Страница 554 от 707 ПърваПърва ... 504544552553554555556564604 ... ПоследноПоследно
Резултати от 8,296 до 8,310 от общо 10591
Like Tree5865Одобрявам

2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,774
    #8296

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от TRENDS Виж публикацията
    bobyvd, аз имам ваксина за едра шарка(предполагам съм от последните набори, на които е поставяна), както и редовно си поставям 10-годишната срещу тетанус и дифтерия. Когато ме ухапа домашния любимец преди 3-4 години си направих отново имунизация против тетанус. Как това ме прави антиваксър("много" обичам да ме слагат под общ знаменател)?
    И аз не разбирам, как след като всички хора знаят, че 1+1=2, се намират такива, които вярват, че не е 2, защото така казаха по телевизора (интернет, фейса и т.н.), а не си проверят сами нещата, но това е положението.
    Има една много добра поговорка:
    Като ми кажеш нещо веднъж, аз ти вярвам. Като почнеш да ми го повтаряш повече от често, започвам да се съмнявам.Превърнеш ли го в пропаганда - знам, че ме лъжеш.
    Имаш ги защото родителите ти са нямали фейсбук тогава и не са черпили информация от извора на познанието. Сега всеки се тупа в гърдите и тръби че е специален и трябва неговото мнение да се чува най-много, толкова много че да заглуши мнението на специалистите. Ама с какво е специален. Специален е с така нашумялото "критично мислене". Той познания в медицината няма бъкел както вече многократно го заявяваш и ти самия, обаче прави аналогия с моторетки и тротинетки за да доказва тезата си. И как става тая работа с критичното мислене, ако нямаш и бегла представа от тази материя? Критично мислене по дадена тема може да има човек с познания в дадената област, иначе упражненията му в критично мислене се превръщат в критичното безсмислие.
    Относно поговорката. Повтарянето е заради по-глупавите. На умния човек е достатъчно веднъж да му го кажеш и той ще те разбере. На по-тъпия няколко пъти ще трябва да му го повториш докато го осмисли и разбере. За най-тъпите и 1000 пъти да му го повториш пак нищо няма да разбере. В крайна сметка нали и тая вълна ще я караме на принципа бог е Българин, защо са тези предварителни напъни за обяснение на евентуална лошата развръзка от ситуацията?
    За да ти везна в риториката бих казал. Що се оправдавате предварително.
    dodo_pv и svetlio1 харесват това.

  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #8297

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Само да отбележа, че някои хора владеят няколко езика, нямат фейсбук и се информират от изцяло не-български сайтове. Това позволява ли им да имат лично мнение, различно от официалното?

    Друг въпрос: Точно кое прави един човек специалист в дадена материя? Дипломата или знанията в главата?

    Последен въпрос: Въз основа точно на какъв жизнен опит следва да стигна до заключението, че всички ми мислят доброто? На рекламите за цигари, неотровността на раундъп и тефлона, или отстъпките -80% по брошурите?
    TRENDS, tanatos и Danzki харесват това.

  4. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #8298

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Че той май/къл/ отмина вече
    Опс...това беше за утрото...

  5. Member Аватара на Dedo1975
    Тук е от
    Feb 2019
    Мнения
    601
    #8299

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от Tommorow Виж публикацията
    ...

    До колкото си спомням и ти също си с ТЕЛК, а тъй като мен никой не ме беше уведомил, възможно е ти също да не знаеш за една полагащата ти се "благинка". Реших вместо на ЛС да пиша тук, та повече хора да видят, и ако не са се възползвали да поправят тази грешка.

    Съвсем случайно разбрах, че според %та на ТЕЛКа, ни се полагат и допълнителни социални помощи, които идват от "социално подпомагане" към общината, отделно от инвалидните пенсии давани от НОИ:

    ПРАВО НА МЕСЕЧНА ФИНАНСОВА ПОДКРЕПА

    При мен цялата процедура по оформянето на документите ми отне по-малко от 10 минути и се състоеше в попълване на две бланки, които ми дадоха служителките. Сега, един месец по-късно вече са ми превели сумата.

    Ако ти или някой друг има въпроси относно процедурата, с радост ще отговоря.
    VanDan одобрява това.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,607
    #8300

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията
    Само да отбележа, че някои хора владеят няколко езика, нямат фейсбук и се информират от изцяло не-български сайтове. Това позволява ли им да имат лично мнение, различно от официалното?

    Друг въпрос: Точно кое прави един човек специалист в дадена материя? Дипломата или знанията в главата?

    Последен въпрос: Въз основа точно на какъв жизнен опит следва да стигна до заключението, че всички ми мислят доброто? На рекламите за цигари, неотровността на раундъп и тефлона, или отстъпките -80% по брошурите?
    Това, че едни сайтове са "не-български" по никакъв начин не ги прави "правдив извор на чисти знания". Отделно за някои твърде специфични области на науката няма как да станеш ей така "специалист" по пътя на "човек със знания в главата" придобити дори и от "не-български" сайтове. Нещата в един момент стават толкова високо специализирани, че без съответната основа и години обучение и работа няма как да стане. Също така и образованието "медицина" (с изключение на изключително малко хора) не прави по света никой "специалист" нито по вируси, нито по съвременните технологии за ваксини. Да не говорим, че и баш специалистите ако не разполагат със съответната материална база и най-вече обширна и точна информация, могат само да изкажат предположения. А някои неща не се предполагат, а просто стават известни с времето и натрупването на количествена база данни за изводи.
    В този форум истински специалисти няма. Има хора с някаква определена, различна по ниво обща култура и интелект, но обсъжданата тема не е от кръга на "общата култура". Да беше поне в обсега на "футбол, жени (и мъже да съм полит-коректен) и политика", а то нови вируси и сложни ваксини. И в България даже са малко истински запознатите по темата. Така че тук си е чисто и просто (като къпан милиционер) място за "дъра-бъра" и запълване на свободно време. Поле за изява и на собствено его, комплекси, страхове, конспирации, и т.н. Както всяка приказвалня между хора от рода на масата пред блока, кафето, кръчмата, хола с гости, на работа с колеги. Всеки циклично си повтаря каквото си мисли и се мъчи да убеди другия в собствената си "истина" и обратно. И така отново и отново. Докато не се появи друга тема за "дъра-бъра".
    Този пост е редактиран от VanDan; 21-08-21 в 09:20.
    dodo_pv, svetlio1, justify и 1 други харесват това.

  7. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #8301

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    ..................
    В този форум истински специалисти няма. Има хора с някаква определена, различна по ниво обща култура и интелект, но обсъжданата тема не е от кръга на "общата култура". Да беше поне в обсега на "футбол, жени (и мъже да съм полит-коректен) и политика", а то нови вируси и сложни ваксини. И в България даже са малко истински запознатите по темата. Така че тук си е чисто и просто (като къпан милиционер) място за "дъра-бъра" и запълване на свободно време. Поле за изява и на собствено его, комплекси, страхове, конспирации, и т.н. Както всяка приказвалня между хора от рода на масата пред блока, кафето, кръчмата, хола с гости, на работа с колеги. Всеки циклично си повтаря каквото си мисли и се мъчи да убеди другия в собствената си "истина" и обратно. И така отново и отново. Докато не се появи друга тема за "дъра-бъра".
    И какък извод трябва да си извадим ние несведущите от казаното по-горе?

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,774
    #8302

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Чудя се този линк да го преведа ли на друг език за да изглежда по достоверен като информация?
    Въз основа точно на какъв жизнен опит следва да стигна до заключението, че цели държави си мислят лошото и то за цялото население (не към отделни индивиди) опитвайки се да се самозатрият?
    От кога личното мнение придоби по-голяма тежестта от официално и го направи по презумпция вярно?

    300 на 300 за нещо забъркано набързо в нечий гараж.

    "Тежки случаи на Ковид-19 при ваксинирани в израелските здравни заведения има предимно при възрастни и хронично болни, съобщи Ройтерс.
    Около половината от 600-те тежки случаи на Ковид-19 в болниците са ваксинирани с две дози от препарата на "Пфайзер/Бионтех". Те са относително малко, като се има предвид, че напълно ваксинираните в Израел са 5,4 милиона. Повечето от хоспитализираните са получили втората си инжекция преди поне пет месеца, прехвърлили са 60 години и са с хронично заболяване, което е установено, че усложнява Ковид-19. Такива са диабетът, сърдечносъдовите и белодробни болести, рак и възпалителни заболявания, лекувани с имуносупресори, заявиха 11 лекари, интервюирани от Ройтерс.
    "Ваксинираните пациенти са по-възрастни, болни, често на легло още преди да се заразят" - каза Ноа Елиаким-Раз, която ръководи Ковид отделението в медицинския център Рабин в Петах Тиква. За разлика от тях "неваксинираните болни от Ковид са млади, здрави, работещи хора и състоянието им бързо се влошава. Внезапно ги поставяме на кислород или вентилираща машина". "

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,607
    #8303

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus Виж публикацията
    И какък извод трябва да си извадим ние несведущите от казаното по-горе?
    Да не се заяждаме един друг. Да не вкарваме лични дрязги и да няма излишни форумни емоции. Да не си мислим, че винаги можем да знаем всичко. Че не винаги всичко е конспирация. Нищо повече.
    Този пост е редактиран от VanDan; 21-08-21 в 10:38.
    justify одобрява това.

  11. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #8304

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    Да не се заяждаме един друг. Да не вкарваме лични дрязги и да няма излишни форумни емоции. Да не си мислим, че винаги можем да знаем всичко. Че не винаги всичко е конспирация. Нищо повече.
    Ако под заяждане разбираш изразяване на лично мнение (понякога ненаучно или в сферата на конспирациите) или спор, противното означава ли "Когато говориш с мен ще мълчиш!"?

  12. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,607
    #8305

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Това са си военни похвати. Не, имах предвид, когато някой започне да се засяга, да го възприема твърде лично, на чест и присърце. Или да си мисли, че знае много, защото чете в "не-български" сайтове.
    А бе въобще да не се обръща толкова сериозно внимание на подобни форумни теми. Не забелязваш ли, как от няколко пишещи лекари в този форум, май само аз напоследък си губя времето в темата. Но съм в отпуск, останах сам и от време на време запълвам някоя минута тук.

  13. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #8306

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    аз писах по-рано, че една съществена част от проблема е изопачаването или незнанието на историята, ама кой да чете...

    Цитат Първоначално публикувано от bobivg Виж публикацията
    Въз основа точно на какъв жизнен опит следва да стигна до заключението, че цели държави си мислят лошото и то за цялото население (не към отделни индивиди) опитвайки се да се самозатрият?
    https://theconversation.com/the-us-h...sed-too-120638

    малка извадка, ако имаш проблеми с английския, че ти го преведа в следващ пост

    "A year later, the US Navy carried out Operation Sea-Spray. The coast of San Francisco in California was sprayed with two types of bacteria, Bacillus globigii and Serratia marcesens. These bacteria are supposed to be safe, but Bacillus globigii is now listed as a pathogen, causes food poisoning, and can hurt anyone with a weak immune system. As for Serratia marcesens, 11 people were admitted to hospital with serious bacterial infections after the San Francisco test. One of them – Edward Nevin – died three weeks later."


    Цитат Първоначално публикувано от bobivg Виж публикацията
    От кога личното мнение придоби по-голяма тежестта от официално и го направи по презумпция вярно?
    надявам се, че няма да има нужда да обяснявам защо споменавам Залива на прасетата, но все пак ще го направя:

    ОФИЦИАЛНАТА позиция на 17 април 1961 е била: гадните кубинци нападнаха мирен щатски кораб
    мъъъничко по-късно, така да се каже десетилетия, информацията е декласифицирана и се оказва, че ОФИЦИАЛНАТА позиция НЕ Е отражение на истината
    така че простете скептицизма ми относно ОФИЦИАЛНИТЕ позиции, когато са забъркани пари, политика (демек пак пари), геостратегически интереси (тоест пак пари), религия (искам да кажа "пари") и не на последно място, пари

    Цитат Първоначално публикувано от bobivg Виж публикацията
    "Тежки случаи на Ковид-19 при ваксинирани в израелските здравни заведения има предимно при възрастни и хронично болни, съобщи Ройтерс.

    ъ-ъ-ъ, в общи линии ако махнем думата "ваксинирани", спокойно можем да отнесем горния цитат към първия етап от ковид-а преди година и половина, преди да се появят бета, гама, делта, тета, тетка, вуйна и сватя версиите на вируса
    ни най-малко не омаловажавам присъствието, сериозността и значението на това заболяване, но съветът ми към всички крайни любители и критици на теориите на комспирациите е:

    не ВСЯКО алтернативно мнение е вярно (това към любителите) и не ВСЯКО алтернативно мнение е погрешно (това към критиците)

    айде приятен плаж, отивам да се топна в морето

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,774
    #8307

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията

    ъ-ъ-ъ, в общи линии ако махнем думата "ваксинирани", спокойно можем да отнесем горния цитат към първия етап от ковид-а преди година и половина, преди да се появят бета, гама, делта, тета, тетка, вуйна и сватя версиите на вируса
    ни най-малко не омаловажавам присъствието, сериозността и значението на това заболяване, но съветът ми към всички крайни любители и критици на теориите на комспирациите е:
    Като махнеш от супата с топчета, топчетата то си остава пак същото нали.
    Я ми припомни кога в първия етап 50% лежащите в болница са били "здрави, работещи хора" а останалите 50% "по-възрастни, болни, често на легло още преди да се заразят"

    "Ваксинираните пациенти са по-възрастни, болни, често на легло още преди да се заразят" - каза Ноа Елиаким-Раз, която ръководи Ковид отделението в медицинския център Рабин в Петах Тиква. За разлика от тях "неваксинираните болни от Ковид са млади, здрави, работещи хора и състоянието им бързо се влошава."

    Приятен ти плаж. Не прекалявай с играта в пясъка за да не изгориш.
    dodo_pv одобрява това.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    1,224
    #8308

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от bobivg Виж публикацията
    ...."Ваксинираните пациенти са по-възрастни, болни, често на легло още преди да се заразят" - каза Ноа Елиаким-Раз, която ръководи Ковид отделението в медицинския център Рабин в Петах Тиква. За разлика от тях "неваксинираните болни от Ковид са млади, здрави, работещи хора и състоянието им бързо се влошава."...
    Дори само това споменаване е достатъчно, за да се види колко "ефективни" са препаратите... пардон, "ваксините".

  17. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #8309

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Това споменаване е достатъчно за интелигентен и образован човек да препотвърди познанията си, че ваксините срещу covid-19 са ефективни. Леталният изход на такива заразени и неваксинирани пациенги е доказано сигурен. Потвърждава го и процента на ваксинираното население в държавите с развито образование. Не разбирам, защо тази безсмислена дискусия продължава?

    Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk
    espace и bobivg харесват това.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    1,224
    #8310

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Вероятно защото е тъкмо обратното, затова и не разбираш защо продължава.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Philips телевизори (инфо на първа страница)
    От kod във форум Philips телевизори
    Отговори: 985
    Последно: 27-04-24, 20:57
  2. SONY телевизори 2019
    От kod във форум Sony телевизори
    Отговори: 1118
    Последно: 17-03-20, 08:52
  3. LG телевизори 2019
    От kod във форум LG телевизори
    Отговори: 500
    Последно: 09-03-20, 11:33
  4. Samsung телевизори 2019
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 493
    Последно: 29-01-20, 07:06
  5. Избор на климатик '2019
    От avenger във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3063
    Последно: 04-01-20, 10:11

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе