Страница 553 от 707 ПърваПърва ... 503543551552553554555563603 ... ПоследноПоследно
Резултати от 8,281 до 8,295 от общо 10591
Like Tree5865Одобрявам

2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    221
    #8281

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    bobyvd, аз имам ваксина за едра шарка(предполагам съм от последните набори, на които е поставяна), както и редовно си поставям 10-годишната срещу тетанус и дифтерия. Когато ме ухапа домашния любимец преди 3-4 години си направих отново имунизация против тетанус. Как това ме прави антиваксър("много" обичам да ме слагат под общ знаменател)?
    И аз не разбирам, как след като всички хора знаят, че 1+1=2, се намират такива, които вярват, че не е 2, защото така казаха по телевизора (интернет, фейса и т.н.), а не си проверят сами нещата, но това е положението.
    Има една много добра поговорка:
    Като ми кажеш нещо веднъж, аз ти вярвам. Като почнеш да ми го повтаряш повече от често, започвам да се съмнявам.Превърнеш ли го в пропаганда - знам, че ме лъжеш.
    Aleksandars и Danzki харесват това.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,614
    #8282

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Намесвам се само, защото намеси "любимия" ми пример. В медицината не винаги 1+1=2. Примерно в някои случаи може да е 3, рядко но може и 1 или "-1" дори.
    Какво значение има за какъв се имаш. Пита те защо точно сега пишеш това, което пишеш. Темата си беше нормално замряла и в един момент се появиха "свежи" сили (без да броим постоянното присъствие Х2). Между другото точно същата ситуация беше и в етапа "има - няма" такъв вирус и болест. Много писане и "доводи", докато не минаха 1-2 вълни.

  4. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,248
    #8283

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    Намесвам се само, защото намеси "любимия" ми пример. В медицината не винаги 1+1=2.
    Светът може би щеше да е по-хубав ако някои средновековни привички се бяха запазили.
    Например - всичко, където 1+1 <> 2 = вещерство => на кладата.
    Извън това, не че имам каквото и да е понятие от медицина, но бих заложил, че и в нея 1+1=2. Просто съставките са повечко и съвременната медицина не е на ниво да изгради пълното уравнение с всички необходими компоненти за да дава винаги еднозначен резултат.
    Aleksandars одобрява това.

  5. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,522
    #8284

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Код, според една от средновековните традиции, заразно болните ги заточавали на разни острови; белязвали ги и отделяли по различни начини от обществото. Ако се приложи и този подход, много е вероятно всички изведнъж да повярват в медицината и да престанат да се крият от пътническите самолети. Така си мисля.

    Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk
    Gena_bs и Mig82 харесват това.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,614
    #8285

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от kod Виж публикацията
    Светът може би щеше да е по-хубав ако някои средновековни привички се бяха запазили.
    Например - всичко, където 1+1 <> 2 = вещерство => на кладата.
    Извън това, не че имам каквото и да е понятие от медицина, но бих заложил, че и в нея 1+1=2. Просто съставките са повечко и съвременната медицина не е на ниво да изгради пълното уравнение с всички необходими компоненти за да дава винаги еднозначен резултат.
    Точно така, не сме достатъчно напреднали. Но и многообразието е твърде голямо. Индивидуални различия, вариации и още хиляди неизвестни. Образно казано ако достигнем решение на всички уравнения, хипотетично може и да постигнем безсмъртие.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    1,224
    #8286

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Така е! И "решаването на уравненията" в Бг - водят до първенство в смъртността...

  8.  
     
  9. fbr
    fbr е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    1,589
    #8287

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от Dedo1975 Виж публикацията
    Хитър си, ама гадовете са по- хитри, пускат самолети и през нощта, когато не се виждат!
    По звука усещам, тези с лоши намерения.

  10. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,522
    #8288

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от Kaar Виж публикацията
    Така е! И "решаването на уравненията" в Бг - водят до първенство в смъртността...
    Всъщност, първенството ни по смъртност е резултат на личната ни безотговорност и неправилен начин на живот, включващ хигиена, хранене, недостатъчна грамотност и др. Прехвърлянето на отговорността за това на някой друг е типичен български похват за запазване на собственото его и отричане на фактите.

    Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk
    emil vasilev одобрява това.

  11. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,248
    #8289

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Всъщност, първенството ни по смъртност е резултат на личната ни безотговорност и неправилен начин на живот, включващ хигиена, хранене, недостатъчна грамотност и др. Прехвърлянето на отговорността за това на някой друг е типичен български похват за запазване на собственото его и отричане на фактите.

    Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk
    Изключително заблудено мнение помоему.
    Наистина има типични български черти в него, ама не точно посочените.
    Всъщност, това си е сериозен проблем, подценяването и самобичуването. И в личен, и в глобален мащаб.
    Първенството ни по смъртност е в резултат на трагичната здравна система, с която разполагаме.
    ПП - Нейна задача е и да убеди хората да се ваксинират, не е на друг...

  12. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    1,224
    #8290

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Всъщност, първенството ни по смъртност е резултат на личната ни безотговорност и неправилен начин на живот, включващ хигиена, хранене, недостатъчна грамотност и др. Прехвърлянето на отговорността за това на някой друг е типичен български похват за запазване на собственото его и отричане на фактите.
    Чудесно се опита да опишеш част от проблемите.... в системата ни на здравеопазването....
    TRENDS и dodo_pv харесват това.

  13. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,522
    #8291

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Писал съм и за корупцията, съсредоточена в болничните управления, но на други места. Имам наблюдения и върху здравните системи на Германия и Италия, където тя не е по-малка.

    Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk

  14.  
     
  15. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #8292

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    налага се да добавим още два много важни фактора: изопачаване и непознаване на историята

    така както сме тръгнали току-виж сме отговорили на Големия въпрос за живота, вселената и всичко останало, но за съжаление отговорът вече е изветен, така че викам да затваряме темата, а?

    42
    TRENDS одобрява това.

  16. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    221
    #8293

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    Намесвам се само, защото намеси "любимия" ми пример. В медицината не винаги 1+1=2. Примерно в някои случаи може да е 3, рядко но може и 1 или "-1" дори.
    Какво значение има за какъв се имаш. Пита те защо точно сега пишеш това, което пишеш. Темата си беше нормално замряла и в един момент се появиха "свежи" сили (без да броим постоянното присъствие Х2). Между другото точно същата ситуация беше и в етапа "има - няма" такъв вирус и болест. Много писане и "доводи", докато не минаха 1-2 вълни.
    Както, написах още с 2-вото си мнение в темата - не съм медицински специалист. Колко е 1+1 в медицината, не само в този случай, но и по принцип не ме вълнува, след като данните ми се представят и ме агитират с математически/статистически модел. По същия начин съм и отговорил, със същите тези числа, които сте ми дали. Колко е 1+1 в математиката отдавна е ясно.
    Ако те определя като педе..ст и плоскоземен малоумник, за теб няма ли да има значение, за какъв се определяш? Може да не ми отговаряш, беше риторичен въпрос. И искрено вярвам, че знаеш, че това определение към теб не е буквално, а примерно. Ще прозвучи лицемерно, но лекарите като цяло (независимо добри или лоши специалисти) за мен (в това ежедневие) също сте Хората с главно Х. Баща ми е жив благодарение на Вас, не на математиката.
    Първо не пиша, ако няма, какво да кажа или ако не ме интересува(както показва датата ми на регистрация във форума и броя на мненията ми). Ако темата ме интересува, имам какво да кажа/напиша, считам, че ще е полезно, вече(с времето) има достатъчно данни и имам достатъчно впечатления от 1-ва ръка, а не тоя или оня каза, защо да не го направя?

  17. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,614
    #8294

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Човек, и на други съм го казвал - не възприемайте толкова сериозно тема за Общи приказки в раздел "Дъра-бъра" на анонимен технически форум.
    И си пиши колкото искаш. Не бях аз този, който повдигна въпроса с "активизирането". Не съм и аз човека, който поставя "етикети". Винаги съм казвал - "всеки луд с номера си". Като това важи и за мен включително.
    И не мисля, че "здравеопазването ни е толкова трагично", колкото така лесно го изкарвате. Срещнах се за 8 месеца с няколкостотин оздравели преболедували, като повечето имаха преобладаващо добро мнение за лечението и грижите положени за тях. Може би, защото покрай МУ сме сравнително добре от към брой и качество на здравни заведения и медицински персонал. То май и смъртността от Ковид в моя край е по-ниска от тази за страната. А и лечението, което се прилага е по международен протокол и не е чак толкова зависимо от качеството на здравеопазването. А по скоро капацитет и недостиг при претоварване.
    Wise одобрява това.

  18. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #8295

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Иде щамът Ламбда....кога ли ще ни почне щамът Андромеда...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Philips телевизори (инфо на първа страница)
    От kod във форум Philips телевизори
    Отговори: 994
    Последно: 12-05-24, 10:11
  2. SONY телевизори 2019
    От kod във форум Sony телевизори
    Отговори: 1118
    Последно: 17-03-20, 08:52
  3. LG телевизори 2019
    От kod във форум LG телевизори
    Отговори: 500
    Последно: 09-03-20, 11:33
  4. Samsung телевизори 2019
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 493
    Последно: 29-01-20, 07:06
  5. Избор на климатик '2019
    От avenger във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3063
    Последно: 04-01-20, 10:11

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе