препоръка е:
    https://apteka.puls.bg/bg/protiv-bol...aps-h-12-25568
    като спрете поотделно да взима парацетамол и останалите и взима само солпадеина.Той има три активни съставки и е комбинирано "лекарство", включително понижава температурата.

    Както се казва 3 в 1.

    Доколкото помня по 1 капсула на 12 часа(за жена).
    То е в зависимост от килограмите де, на мен беше по 1 на 8 или на 6 часа не помня вече, но за жена по-малко.

    И вместо витамин C - пресни лимони с вода и мед.Поне на мен доста повече ми помагат от витамин C и всяка зима "ги почвам лимоните" от октомври месец, та до средата или края на март според зимата и студа.
    fXOrange одобрява това.

  6. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,426
    #10220

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Toncy
    1. Паниката наложена от медиите и щаба, накара една значителна част от хората да избягват болниците - страх да не се заразят.
    2. Липсата на лечение от ковид също дистанцира хората от болниците
    3. Част от болниците станаха такива за ковид, затвориха цели отделения, отложиха плановите операции - това силно ограничи посещенията от пациенти с други заболявания.
    4. Като резултат от горните три , значителна част започнаха да се самолекуват...вместо да ходят на лекар.

    Търсиш всякакви начини, само и само да докажеш неадекватноста и ограниченото ти мислене...

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #10221

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    А ти с тези 4 точки обобщи основните причини за високата смъртност през последните две години.
    Не е само ковид и от друго се мре, особено ако не се взимат адекватни мерки.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #10222

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Истината е, че доста лекари отказаха лечение на практика, защото "диагностицираха и лекуваха по телефона". Така диагностицираха и лекуваха и 1 година след появата на Ковид в България - през месец март/април 2021г.Моята съпруга така я "диагностицираха и лекуваха".

    Това не е нито диагностика нито лечение - по прилича на гадаене.
    Дори повечето "се ядосваха", ако отидеш лично до кабинета им да те прегледат...

    Та паниката бе не само сред болни и население, но и сред лекарите.А за някои лекари това беше просто оправдание...

    Та според мен зачеркнете всички точки касаещи "самолекуването" като повишена смъртност резултат на заболявания различни от Ковид и ги заменете с "дистанционно лекарско гадаене по телефона" ...и към него може да прибавите "изяждането на грип и останалите респираторни заболявания от Ковид " и лечението им по здравна пътека за Ковид.

    И за всичко това и създадената паника и липса на адекватна реакция са отговорни управляващите към онзи момент.

    Към сегашния момент не зная как е, не съм ползвал лекарска помощ, щото предпоследния ми контакт с личната лекарка бе да ми бие ваксина против тетанус, която тя отложи "за след 2 дни" и аз ща не ща сам си я бих май месец 2021г. ваксината против тетанус.Добре че поне не е сложно мускулното и подкожното биене на такива ваксини и лекарства...

    Като цяло цялостната организация на здравната система е "отговорна" за тази ситуация, включително и келявата законова уредба...
    Този пост е редактиран от justify; 11-01-22 в 22:06.

  10. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #10223

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Хе, не малка част от хронично болните си заминаха заради/от (нарочно го пиша така, че да няма спорове) Ковида.
    Всеки от тях е с няколко хоспитализации на година. Та ако са 10000 (примерно) то брой Х 3+ хоспитализациите.
    Оживялата част от тези болни пък не идват в болница за техните заболявания щот ги е страх и/или отделенията в които лежат са транформирани в ковидни, и когато дойдат понякога е късно.Съответно и част от тях “отпада” Х 2-3.
    Следват и болните от друго(а те никъде не са се дянали - има си ги), които по същите причини не търсят мед. помощ навреме, и… .Както ракеем пише - мре се и от друго.
    Следват многото хоспитализации чрез познати/плащане под масата тип - “ще те приемем сега да ти направим изследвания по пътека, да
    не се занимаваш с Джи Пито и направления”.
    И т.н. …

    п.с. И това с Джи Питата дето джъсти го е писал - пълен ташак са - ще ме извиняват ама им писна да им оправяме бакиите забъркани по телефона!

  11. Member
    Тук е от
    Feb 2016
    Мнения
    203
    #10224

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Toncy
    1. Паниката наложена от медиите и щаба, накара една значителна част от хората да избягват болниците - страх да не се заразят.
    2. Липсата на лечение от ковид също дистанцира хората от болниците
    3. Част от болниците станаха такива за ковид, затвориха цели отделения, отложиха плановите операции - това силно ограничи посещенията от пациенти с други заболявания.
    4. Като резултат от горните три , значителна част започнаха да се самолекуват...вместо да ходят на лекар.

    Търсиш всякакви начини, само и само да докажеш неадекватноста и ограниченото ти мислене...
    по точка 1 - страхът от зараза, може да влоши, а не да подобри състоянието на нуждаещите се, което да доведе и до съответно повишена нужда от хоспитализация

    по точка 2 - дистанцирането на хората заради липсата на адекватно болнично лечение, също може да влоши състоянието на болни, което да доведе и до съответно повишена нужда от хоспитализация

    по точка 3 - а защо СЕ НАЛОЖИ някои болници да станат само за ковид? дали, защото е имало малък брой ковид болни, нуждаещи се от хоспитализация, или... недостигът на легла и персонал, заради ГОЛЕМИЯТ БРОЙ нуждаещи се, Е НАЛАГАЛО това преструктуриране? Тоест, болниците или са били пълни, което значи, че бройката от реално хоспитализирани заради ковид, е компенсирала в пъти онези с отложените планови операции... или онези от НОЩ са лъгали за състоянието в болничните отделения.

    по точка 4 - не ходенето на лекар, също може да доведе до влошаване и съответно до повишена нужда от хоспитализация

    така погледнато по горните 4 - не е чудно, че смъртните случаи у нас са толкова много.

    ---
    Христославе, хайде ако обичаш да не правиш квалификации на колегите си, за да не нарушаваш добрия тон и правилата!

  12. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,426
    #10225

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Да го обобщим
    1. Паниката наложена от медиите и щаба, накара една значителна част от хората да избягват болниците - страх да не се заразят.
    2. Част от болниците станаха такива за ковид, затвориха цели отделения, като ги трансформираха в ковидни - в резултат на това хронично болните си останаха по домовете и така влошиха състоянието им.
    3. Отложиха плановите операции - това силно ограничи посещенията от пациенти.
    4. Хаоса по ред причини - недостига на легла, липсата на адекватен протокол за лечение, недостига на някои лекарства, лошата организация по прием на заболели + вкарването за лечение с връзки на известни личности...предизвика недоволство, гняв, а също така дистанцира хората от болниците.
    5. Като резултат от горните ,
    - значителна част от пациентите отказаха, да ходят при личните лекари и те ги диагностицираха по телефона, последиците - грешни диагнози и влошаване здравният статус на част от тези пациенти
    - други, решиха да се самолекуват, вместо да ходят на лекар - погрешно лечение и влошаване...
    7. Неадекватните действия на правителството, срещу разпространяването на фалшиви новини, теории на конспирацията в социалните медии, доведе до масово отхвърляне на ваксинацията, в резултат - починаха хора, които можеха да бъдат спасени
    8. Отричането и неизпълнението на мерките наложени (от щаба) от мнозинството дебили, увеличи разпространението и смъртността

    https://www.24chasa.bg/novini/article/10623637

    https://twitter.com/mvankerkhove/sta...45415094898701
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 11-01-22 в 18:24.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,252
    #10226

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    @fXOrange,
    1.Bayer Aspirin C 1000mg
    Аспирин + витамин C x20 ефервесцентни таблетки Bayer (sopharmacy.bg)
    След храна, като най-добре да се раздели на два приема през деня по половин таблетка.
    2.Трахизан
    Трахизан при болки в гърлото х20 таблетки Engelhard Arzneimittel (sopharmacy.bg)
    3.Чаена лъжичка качествен истински пчелен мед (по възможност български) с посипана обикновена хлебна сода отгоре.
    Ако няма алергия съпругата ти, разбира се.
    След 2. два часа да не се яде и пият течности, а след 3. - един.
    4.Топъл (стайна температура) чай лайка, шипка, каркаде, липа, зелен с мед и лимон - между приемането на храна и лекарства.
    5.Богати на витамин C плодове - портокали, грейпфрут (червен), мандарини.
    6.За температурата - кърпа с оцет и студена вода на челото и под мишниците.
    Добре е и ти профилактично да приемеш каквото прецениш. Медикаментите вземай само, ако вече си изтървал първия стадий, както се е получило с жена ти.
    Скорошно оздравяване!
    Mig82 одобрява това.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #10227

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от Gena_bs Виж публикацията
    @fXOrange,
    1.Bayer Aspirin C 1000mg
    Аспирин + витамин C x20 ефервесцентни таблетки Bayer (sopharmacy.bg)
    След храна, като най-добре да се раздели на два приема през деня по половин таблетка.
    аспирин не можело, само парацетамол и други на базата - ефералган, дафалган долипран...

  16. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,252
    #10228

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    За Ковид може за разреждане на кръвта, а сега не е позволено.
    Никой явно няма и малка представа (освен създателите на заразата) какво и как трябва да се приема.

    Току-що по БНТ 1 казаха, че СЗО е заявила следното:
    "Борбата с пандемията от корона вирус чрез бустерни дози не е работеща стратегия." Така също се обявява за разработването на по-надеждни ваксини за борба с патогена.
    Забележете, не лекарства, а ваксини!
    Мисля, че няма нужда да е коментират тези две изречения.

  17. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #10229

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от Gena_bs Виж публикацията
    .......
    Току-що по БНТ 1 казаха, че СЗО е заявила следното:
    "Борбата с пандемията от корона вирус чрез бустерни дози не е работеща стратегия." Така също се обявява за разработването на по-надеждни ваксини за борба с патогена.
    Забележете, не лекарства, а ваксини!
    Мисля, че няма нужда да е коментират тези две изречения.
    Ако от СЗО ти кажат "Добро утро" погледни за всеки случай къде е слънцето!

  18. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #10230

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от Gena_bs Виж публикацията
    Току-що по БНТ 1 казаха, че СЗО е заявила следното:
    "Борбата с пандемията от корона вирус чрез бустерни дози не е работеща стратегия."
    а кво правим, когато от работата ти те задължават да се ваксинираш? Жена ми работи с хора, при нея понякога минават 20 човека на ден, адвокат консултант е.
    аз също работя с тъпаци, ама поне мен никой нищо не задължава,за сега

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Philips телевизори (инфо на първа страница)
    От kod във форум Philips телевизори
    Отговори: 982
    Последно: 25-03-24, 12:02
  2. SONY телевизори 2019
    От kod във форум Sony телевизори
    Отговори: 1118
    Последно: 17-03-20, 08:52
  3. LG телевизори 2019
    От kod във форум LG телевизори
    Отговори: 500
    Последно: 09-03-20, 11:33
  4. Samsung телевизори 2019
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 493
    Последно: 29-01-20, 07:06
  5. Избор на климатик '2019
    От avenger във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3063
    Последно: 04-01-20, 10:11

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе