Страница 693 от 707 ПърваПърва ... 643683691692693694695703 ... ПоследноПоследно
Резултати от 10,381 до 10,395 от общо 10591

2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #10381

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Аз искам само един детайл да привнеса в дискусията:

    Откога управниците ТОЛКОВА са се загрижили за добруването на редовия гражданин, че да стигат до крайността да налагат със закон редовно ваксиниране при съмнителни резултати, или хайде да бъда по-ларж: с разултато с маргинална полезност, при положение, че :

    - продажбата на тютюн е легална, но води до повече смърт
    -автомобилите не са ограничени до скорост 120-130
    - продава се оръжие почти свободно
    - лудите не се въдворяват за постоянно в институции
    - ВОЙНАТА е феномен, породен от политиците, а не от редовия народ
    - и т.н.

    И значи същите тези политици, които могат с един подпис да облекчат съществуването на хората, като се погрижат за горните и безчет други проблеми, но НЕ го правят, изведнъж трябва да повярваме, че са станали толкова добрички и загрижени, че да налагат със закон и под угрозата от зверски глоби нещо, което е само в интерес на раята?

    Айде не на мен тия...

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,826
    #10382

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Коя фраза се вади от контекста? Два пъти повтори, че над петстотин човека са умрели ОТ ваксината.
    Каква кампания за ваксините може да се направи да бие това изказване?

  4. etg
    etg е на линия
    Administrator
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,393
    #10383

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Аз мога да дам един прост отговор с комерсиални, егоистични и параноични оттенъци - в един овчарник никой не слага климатик (въпреки ужасните жеги и студове), нито пухени постелки и завивки (въпреки камънаците по земята), но лекува стадото, когато се налага. Но това въобще не означава, че овцата няма полза от лекарството, в чисто личен аспект.

  5. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #10384

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18 Виж публикацията
    Коя фраза се вади от контекста? Два пъти повтори, че над петстотин човека са умрели ОТ ваксината.
    Каква кампания за ваксините може да се направи да бие това изказване?
    От ваксина или след като са ваксинирани?

  6. etg
    etg е на линия
    Administrator
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,393
    #10385

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Буквално думите на Мангъров:
    1. "тези 564 души, които са починали, те са починали, защото са ваксинирани"
    2. "това са 564 души, които са починали заради това, че са ваксинирани"

  7. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #10386

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от etg Виж публикацията
    Буквално думите на Мангъров:
    1. "тези 564 души, които са починали, те са починали, защото са ваксинирани"
    2. "това са 564 души, които са починали заради това, че са ваксинирани"
    Имаш ли линк към файла?

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,528
    #10387

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Аз не разбирам какъв е проблема.
    Не вярвате, че има хора, които са починали след ваксинация и поради ваксината или се мръщите, че това се казва публично.
    Ами има такива хора, дайте да си мълчим и да ги замитаме под 'килима'.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #10388

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    8'40" цък

  11. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,563
    #10389

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от Rakeem Виж публикацията
    Аз не разбирам какъв е проблема.
    Не вярвате, че има хора, които са починали след ваксинация и поради ваксината или се мръщите, че това се казва публично.
    Как да не вярваме, вярваме разбира се. Вярваме че и заради тях оглавяваме челните места по смъртност от ковид в света, няма начин да не е от това. Ако нямаше нито един ваксиниран на територията щеше да им лъсне конспирацията ама ядец. 1/4 от популацията се оказаха глупаци и взеха че се ваксинираха и мрът като мухи. От ваксината. Ама го пишат ковид.

  12. etg
    etg е на линия
    Administrator
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,393
    #10390

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Проблемът е, че примерно един, вероятно починал от ваксина, се приравнява на хиляда починали от ковид, а един, с усложнения от ваксина, е с по-голяма тежест от десет хиляди с усложнения от ковид.

  13. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #10391

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    А бре и аз съм всеки сам да избира/решава, кой след консултация/ии с лекар/и, който реши след самостоятелно информиране, но това което твърди Мангъров не е на 100% вярно.

    Една част вероятно е вярно:

    Той каза: "Тези 564 човека са починали ваксинирани. Те са починали от ваксината".

    И даде конкретен пример - младо момче на 26 години е починало без да има заболяване две седмици след поставяне на ваксината - с ДИК синдром - в този случай действително доктор Мангъров е прав - в епикиризата е записано точно тази причина за смъртта, но това е станало/ е било предизвикано точно от страничните ефекти на ваксината.
    Няма други данни това заболяване (ДИК синдром) да причинено от друго, още повече че точно такава информация има обявена и на страниците на CDC в САЩ и министерство на здравеопазването на Великобритания.

    Няма как във всички други държави да ваксините да имат страничен ефект и починали от страничните ефекти на ваксините, само в България ваксините да не дават странични ефекти и да няма дори един смъртен случай в резултат на тези странични ефекти на ваксините.

    От друга страна няма и как да е вярно твърдението на Мангъров, че видиш ли всички починали ваксинирани 564 човека в България са починали точно в резултат на поставянето на ваксините, разбирайте на действието на страничните им ефекти. Всяко търдение следва да се докаже --> това че един човек, 5 - 10 или 50 са починали от страничните ефекти, не означава че 100% от починалите ваксинирани са починали поради същата причина.

    За протестиращите против ограниченията и почти задължителната ваксинация това е най-дразнещото, че се спестява част от истината от властите и те заради това считат че ги лъжат и манипулират.

    А властите спестяват истината, за да не демотивират не ваксинираните колебаещи се да ваксинират.Щото " и една капка" може да натежи на везната...


    П.П.

    Та истината е някъде между двете лекарски становища.
    Докато пишех ми тръгна "мнението/клип в тубата на Киро Брейка" , който без да съм искал "ме осветли" за конспирациите с ваксините за Ковид 19"

    Все пак интересно дали твърденията му, че доктор Симидчиев има акции в Глаксо Клайн Смит са истина или са изсмукана кал изпод ноктите му с цел увеличаване на аудиторията и пари от реклама в тубата.
    Този пост е редактиран от justify; 22-01-22 в 18:03.

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,826
    #10392

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от Rakeem Виж публикацията
    Аз не разбирам какъв е проблема.
    Не вярвате, че има хора, които са починали след ваксинация и поради ваксината или се мръщите, че това се казва публично.
    Ами има такива хора, дайте да си мълчим и да ги замитаме под 'килима'.
    Сигурен съм, че има такива и приветствам осветляването на ТАКИВА случаи.
    Ако беше излезнал с изявлението, че има 500 подозрителни случаи, за които да настоява да се разгледат щеше да е друго.
    Напълно съм наясно, че подобно доказване е почти невъзможно и на лекарите не им се занимава.
    Още по-наясно съм, че тези случаи са драстично по-малко от броя пряко починали от вируса.
    Макар да не е водеща новина по медиите, подобни случаи се изследват и следят.

  16. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #10393

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Той каза: "Тези 564 човека са починали ваксинирани. Те са починали от ваксината".
    Нека малко да поразмислим. Да, казано е така. За мен това е изтървана фраза в спор, в който един човек с видим говорен дефект, утежнен в този момент от емоцията се опитва да надговори опонента, с добра реч, добре подготвен и който непрекъснато го прекъсва.
    Цифрата, която той съобщава към него момент е вярна - от данните за всеки ден за починалите, които се съобщават е видно, че около 5% от тях са ваксинирани. По тази причина не допускам, че той е имал в предвид смисъла, който му се приписва - "Починали в следствие на ваксината" Видя се че даже и опонента му в този моменте не реагира. Иначе би трябвало веднага да поеме фразата и да го апострофира остро.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,528
    #10394

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Нека разгледаме една хипотетична ситуация, продиктувана от всеобщото схващане и световна политика.
    Искат всички да се ваксинират, но да приемем, че определен брой хора биха реагирали негативно на ваксината и биха починали, но същите тези хора биха оцеляли при преболедуване с Ковид или въобще не биха се срещнали с вируса или разболяли.
    Така както го разбирам, ги пишем брак, някакво си там отклонение от матрицата.
    Нали така, жертваме 500, за да спасим 10 000.
    Ами той и Менгеле ги е вършил такива, пък му се носи лоша слава.

  18. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,559
    #10395

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    И кое точно гарантира, че точно тия същите при евентуална среща с вируса (заразяване/разболяване) няма да починат?
    Нали уж вируса има по-голямо натоварване от ваксините и би трябвало реакцията на същите тия хора да е по-тежка - сиреч, колкото и да е неприятно - за тях няма печелившо решение ...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Philips телевизори (инфо на първа страница)
    От kod във форум Philips телевизори
    Отговори: 982
    Последно: 25-03-24, 13:02
  2. SONY телевизори 2019
    От kod във форум Sony телевизори
    Отговори: 1118
    Последно: 17-03-20, 09:52
  3. LG телевизори 2019
    От kod във форум LG телевизори
    Отговори: 500
    Последно: 09-03-20, 12:33
  4. Samsung телевизори 2019
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 493
    Последно: 29-01-20, 08:06
  5. Избор на климатик '2019
    От avenger във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3063
    Последно: 04-01-20, 11:11

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе