Страница 684 от 707 ПърваПърва ... 634674682683684685686694 ... ПоследноПоследно
Резултати от 10,246 до 10,260 от общо 10591
Like Tree5865Одобрявам

2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,535
    #10246

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Не знам защо, умишлено отричаш всичко написано от мен...а се интересувам по темата по рано от теб
    https://forum.setcombg.com/covid-19/...tml#post999764
    Никога нищо не съм отричал, имам си собствено мнение.
    В конкретния случай, съм останал с друго убеждение, не конкретно спрямо теб, а спрямо нагласите в световен мащаб и у нас, и сега изведнъж, ами то е ясно, че е лабораторен продукт.
    По темата съм наясно още от първите публикации в света, тъй като имам вземане-даване с борсата, а тем тези неща са движещи фактори.
    Та в общи линии подозирах какво ни очаква, но не предполагах, че ще достигне до подобни измерения.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #10247

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от Rakeem Виж публикацията
    ......
    Та в общи линии подозирах какво ни очаква, но не предполагах, че ще достигне до подобни измерения.
    Веднъж тръгне ли - спиране няма и граници няма!

  4. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #10248

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    аз пък го очаквах още октомври 2019, като гледах кво ставаше в Китай но се надявах силно, че работите ще бъдат овладяни медицински, преди да дойде в Европа.

  5. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,772
    #10249

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от fXOrange Виж публикацията
    аз пък го очаквах още октомври 2019, като гледах кво ставаше в Китай но се надявах силно, че работите ще бъдат овладяни медицински, преди да дойде в Европа.
    Аз пък като видях какво е необходимо да се направи от примера на Китай ми светна, че това само там може да се случи и е въпрос на време всеки да мине през това. Като знам колко ни е убава здравната система реших, че всеки шанс да избегна сблъска с нея и най-вече родителите ми трябва да се използва. Така поведох хорото, след време като видяха, че ми няма нищо родителите, накрая и жената. Никога не съм се заблуждавал, че това ми дава 100% гаранция. Може да ме тръшне мен или някой от семейството, но знам, че съм дал личен пример на тези за които ме е грижа най-много и има вероятност да пострадат повече от мен. Имам приятели антита с пострадали родители сериозно. Умираха си от кеф колко антитела имат като направиха БГ сертификата, ама още не могат да стоплят каква цена платиха или стоплят ама не могат да си го признаят.

  6. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #10250

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от fXOrange Виж публикацията
    аз пък го очаквах още октомври 2019, като гледах кво ставаше в Китай но се надявах силно, че работите ще бъдат овладяни медицински, преди да дойде в Европа.
    Декември 2019!

    става интересно..
    https://www.facebook.com/belomorieto...53491978049458
    https://www.facebook.com/nikola.minc...59776223746692

  7. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,230
    #10251

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Пак водевили някакви за отвличане на внимянието от основния проблем - инфлацията!
    Млечните продукти и олиото са скочили неимоверно за 2 месеца. Като че ли не кравите, а електроцрнтралите и газовите борси дават млякото. Уж немското масло е вече с двойни цени, киселото мляко е около 1.39 за 3.6%.
    Никой по централните новини даже не загатна, че заради неимоверно повишените разходи, "Арсенал" затваря за месец и всички работници са в принудителен отпуск. "Арсенал" затваря за месец заради цената на електроенергията и металите:: Investor.bg
    А колко по-малки предприятия вече са затворили напълно?
    С македонците нищо не можем да направим, освен да ги разделим от шиптърите за приемането. Иначе краварите ще ни изядат с парцалите. Нали всички чалми са им любимци? Интересно ми е само как обясняват това на чифутите, които ги недолюбват, меко казано.
    А те ни занимават с разни никому ненужни и безсмислени тестове на някой си, който до месец я е в парламента, я не..

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,864
    #10252

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])


    Гена, кравите за да го “произведат” това мляко трябва да папкат фураж, а той доооста е поскъпнал.Ама доста.
    Доилните апарати, охладителите, пастьоризаторите - ток папкат - промишлен.
    Още доста ще се вдига храната.Догодина по това време, а даже и по-рано, сегашните цени ще ни се струват розови.

  10. Member Аватара на Dedo1975
    Тук е от
    Feb 2019
    Мнения
    597
    #10253

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Уж заради короната, Европа и САЩ напечатаха доста нови хартийки. Няма как увеличаването на парите в обръщение да не доведе до инфлация.
    Lupus, tanatos и Mig82 харесват това.

  11. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #10254

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от Dedo1975 Виж публикацията
    Уж заради короната, Европа и САЩ напечатаха доста нови хартийки. Няма как увеличаването на парите в обръщение да не доведе до инфлация.
    ти само чакай да видиш какво ще стане след пукването на балоните на имотите и/или на криптошитните

    тогава ще е най-страшното: пукването на зеления балон

    далеч съм от това да ставам препър, да копая бункери и да се запасявам с амуниции, защото картинката няма да е апокалиптична, но сривът в доверието във фиатните валути ще бъде жесток удар по средната класа (доколкото изобщо е останала такава)

    след това ще имаме пукане и на политическия балон, за който малцина си дават сметка, че съществува, защото гледайки нова и бтв, както и основните западни медии, сякаш освен европа и сащ друго няма на света
    а то има и ще напомни за себе си с неща, далеч по-мащабни от анексиране на крим, репресиране на уйгури и клатене не задници по самбадрона

    първо да видим дали и кога ФЕД ще проявяват смелостта да мръднат мааалко нагоре лихвите...
    Gena_bs одобрява това.

  12. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #10255

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Да се придържаме към темата и вирусите моля.
    Икономическите последствия се дискутират паралелно в други теми и става... дублиране.
    ccankov73 одобрява това.

  13. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #10256

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Така се прави, а не да се раздават по 75 лева както е у нас..
    В Гърция ще глобяват хората над 60 г., които не са ваксинирани
    Глобяването може да стане автоматично по списък и чрез орязване от получаваните пенсии.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #10257

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Над тази възраст е основният рисков фактор от смърт от Ковид- поне такава е статистиката, и при все това не намирам за разумно да се глобяват.
    Вярно е и у нас едно над 90 % от починалите са над 60 годишна възраст, а около 95% от починалите от тези 90%(над 60 годишни починали) са над 65 годишна възраст.

    Последно като гледах статистика преди Коледа от 284 починали за 24 часа около 10-15(нека да са 20 човека, но не бяха толкова) човека бяха под 60 годишна възраст.

    Затова за мен е непонятно защо ограниченията са за всички възрастови групи, още повече че първата седмица от обявяване на "извънредното положение: през март 2020г. по хипермаркетите и по пейките все пенсионери срещах на групички и на раздумка - хиперите ги ползват зимата за място за лафове и мохабет защото е топличко.И както са на групички като "заседнат" на някое място в хипера нямат заобикаляне, а и не им пука, че пречат на други хора да минат...

    Та пенсионерите и сега са така - не им пука и си правят каквото искат.

    По-добре да им въвеждат ограничения за тях, отколкото за всички.Като се ваксинират да правят каквото искат, макар че и ваксината не им дава 100% гаранция.

    Въпреки това не трябва да ги глобяват за не ваксиниране - да им ограничат достъпа до магазини и обществени места.А не трябва, защото всеки има право да избере дали живее или да умре.
    Този пост е редактиран от justify; 14-01-22 в 16:20.
    tanatos одобрява това.

  16. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #10258

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Именно защото това е най-застрашената група с придружаващи често хронични заболявания..За това трябва да бъдат наказвани, ако не са се ваксинирали. Трябва да се грижим за здравето им, след като те самите се държат неадекватно...
    В момента имаме 2,3 милиона пенсионери - от тях само половината са се ваксинирали, защото слушат приказките в пенсионерският клуб, от пейката пред блока..или често некомпетентните съвети на децата си.

    Заради съпътстващите заболявания имат повишен риск от летален край след заболяване от ковид...и поради това трябва да се ваксинират. Личните им лекари може да им препоръчат един от двата типа ваксини според заболяванията им в момента.
    Друг е въпросът, че едни 4-5% от хората няма да развият антитела след ваксинацията, заради статуса на имунната си система.

    В мнозинството страни на запад, първо ваксинираха най-възрастните и заради това смъртността там е в пъти по-ниска спрямо нашата.

    Този пост е редактиран от hristoslav2; 14-01-22 в 17:45.

  17. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #10259

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Много от тях ги е страх - къде основателно, къде неоснователно.
    Тези които нямат противопоказания неоснователно, било заради глупости/неверни неща, било заради писани/казани верни неща.Тук проблемът е комуникационен и в някои случаи и чисто егоистичен и "на инат".

    Тези с основателния страх са втората група - са все хора които "си знаят положението" и поставянето на ваксина по-скоро може да им навреди.Просто има хора с няколко хронични заболявания, които са в някакво "равновесно състояние" на здравето и така са "ги закрепили докторите" и не е добре да бъдат принуждавани не за друго, а защото едно повишаваше на температурата, треска или други странични ефекти от ваксината може да "събудят" приспаните от лекарите им хронични заболявания и да ги изпратят "на другия свят".

    Не са малко хората които "се крепят" на косъм - в смисъл, че един грип или друго заболяване може да ги изпрати "на оня свят" .

    А при тази ваксина се случва и да се вдигне температура - ето защо не е добре да се глобява.

    И никой не може да ти каже предварително дали след ваксина ще имаш задух, ще те боли глава, ще вдигнеш температура.

    А отгоре на това при ваксиниране се вдига и кръвното налягане ...

    Та не си съвсем прав - поне при мен 10-11 часа след ваксинирането се появиха първите симптоми от страничните ефекти или може би "нормалната реакция" на организма и ме заболя глава, ама като си премерих кръвното се оказа и че кръвното ми е скочило доста и имам лека температура.

    Аз това го преживях и вероятно и още такива ситуации ще преживея, ама хора над 60- 70 или 80 годишна възраст може и да не го преживеят, особено ако са с някакви такива заболявания.

    Та не бъди толкова категоричен какво трябва и какво не трябва.
    Нищо не е толкова просто колкото изглежда на пръв поглед.
    TRENDS и tanatos харесват това.

  18. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,864
    #10260

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Е, то принципа на “моркова или тоягата” не сме го измислили във форума.
    Ей на тука още една демократична тояга обяснена така :
    отказът от ваксинация води до последици за здравната система, поради което правителството на Квебек е преценило, че не е справедливо всички жители да плащат цената.
    https://www.puls.bg/novini-i-sbitiia...kanada-n-43463
    Този пост е редактиран от ccankov73; 14-01-22 в 19:46.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Philips телевизори (инфо на първа страница)
    От kod във форум Philips телевизори
    Отговори: 982
    Последно: 25-03-24, 12:02
  2. SONY телевизори 2019
    От kod във форум Sony телевизори
    Отговори: 1118
    Последно: 17-03-20, 08:52
  3. LG телевизори 2019
    От kod във форум LG телевизори
    Отговори: 500
    Последно: 09-03-20, 11:33
  4. Samsung телевизори 2019
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 493
    Последно: 29-01-20, 07:06
  5. Избор на климатик '2019
    От avenger във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3063
    Последно: 04-01-20, 10:11

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе