Страница 694 от 707 ПърваПърва ... 644684692693694695696704 ... ПоследноПоследно
Резултати от 10,396 до 10,410 от общо 10591

2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. etg
    etg е на линия
    Administrator
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,393
    #10396

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    А ако в другия случай (неваксиниране) бракът е повече?
    Въобще, мътна е работата, защото е много сложно сравнението, няма две еднакви постановки, които да се сравняват.
    Но в момента ми хрумва въпрос - води се статистика колко са ваксинирани и след това са починали от ковид, а има ли статистика колко са преболедували ковид и след това са починали от ваксина?

    P.S. Малко се припокривам с горното, щото сме писали едновременно.

  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #10397

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Актуална инфо от френското училище във Варна: цял клас 100% болни деца. Едно е с 39, едно е с 38, останалите са грубо 50:50 кашлица със сопол : без никакви симптоми.

    Някой да ми обясни по какво сериозността на омикрон се различава от тази на стандартен зимен грип (, че се налага да траем масови истерии по медиите, заплахи с локдауни, задължителни ваксинации и/или санкции при отсъствието им), моля.

  4. etg
    etg е на линия
    Administrator
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,393
    #10398

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Не знам доколко глобално има разлика, личните ми наблюдения (ако приемем, че случаите в момента са Омикрон) са, че стандартният грип е многократно по-тежък. Но явно и много от лекарите го виждат, защото личната лекарка на малката ми дъщеря продиктува един списък с лекарста в зависимост от това какви симптоми се появят, но докато не се прояви нещо - нищо да не се взима. А засега симптомите бяха малко главоболие. При жената също един ден главоболие и една нощ изпотявания. И при мен е на практика нищо (но аз съм с ваксини) - една нощ главоболие, една вечер температура 37.2 и 2-3 дена запушен нос (но носът при мен редовно блокира заради препаратите в плувния басейн). И макар външно да нямам симптоми явно вътрешно има някаква борба, защото от първия ден ми беше повишено кръвното (и двете стойности с около 15 нагоре) и пулсът беше около 90. Сега, вече седмица по-късно, кръвното е 8-10 нагоре, а пулсът е нормален.

  5. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #10399

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията

    Някой да ми обясни по какво сериозността на омикрон се различава от тази на стандартен зимен грип (, че се налага да траем масови истерии по медиите, заплахи с локдауни, задължителни ваксинации и/или санкции при отсъствието им), моля.
    Единствения що годе читав критерий в случая е PCR теста.

  6. etg
    etg е на линия
    Administrator
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,393
    #10400

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Мисля, че не схвана въпроса на FearMe, риторичен е.
    А относно PCR теста - аз досега грешен антигенен тест нямам, мой или на някого около мен. Ако някъде има грешни резултати просто не е правилно направен теста. Даже при първото ми тестване в лаборатория ми беше ясно, че нищо няма да излезе, просто видях как през пръсти го направиха. Втория път го направиха по-нормално и излезе положителен. На щерката също първият излезе отрицателен, после PCR тестът излезе положителен. А аз си последната седмица съм си направил 4 антигенни теста, и 2 на щерката - всички положителни.

  7. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,826
    #10401

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията
    Актуална инфо от френското училище във Варна: цял клас 100% болни деца. Едно е с 39, едно е с 38, останалите са грубо 50:50 кашлица със сопол : без никакви симптоми.

    Някой да ми обясни по какво сериозността на омикрон се различава от тази на стандартен зимен грип (, че се налага да траем масови истерии по медиите, заплахи с локдауни, задължителни ваксинации и/или санкции при отсъствието им), моля.
    Всъщност омикрона протича по-леко от грипа. Или поне от някои варианта на грипа определени години.
    Проблема е в масовостта му.
    Ако трябва да съм честен, мисля че при тази вълнА прекалиха с мерките. Високоваксинирани държави се уплашиха и затегнаха яко още в началото.
    Оказа се излишно и неслучайно, при стотици хиляди нови случаи дневно те разпускат мерките.
    трябва да отчетем два факта. В началото нямаше 100% гаранция, че ще протече така.
    Няма и гаранция, че следващия или по-следващия вариант няма да са с по-тежко протичане. Да не говорим, че няма и гаранция, че няма да заобикаля ваксините И да протича по-тежко.
    Реално проблема в момента са огромния брой карантинирани, който в Англия е около 6-7% от населението. Това само по себе си е криза. За съжаление нито мерки, нито ваксини могат да я спрат.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,376
    #10402

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    FearMe
    Първо дай някакви сериозни данни, че ковид е равен на грип. Грипа има много щамове...Сравни ги по заразност, смъртност и тежки странични ефекти след преболедуването.

    Тук е мястото, да помоля двамата доктори във форума, да напишат няколко реда в които да опишат подробно ефекта от LongCovid. Чета за промени в чернодробните и бъбречните показатели, промяна в белите дробове, мозъка(зрението, паметта), поражения на сърцето...кръвното, пулса..

    Rakeem
    Нека мангъров докаже, че са починали от ваксината.
    90% от хоспитализираните не са ваксинирани,10% от хоспитализираните са ваксинирани..но 15% от всички хоспитализирани умират и от тук се прави гениалният извод, че за смъртта на ваксинираните е виновна самата ваксина
    Действително ваксината има средно тежки странични въздействия при някои индивиди със съпътстващи заболявания, но те са едно на половин милион случая..
    Ваксината няма нищо общо със смъртта на ваксиниран
    - ако е ваксиниран, но имунната му система не реагира адекватно на ваксината и той се заразява и умре от ковид
    - ако се заразил ден преди ваксинацията...и е починал седмица след това.
    - ако се е заразил ден или два след ваксинацията и починал десетина дни по-късно
    - ако се е ваксинирал..ама после го блъснала кола, забравил да си вземе живото-поддържащите лекарства или паднал от балкона

  10. Member Аватара на Dedo1975
    Тук е от
    Feb 2019
    Мнения
    596
    #10403

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    FearMe
    Ваксината няма нищо общо със смъртта на ваксиниран
    - ако се заразил ден преди ваксинацията...и е починал седмица след това.
    Няма как да се е заразил ден преди ваксинацията. Та нали според указанията на властта, всички които имат симптоми не трябва да се ваксинират? От друга страна същата тази власт казва, че има и "безсимптомно боледуване". С две думи: ако властта е стриктна към собствените си разпоредби - преди ваксината трябва да има тест!

    - ако се е ваксинирал..ама после го блъснала кола

    а ако се е заразил, но после го е блъснала кола? За "починал от ваксина" не може, ама за "починал от Ковид" може да го пишем, нали? За едно 13-годишно дете питам.

    или паднал от балкона
    а ако се е заразил, паднал е от балкона и е получил тежка черепно-мозъчна травма? Тогава можем ли да го пишем за жертва на Ковид (за "жертва на ваксина" разбрах че не може). За един симпатичен доктор питам

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,528
    #10404

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    А бе не можеш да правиш ваксинация на конвейр с препарат на година и половина.
    Искат да ваксинират всичко на два крака дето още мърда, че и пеленачетата.
    Какъв е смисълът да се рискува и да се бодът млади и здрави хора, които карат на крак и най-тежките варианти на ковида.
    Ето това е безумният експеримент тип Менгеле.
    Аз това вирусче го отнесох като бръмбър сламка, но в някоя друга държава щях да съм сред вакснатите.

  12. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #10405

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    аз само да допълня, че в гречко милион човеци предстои да останат без сертификат, защото им изтича срокът след ваксинацията

    забавното в случая е, че след като вече по документи са "неваксинирани", в статистиките за заразени/хоспитализирани/умрели също ще бъдат вписани като "неваксинирани"

    бой по мръсните антиваксъри, БОЙ!!!

  13. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,826
    #10406

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Това изобщо не е вярно.
    Каква е връзката между срока на някакъв административен документ и медицинското състояние на един пациент?

  14.  
     
  15. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #10407

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    ок, нека да направим обосновано предположение като какъв ще се води гражданинът Ставрос Мицонополус, който вече няма валиден сертификат, който да покаже в ковид-центъра на родната си Атина, след като е дал положителен ковид-тест:

    мед.лице: добър ден, как мога да ви помогна?
    С.М.: добър ден, имам темп, болят ме гърдите като кашлям.
    мед. лице: вероятно сте ковиден. имате ли сертификат за ваксинирно лице?
    С.М.: не, но бях...
    мед. лице: добре, да направим сега един ковид-тест.... мда, положителен е. да видим сега как да ви впишем. има няколко въможности:
    - неваксиниран и нямате сертификат
    - ваксиниран с 1 доза, за което трябва да присъствате в системата като в процес на ваксинация, какъвто не сте
    - ваксиниран с 2 дози, но без бустер, за което трябва да имате сертификат, какъвто нямате
    - ваксиниран с 2 дози + бустер, за което трябва да имате сертификат, какъвто нямате


    е, както какъв ще бъде вписан в регистъра на дали положителен ковид-тест лицето Ставрос?

  16. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #10408

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията
    ок, нека да направим обосновано предположение като какъв ще се води гражданинът Ставрос Мицонополус, който вече няма валиден сертификат, който да покаже в ковид-центъра на родната си Атина, след като е дал положителен ковид-тест:

    мед.лице: добър ден, как мога да ви помогна?
    С.М.: добър ден, имам темп, болят ме гърдите като кашлям.
    мед. лице: вероятно сте ковиден. имате ли сертификат за ваксинирно лице?
    С.М.: не, но бях...
    мед. лице: добре, да направим сега един ковид-тест.... мда, положителен е. да видим сега как да ви впишем. има няколко въможности:
    - неваксиниран и нямате сертификат
    - ваксиниран с 1 доза, за което трябва да присъствате в системата като в процес на ваксинация, какъвто не сте
    - ваксиниран с 2 дози, но без бустер, за което трябва да имате сертификат, какъвто нямате
    - ваксиниран с 2 дози + бустер, за което трябва да имате сертификат, какъвто нямате


    е, както какъв ще бъде вписан в регистъра на дали положителен ковид-тест лицето Ставрос?
    Ако той е бил неваксиниран и е дал положителен тест и ако системата иска сертификат, то това е бъг на самата система.
    Ако е бил ваксиниран с 1,2,3 дози на които срока на действие е изтекъл или е преболедувал с престой в лечебно заведение, той вече е регистриран в системата и има там досие. Няма нужда да му се прави нова регистрация, а в системата трябва да има графа "Ваксиниран с изтекъл срок на сертификата", който автоматично светва в червено при изтичане на срока на валидност.

  17. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #10409

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    той нека си присъства в системата като "Ваксиниран с изтекъл срок на сертификата", но смяташ ли, че е реалистично да предположим, че в статистиката ще се внесе нова категория хора, които са повторно/потретно заразени с ковид, като те ще се наричат: "Ваксиниран с изтекъл срок на сертификата и повторно заразен" ?

    нали се сещаш, че при евентуално удължаване на срока на валидност на сертификата някой, който до вчера е бил с невалиден сертификат, изведнъж може да се окаже с повторно валиден
    а при евентуално рязко скъсяване изведнъж можеш да се окажеш на работа, но без възможност да се върнеш вечерта с метрото, защото вече си невалиден

    циркът става все по-заплетен и заплетен, важното е зрелища да има

  18. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #10410

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията
    той нека си присъства в системата като "Ваксиниран с изтекъл срок на сертификата", но смяташ ли, че е реалистично да предположим, че в статистиката ще се внесе нова категория хора, които са повторно/потретно заразени с ковид, като те ще се наричат: "Ваксиниран с изтекъл срок на сертификата и повторно заразен" ?

    нали се сещаш, че при евентуално удължаване на срока на валидност на сертификата някой, който до вчера е бил с невалиден сертификат, изведнъж може да се окаже с повторно валиден
    а при евентуално рязко скъсяване изведнъж можеш да се окажеш на работа, но без възможност да се върнеш вечерта с метрото, защото вече си невалиден

    циркът става все по-заплетен и заплетен, важното е зрелища да има
    Защо не отидеш да пишеш в "Логически задачи" вместо тук. И защо непременно управленците трябва да ги считаш за по-тъпи от теб, за да не ги съобразят тези неща? Нима ако съм сега в Бургас и днес ми изтича срока на шофьорската книжка и утре се прибирам някой ще ме глоби, че карам без книжка? Винаги има срокове и ситуации на "търпимост".
    Сертификатите вече си изиграха своята роля на принуда за ваксиниране в "белите" страни и стават излишни. По един или друг начин те ще отпаднат. Дали с нов административен акт "от раз" или с изтичане на срока на валидност и неиздаване на нови все е тая.
    А ако някой иска да провери моментния ти статус и има правото да го направи и едно ЕГН стига.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Philips телевизори (инфо на първа страница)
    От kod във форум Philips телевизори
    Отговори: 982
    Последно: 25-03-24, 13:02
  2. SONY телевизори 2019
    От kod във форум Sony телевизори
    Отговори: 1118
    Последно: 17-03-20, 09:52
  3. LG телевизори 2019
    От kod във форум LG телевизори
    Отговори: 500
    Последно: 09-03-20, 12:33
  4. Samsung телевизори 2019
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 493
    Последно: 29-01-20, 08:06
  5. Избор на климатик '2019
    От avenger във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3063
    Последно: 04-01-20, 11:11

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе