Страница 624 от 707 ПърваПърва ... 574614622623624625626634674 ... ПоследноПоследно
Резултати от 9,346 до 9,360 от общо 10591
Like Tree5865Одобрявам

2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #9346

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    интересна теза... в смисъл онкоболните, които са развили рак на гласните струни от пафакне на цигари, да си плащат, а тия, които са накакво онко, появило се НЕ в резултат на тяхно действие, да се лекуват безплатно?

    хайде да не вадим разпределението на обществения ресурс като аргумент за или против, какво ще кажете?

    защото ковид19 НЕ Е най-опасното, тежно, страшно, фатално и обременяващо обществото заболяване, което съществува в момента на планетата Земя
    TRENDS, jhoro и corector2021 харесват това.

  2.  
     
  3. etg
    etg е офлайн
    Administrator
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,393
    #9347

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Да, не е такова заболяване, но защо трябва да усложяваме излишно нещата?
    А пушачите плащат акциз. И има рестрикции и за тях. Защо няма такива бунтове за правата на пушачите?
    И не говоря за пари, а за капацитета на болниците.
    bobivg и ccankov73 харесват това.

  4. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2021
    Мнения
    34
    #9348

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията
    защото ковид19 НЕ Е най-опасното, тежно, страшно, фатално и обременяващо обществото заболяване, което съществува в момента на планетата Земя
    Опитват се да го изкарат такова, за да неглижират всички по-фатални и смъртоносни заболявания, така си умират хората и то не от ковид.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от etg Виж публикацията
    Може ти сам да си взимаш решението, ако си боледуваш вкъщи и не заемаш мястото в болницата на друг нуждаещ се, който не е имал шанса да се предпази от това, от което се е разболял.
    Стига с тоя довод, споко, няма да заемам мястото на никой в болницата.
    jhoro одобрява това.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #9349

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от jhoro Виж публикацията
    Не знам - кое как е.
    Но предпочитам експерименти с моето тяло - да си правя сам, а не - да съм „опитна мишка“ на някого!
    Няма лошо, но знаеш ли колко други неща може да вкарат "експерименти" в твоето тяло без да те питат - храни, вода, напитки, въздух, "обикновени" медикаменти и т.н. Нали световната конспирация е всемогъща, все ще намери начин да се домогне до свещеното ти тяло... Взимай мерки овреме.
    Оставете тези прозаични ваксини. Те са ясни, че на никой не са ясни. Както и вирусът се изясни, че не съществува. Алчните фармамафиоти и докторчета си измислят. Само малко се оляха с "рекламата" и болниците за 3-ти път леко се препълват от миналия ноември насам. Но грешки в маркетинга се случват и на най-добрите. Предлагам конструктивно да се наблегне на кемтрейлс и постоянно летящите самолети. По-интересна тема е.
    За 5 път пиша - не претендирам да ви пояснявам какво заболяване е Ковид. Бях доста скептичен в началото относно размера и тежестта му. Но след неговата поява имаме небивали пикове в общата смъртност в България (и не само), каквито не е имало за сравнително доста дълъг период време. Когато пак е имало злокачествени, сърдечно-съдови и други тежки заболявания. Колкото и да е скептичен човек, би трябвало да се замисли, все пак трябва нещо ново да се е случило, че да имаме такъв скок в общата смъртност. Не я "кръщавам" от какво или с какво. Хайде уж 80% от хората да са тъпи, но и уж такива от другата част (е поне по техните представи) пак се правят, че не забелязват този факт. А той вече не е от имагинерните понятия и вероятности от медицината, а си има конкретно статистическо и цифрово изражение.
    Че забравих за ФеарМе. При доста изследвания цифровия резултат не е бинарен. Примерно при изследванията за хив, хепатит В и С имаме цифрово изражение на резултата от апарата. За съответния метод има т.н. "сива зона" примерно хипотетично 20-24. Тези под се считат за отрицателни, а не с малко, тези над се считат за положителни. Тези в сивата зона се считат за "съмнителни" и се повтарят по още 2 пъти. Ако и двата излязат отрицателни, крайният резултат се приема за отрицателен. Дори и едното от повторенията ако е положително или пак съмнително крайният резултат се счита за положителен. Може да се наложат допълнителни повторения и по други методи. Например в нашата практика въведохме при изследванията за спин и хепатите, освен по елайза или хемилуминисцентен метод и задължително дублиране по NAT (PCR) метод.
    Този пост е редактиран от VanDan; 13-10-21 в 18:01.
    svetlio1 и bobivg харесват това.

  6. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2021
    Мнения
    34
    #9350

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    трябва нещо ново да се е случило, че да имаме такъв скок в общата смъртност.
    Ами да, случи се, по нареждане не приемате хора, ако нямат ковид. Браво!

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    Предлагам конструктивно да се наблегне на кемтрейлс и постоянно летящите самолети. По-интересна тема е.
    Какво ти е интересно на темата? 10 самолета в рамките на 30 минути, за каква граждансака авиация говорим?
    Или ви е удобно да се правите на слепи?

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #9351

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Аз не приемам болни. При мен вече идват боледували и от техните думи имам да речем определени представи. С изключение на първите напъни от пролетта на 2020г. почти не е имало пълно спиране на останалите дейности. Всеки божи ден и нощ имаме искания за пациенти от всякакви отделения и диагнози. В нашия град има само един бизнес - здравни заведения. Има всякакви болни от половината северна България.
    Аз не разбирам от кемтрейлс и за това питам. Все пак да науча нещо. Да не би да пръскат с ваксини.
    Този пост е редактиран от VanDan; 13-10-21 в 18:03.

  8.  
     
  9. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #9352

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    vandan, да разбирам ли, че моята стойност е в рамките на статистическата грешка и затова се води "отрицателна", защото не е достатъчно убедителна, за да бъде "положителна"?
    jhoro одобрява това.

  10. Banned
    Тук е от
    Jun 2014
    Мнения
    390
    #9353

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    Аз не приемам болни. При мен вече идват боледували и от техните думи имам да речем определени представи.
    Ти остави болните и преболедувалите, дето идват.
    Кажи нещо за другите - болни от друго - дето не „идват“. Нито при теб, нито при никой лекар. Щото са наплашени и ги е страх! И отиват чак ... когато е станало късно!
    Данни директно от различни ДКЦ-та и МБАЛ-ли!

    Защо мислите, че чакаме само „телевизора да каже“???
    Gena_bs одобрява това.

  11. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #9354

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    ccancov73
    не проверявате ли багажа на пациентите дали не носят запалка, цигари? Тая..болницата ще я съди ли за нанесените щети? Изгорелите легла, монитори, окачен таван. Каква е практиката?
    https://www.24chasa.bg/novini/article/10280246

    Цитат Първоначално публикувано от wrathchild Виж публикацията
    Разните идиоти с графеновия оксид дето имал 6 протона, 6 електрона, 6 неутрона и бил 6 в периодичната система и виждаш ли се получавало числото 666, което било числото на дявола (сатаната), 5G, илюминати, рептили, хемтрейси и т.н. безумия. Не знам колко трябва да си луд, за да вярваш на подобни простотии, най-малкото провери какво е графен, кой го произвежда и за какво служи. ИЗНЕНАДА!!! Графен не се произвежда, свойствата му още се изследват и като цяло всичко е на ниво лабораторни изследвания, защото е меко казано труден за получаване, а... и не е 3D а 2D форма на въглерода.
    Не знам откъде черпиш тази информация, но номер 6 в периодичната система на Менделеев е въглерода(C).
    Може да си направиш графенов оксид (който се получава чрез окисляване на графит) в домашни условия - термично ексфолиране.
    Нужни са ти чист графит на прах, епруветка и бунзенова горелка или газов котлон. Сипваш графит на прах в епруветката - около 5-6 мм над дъното. Нагряваш на пламъка от горелката или котлона постепенно епруветката - с въртеливи движения. Само след 15-ина секунди ще чуеш едно изпукване с последващо бухване на графита. Като погледнеш в епруветката ще видиш, че графита е образувал ситна паяжина покриваща почти цялата епруветка отвътре. Това е ГРАФЕН.

    Цитат Първоначално публикувано от kod Виж публикацията
    Все повече се затвърждава мнението ми - Задължителната ваксинация е необходимост. А който не иска... - няма не иска.
    Ти..миналата година не се ли изявяваше като антиваксър?

    Цитат Първоначално публикувано от corector2021 Виж публикацията
    Айде не се прави на шашав, постоянно кръстосват самолети, да не би да е гражданска авиация бе пич?
    Какво ти е интересно на темата? 10 самолета в рамките на 30 минути, за каква граждансака авиация говорим?
    Или ви е удобно да се правите на слепи?
    Вземи се пообразовай за авиацията като почетеш сериозна литература, преди да пишеш глупости. Аман от ...., дето четат само фейсбук и му вярват безприкословно...
    ето ти трафика и си ги брой колко ще прелетят за 20-30 минути..В най-натоварените летища на всеки 6-7 минути каца самолет
    https://www.flightradar24.com/42.49,25.11/7

    Десетки изследователи казват на Nature, че са получавали смъртни заплахи или заплахи за физическо или сексуално насилие.
    https://www.nature.com/articles/d41586-021-02757-3
    https://www.nature.com/articles/d41586-021-02741-x

    Предишна инфекция с SARS-CoV-2 повишава и разширява имуногенността на Ad26.COV2.S(J&J) по различен начин
    https://www.cell.com/cell-host-micro...128(21)00465-0

    Molnupiravir, изпитваното антивирусно хапче на Merck, е първото перорално лечение, което е показало обещание при лечението на
    https://www.statnews.com/2021/10/13/...-how-it-works/

    https://www.ft.com/content/1f7f349f-...3-f411328f52ea
    https://www.ft.com/content/dac75674-...e-51af3b7b0f40

    Зле сме, защото сме държава, която цени индивидуализма вместо общото благо.
    https://ig.ft.com/coronavirus-vaccin...tionAdjusted=1
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 13-10-21 в 20:07.

  12. Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    688
    #9355

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Айде до до 2022.Като съм го изкарал без грижи 2020,защо да имам проблеми 2021?
    jhoro одобрява това.

  13. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #9356

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Ти..миналата година не се ли изявяваше като антиваксър?
    Има огромна пропаст между противник на неадекватни мерки и съсипване на икономика и психика и противник на ваксини / реално действащи инструменти. Ма не съм сигурен, че я виждаш така, както аз...
    Иначе не, не съм бил антиваксър. И съм още повече против мерките, което е нормално след като има действащи решения, но масово глупави хора не желаят да ги ползват.
    ПП - Тази терминолигия... изявяваш се като ми я спести ако обичаш в бъдеще.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    688
    #9357

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Ако сте го прекарали и нищо,ако досега не сте се заразили ,помислете!
    Помислете!
    Можете да се боцнете или не.
    Помислете!

    - - - - - - - - - -

    Мислете,само 20% го карат тежко,но искат да се ваксинираме всички.Не знаете дали сте в 20% тежко.Официалните данни са за Вас.

  16. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #9358

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от dudi4ek Виж публикацията
    Ако сте го прекарали и нищо,ако досега не сте се заразили ,помислете!
    Помислете!
    Можете да се боцнете или не.
    Помислете!

    - - - - - - - - - -

    Мислете,само 20% го карат тежко,но искат да се ваксинираме всички.Не знаете дали сте в 20% тежко.Официалните данни са за Вас.
    неподвеждащо е да се каже, че 20% от проявилите някакви симптоми, го карат по-сериозно
    а симптоми проявяват 10-20% от установено заразилите си

    съвсем пълна мистерия е всъщност КОЛКО реално са се заразили и изкарали безсимптомно, тъй като не са се изследвали
    така че реално процентът на тежко каращите (и потенциално тежко каращите го) е далееееч далеч по-малък от 20

    е да, за този който се зарази и го изкара тежко, процентът е 100%, но това вече не е статистика
    и е добре да разберем, че ВСИЧКИ мерки, в това число подканвания за ваксинация, се основават на статистика, а не на "синът на съседката едва прескочи трапа, затова ВСИЧКИ трябва да се ваксинират"
    то и във варна преди много години падна една козирка и уби две момичета, ама не са забранили козирките над улиците... цинично, но факт

  17. Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    627
    #9359

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от dudi4ek Виж публикацията
    Ако сте го прекарали и нищо,ако досега не сте се заразили ,помислете!
    Помислете!
    Можете да се боцнете или не.
    Помислете!

    - - - - - - - - - -

    Мислете,само 20% го карат тежко,но искат да се ваксинираме всички.Не знаете дали сте в 20% тежко.Официалните данни са за Вас.
    Винаги се кефя на някой с проценти, ще питаш защо, ами защото едно е като пишеш процентите и съвсем друго е га ТИ си част от процента!
    Тези дето го раздаваха "най-мъжкари" и се писаха първи братчеди на Конър Маклауд, в момента в който чумата ги закачи, дупка прокараха да влязат в болница. Нали бяхте велики, нали толкова процента така, толкова процента онака... Вдигнали 38 градуса за 3-4 дни и оле мале умрехме, задушавало ги, тресло ги, потило ги и т.н... Нещастници, на приказки велики, ама като им дойде до главата, напълниха гащите, скапани позьори!

    Миналата година с майка ми умирахме цял месец. Ставах с 38 и си лягах без да меря... без да можем да стигнем до лекар, по телефона лекува ли се, а? Накрая тъпото GP ми писа 14 дни карантина и чао, пих три антбиотика и накрая левофлуксецина за пневмонията ме оправи, добре че имах месец отпуска. Последциите ги виждам сега, черен дроб, бъбреци, захар и т.н. Да не говорим за нервна система, очи...

    големи сте ама пред клавиатурата, нека ви барне чумата ще ревете на умряло! Тогава ще се молите за вакса, ама ще е късно!

    Ваксини бол, лекар с диплома ти ги поставя, а не сестра както по цял свят, обаче бай Суверен на мъж се прави, умен бил, нямало вирус, ДНК щяло да му се промени, щял да се намагнитизира и т.н. безумия. Абе бай Суверен, като си толкова УМЕН, що живееш най-малко, най си беден, мреш като мухи по пътя, носиш дрехи от магазина за ента употреба... Това с акъл ли става или с простотия, а? Бай Суверен, ако беше УМЕН нямаше да си най-нещастния в ЕС, нямаше всякакви нови отрепки да се напъват през 15 год да те "оправят" и ти да продължаваш да вЕрваш, че точно тези "новите" са различни от "старите" и са дошли от майната си, за да те "оправят".
    Бай Суверен, ти не си никакъв суверен, а си чисто и просто бай Ганьо простака, такъв си бил и такъв ще си умреш!

    Онези на запад се оправиха, работят, кефят се, а ти си стой затворен и мри за няма нищо!
    За 10 год - минус 600 000 човек!!! За една година - минус 20 000 от чумата!!!
    Frost, hristoslav2, bobivg и 1 други харесват това.

  18. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,864
    #9360

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Fear, каквито и проценти да дъвчем тук, по телевизията и в кварталната кръчма факт е, че като дойде вълна
    системата се претоварва.От това страдат Ковид болните щот няма достатъчно тесни специалисти, страдат и всички други болни, на които няма капацитет да им се обърне достатъчно внимание.Под страдат не е задължително - умират, но е включително.
    Персонала - от санитари до директори му е писнало от Ковида, ама айде майната му - бачкане е, плащат.
    И както kod казва, засега единствения да се подобри ситуацията са ваксините.За съжаление още няма лекарство, може би скоро…, ама ха дано, ама надали.…
    За проблемите с икономиката теб ти е по-ясно.
    bobivg одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Philips телевизори (инфо на първа страница)
    От kod във форум Philips телевизори
    Отговори: 982
    Последно: 25-03-24, 12:02
  2. SONY телевизори 2019
    От kod във форум Sony телевизори
    Отговори: 1118
    Последно: 17-03-20, 08:52
  3. LG телевизори 2019
    От kod във форум LG телевизори
    Отговори: 500
    Последно: 09-03-20, 11:33
  4. Samsung телевизори 2019
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 493
    Последно: 29-01-20, 07:06
  5. Избор на климатик '2019
    От avenger във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3063
    Последно: 04-01-20, 10:11

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе