Страница 574 от 707 ПърваПърва ... 524564572573574575576584624 ... ПоследноПоследно
Резултати от 8,596 до 8,610 от общо 10591
Like Tree5865Одобрявам

2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #8596

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Еха, има ли някой българин, който да не е завършил право и медицина....

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #8597

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от kod Виж публикацията

    Първа задължителна стъпка следва да е задължителна ваксинация за всеки пенсионер без право на избор със задължителен срок до края на месеца.
    Как да се осъществи... Например от мобилните екипи, които са ангажирани с преброяването.
    Има прост и ефикасен начин - ваксиниран пенсионер получава Ковид добавката от 50лв, неваксиниран - не.

  4. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #8598

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от emil vasilev Виж публикацията
    В САЩ здравеопазването май не е безплатно. Застрахователят би трябвало да може да те задължи да се ваксинираш ,иначе сам си заплащаш лечението.
    Ти за право и закони чувал ли си нещо !

    Със застрахователя имаме отношения регаментирани със закон !
    Какви фантазии и мокри сънища имате уплашените от вируса си е ваша работа.
    Блъскайте си третата игла и не разсъждавайте противозаконно. ... че приличате на Бойко Борисов
    Kaar одобрява това.

  5. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #8599

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus Виж публикацията
    Има прост и ефикасен начин - ваксиниран пенсионер получава Ковид добавката от 50лв, неваксиниран - не.
    Да, най-малкото това. Писна ми да слушам пълни идиотщини от възрастни профани най-вече, но не само.
    Сериозно хем искам свобода, хем често се уверявам, че обществото около мен не е дорасло за нея. Капан без изход...
    Lupus одобрява това.

  6. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #8600

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от kod Виж публикацията
    Първа задължителна стъпка следва да е задължителна ваксинация за всеки пенсионер без право на избор със задължителен срок до края на месеца.
    Как да се осъществи... Например от мобилните екипи, които са ангажирани с преброяването.
    Май всички останали за теб са тъпи. Или тези които до вчера са те учили са вече безполезни.
    "Пази боже, сляпо да прогледа!"
    Този пост е редактиран от the inquirer; 04-09-21 в 19:43.

  7. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #8601

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от TRENDS Виж публикацията
    За мен(в случая с Ковид ваксините) е провеждането на медицинско изследване(опит, експеримент), при което се поема пълен риск – дори по-голям, отколкото при изследване(опити, експерименти) с животни.
    За теб не мога да знам какво е.
    Добре, дай да се върнем година и нещо назад, там, когато в Китай хавата загрубяваше, а ние гледахме и цъкахме с език. Едни компании се заеха да правят ваксина и да борим вируса. Спазвайки всички досегашни правила, за да може да изследват надълго и нашироко какво и как и кога и защо, ваксината щеше да излезе през...2029-2035...може би....така ли трябваше да го направят?! Това щеше ли да е достатъчно за да може целокупно стадото да не се ежи толкова? Надали....надали и щеше безропотно да чака десетилетие+ за да бъде всичко "так-так" и дали изобщо щеше да е "так-так" при това темпо на мутации, по преди това надали стадото щеше да приеме "ония да се мотат" докато хора умират...
    Този пост е редактиран от Tommorow; 04-09-21 в 21:11.
    hristoslav2 одобрява това.

  8.  
     
  9. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #8602

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от the inquirer Виж публикацията
    Май всички останали за теб са тъпи. Или тези които до вчера са те учили са вече безполезни.
    "Пази боже, сляпо да прогледа!"
    Всички е силна дума. Много, Повечето е подходяща.
    ПП - Аргументация с поговорки не допринася за промяната на това.

  10. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #8603

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от kod Виж публикацията
    Всички е силна дума. Много, Повечето е подходяща.
    ПП - Аргументация с поговорки не допринася за промяната на това.
    Един жесток цар изкарал закон да бъдат погубени всички стари хора.
    - Каква полза от тях – казал той, – нито орат, нито жънат, нито дърва секат. Само ядат хляб и се пречкат вкъщи. По-добре ще живеем без тях.
    Запретнали се царските палачи. Всичките стари хора минали под нож. Останал само един старец – баща на болярин. Дожаляло на болярина да вземе главата на стария си баща, затуй го укрил на тайно място и го хранел скришом, без да знае никой.
    Жестокият цар имал луд чер кон: ритал, хапел, скачал, хвърлял ездачите. Никой не можел да се приближи до него и да го укроти. В столицата живеела една лукава знахарка. Царят заповядал да я повикат в двореца и почнал да я разпитва как може да укроти лудия кон.
    - Как ли? – отговорила знахарката. – Заповядай, господарю, на твоите боляри да усучат въже от пясък. Вържеш ли коня с въже от пясък, той ще стане кротък като овчица.
    Царят се почесал по тила и повикал болярите си.
    - Хей, боляри – викнал им той, – слушайте какво ще ви заповядам! Още утре да ми донесете едно въже от пясък. Ако дойдете в двореца без пясъчно въже, главите ви ще взема!
    Прибрали се болярите с наведени глави. Никому не идвало наум как може да се усуче въже от пясък. Между болярите бил и оня, който пощадил живота на баща си. Като се прибрал вкъщи омърлушен, старецът го попитал:
    - Защо си кахърен синко?
    Боляринът му разправил какво иска царят.
    - Туй ли е то всичко? Не бой се. Утре, като идете в двореца и царят рече: “ Къде е въжето?“ – ти му отговори: „Царю, готови сме да усучем въже от пясък, но не знаем какво трябва да бъде – дебело, тънко, жълто или червено, дай ни по-напред мостра.“
    На другия ден, като чул умния отговор, царят преклонил глава и казал:
    - Прави сте, трябва да ви дам мостра, но няма откъде да я взема.
    И царят простил живота на всички.
    Същото лято настанала голяма суша. Всичко живо изгоряло – и трева, и плод. Пресъхнали реките и кладенците. Житниците се опразнили. Не останало жито дори за семе. Уплашили се хората да не измрат от глад. Загрижил се и царят. Повикал пак болярите и им заповядал:
    - Каквото щете правете и струвайте, но утре , като дойдете, искам да ми кажете откъде да намерим жито за посев, инак главите ви ще взема.
    Тръгнали си болярите сломени – не е лесна работа да се намери жито. Скритият старец видял, че синът му се връща и този път омърлушен, и попитал какво се е случило.
    - Сега, тате – рекъл боляринът, – и ти не можеш ми помогна.
    - Защо?
    - Защото царят иска семе за посев, а никъде в страната няма жито.
    - Не бой се, синко. Утре, когато се явите пред царя, ти му кажи да заповяда на селяните да разровят всички мравуняци на царството. В мравуняците има много жито, събирано зрънце по зрънце от мравките.
    И наистина, щом селяните излезли по кърищата и разкопали мравуняците – намерили във всеки мравуняк по една торбичка едро зърно. Царят останал много учуден от находището и се обърнал към болярина, дето криел баща си. Попитал го:
    - Кажи ми, кой ти даде този мъдър съвет?
    - Не смея да кажа, господарю, защото ще ме погубиш.
    - Няма косъм да падне от главата ти, кажи!
    Тогава боляринът признал, че е укрил баща си и той го е научил какво да каже за пясъчното въже и де има скрито жито.
    Скоро излязъл нов закон: никой да не закача старите хора, а когато вървят по улиците – всеки да им сторва път.

    Дано проумееш малко от народните поговорки, защото аз съм се убедил че нито една не греши.
    TRENDS и tanatos харесват това.

  11. Member Аватара на Dedo1975
    Тук е от
    Feb 2019
    Мнения
    601
    #8604

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от bobivg Виж публикацията
    То и аз не съм юрист ама е написано достатъчно ясно. Закон може да отменя членове от тази конвенция стига да не е някой от изброените.
    А изброените са:
    "2. Ограниченията по смисъла на предходната алинея не се прилагат за чл. 11, 13, 14, 16, 17, 19, 20 и 21."

    Нито един от тези членове които цитират не е от изброените.

    От друга страна някак си ми е трудно да повярвам, че в държавите където има частична или задължителна ваксинация никой не е чул за тази конвенция и с нея да атакува закона.
    Разбира се допускам и варианта Каар и Трендс да са много начетени и първи да са се сетили за нея, но някак си ми се вижда невъзможно, без да ги подценявам.
    По съм склонен да повярвам, че е фейсбук извадка предназначена за хора дето няма да си направят труда да прочетат повече от 3 реда в тая конвенция и ще го ретранслират 1000 пъти.
    Точно така. Достатъчно ясно е написано "закон може да отменя"!!!

    He нapeдбa, нe зaпoвeд нa миниcтъpчeтo, нe дyми нa пpeмиepчeтo, нe пpeпopъĸи нa HOЩ, нe cлeд вcяĸaĸви пoдoбни aлaбaлизми, a CAMO CЪC ЗAKOH!!!

  12. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    1,224
    #8605

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от bobivg Виж публикацията
    То и аз не съм юрист ама е написано достатъчно ясно. Закон може да отменя членове от тази конвенция стига да не е някой от изброените.
    А изброените са:
    "2. Ограниченията по смисъла на предходната алинея не се прилагат за чл. 11, 13, 14, 16, 17, 19, 20 и 21."
    Нито един от тези членове които цитират не е от изброените.
    От друга страна някак си ми е трудно да повярвам, че в държавите където има частична или задължителна ваксинация никой не е чул за тази конвенция и с нея да атакува закона.
    Разбира се допускам и варианта Каар и Трендс да са много начетени и първи да са се сетили за нея, но някак си ми се вижда невъзможно, без да ги подценявам.
    По съм склонен да повярвам, че е фейсбук извадка предназначена за хора дето няма да си направят труда да прочетат повече от 3 реда в тая конвенция и ще го ретранслират 1000 пъти.
    Репликата ми, по отношение на статията, беше относно лицемерния и евтин популистки език.
    Не съм уточнявал по кой закон или харта и по кой член, гражданите конкретно имат/нямат възможност/право да избират.
    Та значи - всеки има право на информирано съгласие/ или отказ според чл. 87 от ЗЗ (Закон за здравето) и чл. 5 от Конвенцията за правата на човека и биомедицината.
    За по-кратко четящите до някой и друг член, ще спомена и тълкуването на Европейският съд по правата на човека, че
    ...Задължителната ваксинация - като недоброволна медицинска манипулация, представлява вмешателство в правото на зачитане на личния живот, гарантирано от чл. 8, ал. 1 от Конвенция за защита правата на човека и основните свободи...
    по едно дело Salvetti vs. Italy във връзка с искано обезщетение за увреждане от задължително ваксиниране... примерно.
    И тъй, чукча - писател, а не читател....

  13. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    221
    #8606

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от Tommorow Виж публикацията
    Добре, дай да се върнем година и нещо назад, там, когато в Китай хавата загрубяваше, а ние гледахме и цъкахме с език. Едни компании се заеха да правят ваксина и да борим вируса. Спазвайки всички досегашни правила, за да може да изследват надълго и нашироко какво и как и кога и защо, ваксината щеше да излезе през...2029-2035...може би....така ли трябваше да го направят?! Това щеше ли да е достатъчно за да може целокупно стадото да не се ежи толкова? Надали....надали и щеше безропотно да чака десетилетие+ за да бъде всичко "так-так" и дали изобщо щеше да е "так-так" при това темпо на мутации, по преди това надали стадото щеше да приеме "ония да се мотат" докато хора умират...
    Не знам... може би..., а и няма още машини, с които може, поне да наблюдаваме паралелни реалности.
    Обаче не разбирам защо трябва да се бода безрезервно със забърканата набързо химия на същите тези компании, като знам, че поне една от тях и до днес е рекордьор за платена глоба/~2.3 млд. $ по спомен/ заради силната си загриженост за здравето(не на нещо друго естествено) на хората. Било е отдавна и не е имало пандемия, сега е друго, те са загрижени за здравето на хората, променили са се(сигурно ще отговориш). Хм, не ето едно прясно за същите. Вълкът кожата си мени, но нравът - не, сигурно си я чувал. Не виждам, защо отказът ми да участвам в експеримента е нещо лошо, а да се "буствам" до безкрайност е правилното нещо, защото само това съм имал като възможност? Извинявам се, ако мненията ми са били ежене.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #8607

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от TRENDS Виж публикацията
    Хм, не ето едно прясно за същите. Вълкът кожата си мени, но нравът - не, сигурно си я чувал.
    Че то подкупването на лекари е отдавна официална практика....не си ли се сблъсквал пред кабинета на джипито си с едни хора с куфарчета, повече от прилично облечени, които обикновенно още в мига в който дойдат директно чукат и биват приети на момента независимо от тълпата пред кабинета...аз при 2 от 5 ходения се сблъсквам с такива, после като вляза на бюрото виждам разни оферти, оставени подаръци и листовки и се почва предлагането на продуктите на този или онзи производител и съвети да ти изпише именно това, а не онова което си приемал....
    hristoslav2 одобрява това.

  16. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #8608

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Аз пак да се върна на това, че към днешна дата ваксинирането е доброволно.
    И страшно ме дразнят лозунги "да ваксинираме населението", или пък заглавия "Испания ваксинира 70% от възрастното население".
    Не Испания като държава е ваксинирала стадото каквото е заглавието, а 70% испанци по собствено желание са отишли и са се ваксинирали.
    Не управляващите ваксинират населението, а населението се ваксинира.
    Населението решава дали иска да се ваксинира, а не чиновниците.
    Доброволно е. И който иска, отива и се ваксинира. И не съм чул някой да е пречил на желащ да го направи. А който не иска, не отива да се ваксинира
    TRENDS одобрява това.

  17. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #8609

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    да ти припомня ли как рипаше срещу ограничаването на свободата да си тургаш никотин+катрани в тялото по своя воля или не намираш връзка?

  18. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #8610

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Аааа, бъркаш ме с някой друг !
    Непушач съм от Ноември 2011

    Но иначе "да" - ваксърите насила май ще ме направят агресивен антиваксър.
    ... а бях толкова кротичък допреди месец

    ПП.
    И антиваксър не заради самата ваксина, а заради натрапването и по всякакъв начин.
    Все още считам, че от ваксините има голяма полза, но аз засега ще съм пас. Тъй като един път имам антитела, втори път - имам медицински причини свързани с рискове от отключване на автоимунни процеси (защото в продължение на няколко години вече, имам изкуствено зомбирани Т-клетки, с изкуствено блокиран конкретен рецептор)
    Този пост е редактиран от MitkoS; 04-09-21 в 22:37.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Philips телевизори (инфо на първа страница)
    От kod във форум Philips телевизори
    Отговори: 986
    Последно: 04-05-24, 22:25
  2. SONY телевизори 2019
    От kod във форум Sony телевизори
    Отговори: 1118
    Последно: 17-03-20, 08:52
  3. LG телевизори 2019
    От kod във форум LG телевизори
    Отговори: 500
    Последно: 09-03-20, 11:33
  4. Samsung телевизори 2019
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 493
    Последно: 29-01-20, 07:06
  5. Избор на климатик '2019
    От avenger във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3063
    Последно: 04-01-20, 10:11

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе